Skocz do zawartości
IGNORED

Godny przeciwnik dla HC7000


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

darekdz: antyrefleksyjna farba nie pomoże. Biały kolor odbija ok. 80% światła i standardowy kontrast ANSI w pokoju o białych ścianach to ok. 50:1. Jedyna metoda by trochę to poprawić to zastosowanie ekranu 0.8 gain, z tym, że ogranicza on możliwości świetlne projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidus, ja to wszystko rozumiem... naprawde ale jak juz pisalem nie moge zrobic kina z domu... moze kiedys sie doczeka swego pomieszczenia a poki co odpowiada nam to co jest... zreszta czasu na ogladanie i tak zbyt wiele nie poswiecamy... ekran juz jest i tez nie ma szans na zmiane... ale dzieki za rady kiedys sie przydadza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja posiadam Epsona TW5000. Kupiłem w styczniu. Wcześniej miałem TW2000, ale po tygodniu posiadania dopłaciłem do TW5000. Jak na moje wymagania to jakość obrazu powala. W porównaniu do TW2000 różnice są dostrzegalne są w zasadzie we wszystkim (kolory, nasycenie barw, jasność, czerń). Obraz wyświetlam z odtwarzacza Blu-ray SONY S550.

Obecnie jestem na etapie szukania dobrego ekranu. Marzył mi się Stewart, ale taki, który mi się podoba kosztuje ok. 25000 zł - tak więc to chyba za dużo jak do Epsona. Muszę poszukać czegoś tańszego, ale dobrego. Docelowo poszukuję ekranu o proporcjach 16:9 z dodatkową "przysłoną/kurtyną", abym mógł zaciemniać niepotrzebne paski przy filmach nagranych w formacie 2,35:1. To najprostsze rozwiązanie. Wiem, że do 2,35:1 potrzeba anamorficzny obiektyw firmy Panamorph lub Pismasonic. Niestety nie ma przedstawicielstwa w Polsce. Może ktoś w Was zna?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz,

powiedz mi, dlaczego chcesz zamienić swój projektor na coś innego? Przecież masz kawał świetnego sprzętu?

 

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jestem podatny na zmiany w gore:) Czy jest to kawal swietnego sprzetu? trzeba by porownac z innym... czy TW5000 nie ma problemow z ostroscia? bralem go tez pod uwage ale to chyba bardzo porownywalne z moim HC wiec zamiana bez sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, a co Ci w takim razie zaczyna przeszkadzać w 7000 lub co chciałbyś przede wszystkim podnieść na wyższy poziom? bo jak sobie czytam o nim tu i tam, to mi wychodzi że to chyba faktycznie najlepszy sprzęt do 12 000 zł., tak całościowo patrząc, łącznie z jakością wykonania i emitowanym hałasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TW5000 nie ma żadnych problemów z ostrością. Jedynie czego potrzebuje to uzyskania stałej, pełnej temperatury pracy - czyli pełną jakość uzyskamy dopiero po kilku minutowym wygrzaniu sprzętu. Obraz "żyleta" przez cały okres pracy.

Niektóre testy wspominają o głośnej pracy automatycznej przesłony. Dziwne, bo ja jej wcale nie słyszę. Chyba, że ktoś ogląda filmy z uchem przyklejonym do obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to RS10/HD350 jest ponoc najlepszy do 20 tys:) a powaznie to sie napalilem razem z kolega wiec jesli moge zmienic to czemu nie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mczaj... widze, ze mnie troche poznales;) zbyt duzo mam pomyslow na zmiany aby isc w 750:)

w drodze sa do mnie IcePowery 500ASP na koncowke stereo, planuje zakup pre stereo i procesora kina, 3 koncowek na center i tyly no i dobry BD:) wiec jest na co wydawac... teraz po zakupie gramofonu i dobrej wkladki calkiem przesiadlem sie na winyle i ten tor musze dopracowac... kino to drugi plan ale tez wazny... przyjemnosc mam w pogoni za krolikiem a nie w zlapaniu go :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z tym królikiem to prawda, jak już człowiek sobie coś złoży, że niby "docelowego", to od razu pojawia się nowy pomysł i tak w kółko. Właśnie polpak obniżył lekko ceny na suby, i już kombinuję jakby tu kupić signature servo do kompletu...

a o projektorze lub wymianie plazmy na 63 cale też myślę równolegle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz,

szczerze mówiąc na Twoim miejscu - gdy masz juz HC7000 - dałym sobie spokój z tym hd350. Przecież Twój projektor jest nowy i nowoczesny jak na dzisiejsze czasy. Zbyt dużo na nim stracisz sprzedając go teraz. Wedlug mnie ta róznica w cenie, którą będziesz musiał dopłacić do nowego hd350 nie przełoży Ci się proporcjonalnie na jakość. To będzie raczej przerost formy nad treścią.

Zainwestuj lepiej w dobry odtwarzacz Blu-ray. No chyba, że możesz bardzo dobrze sprzedąć Mitsu i jeszcze lepij kupić HD350. Wtedy to co innego.

 

To moje skromne zdanie - jako posiadacza HD350.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić se drugi? ;) :D

Jeden do 16:9 a drugi do 2,4:1 i różne nastawy zoom'u? Może wyjść taniej niż dobra soczewka anamorficzna... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi a pozniej trzeci i czwarty az osiagne to co widzielismy juz na fotkach zalaczonych przez kolege :D tak mnie to wzielo, ze pragne miec sufit w projektorach... bedzie oryginalnie... 2,35:1 nie uzywam;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto to już hardcore na wszytkie okazje, także TV, co mnie nie interesuje... ;)

Ale pytanie było do Tidusa, świeżo upieczonego właściciela jednego JVC... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak: z ciekawości pytałem tylko, ale z uzyskanego od kolegi darekdz info, stwierdzam, że to nie jest wcale tak atrakcyjna oferta. Diabeł niestety tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 2 Sie 2009, 09:27

 

>Tidus, dzieki za wypowiedz i rady. Przykro mi ale my mamy kino w domu a nie dom w kinie i pomimo,

>iz moja Zona jest bardzo wyrozumiala i podziela moje zainteresowania to daleko jej do "uleglosci"

>Partnerki Kolegi jaamar1 ;)

 

Małe sprostowanie :)

Całkiem niedawno dokonałem "renowacji" ścian w całym mieszkaniu. Gdy przyszło mi malować "pokój z kinem", chciałem pomalować sufit na biało - bo tak było wcześniej.

Nie kto inny, ale moja żona stwierdziła, że jak już, to trzeba iść na całość i zrobić sufit na ciemno. Nie miało to nic wspólnego z uległością ;)

 

Generalnie polecam wszystkim "kinomaniakom" jak najciemniejsze otoczenie ekranu. Efekt jest piorunujący.

 

 

Zdjęcie sufitu "kiedyś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS10 (a także RS20) można kupić bliżej niż u Niemców - a konkretnie w Warszawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można nawet na miejscu zobaczyć jak świeci, hehe, coraz bliżej nam do normalnego świata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifan: dzieki za namiary

 

coraz blizej nam do normalnego swiata powiadasz:)? zapytalem JVC Polska o realizacje gwarancji na RS10 zakupiony z sieci JVC na terenie UE. Taka gwarancje na RS10 mozna zrealizowac najblizej w serwisie w niemczech... oczywiscie nie obawiam sie tego bo to moze i nawet lepiej po tym co zobaczylem jak wyglada krajowy serwis Denona w PL ale moim zdaniem jestesmy 100 lat za indianami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, ze RS10 sprzedawane na terenie naszego kraju nie pochodza z sieci JVC Polska tylko z rynku glownie niemieckiego. Tym samym gwarantem pozostaje sklep ale jak sklep zniknie pozostaje wysylka do cywilizacji na wlasna reke:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują moje zdjęcia z projekcji HD350 to zapraszam tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komentarze i sugestie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidus... zdjecia moim zdaniem nie oddadza tego co potrafi jakikolwiek projektor... chcialem zrobic je u siebie... niestety ale to co wychodzilo mialo sie nijak do obrazu a do tego jeszcze falszowanie fotek przez matryce LCD monitorow PC i laptopow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zdjęcia. Bez większej rewelacji. Dla mnie zbyt dużo czarnych plam w ciemnych scenach bez widocznych szczegółów. Myśle że to kwestia zdjęć bo projektor jest przedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrado: niestety robienie fotek w ciemnych scenach jest niełatwe i nigdy nie da się uratować wszystkich ciemnych szczegółów. Tak czy siak, jeśli możesz zrobić lepsze fotki z Underworld lub innego trudnego do sfotografowania filmu, to zapraszam. W poście podaj typ projektora, rodzaj i wielkość ekranu oraz model aparatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.