Skocz do zawartości
IGNORED

rock progresywny


pete

Rekomendowane odpowiedzi

>młody2

 

Tytuł płyty Riverside to Second Life Syndrome. Ich pierwsza płyta to Out Of Myself - też godna polecenia. Na początku kwietnia byłem na ich koncercie w Poznaniu. Bardzo dobra i niedroga rozrywka. Chłopaki oscylują gdzieś w okolicy Marillionu z wstawkami Floydów. Może trochę za dużo zmian rytmu w ich utworach ale są momenty gdy ciarki przechodzą po plecach. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav

Tu możesz posłuchać paru utworów Kansas, nie jest to może szczytowe osiągnięcie progresu ,ale posiedzieć przy tej kapeli można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu pełna dyskografia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Recenzje płyt po "naszemu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry nic dodać, nic ująć. Byłem teraz na ich koncercie w Gdańsku. Bardzo fajnie. Swoich fascynacji nie ukrywają, koncert zaczął się nawiązaniem do Shine On You Crazy Diamond.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

LIGHTSHINE - Feeling (coś pięknego)

ONE - usłyszeć drugi utwór "Cautiously" i umrzeć...

MURPHY BLEND - First Loss

ALCATRAZ - Vampire State Building

BLAST FURNANCE

ISLAND - Pictures

SPRING

JONESY - Keeping Up

AFTER ALL

FASHION PINK - ...to brainstorm

GREEN EYED GOD - Steel Mill

ROOM - Pre-Flight

RAM - Where? (In Conclusion)

THORS HAMMER

MOVING GELATINE PLATERS - czyli latające żelatynowe talerzyki (nie znam bardziej zakręconego tytułu :-)

IF - ani krótszego :-)

ELECTRIC SANDWICH - też niekiepsko

TETRAGON - Nature

EELA CRAIG

OCTOPUS

EMBRYO - Opal

BADGER - One Live

T2 - It'll All Work Out In Boomland

MISSING LINK - Nevergreen

MATCHING MOLE

 

cos wiecej bys gallegro napisal o tych olytach bo dla wielu pozostaja one w sferze niedostepnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vyv, 17 Maj 2006, 23:30

 

>gallegro

>

>ONE - usłyszeć drugi utwór "Cautiously" i umrzeć...

>

>siegnalem po to nagranie i umarlem ale z nudow

 

A skąd miałeś?? Bo ja nie mogę w ogóle znaleźć żadnej wzmianki o takim zespole w internecie :( A dotychczas myślałem, że wyszukiwanie informacji dobrze mi wychodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnus Nox

ja Ci pomogę (co to za pierdzielenie, że na dobre dojścia czeka się latami. Po to jest forum zeby sobie pomagać a nie zachowywac się jak egoistyczny dupek, za przeproszeniem)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tym sklepie mozesz nabyć album One

 

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekitek

 

chyba sie nieco rozpedziles z tym dupkiem

 

to nie w tym rzecz

 

ja Ci to (i owo) moge nawet przegrac za free

zrodla natomiast wskazywac nie musze

a to ze na dobre zrodlo czeka sie latami to nie Twoje pierdzielenie tylko fakt

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chętnie mogę coś przegrać, choć nie mam powalającej ilościowo kolekcji ;)

Zmniejszyłem czas oczekiwania na dobre 'dojscie' od paru lat do paru godzin- wskazałem dobry i sprawdzony przez siebie sklep. Jak forumowiczowi zależy na albumie to pewnie sobie zamówi. A biedak by musiał czekać pare lat- aż w końcu mógłby zapomnieć o istnieniu takiego zespołu jak One.

 

Bez nadymania się i robienia łaski powinniśmy sobie pomagać. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której znalazłbym album szukany przeze mnie przez lata (a są takie, zapewniam) a po zakupie owego ukrywał miejsce kupna ( no ludzie, przecież go nie ukradłem).

 

Przepraszam jeśli poczułeś się obrażony wczesniejszym wpisem. Nie to było moim zamiarem- chciałem jedynie wyrazić zdanie o tej 'dzikiej' sytuacji.

 

Pozdrawiam szczerze i sedrecznie i kończę tym samym lekkie spięcie.

Słuchajmy muzyki - będziemy mądrzejsi.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekitek, 22 Maj 2006, 18:17

 

>Magnus Nox

>ja Ci pomogę (co to za pierdzielenie, że na dobre dojścia czeka się latami. Po to jest forum zeby

>sobie pomagać a nie zachowywac się jak egoistyczny dupek, za przeproszeniem)

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>W tym sklepie mozesz nabyć album One

 

Dzięki :) Bardzo piątka dla Ciebie... wypłata się zbliża, to i może nabędę coś nowego.

Tylko nie za bardzo mi się chce w ciemno brać, skoro takie rozbieżne opinie panują ;) To jest szansa, że ja też umrę ale z jakiegoś innego powodu (np. ze wściekłości, że się dałem nabrać ;-)).

A może jakaś strona z informacjami o zespole istnieje?? Czy też trzeba mieć odpowiednie dojścia?? ;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przez przypadek odsłuchałem ,a niech tam powiem prawdę ,tylko posłuchałem proto -kaw -tę płytkę do której jest link-

nie to żebym miał racje ,ale mciek miał niestety prawdę pisał, materiał mocno , mocno sredni ;(

na pewnynym statku jeden obywatel powiedział "dłużyzna" i musze się z ty zgodzić, nie wiem w którym momencie jest tam kansas ale dużo cieniutkich jethro tam słychać,

i to własnie jest problem wiele wspólczesnych kapel gra tak samo nie ma miedzy nimi zadnej różnicy ,a tutaj się jeszcze nudno robiło :(

żeby nie było że pobręczałem i sobie poszedłem powiem tak

chwile po posłuchaniu ww materiału wpadł mi w ręce koncertowy gentle giant na żywo.

powiem tak materiał nagrany dla KBFH w 75 r (o czym na okładce nawet wzmianki nie ma),to akurat wydawnictwo jakies mało oficjalne było i nie chodzi o to ze pirat tylko ze firma zapewne nie związana zadnymi kontraktami z artystami ,stad samo wydanie dość ascetyczne,

o cenie tylko wspomne 20 zł ,natomiast realizacja dzwiękowa fenomenalna aż papcie mi pospadały w zalewie wielu bootlegów giantów o mizernej jakości nie mówiąc o oficjalnych koncertach które też nie są wolne od dzwiękowego bałaganu to jest to perełka.

i jak myslicie który z albumów nabyłem?

zresztą co do tej wytwórni napsze coś w innym wątku bo to ciekawostka jest ,a kombinowałem przy nim troszku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki szanownemu przedpiścy miałem okazję zapoznać się z Pierwszym Aktem Opery Żebraczej! Przez ostatnie kilka dekad przewijała mi się przed oczami taka dziwna nazwa, ale nigdy dotychczas nie słyszałem dźwięków Beggar's Opera i oto debiutancka płyta z 1971 czyli sprzed 35 lat. No, powaliło mnie to na kanapę!

Mieli chłopcy poczucie humoru, wiedzieli co robić z instrumentami i nie ustępowali The Nice czy ELP.

Dla mnie to raczej nieznany kanon rocka, choć to, że mi nieznany, to może zbyt małe kryterium...

Liczne klasyczne wtręty i cytaty świadczą chyba o niezłym wykształceniu muzycznym członków zespołu.

Polecam do odkrywania - na naukę nigdy nie jest za późno!

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat BO to jeden z tych zespołów których nie cierpię. Nie podoba mi się brzmienie, nie podoba mi się wokal, nie poobaja mi się kompozycje - wymęczone, bez wdzięku i polotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Słyszałem dwójkę Comy- granie jak zwykle na poziomie, dobre teksty Roguckiego połączone ze świetnym wokalem. Fajne kompozycje, rozbudowane, niektóre całkiem długie.

Mój ulbiony utwór to z pewnością Schzofrenia (świetny tekst).

Niestety znam ten album pobieżnie bo słuchałem do tylko raz u znajomych w Poznaniu :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav, 19 Sie 2006, 02:33

 

> słyszał ktoś (... ) Coma - "Zaprzepaszczone Sily Wielkiej Armii Swietych Znakow"?

 

Tak, zanabyłem jak tylko się pokazała. :)

 

Różne rzeczy różni ludzie o niej piszą, ale mi się podoba. 15-minutowy utwór tytułowy jest świetny. W mojej ocenie to chyba najlepszy kawałek tego zespołu. Niesamowity klimat, przejścia z części łagodnych w ostre i odwrotnie. Pozostałe może już tak nie powalają, ale są naprawdę dobre.

 

Co według mnie ważne - nie jest to łatwy album. Zarówno muzyka jak i teksty nie są raczej przeznaczone dla przeciętnego odbiorcy audio-papki serwowanej przez rozgłośnie radiowe, nawet te niby-rockowe. Utworek z tej płyty, który leciał swego czasu dość często na Antyradiu i kilku innych rozgłośniach, jest zdecydowanie najbardziej lekkostrawny z całego albumu. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż na płycie znajduje się druga jego wersja, mniej popowa. ;)

 

Żeby nie było różowo - zastrzeżenia:

1) Teksty - nie wiem, co ten człowiek palił, jak je pisał, ale ja chyba palę coś nieco innego. Efekt jest taki, że nie zawsze rozumiem, co autor miał na myśli. Ale po pierwsze - być może tak miało być. Po drugie - nigdy nie byłem dobry w interpretacjach poezji czy tekstów mocno się o nią ocierających.

2) Realizacja płyty - moim skromnym zdaniem za dużo jest na niej różnych efektów. Pogłosów, echa, różnych sampli wtopionych w utwory, dziwnej postaci równowagi pomiędzy poszczególnymi tonami. Całość sprawia przez to wrażenie czegoś mocno rozdętego, napompowanego. Ja preferuję raczej rockowe granie bez dodatkowych elektroniczno-psychodelicznych bonusów. A tutaj takich bonusów jest aż nadto.

 

Podsumowując - mimo pewnych wad, polecam. Wydaje mi się, że płyta jest w sumie gorsza od pierwszego albumu. Ale na pewno warta posiadania, a już na pewno posłuchana. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę tego kotleta :) . Jakoś pogoda ostatnio mnie nastraja do poszukiwań i zakupiłem płytkę Porcupin Tree "Fear of A Blank Planet", zespół już na dobre zakorzeniony w prog. ale o ostrzejszym zabarwieniu niż np. Archive.

Macie jakieś nowe typy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam!

 

Glos jak freddie mercury w refrnie spiewal jak by "I'm the one" - krzycząc. W zwrotce koles jakis inny tak mowil po cichu zachrypnietym glosem jak stachurski. Co do melodii to przez cala piosenke taka podwojna stopka "tu tu tu tu" i w zwrotkach ogolnie spokojnie a na refrenie gitarka elektryczna.. Pomóżcie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.