Skocz do zawartości
IGNORED

Godny przeciwnik dla HC7000


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Tidus1024, 22 Sie 2009, 20:47

 

Mieszkam w domu i mam dedykowane pomieszczenie kinowo-muzyczne, co nie zmienia faktu, że lubię lekkie światło w pomieszczeniu (punktowe oświetlenie ze "ściemniaczem"). Od projektora oczekuję, że zaświeci referencyjnie w ciemności (jak siedzę sam) ale również co najmniej dobrze właśnie w takim lekkim półmroku, gdy oglądam sobie coś z żonką i córkami, człowiek coś tam je, pije przy okazji - ot, cała filozfia.

A co do malowania ścian na czarno - nie pomaluję i już, jak mam się źle czuć w "swoim" pokoju, to pier..lę taką imprezę. Poza tym świat nie jest czarno-biały, skoro nie mam ścian czarnych, nie oznacza to że są białe, komuna się czas jakiś temu skończyła.

Wyznaję zasadę, że ważniejsze od jedynie słusznych prawd i żelaznych reguł są: własne sampoczucie i metoda prób i błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach o jasnych ścianach najlepiej sprawują się projektory jasne. A takie pomieszczenia "uniwersalne" ma większość. Cały wątek jest wg mnie trochę niepotrzebnym nakręcaniem siebie i innych na "hi-end" w warunkach pomieszczenia, w których tak naprawdę hi-endu (realnego, z projektora) być nie może. Niepotrzebnym, ponieważ wątek wogóle by nie zaistniał, gdyby jego autor na samym początku szukał "godnego przeciwnika" dla projektora jasnego, czyli optymalnego do pomieszczenia jakim dysponuje. HC7000 jasny nie jest. Jasny projektor ma wiatrak i od pewnego czasu również ja. Trochę faktów:

 

JVC RS10 (tryb lampy normal, cinema 1): 481 lumenów

JVC RS10 (tryb lampy high, cinema 1): 710 lumenów

Mitsubishi HC1500 (tryb lampy eco, cinema mode): 964 lumeny

Mitsubishi HC1500 (tryb lampy full, cinema mode): 1218 lumenów.

 

I tyle! Różnica jest kolosalna na korzyść mitsubishi.

Paradoksalnie darekdz nie znalazłby "godnego przeciwnika" dla budżetowego HC1500 w postaci JVC RS10, a tak znalazł go dla "cenionego" HC7000 ;) I dzięki takim oświeconym wątkom jeszcze wielu znajdzie "godnych następców", na których mam nadzieję będą pracować lekko i krótko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano ciesze sie, ze jak zwykle podejmujesz jedyne sluszne decyzje - gratuluje. zawsze masz tez uwagi do tego, ze ktos dokonuje zakupow za niemale pieniadze.

dosc ciekawa jest ta jasnosc w rzeczywistosci gdyz HC7000 swiecil jak przez mleko przy lekkim swietle w kuchni a RS ma normalna jakosc obrazu przy swietle w salonie. no i pamietaj, ze HC ma kontrast 72000 a RS tylko 32000...

 

Te rewelacyjne Mitsu maja jeden problem - optyke. Nie chcialem robic zlej reklamy ale po Twej wypowiedzi moze watek stanie sie bardziej oswiecony dla mniej oswieconych znawcow wszech produktow. Podczas poszukiwan przeciwnika HC7000 dla kolegi zaglebilismy sie w testy HC7000. Ich wyniki szybko przkonaly mnie do koniecznosci zmiany. Geometria do calkowitej bani. Reklamacja opierala sie o Japonie. W odpowiedzi dostalem przeprosiny z info o braku rozwiazania i propozycje zwrotu sprzetu po pol roku uzytkowania. Fotka w zalaczeniu. Znawcy beda wiedzieli o co chodzi a reszta niech nadal pozostanie "oswiecona lumenami"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano:

 

Po pierwsze, porównywanie jasności jako kryterium jakości sprzętu - totalny humbug - tym sposobem doszedłbyś do wniosku, że projektory prezentacyjne są najlepsze bo są najjaśniejsze.

 

Po drugie, jasność RS10 a jasność reszty projektorów, to nie jest to samo: RS10 nie ma automatycznej przesłony i zachowuje całą jasność w każdej scenie bez jej sztucznego przycinania.

 

Po trzecie: do jasnych pomieszczeń, jasny projektor? Wybacz, ale to nawet logiczne nie jest. Jasne ściany odbijają ponad 80% światła. Im lepiej je oświetlisz tym więcej światła odbiją. Można problem zredukować, np. ograniczając możliwości świetlne ekranu przez obniżenie gainu. Można kupić specjalny ekran, tak by odbijał on więcej światła w kierunku widowni a nie je rozpraszał.

 

Z jednym się tylko zgodzę - kupowanie drogiego sprzętu do nieprzygotowanego pokoju to strata pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jednych strata a dla innych radosc z ich wydania. najwazniejsze, ze wlasnych pieniedzy. uwazam watek za zamkniety gdyz nie temu mial sluzyc. dziekuje wszystkim oswieconym za udzial. dziekuje za ukierunkowanie mnie na RS10 to doskonale wydana kasa.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz

to na zdjęciu ma być problem z optyką?

Jak soczewka miałaby rozszczepić z zieleni czerwień? Co to jest za zdjęcie wogóle? HC7000 daje takie "kwiatki"?

Dobrze, że jesteś zadowolony z obrazu RS10 (w takich warunkach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam iż podejrzewam, że czerwona linia to poziomica laserowa, dołączona do zielonej kraty dla uwidocznienia problemu... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gartuluję Panom ostatnich zakupów RS10, ale może trzeba było spojrzeć do internetu.

Miesiąc pewnie nikogo by nie zbawił, a od połowy września będdzie już dostępny model HD550.

Od połowy października prawdziwe killery - HD950 i HD990.

 

Americano - a jaki to projektor stał się Ciebie godzien?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman: tylko jest jedno "ale" - chodzi mianowicie o ceny wymienionych modeli, które są znacznie wyższe od HD350. Za HD550 trzeba będzie zapłacić na starcie 5 tys. euro. Za HD950 7 tys. euro a za HD990 9 tys. euro. Wszystkie mają certyfikaty ISF oraz inteligentną interpolację klatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje znawcom rozpoznania problemu. czerwona linie to laser w idealnym poziomie. zielone linie to siatka testowa HC na plaskiej scianie. Odchylenie do 1,5 cm przy podstawie 242cm. jak juz na to wpadlem zrozumialem czemu napisy, grafiki oraz linie boiska wydawaly sie jak na kuli pisane. To sa wlasnie te zajeb.... Mitsu. Proponuje posiadaczom HC1500 sprawdzenie jak to wyglada u Was skoro topowy model ma to w standardzie. W RS jest idealnie prost a obraz jest ZYLETA. Tak americano jestem niesamowicie zasdowolony z zakupu i zaluje bardzo, ze nie mialem kasy na RS20 a czekac nie chcialem. Warunki mam doskonale a do idealnych brak jedynie dodatkowego pokoju. Nie wiem po co sie wysilac i oceniac cos czego sie na oczy nie widzialo.

 

Najlepsze jest to ze HD350 moglem kupic o 800 zl drozej niz RS10... paranoja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wnikliwie (z poziomicą laserową) się nie przyglądałem, chociaż (białą) kratę testową z ciekawości oglądałem z bliska (nawet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale geometria jest faktem. Projektor w byl w serwisie centralnym w holandii, pozniej korespondowalem z Product Managerem. Ekran i odleglosc nic do tego nie ma. zdjecia sa zrobione na sciane i testowane w roznych odleglosciach i zoomie. serwis nie wymienil na nowy a jedynie napisali tak:

 

"We are aware of your problem with the HC7000.

Unfortunately we and our factory do not have a technical solution.

If you are not satisfied we offer you to return the projector to your

dealer and you will receive your purchase price back.

We are very sorry for this."

 

Moj ekran to ADEO White z g=1,0.

Oba projektory wisza w tej samej odleglosci ok 4,05m optyka od ekranu. Oba chodzily w trybie LOW.

Z JVC nie ma zadnych problemow. Mitsu obraz mial super ale jak doszedlem do tej geometrii to nie zwlekalem z zamiana. Faktem jest, ze serwis jest na wysokim poziomie i potrafili sie zachowac. Zwrocono mi 100% po pol roku uzywania i 150h swiecenia.

 

Jestem zbyt wymagajacy aby pozostac z takim kwiatkiem... kolega tez zbiera na RS10. Nikt nie rozdmuchuje bo nikt sie nie przyglada. Ja tez znalazlem wade w subach pewnej duzej firmy jak sie okazalo tez feler serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego trudno byłoby zauważyć jeśli geometryczne skrzywienie byłoby jednakowe przy każdym kolorze. Tu domyślam się, że się rozjeżdżały matryce i było to widoczne. Nie sądzę aby wszystkie HC7000 miały taki problem zbieżności bo to poważna i widoczna wada w projektorze HD, przynajmniej ten HC7000, który widziałem nie miał tej wady.

"Proponuje posiadaczom HC1500 sprawdzenie jak to wyglada u Was skoro topowy model ma to w standardzie."

A cóż to za wnioskowanie? Mamy tu następnego napuszonego sofistę na forum. Przecież ponoć miałeś HC1500 w domu, więc po co to pseudo-rozumowanie i proponowanie sprawdzania. HC1500 tego problemu nie ma i gdybyś go naprawdę miał przed HC7000 to byś to wiedział. Nie sądzisz chyba, że Wiatrak kupił projektor w taką wadą. A co do wpisu "Warunki mam doskonale a do idealnych brak jedynie dodatkowego pokoju. Nie wiem po co sie wysilac i oceniac cos czego sie na oczy nie widzialo."

Na oczy widziałem te warunki bo sam wkleiłeś zdjęcia. Jeśli to są "doskonałe" warunki to nie ma o czym gadać. Poza tym ciekawe rozgraniczenie pomiędzy "doskonałością" a "ideałem" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano bardzo bledne rozumowanie. mialem i 1500 i wczesniejsze modele DLP ale poki nie zaczalem porownywac dwoch sprzetow krzywizny nie bylo widac. jakie ma znaczenie to co Ty sadzisz? to ja prowadzilem reklamacje i ja z nimi rozmawialem. wg Mitsu nie odbiega to od ich norm i nie maja na to rozwiazania. moze to co widziales nie do konca bylo tym o czym piszesz.

 

sam juz w kolejnym watku sie wykazujesz, ze masz chyba duze problemy z tym, ze ktos kupuje cos co ma jakas wartosc a sam sie przekonujesz, ze nie ma po co kupowac porsche bo syrenka tez jezdzi.. tak bylo tez z subem... na poczatku bylem przekonany, ze masz wiedze i masz cos do przekazania ale z czasem szybko zaczely wychodzic przed wiedze chyba jakas forma zakompleksienia. co Cie obchodza moje warunki oraz to co mam, mialem i bede mial oraz jaki mam kolor scian. dla mnie mozesz sie zamknac w swoim hiendowym 15to metrowym pokoiku z plaskimi imitacjami glosnikow na scianach i projektorem bliskim PowerPointa (sorry wiatrak) i zyc dalej w przekonaniu, ze wiesz wszystko i najlepiej.

 

kiedys na zakladce stereo zapytalem o koncowke mocy... zamiast rzeczowej rady odezwalo sie kilku znawcow podobnie napompowanych jak Ty i pier...li jakies bzdury na temat moich 703 jakbym o to pytal. jestem przekonany, ze nie widzieli ich nawet z bliska ale wiedzieli wszystko. skorzystam z zaproszenia jednego z forumowiczow i wstapie do forum zamknietego na poziomie. Mial racje to forum ma kilku bywalcow co zjedli wszelkie madrosci jadac na budzetowym sprzecie i spadlo na samo dno...

 

ja sie zegnam bo nie mam ochoty sluchac takiego pier...nia marzycieli nie po to o tym pisze i dziele sie swymi zakupami aby zakompleksione osobniki rozwijaly swa jadowita krytyke.

 

dziekuje THX za ponowne ukierunkowanie na Velodyne, wolfowi za poziom dyskusji i innym za ukierunkowanie na JVC... Tobie americano dziekuje jedynie za przyspieszenie decyzji o odejsciu z tego dziwnego miejsca

 

P.S.

Mitsu szanuje bo maja klase, znam tych ludzi i z nimi wspolpracuje ale to nie zmienia faktu, ze wypuscili bubla i trzeba byc slepym aby tego nie widziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może za późno na wpis, ale just for the record...

 

Aby być dokładnym, o ekran i odległość pytałem a propos jakości (jasności i "mlekowatości") obrazu, geometria to oczywiście inna para kaloszy, wina felernej optyki. Popatrzyłem se w kalkulator na PC, i z 4,1 m, gain=1,0 i 113" wychodzi jasność 12 fL, czyli absolutne minimum; a i to dla świeżej lampy. Przy 3,5 m i zoomie na maksa jest 13 fL. Ewidentnie 113" to za dużo dla HC-7000, szczególnie gdy pomieszczenie nie jest ciemne.

 

Przypuszczam że feler z geometrią jest jednostkowy, ale z drugiej strony jeśli nie dali nowej maszynki w zamian a tylko zwrot kasy, to można sądzić że jest to immanentna cecha tego typu (lub serii). :O Dziwne...

 

A co do pomieszczenia. Ja osobiście nie odniosłem wrażenia iż ktoś pisał jak masz sobie urządzać własny pokój. Możesz nawet na ściany dać lustra, to jeszcze jest na tyle wolny kraj... ;)

Jedyna kwestia, to pisanie że przy białych ścianach jest dobrze. Nie, nie jest, i JEST to ŻELAZNA reguła. Tak jak prawo grawitacji.

 

Co innego, pisać że ja jestem w takich warunkach z obrazu zadowolony (mimo wszystko); to chyba jednak dwie różne sprawy? ;) Jak ktoś ma zainstalowany projektor w salonie lub jak mczaj chce sobie coś "niezobowiązująco" pooglądać w towarzystwie, to oczywiste że nie będzie robił czarnej jaskini. Ale nadal nie zmienia to faktu, iż dla projekcji przedniej jedynie słuszne jest ciemne (czarne) pomieszczenie; tym bardziej jeśli są pretensje do hi endu... :)

 

Chyba oczywiste, przynajmniej dla mnie, że Tidus miał na myśli taką wodę z mózgu?

 

I jeszcze raz; powyższe pisze użytkownik projektora w jasnym pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak,

brak przygotowania pomieszczenia w 100% nie powoduje, że nie są widoczne różnice pomiędzy projektorem dobrym i bardzo dobrym. Oprócz kontrastu/poziomu czerni są jeszcze inne czynniki dobrego obrazu - kolory, ostrość, żywość - wiadomo. Na nie nie ma już takiego wpływu to, czy w ciemnym pomieszczeniu ściany są idealnie czarne czy np. kawa z mlekiem :)

To tak jak z kolumnami - żeby dźwięk był możliwie najlepszy, konieczne jest odpowiednie ustawienie i przygotowanie pomieszczenia. Ale przecież nawet w pomieszczeniu nazwijmy go"narmalnym" od razu usłyszymy różnicę przy upgradowaniu kolumn. Czyli jednak warto postawić na lepszy model.

 

Wątek był ciekawy i kulturalny. Zamiast wymądrzania się i cytatów z recenzji prasowych była wymiana konkretnych doświadczeń, bez zadęcia i udawadniania kto jest największym guru. Szkoda takich wątków, bo szczególnie w zakładce "kino domowe" jest ich jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, różnice są widoczne, ale w nieco (znacznie?) mniejszym stopniu. Powyżej pewnego poziomu jakości projektora "dobre" żywość, kolory, ostrość to oczywistości, a na pierwszy z tych parametrów pomieszczenie (szczególnie w ogóle nieprzygotowane, nie takie na niecałe 100%.. ;) ) ma także delikatny wpływ. Co też wcale nie oznacza iż należy rezygnować z wysokiej klasy maszynki jeśli pokój nie jest ciemny, po prostu będzie się marnowała; myślę (może się mylę) że w większym stopniu niż w przypadku kolumn.

 

Poza tym, przy ocenianiu jakości obrazu z projektora (szczególnie gdy się z takimi zabawkami dopiero zaczyna) jest jedna "trudność" - jest to tak oczoj...a i zajefajna zabawka, że na pewne ułomności się po prostu z początku nie zwraca uwagi, obraz na dwa metry lub więcej robi WRAŻENIE, nawet jeśli jakość nie jest najwyższa... :D Przecież pierwsze projektory video miały rozdzielczość VGA, a o innych parametrach litościwie nie wspomnę...

 

Co do wątku to nie bardzo rozumiem reakcję Darka, jestem bardzo zaskoczony, ale to nie miejsce na takie dywagacje.

 

A jeszcze wracając do HC-7000, ciekawe czy z obrazów testowych są także inne? Bo jeśli nie, to zielona krata stanowi sprytny "chwyt marketingowy", na podstawowym kolorze nie widać braku zbieżności paneli LCD, świeci tylko jeden z nich... ;) Aberrację chromatyczną optyki też trudniej zauważyć niż na białej kracie. Tylko na geometrię nie znaleźli sposobu... ;) Ale biorąc pod uwagę cenę i klasę maszynki to (jeśli się nie mylę z chwytem) takie sztuczki stanowią lekkie przegięcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, fajny projektor ( Darek gratulacje)

Tylko ,że...w jasnym pomieszczeniu potencjał jasnego projektora nie będzie w pełni wykorzystany natomiast w ciemnym pomieszczeniu na pewno bardziej (czyli tak jak pisze kol.tidus).

Poniżej link do recenzji PLV-Z700. Polecam zdjęcie w rozdziale How bright is bright enough? ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak akustyka pomieszczenia.

Zła potrafi rozwalić najlepszy sprzęt audio.

To samo tyczy się video. Niewłaściwie przygotowanie pomieszczenie potrafi stłamsić najlepszy projektor.

Nie wierzę również, że projektory dedykowane do KD, o poziomie jasności do 1000-1500 lumenów można oglądać "przy świetle", zachowując pełną jakość obrazu (kontrast).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt 1000-1500 lumenów nie można porównywać z telewizorem w ciągu słonecznego dnia. Ale już w lekkim półmroku wszystko się zmienia. Jaskrawy tryb wyświetlania wystarczy, aby zapewnić naprawdę doskonałą jakość obrazu. Czerń? Wiadomo, o czerni nie można mówić, że jest piękna bo to niemożliwe. Wiadomo, że czerń jest wynikiem dobrej konstrukcji projektora w połączeniu z odpowiednio przygotowanym pomieszczeniem. Czerń pojawia się po zmroku :)

Wracając do wcześniej poruszonego wątku kina w domu, zgadzam się z darekdz. Nie da się tego zrealizować bez kompromisów. Albo dom w kinie, albo kino w domu. Sam mam w miarę ciemne ściany, ale akurat na tej gdzie wyświetlany jest obraz i tylną mam jasną. Na przemalowanie nie mogę sobie pozwolić bo w grobie żyć się nie powinno :) Mimo wszystko na jakość obrazu nie mogę narzekać. Jest naprawdę dobra. Nie ma żadnych niepotrzebnych odbić. Za oknem nie mam latarni, więc po zgaszeniu światła robi się tak ciemno, ze nie widać nic na metr w przód. Chodzi się po omacku. Projektor świeci centralnie w ekran z odległości ok 5m. Często ustawiony jest w tryb ekonomiczny.

Mam też TV LCD LG 47'' z kontrastem 50 000:1. W porównaniu z projektorem (zwłaszcza przy materiale w Full HD) wypada kiepsko. Nawet z "czernią". W ogóle nie oglądam filmów na TV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-573-100007463 1251233250_thumb.jpg

post-573-100007464 1251233250_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda u mnie po zmroku.

Fotki robione Nikonem D40X z ręki bez flasha. Tak więc wszystko jest nie ostre i kiepskiej jakości, ale daje nam to mniej więcej orientacyjny obraz, jak wygląda projekcja w moim w ciemno-jasnym pomieszczeniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-573-100007375 1251326266_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.