Skocz do zawartości
IGNORED

Niebieski alps RK27 - poszukiwany pilnie


kaem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pilnie poszukuję alpsa RK27, logarytmocznego, ośka z moletką (karbowana wzdłużnie) - może któryś z kolegów dysponuje takowym i byłby skłonny go odsprzedać po jakiejś ludzkiej cenie?

 

Oferty sklepów już przerobiłem, a to co znalazłem kosztuje okrutnie dużo - w dodatku nie wiem, czy to dokładnie ten o który mi chodzi, i czy wogóle jeszcze jest w sprzedaży. Stąd mój apel tutaj.

 

Ew dobrodziejów proszę o info na PW

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ciezko jedyne to co moge doradzic to www.farnellinonline.com oni tam mieli rk27 2x20kA w cenie kole 120z Vat.Czesi z farnela zamawiamy przez www.tme.pl..rk27 jest juz wycofany z produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego zamiennikiem jest tanszy ale znacznie lepszy rk18 i ten bezproblemowo kupisz w elfa.se/pl ale o osce karbowanej zapomnij bezpowrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 12 Cze 2009, 06:39

 

">Jego zamiennikiem jest tanszy ale znacznie lepszy rk18 i ten bezproblemowo kupisz w elfa.se/pl ale

>o osce karbowanej zapomnij bezpowrotnie."

 

Śmiać się czy płakać z tego wpisu ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotrek608

Dzięki! Tak, wiem że niestety nie jest już produkowany. W farnellu / TME aktualnie nie mają. Na cyfronice jest taki RK27, rysunek (xero?) sugeruje że ośka jest moletowana, muszę to jeszcze potwierdzić – tyle że cena u nich koszmarna, i dlatego zdecydowałem spytać na forum.

 

RK 18 jako zamiennik być może też wezmę pod uwagę, ale z tego co wiem to jest on chyba gorszy niż lepszy (mniejsza średnica ścieżki oporowej). Głowy jednak oczywiście nie dam bo się na tym nie znam, powtarzam zdanie osoby która będzie mi potka wymieniać.

 

>marekzawa

a co konkretnie Cię tak rozbawiło?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przetestowałem RK27 z ebay'a. Nie mam podstaw twierdzić, że to podróbka, bo wyrównoważenie kanałów i charakterystyka regulacji jak ze znanych mi dotąd Alpsów innych typów, albo lepsze (od wzmacniacza Technics rzekomo z Alpsem), ale dźwięk w porównaniu do RK09 z Elfy to tragedia. Podwójne potki z bazaru (Tomy inne takie) lepiej grają od tego Alpsa. Gra szkliście , przestrzeń jest mała, trójwymiarowość źródeł prawie żadna, ogólnie dźwięk płaski, sklejony i mało zróżnicowany. Wpis Piotrka powyżej to nie jest pierwsza negatywna opinia o niebieskim Alpsie, jaką przeczytałem, a moje ucho ją potwierdza. Znacie jakiś sensowny potencjometr nie gorszy od RK09 - 10~20k x2 log? Rk09 gabarytowo jest niefajny, zwłaszcza w kwestii współpracy z większą gałką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa, 23 Cze 2009, 00:36

 

>Trzeba kupować z pewnych źródeł a nie szukać oszczędności na ebay :)

 

Identyczny jak w Magralu, mechanika też się zachowuje jak w droższych potencjometrach, po prostu przyjmij do wiadomości, że blue Alps to nie szczyt hi-endu. RK09 próbowałeś, że się tak chętnie udzielasz w temacie?

Podkładki i nakrętki tego RK27 mają dokładnie ten sam profil i materiały jak inne Alpsy, które mam w domu. W przypadku podróbek powtarzalność surowca lub specyficznych kształtów nie zachodzi zazwyczaj.

Ciekawe po co Alps robi RK50, i czemu tyle kosztuje?... Jakby był chiński ten RK27, to by grał lepiej - sprawdzone. :) Z taniochą z bazaru miałem ten problem, że się szybko zużywały i połowa była do wyrzucenia z racji niezrównoważenia kanałów. RK09 na razie rządzi, albo potestuję inne firmy - polecanego Vishay'a lub Bournsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

alpsa RK27 kupilem w końcu w cyfronice - drogo (pewnie dlatego tam jeszcze mieli), ale trudno, ma być jak w oryginale, a poza tym inny gabarytowo mógłby być problematyczny do zamontowania (ośka jest zesprzęglona z przedłużką (pręt) który biegnie przez cały wzmak do płyty czołowej).

 

Jeśli macie jakieś pomysły na zamiennik tej samej wielkości, a może i lepszy parametrowo, to piszcie, przyda mi się ta wiedza gdybym musiał wymienić go ponownie.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 23 Cze 2009, 09:16

 

Wszystkie oryginalne niebieskie Alpsy RK27 wyglądają identycznie co nie oznacza że to te same potencjometry pod względem jakości w audio. Na rynku jest ich wiele odmian w dużej rozpiętości cenowej.Rozróżnić je można po oznaczeniu na nalepce. Dlatego napisałem o pewnym źródle. Kupując na ebay / jak również w wielu sklepach/ kupujesz tylko "niebieskiego RK27" bez dalszych oznaczeń i dodatkowo kierujesz się w niewiedzy ceną wybierając najtańszy.

 

Nie wiem jaki potek kupiłeś, ale wersje tzw. audiofilskie RK27 powinny być dużo lepsze od taniego RK09.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gość ma bogaty asortyment, DACTy również. RK09 kupuję w Elfie. Nie słyszałem o różnych wersjach tego samego potencjometru. W loudspeakershop.eu mają RK50 za jedyne 700€, ten bym uwierzył, że jest lepszy od RK09. RK27 to zwykły potencjometr, RK09 do zastosowań w automotive z podwyższoną trwałością do 100 000 cykli. Dlaczego RK27 ma być lepszy? Bo jest większy? Nie dam się wkręcić w zakup RK27 z kolejnego źródła, bo zapłacę więcej, usłyszę to samo, i dopiero będę wkurzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabinki rezystorowe tego chińczyka, może są OK ale wyrobów Danish Audio ConnecT /DACT/ raczej nie przypominają.

Nie spotkałem się jeszcze z takim Alpsem jak tym z linka. Wszystkie jakie znam miały piny a te sprzedawane przez chinczyka mają uszka do lutowania. Radzę dokładnie porównać ten zakup z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3249-100001798 1245772308_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co komu ten oryginalny Alps? Nawet taki jak na fot. poniżej, za ~8$ + wysyłka będzie lepszy. A łączy go z Alpsem tylko podobna obudowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13337-100001782 1245776152_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marekzawa że ten z ebay jakiś podejrzany jest.

Natomiast co do brzmienia to chyba są różne opinie.Znajomy wymienił potencjometr RK18 na RK27 i dzwięk był tak dupiaty jak to ktoś wcześniej wspomniał.

Szczerze mówiąc ochronił mnie przed wydatkiem bo też zamierzam wymienić RK18 ale chyba nastawię się na TKD.

Marekzawa co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak były Alpsy z uszkami do lutowania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Alps-Blue-Valvet i Alps Black Beauty.

Oba miałem też w wersji z pinami. Niestety już nieprodukowane.

Black Beuty był poad 2 razy droższy i znacznie lepszy.

Niebieskiego Velveta chyba można jeszcze kupić Meditroniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

ps. Gdyby ktoś miał na zbyciu Black Beauty 2x50KA to chętnie odkupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekzawa, możesz mi podesłać takiego dobrze grającego Alpsa RK27 2x 10k lub 2x 20k, odeślę Tobie obydwa i też porównasz dźwiękowo. To na 1000% nie jest podróba, za porządne materiały, za duże podobieństwo, solidnie złożony i wyrównoważony. Bardzo przyjemnie stawia opór, itp., itd. Wychodzą u gościa 60zł z wysyłką, to po co miałem brać za 90~120zł? Teraz już wiem skąd złe opinie o nim, w tym osoby, którą szanuję za recenzje na tym i innym forum. Kupiłem, bo kolega chciał, żeby mu dać do wzmacniacza słuchawkowego "tego dużego porządnego", no i mu nie dam, bo słuch ma za dobry. Chce ktoś kupić? :) Cena - moje koszty zakupu plus wysyłka Pocztą Polską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 23 Cze 2009, 22:13

>no i mu nie dam, bo słuch ma za dobry

 

ależ to się porobiło ludziska mają za dobry słuch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zmierzyłem, i wyszło mi 50k

 

Czy ten się nada?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

conrad.pl to dobry sklep?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry - drogi, ale za to pewny. Potki ALPS z Dalekiego Wschodu na Allegro często bywają podejrzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał to mam czarnego Alpsa 50kilo z Pioneera serii Reference z końca lat 80tych .

Mało używany i ponoć znacznie lepszy od RK27

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny RK18 mogę zdecydowanie polecić.

Tego typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.