Jump to content
IGNORED

Gramofon GS 464 się wyłącza! Ratunku!

Guest Edgar F.

Recommended Posts

Guest Edgar F.

(Konto usunięte)

Witam wszystkich,

Nagle ni z gruszki - ni z pietruszki zaczął mi się wyłączać gramofon - czasem nawet 5 sekund muzyki nie zdąży zabrzmieć :-( . Proszę o pomoc, bo bez mojej muzyczki z winyli nie sposób przeżyć kolejnego dnia :-)

Dziękuję za info

Pozdrawiam

Tomek z Sycowa

Guest Edgar F.

(Konto usunięte)

Tak, wyłącza się silnik, ramię podnosi się i talerz staje (efekt jak przy "końcu strony")...zgroza

To może ramię napotyka za duży opór (jak w ostatnim rowku płyty) i odbiera to jako koniec płyty. Przede wszystki sprawdź, czy oś obrotu ramienia nie jest "zatarta" lub za mocno dokręcona. Kapnij tam WD-40, może to coś da.

Czy zanim się wyłączy, to przeskakuje?

Guest Edgar F

(Konto usunięte)

Nie, nie ma żadnych takich oznak jak przeskakiwanie. Sprawdzę to ramię, a jeśli to nie ramię to ewentualnie co jeszcze? Dzięki

To może być wina układu progowego informującego o końcu płyty (wyjątkowo podłe wykonanie w polskich gramofonach), co może wymagać serwisu. Jednak na początek proponuję sprawdzić czy nie przepaliła się po prostu żaróweczka od układu wyłączającego gramofon przy końcu płyty, co może bezpośrednio wpływać na nieprawidłową pracę.

Guest Edgar F

(Konto usunięte)

OK posprawdzam to wszystko, może będzie dobrze bez serwisu. Dziękuję za odzew i pozdrawiam.

Tomek

U mnie z kolei dziala uklad wylaczajacy, ale dziala zbyt pozno. Tzn. Dopiero wylacza plyte jak jest prawie przy osi talerza. Czy mam w mechanizmie zamontowac jakas blaszke, ktora wczesniej zasloni zarowke, czy jest na to moze inny sposob.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.