Skocz do zawartości
IGNORED

Winylowe łowy w Bielsku-Białej


jary7

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

Też jestem z B-B. Polecam Atykwariat Muzyczny u p. Jana Wittka na ul. Stojałowskiego 33. Napisz na pw to dam ci nr tel do niego. Otwarte pon-piątek 13-18, sobota 11-17.

Obok tez jest sklep Viva - tam nie byłem.

 

Pzdr

Seba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

witam serdecznie;

 

zapraszamy do nas, sklep vinyl goldmine ( www.vinylgold.pl ) , biuro w Bielsku-Białej ul.Robotnicza 3A ( od Michałowicza ) , tel. 662 457 175

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Otwarte pon-piątek 13-18, sobota 11-17.

Pana Jana oczywiście pozdrawiam i klientów napędzić Mu zamierzam ! :)) Jarrett z Garbarkiem - faktycznie mint i miodzio. Ino , wicie rozumicie - trzy razy podchodziłem do sklepu , a tam wciąż zamknięte było.... A miasto - przecudnej urody. Dzięki niefrasobliwości Pana Jana - w okolicznych antykwariatach nabyłem znakomitych książek - moc ! :) Dzięki ! Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tylko nowe macie

 

I szkoda, że większość kosztuje ponad 200zł:)

 

Za sztukę oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe vinyle w sarnim stoku w Miedia M. widziałem całkie spory wybór tzn. napewno ponad 100 tytułów.

 

A po co kupowac cyfrowe winyle?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupowac cyfrowe winyle?

 

Może dlatego, że ich odpowiedniki na płycie CD są bardziej zmasakrowane w kwestii DR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- muzyka wyrżnięta z cyfry na winylu, brzmi lepiej niż na cd - jest to tzw. "wonderful anomalia"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę wyrżnięty analog.

 

Nie sądzę, żeby cyfra z analogu brzmiała lepiej niż cyfrowy oryginał. Używając Twojego porównania dalej na tym analogu masz poskładane plasterki z dodanymi trzaskami, pukami i smieciami.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale może gęstą studyjną cyfrę można zapisać w miarę wiernie na winylu, a na płycie cd nie ? - bo przecież płyta cd jest rzadka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale może gęstą studyjną cyfrę można zapisać w miarę wiernie na winylu, a na płycie cd nie ?

 

Tylko po kiego czorta? Masz powielone wszystkie błędy po drodze: konwersja DA, wycinanie matrycy, tłoczenie płyt, wszelkie minusy odtwarzania winyla ...

 

PO CO?

 

Zdecydowanie wolę odtworzyć ten gęsty plik bezpośrednio i po dokonaniu konwersji DA w dobrym DACu podać go do wzmaka. Mieć do niego dostęp kiedy chcę, wybierać utwory, powtarzać, pauzować ... z doopą na fotelu ... czyli wszystkie plusy cyfry.

 

Winyl czy analogowy taśmociąg jest dla płyt, które nie wyszły na cyfrze bo o cyfrze wtedy nikomu się nie śniło.

 

Poza tym gdzie jest napisane, że każda studyjna cyfra jest gęsta? To totalna bzdura.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Obecnie sporo nowych winyli zawiera wersję na CD i można sobie równolegle porównywać na czym lepiej gra.Cczasem ewidentnie lepiej CD, czasem winyl, czasem tylko inaczej. Jedno jest pewne. Nigdy nie jest tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Poza tym gdzie jest napisane, że każda studyjna cyfra jest gęsta?<br />

 

- ja tego na pewno nie napisałem, ale chyba nie uważasz, że jako materiału źródłowego do tłoczenia nowego winyla, wytwórnie używają tego śmiesznego srebrnego gadgetu dodawanego do płyty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupowac cyfrowe winyle?

 

Pozdro

 

To jak to jest ? Zakładasz, że każdy nowy vinyl np w MM, to tłoczenie cyfrowe ?

 

Chyba niektórzy sami do końca tego nie wiedzą...

Jasność jest wtedy, kiedy wydawca, podczas promocji zaznaczy, podkreśli, że ten winyl, to analogowe tłoczenie...

 

Przykład ostatniej płyty T.LOVE

"Nagrywano ją "po staremu" na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym..."

 

 

Kiedyś wspominałem, że w antykwariacie Pana Jana w Bielsku spotkałem się ze stwierdzeniem "...wznowienia Pink Floyd to cyfrówki..." Kiedy napisałem to tutaj na forum dostałem odpowiedź:

 

"Coś takiego wystęka Ci każdy właściciel antykwariatu, który ma zrytego, starego jak świat vinyla do opchnięcia."

 

Zdania są mocno podzielone i do końca nie wiadomo kto ma rację, kogo się radzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.