Skocz do zawartości
IGNORED

Poprawa jakosci DVD vs CD


Seab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam DVD Panasonica S75, na ktorym odtwarzam plyty cd. Zastanawiam sie nad zakupiem nowego odtwarzacza CD. Co polecacie w cenie do 1,5kzl. Elektronika to Denon 2807 i JBL E100 :( (nad zmiana kolumn pracuje jak i koncowka mocy [byc moze]). Jakiego przeskoku jakosci mozna sie spodziewac po przesiadce na cd za taka kase?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast Cd pomyśl nad zewnętrznym DAC-em, do 1500 to juz mozna znaleźć cos ciekawego z uzywek, może lampucera ze stopniem analogowym na lampach. Z tańszych to Baresford, CA - DACMagic, może tez dało by się znaleźć jakiegoś audionemesisa, Benchmarka lub Casea, wszystkie nowe ok 3000, ale uzywka kto wie, warto poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimz zdaniem jest sens kupienia zewnętrznego Daca nawet do Twojego DVD. Stosując np. CA DacMagic wykorzystujesz przetworniki, jakie są zastosowane w najwyższych modelach odtwarzaczy CA, kosztujących około 5 tys. zł. Biorąc nawet pod uwagę pewne ograniczenia jakościowe Twojego transportu, efekt końcowy będzie znacznie lepszy, niż z odtwarzacza CD za 1,5 tys. zł. Ponadto w przyszłości będzie mógł zmienić Twój DVD na lepszy transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchu Arcam FMJ CD17, robiłem test tylko porównawczy CD vs DVD, ponieważ używam do odsłuchu w domu DVD yamahy 657 z AVR350 Arcama, wnioski z odsłuchu:

Jeżeli masz doby amplituner a słabsze DVD (np mój przypadek) nie masz, co liczyć na poprawę dźwięku między połączeniem analogowym a cyfrowym z ampli (kosmetyczne różnice) to samo pokazał odsłuch (denon dvd 1940 + Arcam AVR600)- nie było różnicy miedzy połączeniem cyfrowym a analogowym przy podłączeniu do ampli, ALE poprawa była przy podłączeniu CD FMJ do AVR600, jaka? Taka, że jestem w stanie wydać 2,5k na FMJ, nie wsłuchiwałem się w szczegóły, ale wyglądało to mniej więcej tak, że po wypięciu FMJ i podpięciu DVD to jakby ktoś grubą kotarę zarzucił na kolumny, dźwięk stał się przytłumiony, zmalała dynamika i ogólna czytelność przekazu... Ta dynamika CD hmmm miodzio po to są właśnie odtwarzacze CD:)

Jeżeli chcesz wyciągnąć pełnię dźwięku z nagrań to kup po prostu CD, każdy jeden będzie lepszy od DVD (pewnie chodzi o zegar taktowania i jitter)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlesien, 9 Cze 2009, 21:23

 

przetworniki to nie wszystko... ale jeśli już o tym to w odtwarzaczu przykładowo denona za 200zł znajdziesz lepsze daci niż w CA za 2tys. Z transportami jest podobnie, możesz kupić drogiego CEC-a na syfiatym SF-P101 za 3koła albo kenwooda L1000D na zajebistym transporcie magnetycznym żywcem zerżniętym z DP-X9010 za 1000zł. Problem w tym że to niczego nie przesądza. Nie ma sensu kupowanie do takiego DVD dobrego DACa. W tym budzecie najkozystniej wyjdzie jakiś solidny, zintegrowany CD w dodatku nawet z dobrym napędem, przykładowo za 600-700zł denon 2560 na prawdziwych multibitach 4xAD1862 plus magnetyczny KSS151 pokaz mi rywala w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że kup sobie zwykły odtwarzacz CD do posiadanych zapewne zwykłych 16 bitowych płyt CD i bedzie po sprawie. Nie rozumiem zupełnie jak można ładowac zwykłe płyty CD do odtwarzaczy chocby z nazwy DVD. Ten temat był tu na forum poruszany juz wielokrotnie i zupełnie nie rozumiem problemu. dodatkowo odtwarzacz CD będzie szybciej wczytywał płyty CD itd.

 

Ale żeby nie było tak pieknie:

1- musisz kupic stary odtwarzacz CD, bo nowe maja w środku coraz częściej zarówno czytnik jak i elektronikę wprost z DVD tyle że z wylutowanymi gniazdami video.

2- jeśli podłączysz wyjście cyfrowe ze swojego DVD do DAC-a, to potem do wzmaka podłączasz się juz analogowo. Po prostu zastępujesz swojego DAC-a w DVD innym zewnętrznym. Tu polecam recenzję wspominanego Magika który zdaniem rezenzentów (chyba w HiFi i muzyce) pobił na głowę wszystko co do tej pory słyszeli- poszukaj tej recenzji, moze ktoś podesle. W tym momencie bedziesz miał czytnik - DVD są cenione właśnie za napędy, a do tego te właśnie napedy będziesz mógł sobie wymieniać, a DAC-a będziesz miał zawsze nie do pobicia w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o nowym odtwarzaczu. Do używanych to mam pecha zawsze cos mi sie pozniej musi zepsuc. Co warto wybrac do tego mojego denona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie nowy to tylko Denon - nikt nie porusza tego tematu, ale kompatybilność (a raczej jej brak) sprzętu produkowanego przez różnych wytwórców znacząco wpływa na jokość muzyki. Nawet wśród producentów wyzszej klasy w budżetowych modelach! W 9 przypadkach na 10 sprzęt tej samej firmy będzie grał lep[iej niż klocki różnych firm (chodzi mi o "surowy" sprzęt a nie tuningowany). Osobiście nie stać mnie na drogi nowy sprzęt - dlatego mam same używki (poza wzmacniaczem - kupiony na wyprzedaży za 40% ceny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu, czy podpinając DAC (CAMBRIDGE lub coś podobnego do około 1500PLN) do DVD (YAMAHA DVDS657)otrzymam porównywalną jakość dzwięku w stosunku samego CD(powiedzmy ARCAM FMJ CD17) podpjętego do systemu?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam sprzet Denona CD jak i Amp i sie zgrywa. Dlaczego? Bo normalnie podlacze se chinachami i leci dzwiek z glosnikow to chyba sie zgrywa? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znalazłbyś w tej cenie te DAC-e o których pisałem (audionemesis, benchmark, casea), to na pewno da to lepszy efekt niż tani CD. Co do uzywki to i owszem, ale trzeba sie liczyć z pewnymi niedogodnościami, jak np. nie mozność odczytania wszystkich płyt, u mnie stary Denon miał przypadlosć przeskakiwania czasem na CD-r nawet po wymianie lasera i nie czytał wszystkich. Co do dzwieku i budowy to stare byly zdecydowanie lepszej jakosci, ale wiek tez robi swoje. Jak kupisz DAC-a to potem zawsze mozesz dokupić lepszy transport, Dv-300 Pionka to rewelacyjny napend pomimo że DVD, a kosztuje jeno 300 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat:

Co zagra lepiej Waszym zdaniem - amp xindak 06 + DAC (np xindak 05) + Philips 963SA czy amp xindak 06 + xindak 06 (innymi słowy: lepiej brać CD X-06 do kompletu czy kombinować z DAC-iem?)

Kompletu X-06 słuchałem (bardzo o.k.), DAC-a w żadnej konfiguracji, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lechb bo Twoj stary Denon to podstawowy model. Jesli laser jest sprawny zadne CD nie powinno miec problemow z CDRami. Nawet to sprzed 1986 roku i to z ograniczeniami na RBCD (niektore wysokie modele nie czytaja niektorych wydan oryginalnych plyt CD bo widza je jako nie RBCD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że kabel cyfrowy też cię będzie kosztować. Przerobiłem to mając nadzieję, że wystarczy wydać 2-3 stówki na kabel cyfrowy i będzie fajnie. Nie dało się słuchać, i ostatecznie kabel cyfrowy kosztował mnie 1200. Teraz ten tani chodzi pod DVD, nota bene też 963SA, który podłączyłem do Dac'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb, 10 Cze 2009, 19:21

 

Dv-300 Pionka to rewelacyjny napend pomimo że DVD, a kosztuje jeno 300 pln.

 

Oczywiście że dobrym transportem może być DVD, nie ma znaczenia jakie formaty moze odczytywać, chodzi radzej o samą konstrukcję. Przykładowo mam w domu DV-393 i to jest sieczka a nie dźwięk, zarowno po analogu jak i coax, prawde mowiąc to jest dla mnie wzór tragedii :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że DV393 porownywany byl do DP-X9010 oraz XA50ES...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.