Jump to content
IGNORED

Gdzie kupić kawałek srebrnego drutu


Guest Paweł
 Share

Recommended Posts

Guest Paweł

(Konto usunięte)

Może wiecie gdzie kupić kawałek srebrnego drutu. Niedawno wymieniłem sobie we wzmacnaczu gniazda wejścia CD ze zwykłych na pozłacane i przeciągnąłem to do płyty głównej kawałkami kabla mikrofonowego. Dźwięk się aż nadto wyłagodził. W efekcie jest gorzej niż było a stare gniazdka z mocującymi je do płyty blachami szlag trafił.

Link to comment
Share on other sites

Dobry srebrny drut kupisz od MIGA rosyjskiego. Sprzedaż 8zł/m prowadzi Pam Florian Szcześniak handlujący lampami w Warszawie. To b.dobre i powazne kabeli które polecam w ciemno. Jeśli brakuje Ci muzykalnosci, głębi, przestrzeni to polecam Flatline Gold. Jest subtelny, zarazem szczegółowy, muzykalny i cieplejszy niż srebro.

Link to comment
Share on other sites

Niedowiarku!!! Albo jesteś bardzo młody, albo spałes na lekcjach fizyki! Rosianie to potega klasyki elektronicznej!!! Sa tam ludzie bardzo zdolni. Robią do dziś doskonałe lampy elektronowe do drogich i audiofilskich zabawek. Na całym świecie największe fundusze i nowoczesne myśli powstają dla potrzeb wojska, więc jesli masz mała wiedze to nie wypowiadaj bzdur!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiem że w Rosji (Svetlana Electron, Sovtak..) powstają uważane za najlepsze lampy (może raczej powstawały - te dzisiejsze to podobno w 80% odpad :P -i to nie ja młody, niedoświadczony, nieuwazający na lekcjach fizyki mówię tylko Ken Ishiwata ) ale po prostu uważam iż choćby nie wiem jak dobry by był kabel z Miga nie został on napewno skonstruowany pod kontem zastosowań audio. Ale w sumie 8 zł za metr to nie majątek i zawsze można spróbować. Nie liczyłbym jednak na to że rozwali on Siltecha za 500 :P

Link to comment
Share on other sites

Ceny tych niby audiofilskich kabli sa mocno przesadzone. A kabel albo jest dobry, czyli przewodzi informacje bez zafałszowan, albo je fałszuje. Nordost popularny w Polsce to też kabel "militarny" tyle że powstał w USA.Ale jesli ktoś słyszy więcej, bo więcej zapłacił za drut to nie mam nic przeciw. Pare lat temu też dałem się ogłupić i wydałem pieniądze na Tara Labs. Dziś na rozmowy o drogich samobrzmiących i poprawiających kablach za kupę forsy robi mi się tylko głupi uśmiech na twarzy. Próbujcie koledzy i eksperymentujcie sami a z czasem przyznacie mi rację.

Link to comment
Share on other sites

Guest Audiofil do Jacka

(Konto usunięte)

Może znasz kto ma dobre kable ze srebra na sprzedaż,chodzi mi o kabel do kolumn.Skoro mówisz ,że kiedyś podobno przepłaciłeś-nie (może masz jakieś informacje ).Dzisiaj słuchałem fajnego kabelka P.S.C.Ciulleto, ale on kosztuje grubo ponad 1kilozł.gdzieś kiedyś wyczytałem na forum ,że można kupić za śmieszne pieniądze Kimbera 8tc-podobno dobry kabel.Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w 100% z Adamem. Kable od Floriana zaniosłem do dwóch jubilerów, którzy stwierdzili, że jeśli jest tam srebro, to w b. małej ilości. Poza tym wystarczy zdjąć izolację z kilkudziesięciu cm centralnej linki - przy próbie zginania czy zwinięcia spręźynuje, jakby była ze stali. Jubiler zapewnił mnie, że takich właściwości srebro nie ma. Na moje reklamacje sprzedawca swierdził, że do audio nie stosuje się czystego srebra, bo źle gra, a poza tym nigdzie nie napisał, że kable są srebrne (!!!)

Link to comment
Share on other sites

Też zalecałbym ostrożność wobec Pana Floriana. Kiedyś chciałem od niego kupić trafa głośnikowe. Gdy facet zapytał się mnie do jakich lamp chcę trafo - zadałem mu pytanie o parametry oferowanych traf, takie jak przekładnia napięciowa, indukcyjność uzwojeń etc. Facio się zdenerwował i powiedział, że to nie jest ważne, gdyż są to kwestie technologi!!!!! Gdy zwróciłem mu uwagę, że chyba opatrznie rozumienie znaczenie słowa "technologia" i nalegałem na podanie szczegółowych parametrów, to gościu przerwał rozmowę informując, że on takich parametrów nie podaje i że trafa są dobre, a jak mi się niepodoba, to nie muszę brać.

I tu miał rację, bo tak też uczyniłem, co i wam radzę w przypadku oferowanego przez niego towaru.

PS

Na jego straganie na wolumenie "srebrny drut", lampy, cokoły itp. są o 50-100% droższe niż u innych handlujących na tej giełdzie!

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że oprócz czystości metalu b. istotny jest również sposób produkcji przewodnika - skoro przewody z czystej miedzi różnią się brzmieniem, np. te o gładkiej powierzchni, z miedzi 'długokrystalicznej' grają lepiej, to prawdopodobnie tak samo jest ze srebrem. W związku z tym, żle dobrany przewodnik z czystego srebra powinien "grać" znacznie gorzej od dobrej jakości kabla miedzianego...

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę dobry srebrny drut można kupić... w mennicy albo Warszawskiej, albo gdzieś na Śląsku. W warszawskiej sam kupowałem i jest OK, tyle, że trzeba go zamówić i czekać około 2-3 tygodni, ale zato sam możesz wybrać sobie średnicę długość itp. polecam. A druty floriana ze srebrem mają tylko wspólny kolor

Link to comment
Share on other sites

Koszt nie jest duży, dokładnie niepamiętam, ale za 20 m drutu o średnicy 0,2 mm i 10 drutu 0,5 zapłaciłem rok temu coś około 350 zł, dokładnie niepamiętam. Cena wynika z wagi nie z długości. Płacisz poprostu jak za złom srebra + wykonanie usługi czyli wyciągnięcie drutu, także każda zmiana ceny srebra wpływa na ostateczną cenę drutu, a w brew pozorom wachania są spore

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.