Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe rozmulające


profundis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

No właśnie problem w tym, że do razjaśnienia akustyki nie korzystałem z "czarnych rytmów" ;-)

Jak najbardziej "autochtońskie" - z tym, że w "czarnych PCV", bo jakoś kolor ciemniejszy bardziej mi pasi ;-) ;-), niż jasny, blond...

A z po części zgadzam się - skandynawskie dobrze "DALI (-ŁY)" ;-)

Niektórzy skłaniają się ku "ja, szprycen, fantastiszen, eksplodiren", ale czy teraz to jest na miejscu? Kiedy "widać te uśmiechnięte twarze TEGO Donalda i TEJ Angeli"... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A tak na poważnie, to chyba w tym tygodniu będę miał na próbę CHORD CARNIVAL, więc dam znać, co z tego wynikło.

Teraz luknąłem na Twoje "o mnie" - super :-) Mogłbym tak samo o sobie napisać :-)

Widzę, że podobne klimaty i podejście do muzyki :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable należy dobrać do konkretnego zestawu!!!!! Nawet drogi kabel może nie zagrać w danym towarzystwie i odwrotnie. Osobiście polecam coś ze szkoły Fadela lub A-Note (kable niby drogie ale kto każe kupować nowe?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profundis, 7 Cze 2009, 17:52

 

Jak chcesz niezamulonej szczegółowości to tylko monitory studyjne :]

 

W prawie 100% zestawów Hi-Fi maskowanie dźwięków jest znacznie większe niż w aktywnych pro monitorach (głównie z powodu zacofanej budowy sprzętu Hi-Fi gdzie mamy przedpotopowe pasywne zwrotnice)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne i ciepłe kable to napewno nordost dreamcaster. wiem bo słuchałem. mają niski i bardzo punktowy bas ale tylko ten najniższy, sredni bas prawie ze wycięty. pieknie poukładana scena !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

profundis, 8 Cze 2009, 10:17

 

>

>Jak się ma nierówne odległości od kolumn (2,5 i 4,5), to ciężko jest dostać kable second hand.

 

Oj, to bedziesz mial wiekszy wydatek :-(

Chyba, że chcesz złamać jedną z podstawowych zasad w doborze kabli:

bez względu na ustawienie kolumn głosnikowych, długość kabli powinna być identyczna!!!

Pokrótce mówiąc - ma być ta sama rezystancja przewodów, ich pojemność elektryczna.

Wynika to z podstawowych praw fizyki, a i takie zalecenia znajdziesz w każdej instrukcji głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobno nie ma większego znaczenia,jeśli ma się 2 różne długości kabli...No może niech się wypowiedzą starzy wyjadacze w dziedzinie Audio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hehe :-) Tu nie chodzi o to, czy "stary wyjadacz", czy "laik" ;-)

To wynika z podstawowych wzorów fizycznych, więc jeśli masz mieć "świety spokój"

i chcesz wszystko mieć zgodnie ze sztuką, to długości kabli głośnikowych powinny być takie same!

Tak jak wspomniałem, nawet w instrukcji do głośników to jest napisane (na pewno w instrukcji DALI, BOWERS & WILKINS).

A tak na marginesie, to faktycznie: w praktyce przy długościach np. 2,5 i 4,0 metry nie jesteś w stanie tego wyłapać, bo ucho ludzkie to nie omomierz ;-)

Jednak dla spokoju ducha i zgodnie z teorią długości winny być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja.myślę jednak,że lepiej dołożyć nieco kasy do konfekcji,albo na gołych zastosować bi-wiring..To da bardziej namacalny efekt,niż równe długości kabla.Chyba w bi-wiringu Chord zabrzmi lepiej..Przynajmniej tak mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja tak poniekąd w temacie w zwiazku z tym ze poczyniłem ostatnio duze zmainy w sprzęcie gdzie źródło wniosło kolosalną zmianę w brzmieniu (in+ oczywiście) poeksperymentowałem trochę z kablami a dokładnie z ich sposobem podłączenia wcześniej system był normalnie podłaczony kablami głośnikowymi eagle silver link które uważałem za wystarczające wraz ze wzrostem jakości odtwarzanej muzyki zaczęło mnie coś kusić i podłaczyłem sobie bi-wire i odziwo same wysokotonówki zostały podłaczone w/w kablem a sekcja średnio nisko tonowa z braku laku poprostu kablem miedzianym 2,5mm2 i stało się:-) góra pasma jest dużo przyjemniejsza (wysublimowana ) detali i tak było bardzo dużo dzięki dac-owi ale stały się muzykalniejsze natomiast dół pasma wiele stracił głównie na dynamice wcześniej bas był punktowy jak skała teraz nie, w związku z poprawą góry chcialbym pewien kompromis żeby góra została tak jak jest natomiast jakiego użyć kabla aby dół wrócił przynajmniej do wcześiejszego temperamentu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-wiring to sprawa kontrowersyjna.Jeśli stosować to kablami tej samej firmy,albo takimi,które są już przystosowane przez producenta np.Audioquest.Ja też próbowałem sobie sprawdzić,jak to brzmi i powiem szczerze,że zaburzało mi porządek,w przestrzeni robił się bałagan,ale gdyby zastosować sprawdzone połączenie,pewnie byłoby ok.Kable ciężko jest dobrać do systemu,wiem,bo właśnie przez to przechodzę.Są to subtelne zmiany w brzmieniu,których potrzebuje,ale niepokoją i niekiedy drażnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by zaryzykować wniosek że jeżeli na tych eaglach było ok a przy połączeniu bi-wire polepszyła się góra na tym kablu (tu pewnie zasługa braku zakłuceń ze strony niskotonowej) to gdyby sekkcję niskotonową podpiąc tym samym kablem to góra zostanie śliczna a bas wróci do stanu poprzedniego i "sukces jest kompletny ":-)czyli bi wire eaglami silver link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak łatwo,jak się wydaje...To wcale nie musi zagwarantować poprawy basu.Można użyć dwóch modeli kabla tej samej firmy,trzeba tylko wiedzieć,że jeden ma dopracowane soprany,drugi średnicę i bas.Np. niektórzy używają Xlo er-14 na sekcję wysokotonową,a na niskotonową np. Xlo er-11.Ja uważam ,że podłączenie do single-wire jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dolnych może w tym szaleństwie jest metoda tylko ze ja nie używam zworek końcówka kabla jest poprostu wiecej rozizolowana i przechodzi przez oba zaciski ale fakt najpierw przez dolne czyli niskotonowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz w ten sam sposób tylko zacznij od górnych i zobacz jaki będzie wtedy efekt.Nie za dużo kabla masz na wierzchu w takim podłączeniu?Po co ma się utleniać,kup widełki i zrób sobie zwory..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmulenie tylko taki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wywalać 60zł za metr druta który niczym się nie różni od tego za 5zł przekręć gałkę z basem i wysokimi lekko w prawo. Efekt będzie nawet lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie gra, nie może wzmocnić basu i wysokich.>

 

A jednak może,taaki Audioquest type 4 już wyśmienicie to robi:)Podrasowanie basu i wysokich przekręceniem gałką daje nienaturalne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profundis, 16 Sie 2009, 23:36

>A jednak może,taaki Audioquest type 4 już wyśmienicie to robi:)Podrasowanie basu i wysokich

>przekręceniem gałką daje nienaturalne brzmienie.

 

A porównywałeś to na specjalnie przygotowanej rozdzielce/komutatorze..? -> gdzie podłączasz różne typy kabli i gdzie jest możliwość natychmiastowego przełączania pstryk-pstryk kable A/B/C ,bo takie przepinanie z odstępem czasowym to nie jest jakoś specjalnie miarodajne ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.