Skocz do zawartości
IGNORED

rock progresywny


pete

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Wspominałeś niedawno śp. Franka. Jedna z jego bardziej znanych płyt to "We're only in in for the money". Wydaje mi się, że może powinieś poczytać teksty z tej płyty: chodzi o to, że jesteśmy w tej branży tylko dla kasy, a hipisiaki to nadęci frajerzy, stworzeni przez Korporacje. Mam wrażenie, że troszkę uległeś wizji "nowego, pięknego świata".

 

Twoje uwagi, jakkolwiek ciekawe, są nieco dlategoż nieco naiwne - w rocku, tak jak w innych dziedzinach życia, zawsze była, jest i będzie konkurencja. Ideologia grania dla "jednej publiczności" jak piszesz, skończyła się dość dawno, w roku 1969, na festiwalu w Woodstock. Reszta to bizes i kasa. Niema żadnej wspólnej publiki i wspólnoty rockowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ku:wlasnie dlatego,ze nie liczy sie tylko wirtuozeria spuszczam do kanalu pink floyd i upraszam o nieobrazanie sie na to ,a i mam pytanie dot. Bardensa tj. ok.1970/1 kolaborowal z Peterem Greenem,slyszalem wtedy jeden kawalek,ktory do dzisiaj chodzi mi po glowie,znasz moze tytul wspolnego wiekszego wydawnictwa,jesli takowe wyszlo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było a tu proszę działo sie więcej niż się spodziewałem.

Z tym spuszczaniem do kanału to może jednak trzeba by się zastanowić, czy to co ja uważam za dobre jest naprawdę dobre, czy może tak jest tylko w moim mniemaniu? Kto to może rozsądzić?

Ale jestem naprawdę pocieszony, znalazłem tu sporo zespołów poleconych przez Was i teraz pozostało tylko szukać płyt i słuchać. A taka ilość wpisów świadczy o tym że ten nurt nadal żyje i wzbudza emocje. Jak to mówią:

Doniesienia o mojej śmierci były mocno przesadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Brand X nadęty?? MIałem sie nie wpisywać, ale czuje ze muszę:-) Mam wszsytkie płyty Brand X obsłuchane ile sie da i wtórności w nich nie słysze a nadecia to juz wcale! To doskonala kapela!! Co do terminu "progresywny", mało kto juz wie ze zostal on przezucony na rock z jazz'u. W latach 50tych termin jazz progresywny oznaczał rozbudowany i rozimprowizowany jazz (to tak w skrocie) wiec sila rzeczy gdy takie klimaty pojawily sie w rocku ten termin przylgnął do niego od razu. Nie ma to oznaczac postępowości i nie należy tego w ten sposób odbierać! Wiadomo ponadto ze camela wcale nie ceni sie za wirtuozerie tylko za melodie, emocje i takie tam.. Jak to komus odpowiada to Cream zaczyna byc PF 126p a Camel bedzie Rols Roys'em.

Zupelnie gdzieś pominięte zostały w temacie zespoły pokroju powiedzmy Dream Theater które w rocku progresywnym przez ostatnie 10 lat dyktują warunki. Genialne Liquid Tension Experiment, czy powiedzmy OSI to zespoły z tego podwórka, które naprawdę warto poznać i polecam!

P.S.

I tak najlepszy na swiecie jest Genesis z Collinsem czy bez:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz :"Uważam, że Genesis grał dobrze 30 lat temu. Brand X to epizod rocka, nic ponadto." Brand X w swoim czasie był uważany za najlepszy zespół jazzrockowy.. więc nie taki epizod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra Panowie zamiast sie klocic podajcie jeszcze jakies ciekawe zespoly..:)

 

Ja ze swojej strony moge polecic nowa plyte Colina Bassa- In The Meantime. Co moge powiedziec. Bardzo mi sie ta plyta podoba. No moze poza 4 utworem ktorego nie moge scierpiec. Bardzo nie lubie jak wokalisci przetwarzaja swoj glos. Jest moze troche jak by to nazwac nowoczesna. Ale bardzo dobre Colinowe granie.

 

I jeszcze nowa plytke Anathema -A Natural Disaster. Anathema przeszla ogromne przeobrazenie podczas swojej kariery. Z czystym sumieniem moge polecic kazda plytke od Eternity. Wczesniej tez gral ciekawie ale nie byl to juz chyba rock, wiec nie ten watek. Do nowej plyty jakos tak nie do konca moglem sie przekonac. Ale po ich koncercie calkowicie zmienilem zdanie o tej plycie. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Theater: Amerykanie,z całym szacunkiem,nie wymieniłem ich mając nadzieję,że tego nikt nie zrobi - college'owy eklektyzm, Cream = maluch a Camel = RR, palę sobie w łeb ! Dobranoc ..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE MUSIC - zespol nowy (chyba angielski) i... mlody. Co nie oznacza ze zly !!! Nagrali dopiero JEDNA plyte (jezeli sie nie myle THE DANCE) ale charaktaryzuje sie ona (posluguja sie slowami krytykow) "niezwykla dojrzaloscia ". Mysle ze warto przesluchac bo niektore kawalki naprawde sa wiecej niz dobre :D Szczerze polecam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ku

(Konto usunięte)

--> zidijan

Bardens i Green grali razem w jedej z efemerycznych grup w poł. lat 60. Czy zachowały się wspólne nagrania - nie wiem. W latach 70., przed i po Camelu, Bardens pojawiał się gościnnie na płytach Greena - zapewne słyszałeś jedno z takich nagrań.

Co do głównego przedmiotu sporu - święta racja, że termin r.p. ewoluował i w roku 1969 znaczył co innego niż w 1973. Jeśli ktoś pamięta audycje radiowe Jerzego Janiszewskiego, to wie, że dla niego rock progresywny to było granie z przełomu lat 60. i 70. w rodzaju Colosseum (i, naturalnie, obejmowało ono również angielskie i amerykańskie naśladowictwa Cream w rodzaju Bakerloo czy James Gang - pierwszy LP!). Dopiero później przyjęło się węższe rozumienie r.p. sprowadzające termin do jednego z nurtów, jakie się wówczas wykluł (Yes, Genesis itp.).

Ale żeby było jeszcze zabawniej - jest taka ksiązka o Genesis wydana przez Rockserwis (tłumaczenie z ang.). Jej autor stawia teze, że Genesis (z Gabrielem i bez), to nie był żaden rock progresywny ani nawet żaden rock. Jego zdaniem to jest soul, tyle że nie chodzi o czarną, ale o białą, angielską duszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku -Bardens i Green ta grupa to wpr.Peter B's Looners ,a dorobek to singiel z 1966 If You Wanna Be Happy/Jodreel Blues .Columbia DB7862.Green chyba tylko w pierwszym kawalku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku - i dochodzimy do sedna sprawy, od połowy lat 60-tych terminem progresji określano blues'ujące formacje, potem ,gdy ten już się oklepał po inwazji na Wyspy a potem w ramach reeksportu do US, odłam prog rock stanowiły twory odżegnuuące się od bluesa explicite np. Camel w UK czy Kansas w US, Gong - bodaj we Francji. Pink Floyd tworzyli eklektyczna papkę obu nurtów, stąd moj osąd...., excuse moi.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildjan=>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank: ponownie dziekuję,nie ma podanego przez Ciebie tytułu płyty,ale może poszukiwany utwór chowa się również na innej z oferowanych tamże 10-ciu, kilka jest "out of stock "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra stronka dla fanow art ,progres ,symfonick rocka itd.

Duzo tam linkow do innych ciekawych stron rockowych.

Warto kliknac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.