Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz DVD kupić ?


raper6

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle nad jakimś z hdmi i USB czasem zdjęcia przeglądam ,troche płyt się słucha i filmy dvd czasem jakieś divixy ewentualnie ripowane z blu ray a może kupić jakieś najtansze blu ray model 1500 samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do tego wątku -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swego czasu ten odtwarzacz Funai kosztował w promocji 499zł (odpowiednik Marantza za 3,5k ;))

Za takie pieniądze nie ma się co zastanawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, 10 Cze 2009, 10:51

 

bez przesady że odpowiednik. DVD Yamaha S510 była odpowiednikiem Philipsa lecz biła go na głowę dźwiękiem i obrazem. Wyższe modele DVD Yamahy zbudowane były z Panasonica. I tam dźwięk też był zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marcin_gps, 10 Cze 2009, 10:51

>

>bez przesady że odpowiednik. DVD Yamaha S510 była odpowiednikiem Philipsa lecz biła go na głowę

>dźwiękiem i obrazem. Wyższe modele DVD Yamahy zbudowane były z Panasonica. I tam dźwięk też był

>zdecydowanie lepszy.

 

No właśnie w tym przypadku wyjątkowo jest tak samo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że nowe fabrycznie nie używane :-) a duż jest róznica między nimi i na czym polega kodeki czy usb 1.1 a 2.0?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 w nowszej wersji.

Poszukaj na ceneo, tam znajdziesz sporo info w opiniach. DVD do kupienia w sieci Saturn (z tego co ostatnio widziałem). Do Divx nie ma lepszego (pod warunkiem zmiany softu, DVD uzyskuje nowe funkcje ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raper6, 24 Cze 2009, 12:21

 

już Ci pisałem. W tej cenie wszystkie będą miały taki sam obraz. Będą różnić sie szczegółami, niuansami. I wyjściami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj jak ognia takiego małego Philipsa z USB 2.0. Syfiasty obraz, syfiaste napisy ....

Totalne dno. Kupiłem takie coś niedawno dla dla szwagra i teraz mi wstyd. Co z tego, że ma USB2.0 jak reszta to szajs. Ogólnie jak dla mnie to brak DVD z porządną obsługą CD, czyli kiepska informacja o tym co robię i na panelu i na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki odtwarzacz też się nada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chodzi mi także o odtwarzanie czasem CD podobno Philipsy mają jakieś hiendowe napędy prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele droższy a z pewnością dużo lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkeljot

Poczytałbym na twoim miejscu na innych forach, jakie "bugi" zwiera ten sprzęt. Od niego to dopiero się trzeba trzymać z daleka. Obraz tak samo badziewny. Jak ktoś pisał wyżej, do 200PLN wszytko gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją górnolotną myśl ?

 

Miałem chyba już wszystkie modele Wiwy i Bellwood'a 301 i 311USB, Otarłem się o Mantę (brrrrr) i jak do tej pory to właśnie Ferguson został na dłużej ze mną. Owszem ma narowy z DL'kami, ale wbrew opiniom je odczytuje, tylko długo rozpoznaje nośnik. Testowane na różnych markach DVD+R DL.

 

Czasem zwiśnie, ale to raczej przypadkowo i w większości przypadków z winy płyty (młody mi je rysuje namiętnie).

 

Więc przybliż co jest z Fergim nie tak, bo pusta krytyka to trochę dziecinadą zalatuje.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav3L, 25 Cze 2009, 08:43

>@majkeljot

>Poczytałbym na twoim miejscu na innych forach, jakie "bugi" zwiera ten sprzęt. Od niego to dopiero

>się trzeba trzymać z daleka. Obraz tak samo badziewny. Jak ktoś pisał wyżej, do 200PLN wszytko gra

>tak samo.

 

obraz badziewny bo to jest dvd a nie HD, wszystkie dvd mają badziewny obraz, łącznie z tymi droższymi

 

Ferguson 780 nie ma żadnych poważnych wad, 880 też jest ok, choć miał na początku jakieś problemy z winy softu... więc nie rozśmieszaj nikogo takimi durnymi stwierdzeniami żeby się trzymać od niego z daleka bo nie bez powodu te odtwarzacze są tak popularne - mają najwięcej funkcji i oferują lepszą jakość/trwałość w cenie Mant itp

sam chętnie bym go kupił jeszcze raz, chociaż szukałem odtwarzacza w wyższej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don111:

Wcześniej pisałem o Philipsie 5990, potem ktoś napisał, że jest obraz badziewny. Skoro na Philipsie jest badziewny, to napisałem, że na Fergusonie cyt:tak samo badziewny (sorka, bo ja różnicy w obrazie między tymi dwoma odtwarzaczami nie widzę). To była ironia! Wg mojej opinii, jak na odtwarzacze w tej cenie, to obraz jest żyleta. A bugi mają oba, z tym że w Philipsie można sporo z nich wyeliminować poprzez instalację innego softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) ale co do tych bugów to jakie konkretnie masz na myśli w Fergusonie ? bo szczerze mówie że mi jako właścicielowi nic do głowy nie przychodzi...

a co do obrazu na tym dvd to przez hdmi nie różni się on zbytnio in minus od takiego Denona 1930, to są minimalne różnice nie warte absolutnie dopłaty, to tak jakby się sprzeczać, że Polonez jest znacząco lepszy od Fiata 125p, kogo to teraz obchodzi w dobie obrazu HD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don111:

chociażby zwiechy przy odczycie z USB (czasem występują), czy przy przewijaniu. NO i mi nie czyta czasem niektórych płyt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chwilowe zwieszki występują przy szybkim przewijaniu na usb to fakt, ale to raczej normalne w każdym dvd z usb 1.1

u mnie z kolei Ferdek czyta wszystkie płyty (dvdr +/-, DL+,RW+), ale generalnie używam raczej dvdr+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ostatnio jakąś Mantę za dwieście coś, miała USB na froncie , wszystkie formaty, HDMI, itd., dobre te Manty są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z Ferdkiem, czy w/w Philipsem, to odpadają w przedbiegach (wg mnie). Właśnie 2 miesiące temu jednego wyrzuciłem (klasycznie, bez wnikania, do śmietnika)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z nich najciszej pracuje.

Pytam, bo Manty przynajmniej te które widziałem po pewnym czasie zaczynały chodzić jak traktory.

Mój Bellwood ma już 4 lata i zaczyna coraz głośniej chodzić. Czyżby szykował się jego koniec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 25 Cze 2009, 10:14

 

>obraz badziewny bo to jest dvd a nie HD, wszystkie dvd mają badziewny obraz, łącznie z tymi

>droższymi

>

 

zależy w jakich cenach sie poruszasz. W przedziale niewiele wyższym 500-1000 złotych podłącz dvd denona 1940 lub nawet starszego model 1930 poprzez wyjście HDMI a zobaczysz jak piękny i krystaliczny może być obraz. Równiez w przypadku dobrze zgranych dvix można się zdziwić. Układ DCDi by FAROUDJA naprawdę czyni cuda. O droższych modelach nie wspomnę.

 

A HD nie ma co przeceniać. jeśli weźmie się za to manta kosząc na siłę koszta na pewno coś spieprzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiskomp, 25 Cze 2009, 09:02

 

>Czasem zwiśnie, ale to raczej przypadkowo i w większości przypadków z winy płyty (młody mi je rysuje

>namiętnie).

>

 

Nie z winy płyty a z winy odtwarzacza. Te najtańsze mają beznadziejną korekcję i prędzej czy później wszystko zatną. A po roku używania to na 100%.

 

Dobry napęd popchnie wszystko i nie ma co zwalać na młodego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>don111, 25 Cze 2009, 10:14

>zależy w jakich cenach sie poruszasz. W przedziale niewiele wyższym 500-1000 złotych podłącz dvd

>denona 1940 lub nawet starszego model 1930 poprzez wyjście HDMI a zobaczysz jak piękny i

>krystaliczny może być obraz. Równiez w przypadku dobrze zgranych dvix można się zdziwić. Układ DCDi

>by FAROUDJA naprawdę czyni cuda. O droższych modelach nie wspomnę.

 

wspominałem wyżej o Denonie 1930, miałem go na chwilę u siebie, po hdmi jest lekki plus dla Denona ale to wszystko, o żadnej dużej różnicy w obrazie mowy nie ma, dużą różnicę to widzę ale między HD a dvd...

wcześniej miałem droższego Samsunga HD 950 i obraz dokładnie taki sam jak na Fergusonie, nie do odróżnienia

tak jak pisałem z tymi drogimi i tanimi dvd to porównujecie Trabanta do Wartburga albo Poldka do 125p i wykazujecie przepaść jakościową między obydwoma :) a posiadacze Merców (Blue-ray czy innych HD) się tylko śmieją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy - ale jak czytam powyższe wpisy - dochodzę do wniosku , że raczej się nie znacie,

 

formaty ewoluuja a urządzenia kosztujące 3 lata temu 500 PLN dziś są zabytkami i się z nich śmiejecie

 

to po prostu byznes - wyciąganie pieniędzy od naiwnych - trzeba zdefiniowac co się chce czy oglądać filmy i jakiej jakości czy gonić za nowinkami?

 

ja potrzebuję sprzęt do oglądania filmów na telewizorze - zauwazyłem że oglądającc 700megowe avi na laptopie podłączonym do TV jakość specjalnie się nie różni od płyt DVD - więc po co przepłacać?

 

kupię jakiś dziviz za 100zł i będe oglądał ;)

 

zamiast ściągac z netu 4,7G czy nawet 7-8G na jeden film będę miał dziesięć filmów ;)

 

dobrze kombinuje nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.