Skocz do zawartości
IGNORED

rock progresywny


pete

Rekomendowane odpowiedzi

mc iek> "TASAVALLAN PRESIDENTTI - inna pisownia - mam wszystko" - nie bardzo wiem o co chodzi z tą pisownią. Nazwa zespołu jest dokładnie taka jak napisałem, chyba że w tym "nieludzkim" języku właśnie to oznacza.

Co do SBB to podpisuję się obiema rękami. Bardzo podoba mi sie ich pierwsza koncertowa płyta z 1974 r. a szczególnie wydanie z 1997 r. poszerzone o dodatkowy materiał który nie zmieścił sie na LP (niesamowita improwizacja lidera).

Ciekawą grupą była też grupa KRZAK, wywodząca sie również ze Śląska, choć ich dokonań nie ośmielał bym sie porównywać z SBB. W ich przypadku również płyta koncertowa wytrzymała próbe czasu. W tych rejonach Polski działało wiele innych mniej znanych zaspołów co świadczy że było to też zagłębie muzyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb> Odświerzyłem sobie płytę CARGO którą nieco wcześniej tak zachwalałeś. Momentami jest im bliżej do rock'a niż do progresiv'u ale faktem jest że to b.dobra płyta. Osobiście mam wersje na której jest 8 (tak to nie błąd) bonusów, w tym dwie wersje demo, nieznanych zupełnie wczesniej utworów. Niektóre z nich nic nie ustepują tym wydanym na płycie. Wyglada to tak jakby nagrywali materiał z myślą o podwójnym LP a producent ze względów marketingowych (muzyki i tak pewnie nie trawił) brutalnie to skrócił. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo dzięki takim praktykom możemy jeszcze do dzisiaj odkrywać nieznane dotąd nagrania różnych zespołów wydobywane z magazynów wytwórni płytowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallegro,

Oczywiście mój błąd. Cały czas byłem przekonany, że mam w zbiorach zespół o nazwie Transavallan Presidentti. Dopiero dziś dostrzegłem, ze tak nie jest :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc iek>

I następny błąd :-) Nieopatrznie przeniosłeś "biednych" Finów do Rumuńskiej krainy wampirów Transylwanii (napisałeś: Transavallan). Zamiast oglądać horrory lepiej posłuchaj muzyki :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to znowu ja (wiem że co za dużo to nie zdrowo :-) Postanowiłem jednak przeprowadzić porządki na półkach z płytami (w dosłownym tego słowa znaczeniu) i przy okazji wybrałem ćwierć setki płyt które według mnie zasługują na szczególną uwagę. Zapodam to w telegraficznym skrócie zgodnie z hasłem "O czym każdy (progresywny) chłopiec wiedzieć powinien" :

 

LIGHTSHINE - Feeling (coś pięknego)

ONE - usłyszeć drugi utwór "Cautiously" i umrzeć...

MURPHY BLEND - First Loss

ALCATRAZ - Vampire State Building

BLAST FURNANCE

ISLAND - Pictures

SPRING

JONESY - Keeping Up

AFTER ALL

FASHION PINK - ...to brainstorm

GREEN EYED GOD - Steel Mill

ROOM - Pre-Flight

RAM - Where? (In Conclusion)

THORS HAMMER

MOVING GELATINE PLATERS - czyli latające żelatynowe talerzyki (nie znam bardziej zakręconego tytułu :-)

IF - ani krótszego :-)

ELECTRIC SANDWICH - też niekiepsko

TETRAGON - Nature

EELA CRAIG

OCTOPUS

EMBRYO - Opal

BADGER - One Live

T2 - It'll All Work Out In Boomland

MISSING LINK - Nevergreen

MATCHING MOLE - płyta super ale i super zakrecona. Ale jak mogło być być inaczej kiedy jej lider był w latach siedemdziesiatych zacietrzewionym komunistą (to nie żart). Swój światopogląd przemycał nawet w tekstach utworów. Biedaczysko... szkoda że nie koncertował wtedy w Polsce, bo po takiej wizycie napewno by wyzdrowiał :-)

Ja też dopiero od niedawna zacząłem się udzielać na forum, a już muszę udac sie na odwyk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam progmaniaków !

Znalazłem ciekawą strone o krautach. Dyskografie , albumy, chyba również forum !

Jeśli link już był w tym wątku to przepraszam z góry :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie wszyscy progrokowcy i archeolodzy rocka... Rok milczenia na ten temat....

Piszę tu po raz pierwszy, przejrzawszy wszystkie interesujące strony i odczekawszy przepisowy tydzień. W progrocku, a ogólniej w latach 70 siedzę już dość długo i już myślałem, że nic mnie tu nie zaskoczy a jednak....grupa AFTER ALL, którą wspomniał był gallegro – dzięki – wspaniała muzyka (właśnie mi gra) i sam się dziwię, że nieznana mi dotąd.

Tu też wyczytałem o grupie ONE ale nie pamiętam, kto o nie wspominał......

Podziwiam znajomość tematu forumowiczów .....szczególnie ciekawie o tych sprawach piszą fubb, mciej, stempur...Nie mam tu oczywiście na myśli doskonałości i piękna muzyki tego rodzaju, bo przecież de gustibus non est disputandum...lecz wiedzę o kapelach, wydanych płytach itd.

Ze swej strony dyskutującym na temat co jest rockiem progresywnym, a co nim nie jest, mogę tylko zwrócić uwagę na fakt, że o tym powinna decydować raczej miara muzyczna – mieści się lub nie, w gatunku ukształtowanym w tamtych latach przez tamte wspaniałe kapele – a nie rodowód nazwy gatunku rocka. Przecież teraz też powstaje muzyka progresywna, która teraz wlaśnie PRZEKRACZA (łac. progredior) ramy danego gatunku muzycznego...

Chętnie przeczytałbym w tym miejscu o nowych wykopaliskach i odkryciach na polu progrocka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "wykopaliska", spodobał mi sie jakiś czas temu utwór niemieckiego zespołu BULLFROG o tytule Get Away z 1976 roku -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niewiem jaka jest reszta tej płyty i inne. Trudno mi jest zdobyć tą płytę. Prawdopodobnie jak gdzieś trafię to w cenie zaporowej. A nagranie Get away mam w tragicznej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wątek odnowiony, to tylko dwa słowa.

Nową płytę wydał warszawski Riverside, tak przeze mnie chwalony za debiut. Niestety, płyta ?Second Life Syndrome? rozczarowuje. Mniej ciekawych melodii i zagrywek, inwencji i pomysłów zabrakło chyba, wokal jeszcze słabszy, wszystko jakieś takie bez polotu. Generalnie kontynuacja debiutu bez polotu. I co smutne z audiofilskiego punktu widzenia - płyty brzmi znacznie lepiej ni0 ?Out of myself?.

Ale za to jest inna polska grupa - INDUKTI. Mają na koncie jedną płytę ?Susar?. Bardzo dobra.

I jeszcze jedna propozycja współczesna - grupa Kino (muzycy z Areny, Porcupine Tre i Marillion) i ich płyta "Pictures". Nie jest to może płyty powalająca i taka bardzie w kierunku popu zwrócona, ale fajne, lekkie, relaksujące granie z progrockiem w tle - dziękuję krzychowi za płytę.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino - fatalny album - może być koronnym argumentem przeciwników progrocka w kwestii wtórności i braku polotu tego gatunku.

A co dobrego ? Ot, choćby After Crying czy zachwycający Amorphus Androgynus. I ze sto innych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał1983 dzięki za przypomnienie...Odnalazłem - fantastyczny utwór – a co do jakości nagrania....no niestety to Green Tree – przeważnie robili CD z analogów....Nie słyszałem o innym wydaniu... Może ktoś coś wie...?

Ostatnimi czasy wielkie wrażenie zrobił na mnie utwór ( i cała płyta) Too much to belive z płyty Load have mercy z 1977 r. amerykańskiej kapeli LOAD wydanej przez Laser’s Edge. To jest świetne muzycznie i bardzo dobre jakościowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOAD jeszcze nie znałem. Dzięki za informacje, że warto to poznać bo moja wiedza na temat rocka jest słaba i dość przypadkowa.

Narzekałem na jakość bo moje nagranie jest ... amatorsko zgrane z radia:), a stare dobre analowe brzmienie nawet bardzo lubię. Może kiedyś znajdę Bullfrog na analogu, tak jak znalazłem inną świetną niemiecką grupę NEKTAR (płyta A Tab In The Ocean).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to teraz już na spokojnie ;)

W końcu dotarła do mnie zeszłoroczna płyta anekdoten – live ....2005 – nagrana i wydana w kraju kwitnącej wiśni. Przyznam się bez bicia byłem bardzo ciekaw jak poradziły sobie „młodziaki” bo jakkolwiek współczesny progresiw mi średnio leży tak ta formacja jakoś tak do „się” ;) mnie przekonała. Patrząc na współczesną scenę widać ze wiele grup z biegiem czasu się posypało ,a tutaj ciągle mamy nowo stare pomysły które na dłuższa metę na pewno nie wywołują odruchu wymiotnego. Sumując na 4 lp studyjne , ciężko dopatrzeć się jakieś większej wpadki albo albumu ewidentnie gorszego od innych - osobiście daje im minimum 4 – i też nie dopatruje się czegokolwiek złego w tym że pierwsze 2 lp, były bardzo mocno karmazynowe(jak już ma się brać z kogoś przykład to niech to faktycznie będą najlepsi ;) ) zreszta już na 3 ,a na pewno na ostatnim gravity widać ze chyba znaleźli swoją drogę i nie wiem jak innym ale mi osobiście kierunek ten jak najbardziej odpowiada.

Co do podwójnego koncertu z 97zdaje się;) w ogóle niema co gadać muzycy najważniejszy swój egzamin zdali celująco ,muza się wybroniła ,a nawet na żywo nabrała właściwego sobie „ciężaru”, realizacja bardzo dobra, no i czego chcieć więcej ,ano nic tylko zobaczyć ich osobiście w akcji :).

spełniło się to 23 pażdz. 03 i przyznam się że był to koncert chyba lepszy niż ten ostatnio wydany z 2005 –tak ,tak wiem ze to subiektywna opinia jest ,ale nic na to nie poradzę ,siłą rzeczy przecież to ten sam materiał więc bez porównań obejść się nie może ,a browar i chwila rozmowy z muzykami też na to wpływ mają ;)

wracając do lp, materiał w większości z dwóch ostatnich płyt ,oczywiście z kawałkami bonusowymi no przecież to made in japan(ostatni utwór bardzo kojarzył mi się z star. na red-zie) realizacja jak zwykle bardzo dobra jedyny mankament jaki widzę ,to brak drugiej płytki ,bo przecież 11 kawałków to stanowczo za mało.

Fanów przekonywać do płyty nie będę natomiast wszystkim innym polecam:

„zaprawdę powiadam wam ;wstydu w zbiorach płyta ta nie przyniesie”

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fubb - zastrzeliłeś mnie tymi anegtodami! Nie miałem pojęcia, że ktoś jeszcze tak pogrywa!!! Właśnie mellotronują mi prosto do uszu samym miodem. Czy grupa ta grywała w Polsce? Miło, że płyta trwa niemal 70 minut - to jak dwa klasyczne Krimzony. Godzina zleciała nie wiadomo kiedy i napewno jeszcze nie raz puszczę ten krążek. Niesamowicie odmładzająco działają takie brzmienia - jakby się człek przenióśł w przełom 60/70...

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał mc iek grali w krakowie dzień wcześniej w bydgoszczy i chwile później jeszcze gdzieś teraz już sobie nie przypomnę promowali album gravity skądinąd bardzo dobry zresztą .Osobiście bardzo miło wspominam ten koncert w bydgoskiej kuźni mimo niewielkiego bałaganu związanego ze zmianą miejsca koncertu , początkowo miała być adria .Jak pisałem było nieźle ,kto przegapił niech żałuje ,zagrali prawie 20 kawałków z przerwą na szklankę wody , nie obserwując zbyt uważnie młodej polskiej sceny progresywnej ,ale nie widzę jakiejkolwiek kapeli która by miała do nich start .

tobie joteszu mogę tylko doradzić założenie sobie świnki skarbonki z napisem anekdoten live i odkładaniem złotówek na bilet bo naprawdę warto zobaczyć ich na żywo , poza tym przyznam się bez bicia ze takie małe klubowe koncerty jak dla mnie deklasują spędy typu .... wstaw sobie co chcesz , ale fakt jest taki że osób z przypadku tam nie trafisz- bo wyjazd zasponsorowała firma czy- bo wypada się tam pojawić przecież to taka mało znana kapela jest i jeszcze młoda co oni potrafia , hihi itp., z ciekawostek pamiętam ze np. sklepik to wzór do naśladowania jeśli chodzi o ceny przynajmniej cd ,prawie wszyscy traktują takie okazje jako miejsce na dorobienie i windują strasznie cennik a tam przed koncertem można było zdobyć albumy grupy w dużo przystępniejszych cenach niż miał je jakikolwiek sklep w kraju ,poza tym normalną sprawa była rozmowa z członkami bandu po koncercie ,ewentualnie jakiś browar :) (mi z kolei w pełnej nieświadomości udało się spić jedno piwko w towarzystwie petera nordina, który spożywał jakąś wodę jeszcze przed koncertem ) o takich pierdołach jak autografy czy zdjęcia to nawet nie wspomnę .

dodam też ze potwierdziły się wcześniej zasłyszane informacje dotyczące części żeńskiej grupy , anna „gładką” bestyjką jest –niezaprzeczalnie ;)

co do jakiegoś innego materiału zespołu to polecam zapoznać się z wspomnianą wcześniej płytą ,bootleg live in japan z 97 r,i naprawde nie ma co się przejmować słowem bootleg jakość dźwięku jest tam bardzo dobra ,materiał to 2 pierwsze albumy czyli prawie 100 %karmazynu .

 

co do porównań nucleusa z 95 roku a wersji 2003 wydanej ostatnio ,musze jeszcze tydzień posłuchać ,choć różnice są ,ale staram się na razie nie zastanawiać czy to dobrze czy to źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Anekdoten ;)

 

Teraz dla rozgrzewki przed mini dostawą płytową (Anglagard-Epilog i Paatos-Timeloss) odsłuchuję albumu Anekdoten 'Gravity'. wciąż są świetni( a może i lepsi). To fakt że nie ma już tak wyraźnego ostrego pazura Karmazynu ale melodie tego albumu porywają gdzieś daleko w ich mroźną krainę. Tak, mocną stroną tego albumu są melodie jakby w każdym calu przemyslane i zagrane jak zwykle na wysokim poziomie. Weźmy na przykład utwór 'The War Is Over' - melodia będąca połączeniem uroku czystej git akustycznej i długich fraz mellotronu. Do tego świetnie zaśpiewane ;) (Widzieliście teledysk do tego utworu? )

 

No nic , odjeżdzam z fotelem ;)

Pozdrawiam

wojtekitek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu recenzji w A/V 03/2006 siegnalem po najnowsza plyte (zeby sie ktos nie czepial, ze plytke;)) zespolu Proto-Kaw - "The Wait Of Glory". Jest to teraz jedna z najczesciej odsluchiwanych plyt i godna polecenia. Warto sie zainteresowac. Troche inaczej ma sie sprawa z recenzowanym )w tym samym numerze Audio i Video) Change Of Heart - "Truth Or Dare". Nie jest zle, ale zbyt malo sluchalem, zeby calkowicie byc pewnym swego. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko hasłowo.

 

Archive - super koncert w 2004 roku jesienią w Warszawie

Marillion - niekoniecznie tylko z Fishem

Talk talk

Porcupine Tree - ostatnie odkrycie

Flower Kings - ostatnie odkrycie

Riverside - polskie objawienie

ELP

The Music

Starsailor

Tangerine Dream, Klaus Schulze - są tacy, którzy twierdzą, że od ich elektronicznego rocka z lat 70-tych narodził się rock porgresywny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc iek =>

Ktore pozycje tej formacji polecasz do przesluchania? Dla mnie to pierwsze zetkniecie z ta grupa w ogole. Jesli wczesniejsze plyty sa lepsze niz ta to bedzie rewelacja!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze mam nadzieje, iz twoje zdanie jest podparte wiedza a nie jak to mialo miejsce w przypadku (wpadki?) Satellite w watku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W sumie nie wyjasniles tej sprawy do konca.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tutaj w skrocie mozna sie dowiedziec o Proto-Kaw. Wychodzi, ze slynny Kansans powstal na gruzach wlasnie Proto-Kaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wychodzi, ze slynny Kansans powstal na gruzach wlasnie Proto-Kaw'

- jest odwrotnie. Slav, nie bocz się - ale skoro piszesz pozytywnie na temat jednak co by nie było miernej muzyki - to lekka kontra moim zdaniem jest potrzebna. Proto - Kaw tworzy muzykę wtórną do bólu, która owszem może się komuś bardzo podobać. Czy nie lepiej jednak byś posłuchał czegoś w tym gatunku wybitnego ?

Moje zdanie nie jest poparte wiedzą. Tylko pewnym osłuchaniem.

Co do Satelite - chyba nie mam się czego wstydzić ? Wyraziłem się 2 lata temu negatywnie o płycie, która jest po prostu kiepska i czas to chyba najlepiej rozsądza. W tym wątku wyraziłem jednak nadzieje co do kariery Indukti i Riverside - i ... jest coś na rzeczy. I to całkiem sporo.

Miłych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale zupełnie mi się nie podoba. W przeciwieństwie do Kansas ( albumy Kansas, Song for America Leftoverture czy Masque zawierają mniejsze lub większe partie porywającej muzyki ). Proto-Kaw to jednak muzyka sztampowa, bez polotu, ze sporymi naleciałościami trywialnej amerykańskiej łupaniny. To nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo, ze Satellite nie to juz wiadomo"

- niepotrzebna złośliwość - zmarnowałem bowiem czas na zapoznanie się z ich twórczością.

Zadałeś sobie w ogóle sporo trudu żeby odnaleźć tamten wątek. Nie rozumiem jednak po co ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tworczosci Kansas, wiec sprawdze tytuly podane przez ciebie. A z tym Satellite to prosta sprawa. Po przesluchaniu ich materialu, wskoczylem na forum w celu przeczytania opinii, wiec zapamietalem to zdarzenie, ale dopiero je powiazalem z toba po charakterystycznej(?) formie wypowiedzi. Oczywiscie, kiedy to byla ostra krytyka.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ostania plyte Riverside - One Life Syndrom. Swiatowy poziom naprawde chlopaki i nie tylko postarali sie. Juz tutaj wyzej wspomnial o Riverside. Nabylem orygnal w MM za 30 zl ! Gdydy wszystkie plyty tak kosztowaly:D

 

 

Placebo - Meds Ich najnowsza plytka jest tez bardzo bardzo fajna! Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.