Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A-676


colorfun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupilem wlasnie uzywany egzemplarz wzmacniacza jak w temacie. Jestem poczatkujacym milosnikiem stereo, obecnie przymierzam sie do zakupu "lepszych" kabli. Moje CD to Pioneer PD-8500.

Szukam przewodu, ktory dam mi doskonala scene.

Zapytam tez, bo nie jestem pewien, jakiego rodzaju konfekcja musi byc przygotowana na kablach, aby wpiac je we wzmacniacz.

dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem 616, 676 777, dopiero ten ostatni cos tam tworzy, jakies zarysy sceny, generalnie pod tym wzgledem te wzmacniacze są słabe (jak 90% wzmacniaczy tej klasy na rynku). całkiem fajna scene stworzy ci denon pma-777, za pioneera kasy spokojnie na niego starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy za stala fakt, iz obecnie nie mam mozliwosci zmiany wzmacniacza. Co moge zrobic (oprocz poprawnego ustawienia) aby poprawic jego brzmienie? (polepszyc scene)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie ma sceny?Może nie ma sceny jaką tworzą wzmacniacze hi-endowe ale na pewno scenę na bazie między kolumnami tworzy.Może jej nie być wgłąb czy przed kolumnami może nie być super punktowa ale przecież jest.W końcu to STEREO a nie MONO.Ja miałem kiedyś wzmacniacz SA-510 teraz mam A-604 obydwa firmy PIONEER i mogę zaświadczyć,iż scenę odpowiednią dla swojej półki cenowej potrafią wytworzyć.A poza tym scenę kształtuje wszystko.I wzmacniacz ale i tak samo odtwarzacz cd i kolumny.Mam kolegów którzy mają wzmacniacze NAD i HARMAN i wcale oni jak i ja nie jesteśmy przekonani iż ich wzmacniacze tworzą lepszą scenę.Owszem są lepsze tzw skoki dynamiczne większa jest tzw paleta barwna instrumentów i lepsze są wybrzmienia np talerzy no i stereofonia może też jest trochę bardziej ultra precyzyjna ale uważam,iż wzmacniacze japońskie SONY czy PIONEER nie odstają od produktów europejskich jeśli weżmiemy pod ocenę ten sam przedział cenowy i lata produkcji.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon.dcd dobrze prawi. Także miałem 656 oraz 676 i pomimo teoretycznie dobrej budowy są to wzmacniacze grające bardzo ciemno, podające małą ilość szczegółów, stąd prawdopodobnie wrażenie kiepskiej sceny. Zadne kable tutaj IMHO nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu widzę trzeba się z tym pogodzić (nie najlepsza scena). Ale gdybyście mieli ten właśnie sprzęt: A-676, PD 8500 oraz ikony6, to co byście proponowali (przewody glosnikowe, interkonekt lub inne zabiegi) żeby wycisnąć maksimum możliwości brzmienia tego zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek bys tam nie powpinal to i tak czeka cie rozczarowanie, nie odczujesz zadnej roznicy, poprobuj z ustawieniem kolumn i znajdz optymalne, tyle mozesz zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto nie możesz sprzedać wzmacniacza ? masz chyba porządne CD, na kolumny wywaliłeś pewnie grubszą kasę i takiego taniego złoma nie chcesz się pozbyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym, że A-676 gra ciemnym dźwiękiem i bez szczegółów. Ten wzmacniacz ma mniej basu niż A-777, a szczegółów ma tyle ile trzeba.

Colorfun, jeśli będziesz chciał zmienić wzmacniacz, to najpierw porównaj bezpośrednio inny z twoim A-676, czy aby na pewno gra lepiej niż obecny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge uwierzyc zeby A676 grał ciemno i maloszczegółowo.Mialem co prawda ten wzmak dośc dawno ale nie chce mi sie wierzyc zeby drastycznie odstepował on klasą dżwieku od A400 czy A400x.Przecież te wzmaki były chwalone wlasnie za analitycznośc i przestrzen.Zamieniłem go na Kenwood Ka7010,który w porównaniu z A676 mial lepsza podstawe basową bardziej namacalną średnice i mniej wysokich tonow które jak dla mnie w A676 były zbyt dominujace.A676 cechował tez ożywiony zakres wyższej srednicy ktory był może efektowny ale trochę sztuczny.Do dziś pamietam jak siał wysokimi przy odsłuchu płyty Yello(kolumny Sonab)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mają pisać właściciele ? że im się własny sprzęt nie podoba ?

ja miałem A856 (poprzednik A876 - najwyższego modelu) - wykonanie super, 25kg wagi, dual mono, troche miedzi... brzmienie niestety nie idzie w parze z wykonaniem - jest zwyczajnie bardzo kiepskie, wzmak zdecydowanie ciemno grający (mimo że mam jasno grające kolumny), bas - rozlany, słaba kontrola, scena - pod tym względem jeden z najgorszych wzmacniaczy jakie miałem w tamtym czasie (chyba tylko HK 3500 zagrał na tak słabym poziomie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc TDK,

wylaczylem tryb direct, dalem delikatnie wiecej treble i delikatnie mniej bass i jest troche lepiej. kurde ze tez wczesniej tego nie probowalem:) banał, dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi sie że wymieniłem sobie okablowanie od terminali do koncówek oraz sygnalowe ktore szly z plytki do potencjometra Alpsa.Przeciez oni dali tam jakis badziew ,lite druty ktorych nawet nie lutowali tylko były skręcone wokół małych metalowych trzpieni (fachowe okreslenie nie przychodzi mi do glowy).Po 15 latach jaka jest pewnosc prawidlowego przenoszenia sygnału przy takich złaczach. Moja rada wywalic polutowac jakimis lepszymi kablami (ja mialem posrebrzanego Eagla Alpha,a na sygnalowym VDH D102).Dostep jest łatwy a koszt nie wielki.Mozna lutowac samemu a jak nie to do elektronika,ale nie zdziercy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DON 111-pamietasz taki stary miesięcznik Magazyn HI-Fi. Pioonier A-400 był ich sprzetem redakcyjnym,zachwycali sie nim niemilosiernie.Sam byłem nim zainteresowany ale trafila mi sie mozliwośc kupna A676 ktory byl wyraznie drozszy od 400 setki wiec go wybrałem tym bardziej ze byla to okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczenia owijane należą do najbardziej trwałych, lepszych od lutowanych.

 

A400 jest zupełnie innym układowo wzmacniaczem niż 656 lub 676, gra też inaczej ;-)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dziwi mnie opinia forumowicza discomaniac71 zachwala ten model pod niebiosa a w tym watku calkowicie odmienne zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 7 Cze 2009, 10:08

>don111 nie ma czegos takiego jak A 856 ani A 876. Pozdro.

 

znowu mi sie cyferki pomyliły, chodziło mi o A858 :P

 

 

marox, 7 Cze 2009, 13:58

>DON 111-pamietasz taki stary miesięcznik Magazyn HI-Fi. Pioonier A-400 był ich sprzetem

>redakcyjnym,zachwycali sie nim niemilosiernie.Sam byłem nim zainteresowany ale trafila mi sie

>mozliwośc kupna A676 ktory byl wyraznie drozszy od 400 setki wiec go wybrałem tym bardziej ze byla

>to okazja.

 

raczej zostałeś okazyjnie wpuszczony w maliny... A400 to istotnie był chwalony audiofilski wzmacniacz... A676 nie ma z nim pewnie nic wspólnego

a droższy bo pewnie większa moc, cięższy, nie wiem czy to też nie czasem nowszy model... no i "okazja" u handlarzy, Pioneery to chodliwy towar :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 7 Cze 2009, 14:23

>czyli jak gra? idzie nim napedzic takie kolosy jajk 11v5 ? paradigm

 

łączyłem 9v5 z modelem A858 - to najwyższy model, 1000W poboru mocy, coś koło 180W na kanał, 25kg, wykonanie takie że dzisiaj ze świecą takiego szukać... a grał tak słabo że sprzedałem go po tygodniu, niestety... szkoda bo taki kolos robił imponujące wrażenie w pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miekki cieply detaliczny dzwiek bez cienia mulenia"

 

to ze ten wzmacniacz muli to uslyszy nawet dziecko, nie wiem czy wogole go sluchales czy pisales recenzje patrzac na obrazek w katalogu pioneera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pioneerow mialem wiecej niz zdolasz policzyc:) Ten A 676 chodzi teraz u kumpla. Faktem jednak jest ze gral ze spacjalnie dostosowanymi kolumnami. Z Minasami bardzo krotko i tutaj rzeczywiscie wkradla sie niescislosc. Z rozpedu wpisalem Minas Anor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.