Skocz do zawartości
IGNORED

opinie o esa vivace 3


robirem

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

bardzo prosze o praktyczne info uzytkowników kolumn esa vivace ( nie xt ) . Będą u mnie służyć do stereo oraz kina. Preferowana muza to jazz, soul oraz dużo radia. powierzchnia odsłuchu ok 40m. elektronika yamaha 3800.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ceniłem firmę ESA, bo robi fajne kolumny za przystępne pieniądze. A co do Vivace to dla mnie niezłe kolumny, lecz przede wszystkim przeszkadzała mi w nich trochę niedopracowana góra. Kolumny grają przede wszystkim średnicą i dołem. Zależy jeszcze na jakim sprzęcie będzie słuchana w przyszłości. Ja słuchałem na Linnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na odsłuchu z moją yamahą.Słuchałem różnej muzy : dire straits , Jopek , siakiś jazz oraz i inne ( w tym czysto instrumentalne ). Wrażenia pozytywne jedyna rzecz do której miałbym obiekcje to lekko dudniący bas ( trudno powiedzieć dlaczego )oraz trochę ostra góra.Wiem że wybór kolumn to zawsze kompromis więc chyba się zdecyduje

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys szukalem do cyrusa kolumn i odlsuchiwalem vivace 3 i ten bas mnie przerazil. stwierdzilem, ze nie bede w stanie z nim zyc:)

 

co do gory, esy maja tendencje do grania w szklisty sposob, ktory mi srednio jednak odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wybierz cos z oferty akustyka. Jest spory wybor , obudowy chyba tez robi dla akustyka esa no i cenowo podobnie moze ciut taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dobrze w odsłuchu Vivace 3 (nie XT) najbardziej przeszkadzała mi wyraźnie słyszalna różnica wynikająca z taniości przetworników nisko-średnio w stusunku do znacznie lepszej kopułki DX. Grało to dynamicznie i bezpośrednio z twardym tekturowym basem w sumie jakoś tak beznamiętnie (dźwięk nie czarował a tego szukałem). Poza tym zakres niskich tonów jakby grał sobie a reszta sobie. Słuchałem z elektroniką Creeka.

Tyle spostrzeżeń własnych.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze tu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa recenzja, ale chyba juz za późno na zmianę decyzji. Mam nadzieje że nie będę żałował. Na samym początku chciałem kupić JBL ES80 więc i tak spory postęp

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robirem, 4 Cze 2009, 18:29

>chciałem kupić JBL ES80 więc i tak spory postęp ...

 

Dokładnie, a jak nie spodobają Ci się ESY, w tej cenie na pewno się ich pozbędziesz, to zaczniesz szukać czegoś innego.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że pobędą troche u mnie. Wcześniej poważnie interesowałem się MA RS6 oraz KEF IQ70. Dzwiekowo to podobny pułap do vivace a cena zaważyła na wyborze. Dodatkowo, może to dziwne ale podoba mi sie prostota oraz dobra jakość wykonania vivace.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam Yamahy, więc nic tu nie podpowiem.

2. Posiadam przedmiotowe ESY, jestem zadowolony - odpowiada mi brzmienie (mam lampową integrę), dobra jakość wykonania i kolorystyka. Niektórzy prawią, że Vivace i lampa to nieporozumienie. Cóż, najwyraźniej mam specyficzny słuch.

3. Jestem przekonany, że kolumny warte są swojej ceny. Jeżeli możesz je mieć za 2 kzł, tym bardziej; może te z allegro z Zabrza? ;-)

4. Pewenie usłyszysz, że można lepiej, taniej, inaczej, etc. Być może jest to prawda. Dla mnie wybór ze wszech miar właściwy.

5. Akustyk powszechnie chwalony - najprawdopodobniej musisz jednak udać się do siedziby firmy, aby czegoś posłuchać - dla mnie nieporozumienie. Zawsze słucham przed zakupem.

6. QBA 300, o których powyżej wspominał kolega, to też podobno zacne kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raku odp 3 - trafiony , kolumne będą jutro wieczorem i juz nie moge się doczekać. Dostane też do wyboru kilka rodzajów kabli do przetestowania. Może zagra dobrze w bi ampingu , sprawa testów.

Prawdę mówiąc to tyle się nachodziłem, nasłuchałem i naczytałem ze niczego już nie jestem pewień i z tego pkt widzenia jestem szczęśliwy że dokonałem wyboru. Raku jeszcze 2 pytania 1. na jakim metrażu graja twoje vivace ( czy są jakieś problemy z lekkim dudnieniem przy większych natężeniach ) oraz jakiego użyłes okablowania.

 

PS. zaczynałem od poszukiwania dobrego kina domowego i tak zaczołem ( ampli yamaha 3800 ) a teraz zbaczam w kierunku stereo ( z każdym odsłuchem bardziej )

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czułem nosem... ;-)

Imho skorzystałeś z okazji, to pewne. Zapomnij o wszystkim co przeczytałeś, czego się nasłuchałeś.

Masz wybrane dobre kolumny w rewelacyjnej cenie. Kolorek też ładny. I ciesz się z tego.

Moje kolumny stoją w pokoju o metrażu ok. 20m2, żadnych problemów nie odnotowałem.

Oczywiście ważną sprawą jest ustawienie kolumn oraz charakter i układ pomieszczenia (meble, firany/zasłony, dywany i inne "duperszwance"), a także zestrojenie z pozostałym sprzętem.

Nie gustuję w głośnej muzyce, więc nie odpowiem na zadane pytanie. Słucham głównie spokojnego, "przyjaznego", mało wyrafinowanego jazzu, czy klasyki. Poza tym różnie: są "dajery", air, buble, brightman, sarah mclachlan.

Rewelacyjnie (!) brzmi np. Dżem Akustycznie, zwłaszcza II część - Suplement (realizację dźwięku zapewnił Piotr Brzeziński, magik na całego!).

Interkonekt i kable głośnikowe to Cardas, czyli średnia, a właściwie nawet dolna półka (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - coś tam znajdziesz).

 

Pozostaje mi życzyć udanych odsłuchów i wejścia na całego w "Stereo"...

Pozdr.

R.

 

P.s.

Nie wiesz przypadkiem, na jakie kolumny przeszedł poprzedni właściciel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Raku za wszelkie uwagi. Od jutra będę się wsłuchiwał i odsłuchiwał :) , co do przyszłych kolumn byłego właściciela to ciągle poszukuje dźwieku do swojego mackintosha

pzdr

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jestem po pierwszym dniu testowania.Wrażenia doskonałe.Kolumny grają rewalecyjnie średnicą , bardzo plastycznie,Bas też jest dobry,głeboki a wysokie co było dla mnie ważne nie męczą przy długich odsłuchach. Mam jednak wrażenie że potrzebują dobrej elektroniki i nie jestem pewien czy moja yamaha daje radę.Nie pamiętam jaką skuteczność mają vivave, może to jest "problem" Teraz zaczeła się zabawa z kabelkami , grają czy nie ? raczej nie ale różnice dźwiękowe jednak są. Tu poprosiłbym o info czy można w nich zastosować bi amp ( słyszałem że zwrotnice w kolumnie mogą to uniemożliwić ? ) Gdyby się jednak dało to chyba trochę odciążyłbym ampli - 2 końcówki mocy zamiast jednej. Teraz czekam na vivace centralną. Przy ogladaniu tv przy małym poziomie glośności brak basu ( a tak się zwykle ogląda ) - sprawę rozwiąże subem ( chyba velodyne cht -12Q )

Zresztą to wszystko pewnie kwestja ustawień i moje braki w tematyce. Reasumując świetne i wydaje mi się że bardzo uniwersalne kolumny, jestem bardzo zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy bi amp ma szansę cos poprawić w brzmieniu tych kolumn. Moja yamaha ma specjalnie opcje pod bi amp

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o jedną podpowiedź. dziasiaj dotarły kable ( klotz TWINAX LY225 ) i będę testował bi amp. Obecnie posiadany kabel no name 1,5 mm. Pytanie : który kabel podpiąć pod sekcję wysokotonową ( górne zworki )

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.