Skocz do zawartości
IGNORED

Wielkopolskie Spotkania


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec ostatnich spotkań w Wielkopolsce proponuję dokonywać wpisów, spostrzeżeń z odbytych spotkań.

Zachęcam wszystkich do podzielenia się opiniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego na odsłuchu. Wymieniliśmy się fajnymi płytkami i nawet słuchaliśmy muzyki. Nie mam pojęcia na czym, bo klocki miały tu drugorzędne znaczenia. BO LICZY SIĘ TYLKO MUZYKA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na fajnym odsłuchu w takim kameralnym gronie. Spotkaliśmy się u kolegi w Swarzędzu pod Poznaniem. Słuchalimy fajnej muzyki przy pomocy wzmacniaczy lampowych produkcji chińskiej jak również kolumn różnych producentów. Muza była odtwarzana z CD f. Sony wspomaganego przez moduł A.Stelmacha I generacji i odtwarzacz NAD jak na zdjęciu. Sprzęty były podpięte różnymi kablami przemiennie. Czasami w układ z NAD był dodatkowo podpięty DAC bliżej nie określonej produkcji. sprawdzaliśmy różne kombinacje sprzętowe, który układ lepiej zagra. Mimo wielu płyt przygotowanych do odsłuchu udało się posłuchać tylko kilku. Wybrane kawałki były powtarzane w różnych kombinacjach sprzętowych.

Wniosek z odsłuchu jest taki, że postanowiliśmy powtórzyć odsłuch pod koniec lata w trochę dłuższej przestrzeni czasowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17491-100002823 1244664901_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że się dzieje, to ważne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam spotkanie o którym, wspomniał HM69.Było bardzo miło i udało się zdobyć doświadczenie które, zapewne będzie procentowało;-),

przypomnę tylko, że spotkanie miało miejsce 2 dni temu, szaczownych uczestników proszę o skrobnięcie paru zdań;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wielkopolskich odsuchów oprócz różnych sprzętów były też testowane różne okablowanie. kol. terror twins@ osobiście pilnował podłączenie wszystkich kabelków. Niekiedy w ferworze odsłuchów niektóre IC działały prawie na odległość.... . Było fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17491-100002744 1244733194_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja postaram się o dźwięku coś napisać. Porównywaliśmy chińskie wyroby pod względem brzmienia i tak wg mnie lampa na EL34 grała trochę cieplej niż na KT88, KT88 grała ciut ostrzej z krótszym i mniejszym lecz lepiej kontrolowanym basem. Różnic w przestrzeni nie zanotowałem dlatego że wiekszość czasu siedziałem z boku a wiadomo z Audiophysicami 30 cm w złą strone i czar pryska. Grał najpierw Yaqin MC 10L + AP Tempo2, potem zmiana na Music Angel'a. Podpieliśmy też CD Sony ES Terrora i na mój słuch mniej pasował do Yaqina bo grał większym basem i bardziej wycofanymi wysokimi tonami niz NAD 541i. Moim zdaniem do Yaqina musi być dość ostre źródło a NAD właśnie chyba takim jest. Podpieliśmy potem DACa dzięki uprzejmości Cygareta co dało bardziej krystaliczny dźwięk i spowodowało skrócenie i poskromienie lampowego basu. Na nast. ogień poszły kolumny Klipscha których włąścicielem jest HM69. W porównaniu z AP T2, Klipsche graja bardziej ostro. Zauważyłem że bas był mniejszy niż na podłogowcach ale nie wybrzmiewał tak długo na czym jak sądzę zyskała jego kontrola. Ogólnie osobiście dedykowałbym te kolumny na bardzo ciepłe wzmacniacze bo np. wokal jak dla mnie troche za bardzo wchodził na sekcję wysokotonową co odbijało się na lekko metalicznych wokalach. Reasumując dosadny i techniczny sound. Potem Cygareta samoróbki z rodziny monitorowatych. Dźwięk zbliżony do Audiophysic czyli bardziej delikatnie niż na Klipsch. Ciut więcej wysokich od AP a mniej od Klipsch, ładna przestrzeń. Cygaret zanotował mniej powietrza niż w AP i nieco większe zlanie instrumentów. Ja tego nie zauważyłem, ale być może nie mam takiego słuchu. Oba monitory potrafiły nisko zejść z basem i myslę, że spokojnie w tym ustawieniu mogły by grać w takim 22m2 pomieszczeniu zakładając że stoją w połowie długości jak widać na fotkach. Tak naprawdę to są szybkie wnioski z przesłuchu tych sprzetów i osobiście uważam że trafniejsze można wyciągnąć będąc sam na sam z hardwarem i bez pierdół w tle. No ale wszystkiego się nie da. Gorsze warunki odsłuchowe (złe miejsca odsłuchu + gadanina) zrekompensowała nam miła atmosfera i dobry humor co jest również bezcenne.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzislav@ a co byś chciał przeczytać. Uczestnikom spotkania uzyskany dzwięk bardzo sią podobał. byliśmy zadowoleni. Wzmacnaicze różniły się brzmieniem. To samo dotyczyło źródeł. Muzyka z NADa była podana bardziej ostro. Po podłączeniu DACa można było usłyszeć jeszcze więcej szczegółów w górnym paśmie. natomiast Sony podawał dzwięk trochę łagodniej.

Należy pamiętać, że odsłuchiwany sprzęt to klasa powiedzmy popularna. Ale okazuje się, że również w takim ustawieniu można uzyskać ciekawe brzmienie

Osobiście jestem bardzo zadowolony z możliwości sprawdzenia pewnych ustawień.Co do zdjęć to nie będę już zamieszczał, żeby ciebie nie denerwować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM jak masz więcej to dawaj, po to ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy byłoby zainteresowanie spotkaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yes, oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem dziś do audiocomplexu.

data 23 .06 pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to jak najbardziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec ostatnich spotkań w Wielkopolsce proponuję dokonywać wpisów, spostrzeżeń z odbytych spotkań.

Zachęcam wszystkich do podzielenia się opiniami.

 

Lepiej nie zakladaj w "Stereo" takich tematow, w ktorych wystepuje slowo "Wielkopolska", bo Ci go przeniosa na bocznice, jak to bylo np.w przypadku watku:

"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) " ,

a ktory to watek do dzisiaj nie znalazl sie tam gdzie jego wlasciwe miejsce, czyli w zakladce Stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, nie prowokuj;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku prywata jak najbardziej wskazana:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super a moze by tak zrobic tu liste tego co bedzie do posluchania jesli to nie tajemnica ;)

Ja jesli sie wybiore bo nie wiem jeszcze na 100% to chetnie przywioze cos mojego tyle ze zadnego HiEndu nie posiadam tylko zwykle budzetowe klocki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem dziś do audiocomplexu.

data 23 .06 pasuje?

Czy sluchales kiedys u nich albo ktorys z kolegow..., bo wszedlem na ich strone i widzac pomieszczenie odsluchowe jestem troche zaniepokojony w kwestii panujacej w nim akustyki. Duzo golych scian, posadzka - kafelki. Wydaje sie - przynajmniej na podstawie fotek - ze nie bardzo da sie w ogole sluchac i cokolwiek oceniac jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy w 2009 chyba, nie było problemu, pokój około 22m2.żadnych pogłosów, wszystko dobrze wytłumione,

jak tylko będę miał potwierdzenie organizacji, to sporządzimy listę kto co i jak,

ja wezmę monobloki lampowe,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie coś wiecej na temat różnic miedzy Yaqinem a Music Angelem, akurat ten drugi posiadam wiec jestem ciekawy jak wypada ten wzmak na tle konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.