Skocz do zawartości
IGNORED

LCD czy Plazma za 4000 zł


sturmovik

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wysoko dzierżysz flagę lcd. OK, walcz:)

 

>Aha - uznawanie telewizora kineskopowego jako wzorzec jest z definicji błędem.

 

Napisz co tylko chcesz, ale dla mnie dobry tv analogowy nadal jest wzorcem obrazu telewizyjnego. Po prostu:) Nie mówię o geometrii, zbieżności itp technicznym bzdetach - on ma to „coś” (jak lampa czy winyl), ale tam zapewne Twoje „szkiełko i oko” nie sięga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma to "coś" ... to samo co wzmak lampowy, taśma magnetofonowa, płyta winylowa. Kiedyś zastanawiałem się co to jest i zauważyłem że to po prostu przysłanianie najmniejszych detali (uproszczony przekaz bywa przyjemny) ... jeśli te odrzucone najmniejsze detale to zniekształcenia to mamy korzyść (DVD)... a jeśli prawdziwe detale to mamy stratę(blu-ray).

 

Tu nie chodzi nawet o to jaką flagę dzierżę ... po prostu nie dzierżę jak ktoś pisze że na LCD nie ma np. czerni czy naturalnych barw - i właściwie od tego się zaczęło. Albo jak ktoś pisze że plazma jest od LCD zawsze neutralniejsza i koniec - nie prawda.

 

Fakt że nieustawiony, źle zaprogramowany w fabryce LCD to przykład zupełnej nienaturalności/niedokładności ... ale generalizować nie można bo na LCD da się uzyskać poziom praktycznie nie osiągalny na plazmach (tutaj myślę o monitorach typu EIZO CG232W).

 

Po prostu LCD to znaczny rozrzut ... od mocnej nienaturalności/niedokładności poniżej każdej plazmy do poziomu supernaturalności/dokładności powyżej każdej plazmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 23 Cze 2009, 12:28

>

>Fakt że nieustawiony, źle zaprogramowany w fabryce LCD to przykład zupełnej

>nienaturalności/niedokładności ... ale generalizować nie można bo na LCD da się uzyskać poziom

>praktycznie nie osiągalny na plazmach (tutaj myślę o monitorach typu EIZO CG232W).

>

 

Zastanawia mnie dlaczego można zbudować fabrycznie nienaganną plazmę od razu gotową do oglądania a LCD wymaga aż tyle starań i dodatkowych kosztów ( kalibracja jest droga !!)?

 

Czyżby jednak LCD był aż tak niedopracowanym produktem?

I posiada tak liczne zalety których niestety nie widać ??????

Niestety dla LCD parametrów nie da się oglądać, nawet doskonałych.

 

Oj Kyle.

A ty w tym łańcuszku szczęścia kim jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle,

>Tu nie chodzi nawet o to jaką flagę dzierżę ... po prostu nie dzierżę jak ktoś pisze że na LCD nie

>ma np. czerni czy naturalnych barw - i właściwie od tego się zaczęło. Albo jak ktoś pisze że plazma

>jest od LCD zawsze neutralniejsza i koniec - nie prawda.

 

no a ma normalną "czarną" czerń i nie świecące, nie przejaskrawione kolory ? w mniejszym lub większym stopniu ale zdecydowanie NIE można tego napisać o LCD, przynajmniej jeszcze nie

 

>Fakt że nieustawiony, źle zaprogramowany w fabryce LCD to przykład zupełnej

>nienaturalności/niedokładności ... ale generalizować nie można bo na LCD da się uzyskać poziom

>praktycznie nie osiągalny na plazmach (tutaj myślę o monitorach typu EIZO CG232W).

 

może pozostańmy przy tv, monitory to inna bajka... zatem wymień konkretnie te modele LCD w kwocie do 4 tys. które mają powiedzmy czerń taniej plazmy Panasonic albo LG

 

>Tak ma to "coś" ... to samo co wzmak lampowy, taśma magnetofonowa, płyta winylowa. Kiedyś

>zastanawiałem się co to jest i zauważyłem że to po prostu przysłanianie najmniejszych detali

>(uproszczony przekaz bywa przyjemny) ... jeśli te odrzucone najmniejsze detale to zniekształcenia to

>mamy korzyść (DVD)... a jeśli prawdziwe detale to mamy stratę(blu-ray).

 

wrażenie nieco ostrzejszego obrazu przy LCD to nic w porównaniu z tradycyjnymi brakami jakie on ma w stosunku do plazmy w aspektach kolorów, płynności, czerni, kątów bocznych... a o tym że w nocy nie da się tego zbyt długo oglądać nie wspomnę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 23 Cze 2009, 15:34

 

>

>wrażenie nieco ostrzejszego obrazu przy LCD to nic w porównaniu z tradycyjnymi brakami jakie on ma w

>stosunku do plazmy w aspektach kolorów, płynności, czerni, kątów bocznych... a o tym że w nocy nie

>da się tego zbyt długo oglądać nie wspomnę...

 

Niestety co niektórzy wówczas w ostrym świetle oglądają ich doskonałe parametry....... bo faktycznie przy przygaszonym świetle oglądać się nie da. A zjechanie z ustawami w dół na jakość zdatną do oglądania wówczas zdecydowanie pogarsza wrażenia odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie wypowiem nie bierz pod uwage lcd bo to dziadostwo,

w tej cene tylko plazma i tylko panasonic smialo mozesz wejsc w serie x10 chyba ze masz wiecej gotowki to jednak przekonuje do pioneera 5090

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don111, zdecyduj się!

Najpierw strofujesz Kyla za przytaczanie ścisłych technicznych danych, a później mnie za obrazowe i emocjonalne "brr".

I tak źle i tak niedobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieprzam a jak :) ale tylko jak się nie pisze KONKRETÓW, w tym przypadku napisałeś tylko że Panasonic plazma jest BRR

 

tak jakbym napisał, widziałem LCD - są do bani, nigdy więcej - no i dużo sobie można z tego wywnioskować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcony tą dyskusją ostatnio pomieszkałem sobie w salonach sprzedaży gdzie poobserwowałem najnowsze technologie z półki LCD i plazmy. Nie robiłem tego z kilka miesięcy, może z pół roku.

 

Siedziałem tam długo , powiem, że nawet za długo.

 

I wrażenie nie zmieniło się. Obraz z LCD jest bardzo efektowny.....w oświetlonych pomieszczeniach naprawde robi wrażenie. Jednakże po dłuższym czasie naprawdę bola oczy pomimo tego, że sygnał podawany był z HD TV oraz z bluraya.

 

Dlatego nadal uważam, że obraz z plazmy jest po prostu piękniejszy. LCD boli nadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Pierwszy post na forum którego biernym słuchaczem jestem od baaardzo długiego czasu :)

 

Już wiadomo, że różnice w lcd i plazmach w przeciągu ostatnich miesięcy/lat zostały zatarte - plazmy się nie wypalają, lcd mają lepszą czerń, zużycie prądu w lcd stałe a w plazmach w zależności od wyświetlanego obrazu więc chyba można uznać za porównywalne, itd. itd... Wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocą.

 

Nadszedł czas zakupu tv do nowego mieszkania i tak jak w temacie lcd czy plazma za około 4tyś.

Po przeprowadzeniu selekcji, przeczytaniu iluś tematów i konsultacjach po prostu zgłupiałem i nie wiem co wybrać pomiędzy:

 

Panasonic TX-P42G10E -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a

Sony Bravia KDL-40W5500 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w/w modele oglądałem ale nie miałem okazji bezpośredniego porównania przy dynamicznym obrazie. Plazma Panasonica kusi ale ma krótszą gwarancję i więcej krytycznych uwag m.in. na ceneo, które nie wiadomo na ile są rzetelne.

 

Odległość od tv 3m, podłącze posiadanego już Pianocrafta E-810 i od razu zakładać będę N-ke (głównie dla Discovery HD i sportu), a w niedalekiej przyszłości będzie zakup KD głównie do koncertów i PS3.

Na który się zdecydować, czy rzucać monetą? :)

 

Pozdrawiam.

Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

husky, 5 Lip 2009, 12:01

według mnie:

W przypadku Sony obraz będzie dużo lepszy ( ostrość) gdy podłączysz sygnał FullHD.

W tym przypadku choć nie zmasakruje Panasonica będzie lepszy. Choć wady LCD pozostaną.

Panas może i też ma wady ( obraz nie jest tak jasny czy nawet jaskrawy )jednakże według mnie nadal jest lepszy. Panas ma tryb Eco. W jasnym pomieszczeniu automatycznie zwiększa swą jasność, gdy przygasisz światło robi się obraz jak w kinie. I oszczędzasz kasę bo mniej je prądu.

 

Jednakże problem z Sony pojawi się gdy odbierać będziesz sygnał SD lub słaby HD.

Wówczas pojawią się problemy z szumami.

 

Ja posiadam starszy sprzed roku model tego panasonica i porównywałem go z odpowiednimi Sonakami.

I wówczas Panas wygrał a ja się cieszę i nie myślę o jakiejkolwiek zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie , mam od 8 miesiecy plazme Panasonica TH-50PZ80E,moj wybor byl swiadomy i jestem bardziej niz zadowolony.Mieszkam w gebelsowie i mam moze to szczescie gdyz u mnie w Heilbronnie znajduje sie najwiekszy MM w niemczech.Wybor TV naprawde duzy ,nieistotne czy na tv wyswietlaja obraz stacjonarny,rozdzielaja sygnal na kilka telewizorow,czy to HD czy SD.W moim osobistym odczuciu LCD to jakies nieporozumienie,zwazywszy na fakt ze ludzie w wiekszosci korzystaja z sygnalu SD .To jest porazka a nie obraz (LCD).Korzystam z uslug cyfry+(tuner Kathrein UFS 910),niestety jak sygnal slaby(HBO) to i najdrozszy TV nic niezrobi,natomiast wiekszosc kanalow ma obraz wysmienity ,niewspominajac o kanalach HD.A jeszcze wracajac do porownan telewizorow, to HD na LCD mi sie niepodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piskle smoka, 5 Lip 2009, 17:30

>>>A jeszcze wracajac do porownan telewizorow, to HD na LCD mi sie

>niepodoba.

 

zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią. A HD na LCD jak dla mnie jest przelukrowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem oglądałem LCD i plazmy.

 

Na plazmie której zdjęcia widzicie niżej nie stwierdziłem problemów z gradientami (były one nie wielkie więc każdego odcienia nie oglądałem ale na animacji gdzie dało się dostrzec gładkie przejścia tonalne nie było gorzej niż na stojącym obok LCD - miłe zaskoczenie).

 

Bardzo negatywnie zaskoczyło mnie mruganie plazmy - myślałem że ten problem już mamy za sobą.

 

Kolejna sprawa to bardziej lukrowany obraz plazmy .... dodatkowo dziwnie wyostrzający ... przez pierwsze 5 min. większe wrażenie rozbiła ta plazma ... chwilę później było to męczące. Wyglądało to tak jakby twarze np. aktorów były sztucznie postarzane (efekt tego wyostrzenia).

 

I wada niestabilnej bieli - ja jasnym ekranie plazma po prostu wysiadała.

 

Czerń na obu wyświetlaczach była na podobnym dobrym poziomie.

 

Zdjęcia robiłem niestety komórką.

 

Ogólnie obraz na plazmie był bardziej "bajerancki" a na LCD stonowany i bardziej stabilny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7234-100000810 1246865751_thumb.jpg

post-7234-100000811 1246865751_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zamiast teorii (na temat np. porównań sklepowych, gdzie niektóre TV mają nawet osobne menu dla pozycji "sklep") opiszę mój przypadek:

 

Zaczął niedomagać mój CRT (32' 100Hz)i stwierdziliśmy,że może odstawimy go na boczny tor (w to miejsce większy TV).

 

Jako ze przeliczam tez pieniądze (CRT tylko 6lat grał dobrze, co przy jego cenie daje ok 1000zł na rok) postanowiłem zmieścić się w cenie ok 3000zł (przeciętny, płaski TV).

 

Mam możliwości, więc przez 3 dni miałem (po kolei) 3 tanie modele LCD (także full HD).

Przy dobrym sygnale nie było większych zastrzeżeń (no może oprócz najtańszego Funaja z filetową poświatą nawet w dzień), jednak to co oglądam (z nazwy = TV)nie bardzo wychodziło przy analogowej kablówce (na cyfrowej też nie mogłem do końca przyzwyczaić się do dziwnych otoczek na logu, czy nienaturalnych, szybkich scen).

Wieczorem przyjemność z oglądanie spadała coraz bardziej (oczywiście oprócz materiału HDTV, ale ile można jakieś demka oglądać - jak abonament tani i 90% ulubionych programów mam w SD).

Do tego lubię jakiegoś Divxa na wieczór - a tutaj nie bardzo to wychodziło.

 

Jako że pokój od wschodu (słońca mało) przytargałem najtańszy model PDP (LG 42PQ200R), czyli plazmy 600Hz (to działa = widać, a raczej "nie widać", można doczytać na stronie LG).

Koszt TV (obecnie) 1990zł.

 

No cóż - został on w domu, bo na sygnale SD zdeklasował wszystkie LCD (aż dziw bierz że "brak szumów" na 42' przy analogu).

 

Jednak do mojego CRT brakuje mu dużo (obrona PDP = to że ciekawe by było jak faktycznie by zagrał 42' CRT - moze gorzej?).

 

Żonie przypadł b.do gustu (szczególnie, jak odblokowałem funkcje USB z modelu 6000 - czyli nawet Divxy z USB chodzą i fotki i muzyka...).

 

Ja jednak widzę:

- na słabym sygnale "brudną biel" (wystarczy że przejdę na "cyfrowy PAL" i już jest dobrze/b.dobrze

- czerń (w porównaniu z CRT)- mit (oszustwo na kontrastach dynamicznych itp)

- oglądanie 1nego kanału zostawi logo (trzeba dobrze szukać i znika po czasie, lub są w menu pozycje do usuwania, ale jak opisuję....zostawi po dłuższym oglądaniu kanału...).

 

Generalnie to przesiadł bym się na starego CRT (oczywiście, ten co mam), ale małżeństwo to kompromis.

 

Potraktowałem ten TV , jak egzemplarz na przetrzymanie (przedłużyłem gwarancję do 4ech lat) i będę mniej płakał, jak się go pozbędę po tym okresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojlo1, 6 Lip 2009, 12:55

 

........... przytargałem najtańszy model PDP (LG 42PQ200R), czyli plazmy

...............>- oglądanie 1nego kanału zostawi logo (trzeba dobrze szukać i znika po czasie, lub są w menu pozycje

>do usuwania, ale jak opisuję....zostawi po dłuższym oglądaniu kanału...).

 

Jeśli to prawda to LG nie ma szans do Panasonica. Moja żona często na kilkadziesiąt minut a nawet na dwie godziny potrafi zostawić włączony program telewizyjny z napisami. Po kilku minutach włącza się wygaszacz i obraz ciemnieje. Jednakże żadnych wypaleń NIE MA !!!!!!!!!

 

To porównanie jest bardziej wiarygodne od bełkotu poprzednika. Kyle, człowieku opamiętaj się i zacznij pisać prawdę a nie sny. Bo jak widzę jak na razie to tylko Ty wyciągasz takie wnioski. Odwracanie kota ogonem. Twoje argumenty są śmieszne i niewiele wnoszą. Może czas na okulistę. I sorki ale za pomocą telefonu to się rozmawia. No i tak reklama tej firmy. To było to. Szef da podwyżkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Lip 2009, 09:40

 

>ps2. plazma oczywiście po lewej ... po prawej LCD

 

Nawet na zdjęciu z komórki obraz z LCD wali strasznie w oczy !!!!! Koszmar !!

I jesteś pewien swojego opisu i na 100% dajesz słowo, że Ci się lewa rączka nie pomyliła z prawą?

 

1. mruganie plazmy??

2. lukrowany obraz z plazmy??

3. dziwnie wyostrzony?

4. męczący obraz po 5 minutach...

5. czerń na podobnym poziomie?

 

ehhhh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL .... nie byłeś tam to się nie wypowiadaj. Na LCD małe elementy są tak samo jasne jak cały ekran ... a plazma nie potrafi zachować stałego poziomu bieli niezależnie od wielkości jasnych elementów ... i nic nie waliło po oczach. Po oczach to może wali jak sobie włączysz kontrast dynamiczny lub podkręcisz jasność na max. Jeśli chodzi o poziom czerni to był praktycznie identyczny (animacja szła więc nie gapiłem się przez kilka minut na czarny ekran).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 6 Lip 2009, 18:57

 

Nie trzeba lepszego aparatu by zobaczyć przygaszenie na plazmie (chyba ze jesteś ślepy). Jeśli chodzi o czerń to też sobie popatrz - nie jest tak jak pisałeś wcześniej że na LCD nie ma czerni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze jedno - ja piszę o konkretach a nie jakieś pierdoły o "plastyczności" jak Ty. Ta plazma którą widziałem jest u mnie skreślona za samo pulsowanie (jak ktoś tego nie widzi na niektórych plazmach to powinien się udać do okulisty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 6 Lip 2009, 18:57

 

>sorki ale za pomocą telefonu to się rozmawia. No i tak reklama tej firmy. To było to. Szef da

>podwyżkę?

 

Ale .... p...isz głupoty. Gdybym robił reklamę to zrobiłbym piękne foteczki lustrzanką z opisem na końcu że obraz obu modeli był super hiper ekstra a nie jechałbym po produkcie że nie trzyma parametrów - ale jak widać pomyśleć niektórym trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kyle

 

Mi osobiście wojna mikrych ekraników LCD vs PDP dynda, ja jestem za 82 calami z DLP w niedużym pokoju... ;)

Ale tak w kwestii formalnej, co to za pomysł na ocenianie obrazu TV w RZĘSIŚCIE oświetlonym sklepie? I ustawionych zapewne w trybie "shop"? Czy chociaż te "sfotokomórkowane" LG miały dokonane podstawowe ustawienia kontrastu/jaskrawości na planszy testowej?

 

Zauważ jaki rodzaj oświetlenia jest zainstalowany w sklepie (na 99,9999% jarzeniowe) i jak to się ma do warunków domowych oraz jaki ma to wpływ na oglądany z wyświetlacza obraz (widmo światła emitowanego z lamp oraz interferencja z odświeżaniem obrazu w TV).

 

A propos czerni. Dla mnie wyznacznikiem jej jakości nie jest tylko (minimalna) ilość kandeli z ekranu. Znacznie istotniejsze są takie parametry jak jej jednorodność na całej powierzchni ekranu, brak zakolorowania oraz szczegółowość w ciemnych scenach. LCD niewątpliwie poczyniło znaczne postępy, ale w tych dwóch aspektach wciąż chyba ustępuje, szczególnie poza prostopadłą do ekranu osią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie w tym sklepie - było "świetlówkowe" ale jest tam jeśli chodzi o intensywność dosyć słabe oświetlenie.

 

Oczywiście masz rację że liczy się minimalna jasność ... już przytaczałem link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... z jednej strony Pioneer Kuro (nie najgorsza chyba plazma) a z drugiej Samsung (też wyższy model LCD). Tyle w kwestii jasności.

 

Co do równomierności - jak przez chwilę był ciemny ekran (co też sfotografowałem - choć po foto nie widać) to nie widziałem nierównomierności na tym LCD. Co do szczegółów w cieniach - dobre LCD są w stanie wyświetlić porządnie zróżnicowanie od pierwszych odcieni - nie mogłem sobie pozwolić na dokładniejsze badanie tych TV ale mój monitor (oparty na PVA) wyświetla gradiację perfekcyjnie i sądzę że lepsze TV też są w stanie to zrobić (te fotografowane nie zaliczyłbym do lepszych TV a mimo to były całkiem dobre jak na tę obserwację). Ceną nie radzę się sugerować bo ten sklep jest dosyć drogi.

 

Co do regulacji tych LG ze zdjęć - nic nie zmieniałem i nie wiem czy były regulowane ale wyświetlały "zwykły" obraz podobnie nasycony i podobnie jasny (co powiedzmy mniej-więcej widać na pierwszym zdjęciu z tej komórki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no nawet na zdjęciach ta biel z prawej daje po oczach... a do tego widać nierównomierne podświetlenie z boku tych LCD :D

u mnie na plazmie Panasonica jest delikatna biel, nie jest tak super biała, rażąca w oczy jak na LCD ale nic tylko się cieszyć... nie jest też aż tak przygaszona jak na tym zdjęciu plazmy LG ale trudno mi powiedzieć jak na żywo ten LG wygląda....

generalnie ta "super" biel dobrze wygląda właśnie tylko i wyłącznie na takich jednorazowych porównaniach, nie przy normalnym dłuższym oglądaniu... już teraz w ciemno wolałbym tą plazmę LG, lepsza taka przygaszona biel nie męcząca niż wypalająca oczy :) Kyle, jak tam byłeś to trzeba było włączyć stronę główną telegazety na tvp1 albo tvp2, zobaczyłbyś te delikatniejsze kolory lcd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 6 Lip 2009, 20:48

 

>hehe no nawet na zdjęciach ta biel z prawej daje po oczach... a do tego widać nierównomierne

>podświetlenie z boku tych LCD :D

 

Widzisz to niebieskie na tym LCD po prawej na bieli ? - to dodatek od komórki ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.