Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Tempo 2 + wzmacniacz+kable


elvis512

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku akurat wiem co mam.. niestety to szajs.. Natomiast Sony'ego wiem, że na razie się nie pozbędę. Z resztą zachęcam do lektury na obcojęzycznych forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis512, 22 Cze 2009, 19:42

 

> Pozwoliłem sobie dzisiaj na wyporzyczenie dwóch CD z zaprzyjaźnionego komisu w Łodzi (Pozdrawiam Panie Piotrku) Jeden to coś z najnowszych Denonów DCD-700AE , Drugi Sony CDP-X222ES, i stary poczciwy CD mojego brata (który akurat się tak bardzo nie emocjonuje sprzętem) też jakiś denon.

 

 

No i dzień stracony... ;) Jak to miało dobrze zagrać z AP Tempo? Toż to dość ehm... budżetowe modele. Może nie od razu trzeba się porywać na Linna Ikemi, ale do tych AP to przynajmniej jakaś porządna 'średnia półka' się prosi, coś z przedziału 4-10 kzł za nowy odtwarzacz. Używane wyjdą taniej. No i raczej coś o brzmieniu pełnym i homogenicznym, 'analogowym' niż przesadnie analitycznym.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie co to urządzenie jest warte:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten CD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ile można za taki zapłacić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis512

musical dobry , ale sie zastanow

, ludzie Ci podpowiadaja ze masz znakomite kolumny do drozszego sprzetu

a Ty nadal jezeli chodzi o sprzet towarzyszacy nie wychodisz nic ponad

tani budzet

popros moze kogos ze znajomych niech Ci zlozy przyzwoity zestaw do tych glosnikow lacznie z kabelkami i posluchasz , podumasz

jezeli bedziesz mial lepszy pomsyl na dzwiek poszukasz czegos innego

zycze duzo szczescia , bo sie przyda :)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził z nowszych wzmak Creeka serii 5. Wskazanie za przyjrzystość.

Polecam zaryzykować zakup Pentagona - wskazanie za moc i kontrolę.

 

Nie należę do wyznawców wielkiej roli źródła. Wiekowe playery potrafią to samo, co dzisiejsze i często robią to bardziej muzykalnie.

 

A na marginesie, to po licho kupować kapryśne audiofilskie kolumny, jeśli chce się posłuchać muzyki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po kilku kolejnych dniach odnalazłem światełko w tunelu. Skorzystałem z zaproszenia Pana Łukasza, który zaproponował mi odsłuch na AP tempo 2 (co prawda jego, ale to te same kolumny co moje) wraz ze swoim wzmacniaczem Kustagon INT-20SE i marantz'em CD17 KI Signature na moich kablach (żebym miał porównanie) AudioQuest Gibraltar i jego interkonekcie, ale nie pamietam jaki to był przeciwko tej samej konfiguracji tylko z moim "zacnym Sony'm":)

 

Pierwsze wrażenia.. Poleciał Santana, Kate Melua, Internal (Jazz)

Kustagon naprawdę świetny. Średnica pełna, super sprężysty, szybki dobrze kontrolowany bas (naprawde niesamowity) i dobra+ przestrzenność. Potem poszedł Sony, na początku bardzo jasno, ale po ok. pół godziny jak się nagrzał zagrał bardzo neutralnie, muzykalnie - dobra średnica, nawet scena była dobrze zarysowana z lekko cofniętym basem i mniej sprężystym w stosunku do kustagona, ale w Jazzie i muzykalnych płytach mi sie to bardziej podoba. Jednak Kustagon wygrał. Naprawdę ciekawy piecyk. Muszę powiedzieć, że chyba pójdę w kierunku marantza, ale chyba CD16. Ponoć jeszcze bardziej muzykalne. Co do opinii.. Może jeszcze oddam pałeczkę Łukaszowi:)

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kustagon IBT20SE to to pudełko na dole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbyl się wspomniany wczesniej odsłuch. Zostalem wywolany do tablicy wiec…

 

Kabelek IC na którym słuchaliśmy to świeżo zakupiony polski Nuda Veritas.

 

 

Sony zrobil na mnie duze wrazenie jeśli chodzi o wyglad, drewno, aluminiowe przelaczniki, pokrętła – pieknie wszystko to wyglada!! Jeśli chodzi o gre, nie oczarowal mnie!!

Zagral bez wypelnienia, malo soczyście, jasno i troszke krzykliwie . Srednio mi się to podobalo.

 

Kustagon moim zdaniem zagral spokojnie, gladko, z duza ilością nie narzucających się szczegółów, duzym ale bardzo dobrze kontrolowanym basem, wprowadzal pewien ład i porządek w nagrania, gral bardzo naturalnie. Było czuc klase!!

 

Bylbym baaardzo zaskoczony gdyby porównanie tych dwoch wzmacniaczy wypadlo inaczej. Jednak mysle ze leciwy wzmacniacz Sony zagrał lepiej niż sie spodziewalem i lepiej niz wiele nowych urządzeń średnio-budżetowych i jestem pewien ze z porównania z nimi wyszedłby obronna reka!!

 

 

Elvis512

Mysle ze kolejnym Twoim krokiem powinien być zakup dobrego odtwarzacza Cd, jeśli Marantz cd 16, jest w Twoim zasiegu finansowym to popieram wybor, sam się za takim rozgladam!! Nastepnie odlozylbym troszke i poszukal na spokojnie dobrego wzmacniacza który będzie pasowal do Twojego systemu, do którego nie będziesz miał wątpliwości.

 

PS Polecam każdemu kto szuka wzmacniacza i nie tylko zwrocic uwage na firme Kustagon NAPRAWDĘ WARTO!! Generalnie mysle ze warto przychylniej zerknąć na polska mysl techniczna. Najczęściej za sporo mniej, dostaniemy duzo wiecej.

 

Chciałbym uprzedzic zlosliwe wpisy… Kustagon nie jest na sprzedaz!!!

 

 

Jak kabelek VDH?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po długich poszukiwaniach, odsłuchach propozycji od Was znalazłem dla mnie złoty środek jakim jest Sony CDP-X555 ES. Moim zdaniem gra o niebo lepiej od tych creeków, MF, itp w cenie do 3-4k. Póki co jest bosko. Trochę się boje o przyszłość, ale co tam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie zakupiłem już CD (posłuchałem wcześniej sporą liczbę klocków m.in. C.E.C 5100, 2100, krella 250, Marantza 17 ki, Sony X555 ES) wybrałem ostatecznie dość przypadkowo modyfikowanego Denona 1450AR i teraz chce kupić wzmacniacz, budżet do 3000 - tylko używane. Miałem w domu póki co Electrocompaniet ECI-2 i powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej, ale.. Czego oczekuje - szerokiej sceny i dobrze zarysowanego basu. Jakieś propozycje ogłoszeniowe? albo czego szukać?

 

elvis512

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają z Musicalem A2 jest naprawdę fajnie.Pokój 25m2.Myślę o zmianie wzmac.choć tu nic mi nie brakuje to chyba głupia chęć zmiany{przygody}.Zastanawiam sie na Sugdenem a21a ale to chyba zamiana siekierki na kijek tylko 2 tyś.bym dołożył.Myślę o Electrocompaniet ale skoro tak piszesz to sam już nie wiem.Nie drogi a dobrze gra.Co do kabli mam Albedo flat-one,a głośnikowe Kimber tc4.Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kdo5

 

Mam inny metraż pokoju i inne źródło, więc może grać inaczej niż u Ciebie (lepiej/gorzej), natomiast jak piszą w czasopismach itp, Electrocompaniet, przynajmniej ECI-2 to nie elektrownia, poza tym gra bez polotu.. Dość jasno, stereofonia bez fajerwerków, dość głęboka scena (zaleta), natomiast nadaje się tylko wg mnie do małych składów, napewno nie do rocka, czy wiekszej orkiestry. Słyszałem kiedyś wspomnianego Sugdena, ale nie pamietam jak grał co chyba o czymś świadczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.