Skocz do zawartości
IGNORED

Bowers & Wilkins 685 + NAD 355BE ?


Navers

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nagłośnienia do pokoju 16m2. Z tego względu, że to mały pokój pomyślałem o monitorkach B&W 685. Czy wzmacniacz NAD 355BE będzie do niego pasował? Szukam najlepszego rozwiązania, ale nie mam w tym doświadczenia.

 

Prosze też o polecenie mi jakiegoś DACa, muzyki będe słuchał z komputera (Foobar + setki alubmów w FLAC + Audiotrack Prodigy HD2).

 

Słucham dużo elektroniki (Trance, House, Minimal, Drum & Bass), ale i rocka, reggae, ambientu i loungu, a także dużo jazzu i klasyki. Z naciskiem na tą elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel niedawno kupil 685. Tez myslelismy o NADzie do nich ale w sklepie polecili nam Rotela. Najpierw posluchalismy Rotela a pozniej NADa. NAD gral moze ze dwie minuty i wzielismy Rotela. Przewaga byla oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Chcę się podłaczyć do tego wątku.Jakiego kupiłeś Rotela do swoich kolumn B&W?Ja mam B&W 602S3 i wzmacniacz NAD 320bee i do końca też nie jestem zadowolony z brzmienia.Słucham dużo hard-rocka i brakuje mi tzw"pazura" rockowego.Gra zbyt miękko i cieplo.Jakie brzmienie uzyskałeś po podłączeniu z Rotelem,że zrezygnowałeś z Nada.A jaki masz cd bo ja mam Harman 970 i moze on też jest winny brzmienia z którego do końca nie jestem zadowolony.Pokój mam 16m2.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie kupiłeś 685 to od razu rozejrzyj się za czymś innym,

to dobre kolumny, ale osobiście już wersja cdm 1 jest imho lepsza,

proponuję popatrzeć za czymś innym,685 są sterylne.mało dynamiczne i suche.mają swoich zwolennikow jak i przeciwników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hehe, i jak zawsze zaczyna się małe zamieszanie ;-)

Mój Szanowny Poprzednik raczył napisać, że BW CM1 są lepsze. I w pewnym stopniu można się z tym zapewne zgodzić, bo to "wyższa pólka" (jak to panowie z PiS-u okeślają ;-) ), tylko jest małe "ale"... Jeśli, tak jak założyciel wątku, prosi się o pomoc Forumowiczów, to zapewne warto się oprzeć i o wszystkie inne opinie. Mam na myśli testy w prasie branżowej, a tam jak byk stoi, że BW 685 są "w miarę uniwersalne, super w swojej klasie cenowej". Natomiast BW CM1 "monitory dla specyficznych gustów - zdecydowanie nie do muzyki rockowej a akustycznej".

Tyle chciałem dodać, pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, eisa dostały tylko co z tego?

autorze zrobisz jak chcesz,

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to NAD 355BEE gra dynamicznie i potrafi poradzić sobie z elektroniką, poza tym jest uniwersalny, a o Rotelu doszły mnie słuchy, że jest bardzo "audiofilski", jazz i klasyka gra na nim pięknie, ale już coś mocniejszego czy bardziej "popowego" już niekoniecznie, czy jest w tym troche prawdy?

 

Czyli sugerujecie CDM1, a może jeszcze jakieś propozycje do pokoju 16m2? Chętnie posłuchałbym i CDM1 i 685 i wybrał dźwięk który bardziej mi odpowiada, ale wątpie czy będe miał taką możliwość :-)

 

I jeszcze mały offtop, czy dywan i zasłony wystarczą do wygłuszenia pokoju, a w rogach pokoju jakieś rozpraszające elementy (kwiaty itp.)? Nie mam doświadczenia w tych sprawach, a planuje wyremontować pokój, od zera (z tym, że wyburzanie ścian żeby montować jakieś audiofilskie konstrukcje raczej odpada, a spotkałem się z takimi radami na tym forum :-). Planuje ustawić te Bowers & Wilkins tak aby kształ przypominał trójkąt równoramienny (gdzie ja byłbym wierzchołkiem). Dobra ale kończe bo zaczynam odbiegać od tematu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że ustawienie typu "trójkąt" (dla uścislenia RÓWNOBOCZNY, a nie "równoramienny" ;-) ).

A z akustyką aż tak nie musisz szaleć :-) To o czym piszesz w zupełności wystarczy.

Weź pod uwagę klasę sprzętu z jakiego będziesz korzystał :-) Więc nie ma potrzeby tworzenia "pokoju odsłuchowego" a la Studio im. Agnieszki Osieckiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Postanowiłem odswieżyć ten wątek, gdyż mam chrapkę właśnie na BW 685.

Posiadam NAD C720 i być może ktoś słuchał takiej konfiguracji.

Zresztą w ogóle jakie wrażenia mają osoby, które słuchały BW 685 w połączeniu ze sprzętem NADa?

Czy jest to "przyzwoite" połączenie, czy wręcz "gryzące się" wzajemnie?

 

Celowo nie piszę np. że oczekuję takiego a takiego basu, tudzież takiej średnicy, bo chodzi mi o ogólne wrażenia. Czy nie uzyskam np. "altusowego" brzmienia? ;-)

A poza tym nie potrafię w ten sposób określać moich oczekiwań co do dźwięku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.