Skocz do zawartości
IGNORED

Bowers & Wilkins 685 + NAD 355BE ?


Navers

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nagłośnienia do pokoju 16m2. Z tego względu, że to mały pokój pomyślałem o monitorkach B&W 685. Czy wzmacniacz NAD 355BE będzie do niego pasował? Szukam najlepszego rozwiązania, ale nie mam w tym doświadczenia.

 

Prosze też o polecenie mi jakiegoś DACa, muzyki będe słuchał z komputera (Foobar + setki alubmów w FLAC + Audiotrack Prodigy HD2).

 

Słucham dużo elektroniki (Trance, House, Minimal, Drum & Bass), ale i rocka, reggae, ambientu i loungu, a także dużo jazzu i klasyki. Z naciskiem na tą elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel niedawno kupil 685. Tez myslelismy o NADzie do nich ale w sklepie polecili nam Rotela. Najpierw posluchalismy Rotela a pozniej NADa. NAD gral moze ze dwie minuty i wzielismy Rotela. Przewaga byla oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Chcę się podłaczyć do tego wątku.Jakiego kupiłeś Rotela do swoich kolumn B&W?Ja mam B&W 602S3 i wzmacniacz NAD 320bee i do końca też nie jestem zadowolony z brzmienia.Słucham dużo hard-rocka i brakuje mi tzw"pazura" rockowego.Gra zbyt miękko i cieplo.Jakie brzmienie uzyskałeś po podłączeniu z Rotelem,że zrezygnowałeś z Nada.A jaki masz cd bo ja mam Harman 970 i moze on też jest winny brzmienia z którego do końca nie jestem zadowolony.Pokój mam 16m2.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie kupiłeś 685 to od razu rozejrzyj się za czymś innym,

to dobre kolumny, ale osobiście już wersja cdm 1 jest imho lepsza,

proponuję popatrzeć za czymś innym,685 są sterylne.mało dynamiczne i suche.mają swoich zwolennikow jak i przeciwników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hehe, i jak zawsze zaczyna się małe zamieszanie ;-)

Mój Szanowny Poprzednik raczył napisać, że BW CM1 są lepsze. I w pewnym stopniu można się z tym zapewne zgodzić, bo to "wyższa pólka" (jak to panowie z PiS-u okeślają ;-) ), tylko jest małe "ale"... Jeśli, tak jak założyciel wątku, prosi się o pomoc Forumowiczów, to zapewne warto się oprzeć i o wszystkie inne opinie. Mam na myśli testy w prasie branżowej, a tam jak byk stoi, że BW 685 są "w miarę uniwersalne, super w swojej klasie cenowej". Natomiast BW CM1 "monitory dla specyficznych gustów - zdecydowanie nie do muzyki rockowej a akustycznej".

Tyle chciałem dodać, pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, eisa dostały tylko co z tego?

autorze zrobisz jak chcesz,

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli nie cm1 tylko starsze cdm 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to NAD 355BEE gra dynamicznie i potrafi poradzić sobie z elektroniką, poza tym jest uniwersalny, a o Rotelu doszły mnie słuchy, że jest bardzo "audiofilski", jazz i klasyka gra na nim pięknie, ale już coś mocniejszego czy bardziej "popowego" już niekoniecznie, czy jest w tym troche prawdy?

 

Czyli sugerujecie CDM1, a może jeszcze jakieś propozycje do pokoju 16m2? Chętnie posłuchałbym i CDM1 i 685 i wybrał dźwięk który bardziej mi odpowiada, ale wątpie czy będe miał taką możliwość :-)

 

I jeszcze mały offtop, czy dywan i zasłony wystarczą do wygłuszenia pokoju, a w rogach pokoju jakieś rozpraszające elementy (kwiaty itp.)? Nie mam doświadczenia w tych sprawach, a planuje wyremontować pokój, od zera (z tym, że wyburzanie ścian żeby montować jakieś audiofilskie konstrukcje raczej odpada, a spotkałem się z takimi radami na tym forum :-). Planuje ustawić te Bowers & Wilkins tak aby kształ przypominał trójkąt równoramienny (gdzie ja byłbym wierzchołkiem). Dobra ale kończe bo zaczynam odbiegać od tematu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że ustawienie typu "trójkąt" (dla uścislenia RÓWNOBOCZNY, a nie "równoramienny" ;-) ).

A z akustyką aż tak nie musisz szaleć :-) To o czym piszesz w zupełności wystarczy.

Weź pod uwagę klasę sprzętu z jakiego będziesz korzystał :-) Więc nie ma potrzeby tworzenia "pokoju odsłuchowego" a la Studio im. Agnieszki Osieckiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Postanowiłem odswieżyć ten wątek, gdyż mam chrapkę właśnie na BW 685.

Posiadam NAD C720 i być może ktoś słuchał takiej konfiguracji.

Zresztą w ogóle jakie wrażenia mają osoby, które słuchały BW 685 w połączeniu ze sprzętem NADa?

Czy jest to "przyzwoite" połączenie, czy wręcz "gryzące się" wzajemnie?

 

Celowo nie piszę np. że oczekuję takiego a takiego basu, tudzież takiej średnicy, bo chodzi mi o ogólne wrażenia. Czy nie uzyskam np. "altusowego" brzmienia? ;-)

A poza tym nie potrafię w ten sposób określać moich oczekiwań co do dźwięku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.