Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe rozmulające


profundis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

sittek, 18 Sie 2009, 13:39

 

>XYZPawel, 18 Sie 2009, 13:15

>> >Disco, przypieprzyłeś się do mnie, dostałeś po nosie....>>>>

>typowy objaw. wszyscy na ciebie leją a ty myślisz że pada deszcz.

 

situś, garstka audiofili to nie są "wszyscy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale w teście ABX się właśnie słucha. TYLKO słucha.

>Tak myślałem, że spękasz.

 

hmmm przyganiał kocioł garnkowi - wiele osób próbowało się z Tobą umówić na ślepe testy, nawet ja. Chciałem za sponsorować Ci podróż oraz zapłacić ok 2 tyś jak bym nie rozpoznał źródeł - też spękałeś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 18 Sie 2009, 13:54

 

Pabluś napiszę Ci tylko jedno. jesteś mitomanem.

i jak wszędzie czytam bardzo tchórzliwym.

 

I najciekawsze jest to że w wielu sprawach o których piszesz zgadzam się z Tobą.

Jednakże ja nie robię z tego Ortodoksyjnej Religii i nie zamierzam wszystkich naokoło

zaciągnąć na swoją stronę.

 

Jesteś niebezpiecznym fanatykiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

sittek, 18 Sie 2009, 14:27

 

 

>Pabluś napiszę Ci tylko jedno. jesteś mitomanem.

>i jak wszędzie czytam bardzo tchórzliwym.

 

źle czytasz, jak zwykle. Nie chce mi się jeździć po kraju, ale w Poznaniu się chętnie przejdę na taki test, ale nagle wszyscy audiofile się pochowali :)))

 

>I najciekawsze jest to że w wielu sprawach o których piszesz zgadzam się z Tobą.

 

faktycznie to jest BARDZO ciekawe :))))

 

>Jednakże ja nie robię z tego Ortodoksyjnej Religii i nie zamierzam wszystkich naokoło

> zaciągnąć na swoją stronę.

>Jesteś niebezpiecznym fanatykiem .

 

bardzo, szczególnie w tym wątku :))))

fanatycznie przypiekam discomaniaca na ABXowym ogniu :)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamulają kabelki XLO - choć Pro600 jest cieplutki - ale nie zamula. Do proponowanej ceny ER-14. Miałem ten kabelek i gra bardzo fajnie z tym że ucina pasmo od dołu - dlatego może komuś się wydaje że ma super dół. Jak Ci dudni w pokoju to ER-14 to poprawi. Poza Twoją ceną jest XLO Ultra 6 - świetna rzecz ... moze kiedyś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy Kablowcy i Antykablowcy.

Aż się boję, ale się odważę i coś napiszę:) - miałem już różne kable (nawet trochę drogie też), włącznie z sieciowymi i wszystkie te zabawy sprawiały mi dużą przyjemność (szczególnie jak jeszcze ładnie wyglądały).

Z reguły jednak pomysły o zmianie jakiegoś "drutu" pojawiały się w momencie kiedy kolejny system był już dość dopasowany do moich oczekiwań, zaczynała pojawiać się nuda (bo może by jednak coś z wyższej półki...) a pieniędzy na coś lepszego nie było.

Więc... kable, kabelki, przewody, węże...:)

I coś tam się zmieniało, bo jednak w jakiś sposób te kable modulują dźwięk (tzn. mniej lub bardziej coś tam kradną, tłumią - zwał jak zwał).

W jakimś momencie podjąłem decyzję - jakieś kable muszą być, bo bez nich nie da rady:), ale w cholerę sprzedałem wszystkie "precjoza" (oczywiście ze stosowną stratą:)) i zacząłem zmieniać rzadziej, ale coś naprawdę istotnego, czyli po prostu sprzęt i starać się wspinać w miarę możliwości na coraz wyższy pułap satysfakcji dźwiękowej.

I wiem, że to jest dobra droga, szczególnie kiedy mam możliwość posłuchać u kogoś czegoś co kiedyś miałem, lub czegoś podobnego, bo wtedy czuję satysfakcję jaką drogę udało mi się przebyć (oczywiście nie zapominając o tym, że być może jeszcze długa przede mną).

Jeżeli kogoś coś drażni w swoim systemie może oczywiście przebierać w różnej maści kablach, ale po jakimś czasie znowu pojawi się "mały głód":)

Ale lepszą metodą na głoda jest nie szukać "przewodu, który odmula", tylko po prostu wymienic element sprzętu, który to "mulenie" powoduje.

Oczywiście, jeżeli ktoś lubi zmieniać sobie kabelki, stać go na to i sprawia mu to przyjemność, to niech to sobie robi, jego sprawa.

I odwrotnie tak samo - jak dla kogoś to wszystko "audiowóda":) to też jego prawo, żeby tak twierdzić.

Tylko po co prowadzić krucjaty jednych przeciwko drugim, przytaczając coraz bardziej absurdalne argumenty, a przy okazji coraz bardziej chamsko się wyzywać nawzajem?

Komuś się lepiej od tego zrobiło?

 

Ps. Jacek - jak chcesz to wyślę Ci do sprawdzenia Cable Talki 3.1 (2*2m).

Jakbyś chciał to pisz na maila, pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawełXYZ i Asmon piszą generalnie o tym samym.

Tylko dlaczego Asmona czyta się z przyjemnością a XYZ nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie spiałem system bata z danish phisyckiem i słucham republiki, ale zmieniłem kable z kimbera 4tc na cos bardziej adekwatnego dla tego zestawu. Nie wiem jak musiałby byc idiotyczny test albo jakim idiota musiałby być testujący zeby nie usłyszec a nawet nie poczuc róznicy. troche mnie to się we łbie nie mieści

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierc w bikini nabiera innego wymiaru w przestrzeni g.c jest pełniejszy emocjonalnie namacalny. chociaz kimber 4tc to wybitny kabel w swojej cenie to z głosnikowym drozszym od siebie 10 krotnie w tym zestawie nie ma czego szukac, a zasadnośc kupna tego kabla to wyłacznie kwestia osobistych preferencji i tyle, na cholere mi test Abx w tym momencie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim układzie z Rotelem RA-930 bardzo byłem zadowolony z kabelka dostarczonego mi przez naszego kolegę Arek__45. Ten interkonekt faktycznie rozmulił mi dźwięk i w końcu po dłuższych poszukiwaniach byłem wreszcie zadowolony.

 

Po przejściu na dzielony wzmacniacz 06 czystość dźwięku pozostała.

Jednakże ze wzrostem mocy dźwięk stał się zbyt otwarty jak na dość tanie kabelki supry.

Tam grało to dobrze, w nowym układzie należało coś zmienić.

 

Dodam, że nie były to wielkie zmiany będące odzwierciedleniem kwiecistych recenzji zamieszczanych w prasie. Jednakże były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a mi gbur Arek nie chciał sprzedać swojego kabelka do Rotela ;P Ale może to i lepiej, zaoszczędziłem i mogłem sobie kupić kilka płyt z muzyką więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 18 Sie 2009, 17:54

 

nie chciał dać kabelka ?

ja tam w przeciwieństwie do ciebie nie uważam go za gburka i całkiem sympatycznie wspominam deal :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej skutecznie przygnieść dużą kolumną, najlepiej własnej roboty......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmulające kable głośnikowe z tego co słuchałem to np tańsze audioquesty np type4 type8

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 18 Sie 2009, 15:22

 

Też jestem zdania że wymiana kabelka w wielu przypadkach jest spowodowana brakiem większych funduszy na wymianę np. kolumn czy wzmacniacza na coś wyższej klasy.

 

A Ja radzę - jeśli ktoś ma "Hi-Fi" nawet niby "Hi-End" i jest nieco przynudzony to niech spróbuje kolumn aktywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmulające kable głośnikowe z tego co słuchałem to np tańsze audioquesty np type4 type8

>

>pozdr>

 

 

A jaka jest między nimi różnica w brzmieniu?Czy Type 8 jest może nieco bardziej rozdzielczy i szczegółowy niż Type 4,no i jak wygląda z rozciągnięciem pasma w obydwie strony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.