Skocz do zawartości
IGNORED

DVD czy tani Blu-ray


Gummo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wlasnie co wyslalem swoj sprzet do Polski (bedzie umilal mi parodniowe pobyty podczas urlopu). Do pelnego zadowolenia z zestawu brakuje napedu DVD/Blu-ray. W zwiazku z tym mam kilka pytan.

 

1. Z uwagi na wybor i ceny wolalbym odtwarzacz kupic w UK. Czy beda poprawnie odtwarzane polskie napisy z filmow DVD. (DivX nie ma znaczenia).

 

2. Po uwage biore:

-Denon DV-1920, 1930 moze 1940

-Marantz DV4001, DV4003

-Oppo DV-981H.

 

Wiem ze DV-983H jest rewelacyjnym odtwarzaczem ale nie chce zaplacic tyle za cos czego bede uzywal pare dni w roku.

 

Ktory wybrac? Zwlasza chodzi mi o opinie nt. Oppo.

 

3. W tv mam zlacze DVI. Odtwarzacz chce podlaczyc kablem HDMI-DVI do rozdzielacza i DVI-DVI z rozdzielacza do tv. Ma sens? Do tej pory nie spotkalem sie z opiniami na temat podlaczenia HDMI-DVI. Dzwiek podlacze osobno wiec nie ma to znaczenia.

 

4. Moze lepiej wybrac tani Blu-ray np. Samsung 1500, 1600 lub Sony 350. Jak wyglada jakosc ze skalowanych plyt DVD? Spotkalem sie z roznymi opiniami.

 

Dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Frank.

 

Co z polskimi napisami? Czy odtwarzacz kupiony w UK bedzie bez problemu wyswietlal polskie napisy (tylko DVD)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć na prawdę wysoką jakość obrazu to z DVD jej nie osiągniesz. Płyty DVD PAL mają rozdzielczość 720x576 pix (w najlepszym wypadku) i skalowanie wysokiej jakości jedynie minimalizuje kolejne artefakty przy wyświetlaniu na TV które jak wiadomo ma inną rozdzielczość. Moim zdaniem ~500 PLN na odtwarzacz DVD to pieniądze wyrzucone w błoto. Albo bym teraz kupił tanie DVD i poczekał na spadek cen BLu-Ray, albo od razu kupiłbym blu-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle ja to wszystko doskonale wiem. Zestaw do ktorego chce dokupic DVD znajduje sie w Polsce, w ktorej jestem maksymalnie miesiac w ciagu roku. Mam troche plyt DVD, Blu-Ray zadnej wiec raczej mija sie z celem kupno Blu-ray na wyrost. (blu-ray kupie jak bede budowal drugi zestaw w UK). Chce po prostu solidne DVD (nie musi byc nowe). Wolabym kupic w UK, np. Oppo DV-971H mozna kupic za 60-70funtow.

 

Alternatywnie bedac w Polsce moge kupic Sony 350 blu-ray ale obawiam sie ze poradzi sobie gorzej z DVD niz odtwarzacz do tego celu stworzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo, 17 Cze 2009, 12:38

"....obawiam sie ze poradzi sobie gorzej z DVD niz odtwarzacz do tego celu stworzony"

 

obawy uzasadnione.

 

kup albo oppo (najlepiej z anchor bay na pokładzie) albo toshiba xde500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Matee

 

Oppo z Anchor Bay do wydatek 200funtow co uwazam za przesade. Natomiast starszy model DV-981HD jest w przystepnej cenie i wlasnie na jego temat chcialbym sie cos dowiedziec. Z tego co zdazylem poszukac 981 bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem przy wyswietlaczu do 50", 983 rowniez powyzej.

 

Co do Toshiby to sam nie wiem...

 

Jest jeszcze Denon DVD-1930(1940) i Marantz np. DV4001.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkiedy to skalowanie jest zależne od gabarytów ekranu? Skaluje się na daną rozdzielczość (np. 1920x1080) i albo robi się to dokładnie albo nie.

 

A najlepiej to kupić tanie DVD i TV które samo ma wysokiej jakości filtry skalujące. Ponownie nie widzę sensu by zrzucać takie zadanie na DVD i jeszcze za to dopłacać.

 

Tylko pytanie jak dobry skaler ma Twój TV ... czy gorszy do danego DVD, czy lepszy, czy może na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli to jest kwestia miesiąca w roku to kupowanie drogiego DVD mija się kompletnie z celem.

 

Oppo to marka mało znana w Polsce ale wystarczy zerknąć na avsforum.com aby przekonać się, że najpierw Oppo a potem długo długo nic.

Jako drugi wybór wziąłbym Pioneera np. DV-600 który ma bardzo dobry skaler do 1080p i można kupić go w bardzo atrakcyjnych cenach. No i czytają wszystko oprócz uszkodzonych cegłówek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego i w miarę solidnego odtwarzacza dvd z dtwarzaniem divx i napisami z pliku,

 

oglądam na zwykłym telewizorze 26 cali, specjalnych wymagań nie mam

 

wdzięczny będę za rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gummo

a ten twój wyświetlacz 50" nie daje rady ze skalowaniem? może nie jest taki zły?

 

ja się naczytałem w recenzjach, że skaler w moim proju jest do zupełnie bani, a jak puściłem sygnał bez skalowania w dvd do niego to większych uwag nie miałem. można by się czepiać oczywiście szczegółów, ale nie oto w życiu chodzi :o)

 

może warto kupić póki co najtańsze z możliwych przyzwoitych rozwiązań? hmmm ...

 

ps. oczywiście pod warunkiem że będzie to oppo z vrs ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to tylnaprojekcja Sagem HD-D45.

 

Taki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaki ma skaler nie wiem ale zastanawia mnie jedno. Mam film 'Blue Velvet'. Xbox (nie 360) mam podpietego po komponencie do 720p. Film puszczany zarowno z komputera (po DVI) jak i Xbox wyglada kiepsko (szumy, niepelny ekran itp). U kolegi ten sam film puszczany na tv 37" Samsung LCD + Marantz DV4001 wyglada b. dobrze. Od biedy moglbym ogladac DVD na Xbox'ie ale jakosc jest zaledwie srednia. Tak wiec chce podlaczyc DVD kablem DVI-->HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo.

Jeśli nie zależy ci na BR ani na twardym dysku, to warto wybrać odtwarzacz bez wentylatora. To nie mniej ważne udogodnienie niż taki czy inny skaler.

Będąc na twoim miejscu, zainteresowałbym się też Toshibą, nie ukrywam że od pewnego czasu nabrałem szacunku do tego producenta. Zaniedbał reklamę, marketing i sieć sprzedaży, ale od wiodących marek nie odstaje użytecznością, a jakością zadziwia. Ale akurat odtwarzaczy toshibowych nie używałem więc trudno mi je polecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo, 18 Cze 2009, 00:15

 

>Tak wiec chce podlaczyc DVD kablem DVI-->HDMI.

 

Wiadomo od dawna że inaczej niż cyfrowo blu-ray się nie podłącza (jeśli komuś zależy na jakości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w Toshibie XD-E500 cuda na kiju z upskalowaniem w technice XDE działają tylko dla ustawienia wyjścia na 1080 p(i). Tak więc należy zachować ostrożność przy współpracy z TV HD Ready, zwróć uwagę czy obsługuje taki sygnał wejściowy; ale moim zdaniem to już perwersja, najpierw skalować w górę do 1080 i potem w wyświetlaczu w dół do 720p...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DVD/Blu-ray bede mial podlaczone kablem HDMI-->DVI (telewizor ma zlacze DVI)

2. Toshibe chyba sobie odpuszcze. Przeczytalem wczoraj test na HDTV forum i mam mieszane odczucia.

3. Zastanawiam sie nad Samsung BD-P2500. Na pokladzie ma procesor Reon'a wiec nie powinno byc zle ze skalowaniem DVD. Tymbardziej ze chce skalowac tylko do 720p.

4. Wczoraj na angielskim ebay'u poszedl Denon DVD-1930(moze 1940 nie pamietam) za 70funtow)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Samsung BD-P2500 a nie brandzlował się z jakimiś złomami.

 

Ten model ma dekodery dźwięku HD więc wystarczy ampli odtwarzający PCM podany na HDMI (każdy DOBRY ampli to ma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD 21 Sharpa kosztuje 499 zł

DVD Toshiby z extra skalerami EX 500 - też tyle.

Jeśli chcesz się cieszyć super jakością filmów które w już są dostępne w dużych ilościach i prędzej czy później zdominują rynek - to bierz blu raya.

Jeśli nie nasz dostępności to DVD wystarczy na kilka lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste ,że BR zdominuje przyszłość,ale jak na razie wybór płyt w tej technologii jest beznadziejnie mały i na dodatek bardzo drogi.

Ale to przyszłość,bez cienia wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

pierwszy player BD Toshiby BDX 2000 , powinien byc ponizej 300 E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej tani ale zawsze nowość Yamaha BDS1900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna prezentacja toshiby :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha ma również tańszą wersje BDS1065 : słabsza część cyfrowa , brak rs232 i takie tam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.