Skocz do zawartości
IGNORED

LCD czy Plazma za 4000 zł


sturmovik

Rekomendowane odpowiedzi

burz, 16 Cze 2009, 20:59

 

>zacznijmy więc od podstawowego parametru - ceny. Ponawiam pytanie.

 

Ciężko to porównywać ... wysokiej jakości plazmy nie są takie tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burz

16 Cze 2009, 20:53

>OK, ile w takim razie muszę wydać za 42-calowy ekran LCD, żeby realnie obraz nie był gorszy od panasa pv80?

 

Nie ma jeszcze takiego LCD na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna sprzedajesz witek_z plazmy ? Wiesz czego używa się w studiach montażowych gdzie potrzebna jest bezkompromisowo wysoka jakość obrazu ? Tylko podpowiem że nie ekranów plazmowych :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w ogóle to najpierw musisz dostrzec że obraz wejściowy ma 8 bit/kanał

 

Taaaaaak? :))) hehehehe, ale jaja, z DVD też nie mówiąc o Blue-rey. czy tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Od dawna sprzedajesz witek_z plazmy ? Wiesz czego używa się w studiach montażowych gdzie potrzebna jest bezkompromisowo wysoka jakość obrazu ? Tylko podpowiem że nie ekranów plazmowych :]

 

Nie, nie jestem handlowcem , zgadza się LCD , a wiesz dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie, nie jestem handlowcem , zgadza się LCD , a wiesz dlaczego?

 

No ba ;)

 

Potrzebna jest korekcja wyświetlania (korekcja gammy) choćby z tego powodu że LCD nie są liniowe (a celem jest uzyskanie liniowego przebiegu ... z resztą koruguje się tu też temp. barw) ... z resztą CRT czy plazmy też są nieliniowe. Oczywiście można korygować bez nadmiarowości ( 8 bit źródło i 8 bit LUT ) ale w ten czas widoczny banding mamy gwarantowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Cze 2009, 21:05

 

>Od dawna sprzedajesz witek_z plazmy ?

 

To ja pisałem o LCD.....jakby co :)

 

Niestety choćbyś chciał do LCD mnie nie przekonasz. W porównaniu z plazmą jak na razie nie mają czym zaimponować. Może OLED, ale wielkość ekranu na poziomie 50 cali osiągalna będzie za pare lat. O cenie nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Cze 2009, 21:03

>burz, 16 Cze 2009, 20:59

>>>zacznijmy więc od podstawowego parametru - ceny. Ponawiam pytanie.

>>Ciężko to porównywać ... wysokiej jakości plazmy nie są takie tanie.

 

No nie, pytanie nie jest ani trudne, ani podchwytliwe (dla kogoś znającego temat, a Ty znasz):

ile w takim razie muszę wydać za 42-calowy ekran LCD, żeby realnie obraz nie był gorszy od obrazu z taniej plazmy panasa pv80? Tak z grubsza, jaka jest cena takiego elcedeka co to się kątów nie boi i ma diodowe podświetlanie... wiesz, te wszystkie niezbędne bajerki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Cze 2009, 21:17

 

>>Nie, nie jestem handlowcem ...

 

czyli nie sprzedajesz a oferujesz korekcję obrazów w LCD.........:) BINGO !!!

...........bo plazmy takiej korekcji nie potrzebują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla czego chcesz podświetlenie diodowe ? Najnowsze CCFL mają i tak dosyć szeroki gamut w okolicach aRGB (a blu ray z tego co się natknąłem jest i tak przycięty do sRGB - beznadzieja ... mam nadzieję że się mylę ... ale raczej niestety nie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek - plazmy też potrzebują korekcji

 

ps. nie oferuję korekcji w LCD :) - korekcja gamma jest zaszyta przez producenta w LUT ... można to zmieniać w profesjonalnych monitorach (np. w celu uzyskania idealnej charakterystyki barwowej ... przy okazji korygujesz odstępstwa temp. barw).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle to teoretyk, ma sporą wiedze ale chyba za wielu tv nie widział na własne oczy

 

z tańszych plazm np Panasonic biją na luzie porównywalne cenowo LCD, dużo droższe LCD powoli dopiero zbliżają się do jakości tańszych od nich plazm ale wtedy z kolei można olać kompromisy i kupić plazmę Pioneera... i się kończy dyskusja co lepsze

jedyny sens zakupu LCD (przynajmniej na chwilę obecną) jest wtedy kiedy pomieszczenie jest bardzo mocno nasłonecznione i oglądamy w 80% w takich warunkach, wtedy przydaje się mocniej świecący i mniej odbijający światło ekran LCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 16 Cze 2009, 21:29

jedyny sens zakupu LCD (przynajmniej na chwilę obecną) jest wtedy kiedy pomieszczenie jest bardzo

>mocno nasłonecznione i oglądamy w 80% w takich warunkach,

 

a kto tak w domu ogląda? Chyba tylko sprzedawca w swoim salonie...........:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tyle ile trzeba było kiedy przygotowywałem się do zakupów ;) I wiem że plazmy mają wady i LCD. W plazmach jest mniejszy rozrzut i po wyjęciu z kartonu nie trzeba nic dotykać ... ale obraz ma pewne ograniczenia. Z LCD jest trochę zachodu ale można osiągnąć bardziej neutralny obraz (co wynika choćby ze stałości świecenia w LCD - bały biały punkt jest tak samo jasny jak cały ekran ... na plazmach to pływa.

 

Oczywiście to jak wybieranie wzmacniacza lampowego lub tranzystorowego ... bardzo analogicznie. Lampy potrafią być bardzo przyjemne ale kłamią.

 

Fakt że nie każdy chce widzieć czy słyszeć prawdę (neutralna reprodukcja) ... ale pisanie tak po prostu że na LCD jest kiepska czerń (a dałem przykład że bywa identyczna jak na plazmach) jest po prostu kłamstwem.

 

Podobają WAM się plazmy ... wolicie je ... OK ... kupujcie ... ale nie piszcie że LCD zawsze walą po oczach czy mają kiepską czerń bo to nie jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc z grubsza to LCD właśnie mają kiepską czerń, są przykłady na razie jednostkowych i drogich LCD które mają już niezłą czerń, chociaż ciekawe jak to wygląda pod kątem

biały w LCD jest owszem idealnie biały ale za taką biel to ja dziękuję, tego się nie da oglądać... dla przykładu włącz sobie telegazetę na tv crt, na plaźmie, a teraz włącz na LCD - trudno wytrzymać tak wali po oczach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ustawionej jasności lamp. W tej chwili czytam na monitorze LCD który ma bardzo szeroki zakres regulacji jasności (od 30-50 cd) ... mam ustawioną biel na jakieś 80 cd ... gammę 2.2 i nic nie razi. Kontrast max natywny czyli w okolicach ~1400-1500:1 - tak więc nie jest też prawdą że wysoki kontrast powoduje takie problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele monitorów z beznadziejnym zakresem regulacji ... tak jak z TV - tak już jest. Trzeba wybierać modele z szerokim zakresem. Dwa LCD i to w tej samej cenie mogą być bardzo różne pod tym wzgl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

16 Cze 2009, 21:42

>Fakt że nie każdy chce widzieć czy słyszeć prawdę (neutralna reprodukcja) ... ale pisanie tak po prostu że na LCD jest kiepska czerń (a dałem przykład że bywa identyczna jak na plazmach) jest po prostu kłamstwem.

 

Ja pierdziele, Kyle widziałem te dwa TV na własne oczy , człowieku nie ma co porównywać.

Nie kupiłem jakiejkolwiek plazmy ze względu na zielone duchy, wpadł mi do głowy pomysł niedawno żeby się może przełamać i jednak kupić jakiś LCD z ledowym podświetlaniem, poszłem więc do kilku sklepów i ? porażka ten też (samsung) nie ma czerni, a gęby bez światłocieni, aha i jeszcze jedno, najlepszy obraz jaki widziałem to CRT Philips Pixel Plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Cze 2009, 21:42

 

przepraszam ale co Ci pływało na plazmie ????? Nie mówimy przecież o beznadziejnym sygnale, gdzie nawet w CRT wszystko pływało.

 

W bezpośrednich porównaniach obraz plazmy nadal bije na głowę LCD. I nie chodzi o parametry ( teraz jest moda na 200, 400 a nawet 600Hz odświeżanie- niezła zabawa w liczby. Nawet i 1000Hz w LCD nie zblizy się do plazmy. Niestety.)

 

W praktyce wszystko jest korygowane poprzez zwykłe oglądanie programów. Kilkanaście minut przed LCD robi swoje. Wszelkie zabiegi z korekcją i kalibracją obrazu pogarszają jedne parametry kosztem innych. To tak jak z parametrem P-NR. Gdy jest off jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesował mnie obraz a nie model , widziałem cztery, trochę lepiej niż w zwykłych LCD, ale gdzie tam do plazmy.

Miały takie wiśniowe obwódki na obudowie, nawiasem mówięc bardzo ładnie się to prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 16 Cze 2009, 23:21

 

>Stabilność jasności pływa ... dokładnie jak na CRT.

 

w takim razie oświadczam,że w plazmie Panasonica nic nie pływa....... nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie była by to jedyna plazma na świecie z w pełni stabilną jasnością bieli (taka sama jasność białego koloru {255 255 255) kwadratu 1x1cm na ekranie jak i całego ekranu). Tym czasem różnice jasności na plazmach są kilkukrotne (np. 60cd vs. 200 cd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY KDL40W5500U - nie widziałem go osobiście ale:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kontrast super, czerń jak w plazmach (przy zredukowanej mocy lamp), barwy całkiem neutralne (cinema mode) ... tylko miałbym obawy co do czasu reakcji (widać ponadprzeciętne smugi na zdjęciach jednak one czasem są mylące) - tutaj już gorzej z oceną bez zobaczenia naocznie ... musisz zobaczyć na dynamicznych scenach ten TV osobiście - nie ma innego wyjścia. Może być dobrze a może też być dyskwalifikacja z powodu zbyt dużego rozmycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 17 Cze 2009, 07:32

>W takim razie była by to jedyna plazma na świecie z w pełni stabilną jasnością bieli (taka sama

>jasność białego koloru {255 255 255) kwadratu 1x1cm na ekranie jak i całego ekranu). Tym czasem

>różnice jasności na plazmach są kilkukrotne (np. 60cd vs. 200 cd)

 

co z tego ? lepsza stonowana biel na plaźmie niż czysta biel wypalająca oczy w LCD

wiedzą teoretyczną Kyle imponujesz, szkoda że tylko teoretyczną, bo kolega chyba teraz myśli że trafił na eksperta a Ty odsyłasz do testów, na własne oczy to mało widziałeś... tego Sony 5500 nie widziałem, oglądałem poprzednika 4500 u brata i jak na LCD to jest dobry tv, tyle że nadal daleko mu było do taniej plazmy Panasa py8 - czerń, przerysowane jaskrawe kolory (ale tu Sony i tak lepiej niż inne LCD), kąty boczne

nawet jeśli ten 5500 by prawie dorównywał jakością obrazu (w co wątpie) to i tak tylko 40 cali w cenie nie gorszych 46/50 cali z plazmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.