Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Tempo 2 + wzmacniacz+kable


elvis512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że dopiero zaczynam przygody związane z szukaniem idealnego dźwięku dla mnie, chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o radę. Nie dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Audio Physic Tempo 2 (zaraz po Tannoy F4-porażka) i od razu wyczułem znaczna poprawę dźwięku, ale sądzę, że stać te kolumny na znacznie więcej. Aktualnie grają z 40 letnim Sony Ta-1120a na kablach DH labs Silver sonic T-14. Chciałbym się dowiedzieć na co mógłbym ewentualnie zmienić: wzmacniacz, kable.. Czy wydatek będzie miał znaczne przełożenie na wrażenia. Mam pokój 3,7x4,8m lubię jazz, chillout, lounge.

 

Z góry dziękuje za opinie i rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja na przykład słucham audiophysic Tempo 2 z lampą na 6N1p i EL34. Miałem wcześniej tranzystora ale na lampie dźwięk jest gładszy i wg. mnie przestrzeń dwa razy lepsza coakurat chyba dla mnie jest najważniejsze. Pozwól że rzucę hasło: zasmakuj dźwięku lampowego a już nigdy nie będzie jak przedtem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o żródle.... gra cały system, więc jeśli masz słabe cd, to nie licz na super efekty,bo Tempo to pakażą i na pewno nie usłyszysz co potrafią.Kable to raczej na koniec,by doszlifować brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden A21a i pozamiatane.

 

Ewentualnie niepozorny Quad 77, mały 'ciałem', wielki duchem :)

 

To jeśli chodzi o tranzystorowce, bez wydawania dużych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoncentruj się najpierw na wzmacniaczu potem cd na koniec kabelki,

Miałem AP Yara i Padua grały na Audio Analogue Puccini i Pathosie Classic one.

Pewnie jest kilka innych fajnych wzmacniaczy dla AP Tempo. Na pewno

największą różnice usłyszysz po zmianie wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD to przeciętnej klasy Sony.. Czy ktoś ma do zaoferowania, albo wie gdzi emożna stosunkowo niedrogo kupić lampę w sam raz pod moje kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Tempo 2 grały przez jakis czas z Prima Luna na el34,ale powiem,ze na moje ucho mi brakowało jednak troche wiecej otwarcia w dzwięku.Lepiej jak dla mnie wypadał z Tempo Sugden Optima,którego podpinałem równiez.Swojego czasu nad tymi głośnikami mocno zachwycali sie w HiFi i M i o ile pamietam równiez polecali tranzystor.Dużo zależy od funduszy jakie masz,ale według mnie jakis tani Sony o którym piszesz, mocno ogranicza to co maja te głośniki do pokazania.One pokazują to co jest w torze,choć robia to w przyjazny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś Tempo z lampą Delta Studio KTT 88. Z kablami Fadela i odtwarzaczem Primare D 30.2 byłą bajka. Naprawdę grało wspaniale.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AP Tempo 2 graja ze wzmacniaczem tranzystorowym tj. Kustagon Int-20se i z Marantz-em cd 17KI. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia tych kolumn!! Z lampa niestety nie mialem jeszcze okazji ich sluchac.

Pytasz ile wydac na wzmaniacz? Kup najlepszy na jaki Cie stac, nie bedziesz zalowal. Musisz jednak pamietac ze system to nie tylko wzmaniacz, tak samo wazne jest dobre zrodlo, okablowanie ktore bardzo potrafi ograniczac dzwiek. Kolejna wazna, jak nie najwazniejsza sprawa jest pomieszczenie i poprawne ustawienie kolumn w nim.

Jesli bylbys zainteresowany to zapraszam na odsluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podanych wymiarów pomieszczenia jakbyś proponował ustawić kolumny? (Nie mogę na środku pokoju) Na dłuższej ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis512, 16 Cze 2009, 16:18

 

> Do jakiej kwoty myślicie, że warto kupić wzmacniacz do moich kolumn? Wolałbym jednak tranzystor.

 

Jak Cię stać, to nawet do 10.000 zł za nowy lub używany. Na przykład znakomita integra (polskiej produkcji) Nuda Veritas WI-4 powinna świetnie pasować. Z tańszych rzeczy polowałbym na używanego Sugdena A21a, ewentualnie jak lubisz mocniej "przyłoić" to fajny będzie Musical Fidelity A300 (ale to wzmak bardzo trudny do dostania na rynku wtórnym). Podobno przyzwoicie grają AP Tempo z Krellem KAV300i. Audionet SAM też powinien dać radę :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobry wzmacniacz do tempo to polecam lampe yaqina 10L, sluchalem tego połączenia i uważam że, brzmiał bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Krell jak dla mnie za drogi. Może inna propozycja. Tak dla informacji jaki wzmacniacz obecnie posiadam.. Link z aukcji z sieci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to norweski sprzęt:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przyglądałem się temu klockowi.. No nic muszę posłuchać gdzieś innych połączeń i na pewno coś wybiorę. Narazie mam dwa typy: Densen B100 i właśnie ten Electrocompaniet ECI-3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Narazie mam dwa typy: Densen B100 i właśnie ten Electrocompaniet ECI-3.

 

To dorzuć ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Starsza wersja byłaby na pewno tańsza, choć może nie tak ładna, no i bez pilota. Ale za często się nie pojawia...

Jeśli nie słuchasz przede wszystkim (lub tylko i wyłącznie;) cięższej muzyki, to jest to imho lepsza propozycja niż ECI-3 czy Densen. Sugden to dźwięk "płynny", bardzo naturalny, dość szczegółowy, i całkiem skoczny - po prostu esencja muzykalności. Skromne 25W, ale Tempo2 napędzi bez najmniejszych problemów. Może nie będzie miał "masy" i potęgi mocarnych tranzystorów, ale odwdzięczy się innymi zaletami. Przede wszystkim nie będziesz się mógł oderwać od słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać, a po zerknięciu w twoje "o mnie" warto o tym napomknąć - Sugden A21a to fenomenalna stereofonia. Pod tym względem to jeden z najlepszych wzmaków, bez względu na cenę.

Bas z kolei jest zwinny, swingujący, choć z racji na dość umiarkowaną moc nie ma monstrualnej potęgi. Ale to co jest powinno wystarczyć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak wzmacniacz z większym zapasem mocy. 25W dla Tempo to może być za mało i nie chodzi mi o to, że będę robił biesiadę w domu, ale czasami to zaplecze prądowe jest wręcz wymagane, szczególnie w muzyce Lounge, którą lubię. Mój Sony Ma 2x35W (przy 8Ohmach) i czasami się zadławi. Wydaje mi się, że dla moich kolumn minimum to 50W z dobrym zapasem prądowym. No i przestrzenność .. Tego szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem przez jakis czas w domu Tempo II swietne kolumny. Dobrze graja np. ze wzmacniaczem Myryad MI 120, lub jeszcze lepiej z Myryad MI 240. Mysle ze ta elektronika spelnila by wyznaczone powyzej oczekiwania, warto wyprobowac. W dodatku na rynku wtornym Myryada mozna dostac w atrakcyjnych cenach. Swietne (nie wiem czemu niezbyt entuzjastycznie testowane w HFM) sa tez odtwarzacze Myryad MCD 500 i jego nastepca MCD 600. Co do okablowania polecam, Wireworld Oasis, Atlantis lub Equinox wszystkie od serii od serii III w zwyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Sony Ma 2x35W (przy 8Ohmach) i czasami się zadławi.

 

Obstawiam, że przy tych 35W z Sony 25W Sugdena to jak 100W :)

Sugden radzi sobie świetnie z kolumnami trudniejszymi do napędzenia niż AP Tempo2 (które akurat są stosunkowo łatwe). Waty watom nie równe. Akurat te 25W mieści się w założonym minimum 50W, imho.

A takiej przestrzeni za te pieniądze gdzie indziej raczej nie znajdziesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z tańszych rzeczy polowałbym na używanego

>Sugdena A21a, ewentualnie jak lubisz mocniej "przyłoić" to fajny będzie Musical Fidelity A300 (ale

>to wzmak bardzo trudny do dostania na rynku wtórnym). Podobno przyzwoicie grają AP Tempo z Krellem

>KAV300i. Audionet SAM też powinien dać radę

 

Ciekawy wpis. Przecież Audionet SAM ma brzmienie ZUPEŁNIE INNE niż Musical Fidelity A300 !!!

Czyżby na kolumnach Tempo 2 oba wzmacniacze grały tak samo dobrze ?

Jakoś trudno mi w to uwierzyć .......

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy wpis. Przecież Audionet SAM ma brzmienie ZUPEŁNIE INNE niż Musical Fidelity A300 !!!

 

Zgadza się, ale oba zagrają dobrze z Tempo2. Fakt, inaczej, bo MFA300 mniej przejrzyście, ale pełniej na średnicy, SAM za to powinien być bardziej precyzyjny, ale też bez przegięć w stronę sterylności.

Osobiście z tych dwóch wybralbym chyba MF, byłoby taniej;)

AP Tempo2 to imho dość uniwersalne kolumny, w sumie dobrze zagrają z wieloma wzmakami, ale będzie to za każdym razem nieco inne brzmienie. Poniewaz prioryetetm kolegi jest przetrzennośc wciąż obstaję przy Sugdenie.

 

Może jednak więcej podpowiedzi - jaki pokój, jaka muzyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 2 maja podawane 90dB i 8 Ohm ,więc tak jak koledzy pisza,nie sa trudnym obciążeniem dla wzmacniacza a raczej czułe sa na jakość tego,co do nich płynie.Grałem na lampie 35W i dojście do godziny 11ej dla moich uszu ,to kres głośności gdy słucha sie przyjemnie. W doborze, ja kierowałbym się tym co słychać, a nie co piszą o watach zwłaszcza... ;) Zalecam ze swej strony zwrócenie uwagi na jakość i ilość 'góry' dobieranych komponentów,bo Tempo jej nie ukrywają.. może jakiś Accu,jesli ma być tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.