Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie radio z najlepszym stereo


matman

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie waszym zdaniem polskie radio, nadające tradycyjną metodą (nie internetowe), ma najlepszy dźwięk stereo?

Dzisiaj w samochodzie słuchałem radia ESKA i wydawało mi się że mają lepszy sprzęt audio niż np. RMF FM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mają sprzynt.aktualnie to się gra z komputra a sygnał daje aby pare db głośni było od konkurencji.

w stereo to pamietam jak nadawali uprzedzajac- kanał lewy - kanał prawy-dawno na 1dynce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to eska chodzi gorzej od zetki. Eska leci bez góry. Jest w studiu coś takiego jak procesor emisyjny, gdzie ustawia się jak radio ma brzmieć, m.in. równowagę tonalną (np. jaśniejsze lub ciemniejsze brzmienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste,PR 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michallo - dokładnie jak leci Ciemna Strona Mocy w trójce to nie ważne czy w stereo czy w mono, ważne co leci, no i ten głos Oli....

Szkoda tylko że podcast jest kiepawej jakości, bo zaledwie ~115kb/s i jeszcze sztucznie popsuty nie wiem po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Program PR jest nazwijmy to najmniej pogarbiony :) chociaż nie jest tam na co dzień tak cudownie jakby się chciało słuchać. Nie wiem czy faktycznie trzeba czekać cały rok żeby usłyszeć taki koncert jubileuszowy (realizowany dżwiękowo przez prywatna firmę) jak z Soyka we Wrocławiu.Ból w trójce na co dzień to ciągłe przydżwięki jak nie ze studia to z toru z którego jest puszczana muzyka.Naprawdę to dziwne ze mając zawodowych techników nie można sobie poradzić na stałe z problemem ekranowania i dobrze połączonej masy.Drugi problem z 3Programem to jakiś taki dziwny filtr w torze który z pewnych źródeł działa z innych nie.To ze na audycjach słownych ze spikerki włącza się zarówno filtr górno jak i dolnoprzepustowy to raczej normalne eliminujemy wtedy różne syczenia jak i dudnienia na basie pochodzące z audycji słownych.Nie wiem dla czego dalej-powtarzam na niektórych urządzeniach po prostu nie słychać niskiego basu poniżej 40Hz i wysokich ton powyżej 12kHz.Czasami spotykam się z tym że faktycznie rozpiętość pasma jak na transmisję radiowa jest niesamowita ale to jest bardzo rzadkie,mimo że jak słychać możliwe technicznie.Podejrzewam ze sprzęt jest podpięty różnymi kablami różnych producentów i stąd taka rozbieżność.

 

Gwoli ścisłosci parametry basu w transmisji radiowej raczej nic nie ogranicza i mógłby być nawet poniżej 30Hz .Wysokie tony ogranicza sygnał pilota stereo na 19 kHz (w tunerze na foni nie słyszany bo obcięty filtrem)i pasmo spokojnie może dochodzić do 16kHz-czyli takie którego już bardzo dużo osób powyżej wieku 20 lat już po prostu nie słyszy lub nie kojarzy;co nie znaczy ze go nie ma być.

 

Pozostałe audycje słuchane w Małopolsce poza Radiem Kraków (niestety ale tylko czasem im się coś uda, np wczoraj transmisja słowna ze studia S1 miała silny czysty sygnał ale z przydżwiekiem w prawym kanale) to niestety technicznie kiepsko jak nie słaby sygnał ,to szumy,a najczęściej kompresja i obciapana góra.

 

W sumie to dziwne, stacje radiowe mają mieć dobrą jakość sygnału, zapewniającą dobry kontakt ze słuchaczem i mając całe sztaby dyrektorów,dziennikarzy,portierów,sprzątaczek,strażników,etc; fonie traktują e po macoszemu mimo ze z tego żyją?

 

Może ktoś zrobi takie badania socjologiczne; co jest tego przyczyną że sięgajac do gwiazd nie widzi się śmieci pod nogami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program II i III. A zwłaszcza transmisje koncertów na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

janek_dolas

6 Cze 2009, 01:11

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1251 / 657 / 0

 

ta mają sprzynt.aktualnie to się gra z komputra a sygnał daje aby pare db głośni było od konkurencji.

w stereo to pamietam jak nadawali uprzedzajac- kanał lewy - kanał prawy-dawno na 1dynce.

 

 

Program I PR w tamtych czasach byl w mono. Audycje stereo pojawialy sie wylacznie w programie II PR wlasnie z owym testem na poczatku. Potem na stereo przeszedl program III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dawno temu za jedną z pierwszych wypłat kupiłem sobie super radio stereo wraz z głośnikami o nazwie Amator 2. Po jakimś czasie zanikł sygnał stereo. Udałem się do seriwsu (nazwywało się to ZURiT) i tam Pan Fachowiec wytłumaczył mi, że ja cały czas mam sygnał stereo bo pali się czerwona dioda. W ten łopatologiczny sposób oddalił reklamację.

Tak wówczas wyglądał sygnał stereo. Był czerwony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell@

Z tą zależnością pomiędzy jakością sygnału, a sztabem t.z. fachowców nie jest tak jak piszesz.

Fonia nie ma żadnej zależności z wypłatą czy uposażeniem sprzątaczki, redaktora radiowego czy prezesa. Zależność możemy zauważyć n.p. w systematycznym podbijaniu karty obecności, w miarę terminowym oddawaniu na antenę zaplanowanych felietonów, transmisji i.t.p. i pomijaniu sympatii do byłego marszałka sejmu RP.

To jest tak, że wypłata zależy od wykonania grafika i dbaniu o to, żeby paliło się czerwone światełko (patrz mój poprzedni post). natomiast jakość foni, sygnału stereo i,t,p "audiofilskich fanaberii" nie ma relacji zależnej z wynagrodzeniem.

Smutne to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Amatorze był przełacznik mono i mozna było wtedy zauważyć czy coś jest po naszej stronie czy na antenie.Niestety kolumienki miał bardzo słabe ale na słuchawkach dzwięk był już "prawie" jak w Elizabeth stereo i dla tego przeskoczyłem ją z Amatora na TST 102 Kleopatra (rozwinieta wersja Meluzyny) która Takze miała kiepskie kolumienki do wzmacniacza WST102 po zmianie kolumn juz było lepiej.Zmiana wzmacniacza jeszcze poprawiła dzwięk z radia.Nasze najlepsze radia chyba skończyły sie na Radmorze, za końcowego Gierka były do dostania w mieście rodzinnym wodza i tam zmierzały pielgrzymki wtajemniczonych ludzi pracy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69, 6 Cze 2009, 12:30

Moim zdaniem egzekwowaniem wysokiej jakości dżwięku powinna się zainteresować KRRiT-za coś tyle kasy od społeczeństwa przecież biorą.Jeśli przydzielaja czestotliwości to powinni także poza programem nadawania egzekwować wysoką jakość techniczną wysyłanego sygnału.

 

Znając życie nie schylą sie do tak niskich zajęć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

janek_dolas, 6 Cze 2009, 01:11

 

Już uprzedził mnie "discomaniac71" i napiasał właśnie to, co i ja chciałem napisać :-)

Tak że, Szanowny "janek_dolas", troszkę pewności i rozeznania życzę na przyszłość, jeśli już

w jakiejś sprawie zabiera się głos... ;-)

Poza tym to, że "się gra z komputera" to normalka i nie to miałem na myśli.

Jeśli słyszałeś o Studiu Programu III im. Agnieszki Osieckiej, to może załapiesz w czym rzecz :-)

I nadal pozostaje kwestia jakości sygnału wychodzącego w eter, urządzeń je emitujących, kwestia konsoli reżyserskich, itp. - bez względu na to, czy źródłem dźwięku będzie komputer, odtwarzacz,

czy bezpośrednio mikrofon.

Pozdrawiam - raz z kanału lewego, a raz z prawego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cadam, 5 Cze 2009, 23:06

 

>Radio Olsztyn

 

Tak musza dobrze nadawać na Pieczewie bardzo masztowi pomagało obiegniecie 1,5 km rundki w masce i OP1-pot żołnierza na jakośc sygnału wpływał znakomicie-do tej pory jest tam w ziemi. No ale podobno już tam nie ma poligonu tak ze jakość niebawem siądzie, tak że nie boj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba tylko Program 3 nadaje w dobrej jakości 9no może cos jeszcze z lokalnych propozycji), często mozna coś usłyszeć bezpośrednio z winyli. Osobiście właśnie dla Programu 3 trzymamy stary wypasiony tuner Pioneera- dźwięk bajka ale tylko z 3-ki. Inne programy wprowadzają zniekształcenia, kompresję itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell@ napisał:

 

Też tak uważam. Obecnie od jakiś 2-3 lat przeżywa swoją drugą młodość. Są ludzie, a dokładnie 1-2 specjalizujących się w renowacji tej konstrukcji. W szczególności 5102 z japońskimi wskaźnikami w kolorze nienieskim. Co ciekawe jest to chyba jedyny klocek na rynku gdzie przywraca się stan fabryczny bez prób unowocześniania konstrukcji. Co akurat jest dla mnie niezrozumiałe ale taki sznyd.

Do tego cena za odrestaurowane modele dochodzi już do 1000 złotych co w żaden sposób nie przekłada się na wartość użytkową czy też soniczną amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 6 Cze 2009, 17:03

Dokładnie tak jak piszesz, tak w ogóle to bezczelnośc jak co niektórzy prezenterzy informują że puszczają nagranie z vinylu, k..a to przecież słychać, co z tego ze zgrali troche trzasków na kompa.Dżwięk płyty jest bardzo podobny do realizacji koncertu na żywo, poza tym dany utwór nie odpala z dokładnością 1/10 sekundy od końca zapowiedzi.Panowie prezenterzy i realizatorzy nie róbcie sobie jaj.Gramiaki juz dawno macie w graciarniach radiowych i teraz nawet ich nie potraficie obsłużyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.