Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy system stereo - co dalej?


Andrzej_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od jakiegoś czasu czytam to forum, gdyż zainteresowałem się tematem szeroko rozumianego audio. Od jakiegoś czasu posiadam następujący system:

 

wzmacniacz (podączony do pc) Harman/Kardon HK980

źródło z PC: Asus xonar DX

CD: technics SL-PS770D

kolumny: Klipsch Synergy F1

 

rozmiar pokoju: 14 m^2

 

W taki system zaopatrzylem się w lutym tego roku. Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, zacząłem się powoli zastanawiać co mogę zmienić/ulepszyć. Kwota jaką mogę przeznaczyć = max 1500 zł. I teraz pytanie, czy:

 

a) kupić lepszą kartę muzyczną do komputera, sprzedać cd? Karta np. Asus Essence XST

b) zostawić kartę muzyczną i kupić DAC, np. beresford TC-7520

c) sprzedać kolumny i kupić monitory podstawkowe? Jeśli tak, to jakie?

d) wymienić wzmacniacz? Jeśli tak, to jaki?

e) Kupić dobry CD, który będzie również pracował jako DAC? (znów - jaki?)

f) stworzyć kombinację celów po wyżej?

g) iść zupełnie inną drogą?

 

Czego mi obecnie brakuje?

 

a) dzwięk, szczególnie z PC gra cicho, żeby muzyka była normalnie słyszalna muszę ustawić głośność wzmacniaczna na -30 db, gdzie skala jest od -80db do +10db

 

b) przy słuchaniu z CD basu jest za dużo, jest słabo kontrolowany, wlecze się (mimo wszystko chciałbym zwrócić uwagę na dobrze reprodukowane niskie częstotliwości przy modyfikacji systemu)

 

c) przestrzeń - dzwięk gra jak zza kotary, cała scena wydaję się przytłumiona, stłamszona

 

Muzyka jakiej słucham:

 

Metallica, Dżem, Kraftwerk, Prodigy, Guns N Roses itd itd... głównie elektronika (również techno - tylko nie żadne manieczki:)) i rock.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady w tym zakresie. Kwota 1500 jest moim ograniczeniem, aczkolwiek jeśli np. za 2000 system zmieni diametrialnie swoje brzmienie - być może będę w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy na modyfikację.

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

 

Andrzej

 

c)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Moim zdaniem troche bujasz w obłokach z tą bynajmniej przeznaczoną ceną , proponował bym Ci pochodzic po salonach i posłuchac pare systemów żeby chociażby miec punkt odniesienia co do lubianego brzmienia.To Ci troche zaoszczędzi wydanej kasy na niepotrzebny sprzęt .

Ale to jest moje zdanie z którym Ty i większośc na tym forum może się nie zgodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że kompletowałeś sprzęt bez wcześniejszego odsłuchu. Największą zmianę wniesie zmiana głośników. W Twoim przypadku przebasowienie zniknie po zastosowaniu monitorów, lub idąc dalej jasnych monitorów takich jak np kef.No jeszcze HK, on lubi kopnąć basem.Co do cichego grania z pc to nie obraź się, może jednak trzeba wyregulować w sterownikach. Jeśli dalej Cię nie będzie satysfakcjonowało to poczytaj o DAC-ach. Na początek proponuje wziąć wzmaka i cd pod pachę i pochodzić po sklepach szukając kolumn. I nie marginalizować kwestii przyzwoitych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są tego typu muzyki są bardzo dobre. należy przede wszystkim kupić normalny używany wzmacniacz. jest tego dużo na rynku. Dobrze by było również wymienić CD. MOże coś z NAD. jest taki komplecik do sprzedania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TO z tymi kolumnami powinno bardzo dobrze zagrać. spróbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Klipsów. Natomiast tylko monitory do 14m2. Natomiast co do reszty to coś trzeba przyjąć za bazę. Może być i tak że zagra przyzwoicie z tymi klipasmi jasna elektronika. CA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiend71

(Konto usunięte)

c) sprzedać kolumny i kupić monitory podstawkowe? Jeśli tak, to jakie?

d) wymienić wzmacniacz? Jeśli tak, to jaki?

 

według mnie te kolumny to tragedia,więc je wymień w pierwszej kolejności,wzmacniacz używkę do tysiaka kupisz już coś naprawdę dobrego,ale za 2k to będzie ciężko kolumny i wzmacniacz,może zacznij od tego żeby sprzedać to co masz i zacznij od nowa z większą kasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiend71 - popieram. Sprzedaj co masz (kolumny i wzmak) i posłuchaj kilku/kilkunastu innych i wtedy kup coś nowego.

Zmiana karty dźwiękowej na lepszą nie wiele da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi.

 

Konkludując - do wymiany kolumny i wzmacniacz... hmmm... a czy jeśli zmienię same kolumny (na monitory) nie uzyskam lepszego efektu? Kupując wzmiacniacz miałem okazję posłuchać jeszcze denona (500 i 700) i nie ukrywam, że brzmienie harmana bardziej przypadło mi do gustu. Nie słuchałem nada/rotela/innych wzmacniaczy. Jak rozumiem warto się nimi zainteresować?

 

Acha, kable mam profigold - też do wymiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profigoldy to marketowo - budżetowe kable, ale wioski nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_N@ może zanim wymienisz kolumny zapytaj tych unserów, którzy odradzają ci te kolumny jakie Klipsche mieli/mają z jaką elektroniką grają i dlaczego radzą ci wymianę. Będziesz miał pełniejszy obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 500 to wielka lipa. 700 pewnie jest trochę lepszy, ale wnioskuję że też nie warty swojej ceny. Klipshe nie sluchałem, ale skoro jest 1500-2000zł na ulepszenie zestawu to na pewno można lepiej.

Kable zostaw pójdą do wymiany jak cała reszta będzie ok.

Mówisz że HK lepiej zagrał od Denona to jeszcze posłuchaj Rotela, Nada, CA i co tma możesz w swoim budżecie. Napisz co się spodobało najbardziej i jak lubisz żeby grało, a potem Tobie doradzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest powiedziane ze musisz kupowac sprzet nowy u dystrybutorow ktorzy maja chore gażę! Ja proponuje poszukac czegos na wtórnym rynku, chocby jakiegos kenwooda 7090 lub cos ze starszych roteli, czasem mozna trafic naprawde niezla perelke ktora zagra napewno lepiej niz wiekszosc plastikowych wzmakow oferowanych obecnie po niebotycznych cenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiend71

(Konto usunięte)

HM69 ja słuchałem F1 właśnie te które posiada kolega,słuchałem je z denonami 500,700 i 1500,harmanami 970 i 980,powiem tak wszystko inne co było podłączone do tych wzmacniaczy grało dużo lepiej,poza tym wykonanie tragedia,plastikowe membrany jak rury pcv,same obudowy to tylko utwardzona tektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim przed jakimkolwiek kolejnym krokiem postaraj się słuchać jak najwięcej innego sprzętu i wtedy będziesz miał bardziej sprecyzowane oczekiwania....z drugiej ręki możesz złożyć w miarę przyzwoity zestaw a potem następny następny itd....pierwszy krok już uczyniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki osobom wypowiadającym się w tym wątku za pomoc w podjęciu decyzji. Jak narazie postanowiłem, że:

 

- pozbywam sie kolumn --> zamieniam na monitory (pytanie - jakie? budżet ok 1.5k - 2k)

- wzmacniacz narazie pozostaje --> ewentualnie posłucham nowych monitorów z innymi wspomnianymi tutaj modelami.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jak zmienisz tylko kolumny i będą ok grały z hk, to po tym jak zmienisz na np rotela to może juz nie pasować. Jak jednak wzmak zostaje to pod pache i do sklepów. Ja zwracałem uwagę gł. na 2 rzeczy: 1 podstawa basowa ma być trzymana za gębę nie może się bas rozłazić, po 2gie kopółka wysokiego tonu:( zauważyłem że tekstylne kopółki graja miękko misiowato nawet, metalowe natomiast grają dużo jaśniej). I teraz do mojego wzmacniacza i moich preferencji wszystko z tekstylem podchodziło bo rotel lubi grać ostrzej górą. Udało mi się ,tak mysle zrównoważyć wyższe tony. Teraz jak weźmiesz moje kolumny i połaczysz z HK to może być jedna wielka klucha. Już nie będe teoretyzował, ostatnie: jak mocno sypiące górą zestawy na 1szy rzut wydadzą się czytelniejsze itp to przy dł. odsłuchu mogą być nie do zniesienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiend71@ Podziwiam twoje zaparcie. tyle wzmacniaczy podłączyłeś do tych kolumn i byłeś tak niezodowolony. Ile to ci zajeło czasu? skąd miałeś tyle wzmacniaczy na raz żeby to wszstko przećwiczyć. I dlaczego jak były takie złe po prostu nie zrezyhnowałeś po jednej, dwóch próbach?

Ja odbieram ten wpis jako zwykłą antyrekamę pisaną ze złym nastawieniem.

słuchałem tych głośników i wcałe takiego złego wrażeia nie odniosłem. Również wykonanie było bardzo porządne jak na tą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiend71

(Konto usunięte)

HM69, 12 Cze 2009, 20:47

 

>hiend71@ Podziwiam twoje zaparcie. tyle wzmacniaczy podłączyłeś do tych kolumn i byłeś tak

>niezodowolony. Ile to ci zajeło czasu? skąd miałeś tyle wzmacniaczy na raz żeby to wszstko

>przećwiczyć. I dlaczego jak były takie złe po prostu nie zrezyhnowałeś po jednej, dwóch próbach?

>Ja odbieram ten wpis jako zwykłą antyrekamę pisaną ze złym nastawieniem.

>słuchałem tych głośników i wcałe takiego złego wrażeia nie odniosłem. Również wykonanie było bardzo

>porządne jak na tą cenę.

 

to cię może zaskoczę,pracuje w Media Markt na dziale hi fi,tam robię takie eksperymenty,to moja praca żebym wiedział jakie kolumny z jakim wzmacniaczem grają,powtarzam jeszcze raz

F1 to najsłabiej grające kolumny jakie słyszałem,wykonane tragicznie,kicz,słabsze są tylko M-Audio i Prism ale te są sprzedawane tylko w zestawach kina domowego z najsłabszą elektronika,choć pamiętam zestawy kina Onkyo z F1,dodam ze najsłabsze zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił wpierw kolumny, za 1500-2000zł kupisz już bardzo dobre podstawkowce. Jak zapewnisz im godziwe warunki pracy(najlepiej standy lub spora półka) i trochę miejsca wokół to będzie ok. Później zmień resztę toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pool80, 12 Cze 2009, 20:25

 

>Widzisz, jak zmienisz tylko kolumny i będą ok grały z hk, to po tym jak zmienisz na np rotela to

>może juz nie pasować. Jak jednak wzmak zostaje to pod pache i do sklepów. Ja zwracałem uwagę gł. na

>2 rzeczy: 1 podstawa basowa ma być trzymana za gębę nie może się bas rozłazić, po 2gie kopółka

>wysokiego tonu:( zauważyłem że tekstylne kopółki graja miękko misiowato nawet, metalowe natomiast

>grają dużo jaśniej). I teraz do mojego wzmacniacza i moich preferencji wszystko z tekstylem

>podchodziło bo rotel lubi grać ostrzej górą. Udało mi się ,tak mysle zrównoważyć wyższe tony. Teraz

>jak weźmiesz moje kolumny i połaczysz z HK to może być jedna wielka klucha. Już nie będe

>teoretyzował, ostatnie: jak mocno sypiące górą zestawy na 1szy rzut wydadzą się czytelniejsze itp to

>przy dł. odsłuchu mogą być nie do zniesienia .

 

Nie można tak generalizować, to jak gra dany typ przetwornika wysokotonowego, zależy w dużym stopniu jak on jest strojony jak i innych elementów toru. Oczywiście sam materiał czy rodzaj daje pewne cechy, jednak nie w takim stopniu w jakim mówisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do takiego wniosku po przesłuchaniu kilkunastu paczek w ofercie która był ok pół roku temu. Nic nie jest po prostu czarne albo białe, natomiast jest to jakiś rys którym sam się kierowałem. Racja pominąłem strojenie zwrotnicy ale tego nie widać tylko słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja stawiam na kolumny Paradigm w tym zestawieniu. Za HK Arcam za niewielkie pieniądze energia i przestrzeń. Co do cd Używałem takiego samego jakieś 9 10 lat temu. Warto wykleić napęd i górną obudowę matą bitumiczną i postarać się o kolce do niego. Bas zmniejszy się i przyśpieszy. Tu leży problem twojego basu. Poza tym twój obecny wzmacniacz jeszcze bardziej spowalnia i powiększa bas wychodzący z CD taka jego amerykańska natura. Poszukaj Arcama względnie Rotela.Proponuję dożucić interconect Audioqesta Copperhead i osiągniesz nirvanę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiend71

(Konto usunięte)

lechb, 13 Cze 2009, 12:18

 

>hiend71, w waszej sieci MM macie Kanadyjskie "Energy", tak z ciekawości jak oceniasz ich brzmienie,

>np. takich RC-30?

 

lechb MM to sieć ale zamówienia są robione indywidualnie przez kierowników działów,to że w jednym MM są te kolumny to nie znaczy że w innym też muszą być,"u mnie" ich niema i pewnie nie będzie,nasz-mój kiero boi się robić zmówienia sprzętu którego nie miał,ogólnie słabo zna tematykę związaną z audio :)

posiadany sprzęt z kolumn to wszystkie Jbl oczywiście z budżetówki,Cantony,Magnaty,Heco,Warhfedale ich zawsze mamy sporo,nawet dość wysokie modele,ostatnio Infinity CLASSIA C336,kiedyś Infinity beta 50

mi osobiście podoba sie dzwięk magnatów quantum 605 z jedwabna kopułką,słucham często na denonie 1500(nic lepszego niema),kolumny wykonane są naprawde solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.