Skocz do zawartości
IGNORED

LCD czy Plazma za 4000 zł


sturmovik

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedna "zaczepka" do Ciebie... ;)

 

A mianowicie przywoływana słabość plazmy, pompowanie jaskrawości dla różnej treści obrazu (mały biały vs mały czarny kwadracik na przeciwstawnym tle). Jest to IMHO doskonały przykład na to jak metrologia rozmija się z codzienną praktyką używania urządzeń. Mimo iż obiektywnie LCD tu góruje (według pomiarów), niektórzy negują te pomiary w konfrontacji z naocznym doświadczeniem. Ślepi? Pomiary kłamią a Kyle wstawia bajki?

 

Otóż ani jedno, ani drugie. W RZECZYWISTYM świecie (sygnale video) taka kombinacja jak użyta przy pomiarze po prostu nie występuje! Dlatego nikt nie zauważa owego pompowania jaskrawości w plazmach...

 

Czyli nie tylko "szkiełko i oko"... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyżej to odnośnie tego zdania :)

 

Kyle, 6 Lip 2009, 20:51

>Widzisz to niebieskie na tym LCD po prawej na bieli ? - to dodatek od komórki ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, jest Pan zakochany w LCD, to podobnie jak z kobietami, jak się człowiek zakocha w brzydkiej babie to dla niego będzie się wydawać że jest piękna, a dla innych już nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to "pompowanie jasności" (a raczej "odpompowywanie" na plazmach przy dużych jasnych pow.) - kiedy pojawił się biały ekran z szarymi drobnymi znakami (później to LG) było widać jak plazma przygasa. Nie potrzebne szkiełko - to widać.

 

Jeśli chodzi o równomierność bieli - zarówno na LCD jak i plazmie gołym okiem było bdb. ... z tym że na plazmie był to szary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek_z, 6 Lip 2009, 21:08

 

>Kyle, jest Pan zakochany w LCD, to podobnie jak z kobietami, jak się człowiek zakocha w brzydkiej

>babie to dla niego będzie się wydawać że jest piękna, a dla innych już nie bardzo.

 

Wy jesteście zakochani w plazmach skoro nie podajecie konkretnych aspektów tylko piszecie o plastyce lub czepiacie się jak "sittek" że zupa była za słona (komórka służy do rozmawiania powiedział). Nawet na tych beznadziejnych zdjęciach widać że zwykły obraz jest podobnie jasny a biel wygaszona ... i to chciałem pokazać tymi zdjęciami. Jeśli chodzi o równomierność luminacji napiszę ponownie - darujcie sobie po pokażę WAM fotografię białej kartki z tej komórki i zobaczycie barwy od zielonego do różu :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając dywagacje LCD vs Plazma to ostatnio kupiłem Samsunga PS50A656 za 4299zl w Media Markt (taniej 250zl niż na necie). Jeszcze nie odpaliłem w domu (mieszkanie dopiero się robi).

 

Wydaje się być bardzo ciekawym telewizorkiem za takie pieniądze.

 

Co do plazma vs LCD, nie wiem co Kyle ogląda na co dzień ale chyba by mnie coś trafiło przy tak świecącym LCD.

 

Jeśli ktoś ma telewizor tylko do meczów piłki nożnej i ogląda często w dzień + duże nasłonecznienie to może lcd jest lepszy. Obecnie w sklepach jest coś takiego jak rolety zewnętrzne :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem ponowne porównanie LCD klasy powiedzmy średniej i średniej plazmy. Tym razem poprosiłem obsługę o pilota, pogrzebałem w menu wyłączając kontrasty dynamiczne, dynamiczny kolor (WTF?) i inne. Po tym wszystkim ... na LCD minimalnie gorsza czerń - dało się to dostrzec jak cały ekran był czarny. Plazma na białym na prawdę siadała a LCD po prostu trzymał stały poziom. Jasność na LCD ustawiłem na 50% i biel nie raziła ... można oczywiście zjechać sprawiając że będzie ciemniejsza co przy okazji da głębszą czerń - w sklepie nie musiałem tego robić ale w domu nie wykluczone że bym tak zrobił. ... plazma mrugała (nie znalazłem w menu opcji która by to zniwelowała). Ponownie wybrałbym LCD za to że był stabilniejszy (brak mrugania a'la CRT@72Hz i brak "siadania" jasności jak trzeba wyświetlić prawie cały ekran biały). Smużenia na obu nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za średniej klasy plazma, w której siada (??) biały przy jasnym ekranie ? może podaj konkretnie jakie modele porównywałeś...

migotanie może być na plaźmie jeśli puszczali HD z komputera, bo zależy od odświeżania karty graficznej, na LCD jak wiadomo migotania w ogóle nie ma... normalnie przy innym sygnale można sobie ustawić co najmniej 100hz lub więcej w zależności od modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle - tylko zabawa w domu (wielogodzinna, na rożnych materiałach) da Ci prawdziwą odpowiedź. ;)

 

I to nie będzie odpowiedź na temat technologii, tylko konkretnych zachowań danych odbiorników.

 

TV - to ruchome obrazki i co materiał to TV potrafi zachowywać się inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle - więc wypada że faktycznie Cię praktyka nie obchodzi (monolog prowadzisz)?

Zajrzałem w historię Twoich wątków i od 2007go roku Tobie mruga i nawet nie pokusisz się o poczytanie zmian technologii np. w PDP przez te lata (np plazma 100Hz/600Hz)i sprawdzenie w praktyce.

 

Może faktycznie jesteś nadwrażliwy na szybkie wyładowania.

Ale nadwrażliwość musi być duża, bo w nowych PDP Fast Response Time = 0.001 ms. i sporo osób jednak tego nie widzi.

 

Więc raczej nie uogólniaj swoich wniosków na temat technologii, ale pisz wyłącznie za siebie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojlo1, 7 Lip 2009, 20:18

 

>Kyle - więc wypada że faktycznie Cię praktyka nie obchodzi (monolog prowadzisz)?

 

Tak, praktyka mnie nie obchodzi i dla tego teoretycznie poszedłem do sklepu, widziałem np. tego LG PG 3000 (chyba taka nazwa) ... oczywiście teoretycznie i zrobiłem teoretycznie zdjęcie tego modelu które teoretycznie jest na 3 stronie tego wątku. LOL ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, czy na swiecie jest jeszcze chociaz jedna osoba poza toba, ktorej mruga plazma? Mozna gdzies o tym poczytac, jakies fachowe wypowiedzi?

 

Mi ostatni raz mrugal monitor komputerowy CTR ustawiony na 60Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no faktycznie niezła "praktyka" (zdjęcia Tlf. komórkowym TV na statycznych obrazach).

 

Jak to o to w TV chodzi (bo mnie o ruchome obrazki) to .....przepraszam. :)))))

 

 

Ps - a wracając do zdjęć (praktyki):

- to który napis "LG Lif'es Good" ma prawdziwy odcień (są różne)?

- dlaczego ostatnia fotka, po lewej pokazuje zabarwiony inaczej ekran do ok 1/5 wysokości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojlo1, 7 Lip 2009, 21:33

 

>..no faktycznie niezła "praktyka" (zdjęcia Tlf. komórkowym TV na statycznych obrazach).

 

no ... praktyka ... praktycznie widziałem to mruganie dzisiaj w sklepie :]

 

>Jak to o to w TV chodzi (bo mnie o ruchome obrazki) to .....przepraszam. :)))))

 

nie ma za co ;) ... a chodzi o obraz głównie ruchomy i tylko czasem statyczny

 

>Ps - a wracając do zdjęć (praktyki):

>- to który napis "LG Lif'es Good" ma prawdziwy odcień (są różne)?

 

tu nie wiem o co Tobie chodzi ... prawdziwy? może raczej zgodny ze wzorcem? ... tylko którym ... wydrukowanym ?

 

>- dlaczego ostatnia fotka, po lewej pokazuje zabarwiony inaczej ekran do ok 1/5 wysokości?

 

jeśli chodzi o tą plazmę po lewej (ciemniejszy biały) to wina matrycy światłoczułej mojej komórki ... na bieli potrafi barwić np. na zielony, różowy ... a jeśli chodzi o te niebieskie plamy na LCD po prawej - też musi to być wina "aparatu" w komórce bo w praktyce niebieskiego na tym białym nie widziałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Lip 2009, 19:45

 

>>>>Ale .... p...isz głupoty. Gdybym robił reklamę .>>>>

 

wzniecasz emocje pisząc i mądrze jak i też tendencyjnie. Tu się czyta a tam się sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Lip 2009, 19:27

 

>Aha - jeszcze jedno - ja piszę o konkretach a nie jakieś pierdoły o "plastyczności" jak Ty. Ta

>plazma którą widziałem jest u mnie skreślona za samo pulsowanie (jak ktoś tego nie widzi na

>niektórych plazmach to powinien się udać do okulisty)

 

Naprawdę nie wiem co Ci pulsuje. Mnie nic na niej nie pulsuje więc do okulisty wybierać się naie mam po co. Byc może sygnał miałeś do kitu. Tak więc to nie wina plazmy. I nie wysyłaj mnie po lekarzach, proszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Lip 2009, 20:51

 

>

>Widzisz to niebieskie na tym LCD po prawej na bieli ? - to dodatek od komórki ... :)

 

więc jaki był sens fotografowania beznadziejnym obiektywem i robienia z tego własnych teorii ?? jak dla mnie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tych beznadziejnych zdjęciach widać że zwykły obraz jest podobnie jasny a biel wygaszona ... i to chciałem pokazać tymi zdjęciami. >wcześniej napisane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 7 Lip 2009, 15:49

 

>Przed chwilą zrobiłem ponowne porównanie LCD klasy powiedzmy średniej i średniej plazmy.

 

Mistrzu LCD. My w porównaniu z tobą nie staramy się udowadniać wyższości parametrów nad innymi parametrami. My po prostu siedzimy w domu i cieszymy się obrazem plazmy a nie latamy po sklepach i staramy sie udowodnić, jak ktoś fajnie napisał "że brzydka baba jest piękna".

 

Jeśli lubisz lukrowane i kolorowe panienki (LCD) to twój problem.

 

Naprawdę twoje przemądrzanie niewiele robi. Tylko śmieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 7 Lip 2009, 17:14

 

>Dla mnie jak ekran mruga i to widać już w sklepie to nawet nie ma sensu go przynosić do domu.

>Źródłem był tam sygnał HD - pewnie z odtwarzacza BR.

 

Teraz przekonałem się na 200%, że jednak nas podpuszczasz................:)

Brawo !!!! Ale tu jednak się wyłożyłeś. Przesadziłeś jednak za bardzo.

Dla mnie Twoja wiarygodność = 0. Koniec dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się udowodnić że na plazmie jest np. ta niestabilna biel - czy Ci się ten efekt podoba czy nie. Wy się w domu cieszycie tymi plazmami jak napisałeś i z tego powodu mam powody by WAS posądzać o kompletny brak obiektywizmu. Jak kupiliście to będziecie robić wszystko by wierzyć w plazmy jako "produkt idealny/best buy". Ja nie napisałem że plazma/LCD to bezwzględnie badziew (czy coś w tym tonie) natomiast Wy tak ... to świadczy o Waszym zaślepieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plazma nie jest tak super stabilna jak LCD, tyle że o mruganiu przy 100hz nie ma mowy, chyba że na siłę się wpatrujesz w statyczne obrazki... niestabilna biel - serio nie mam pojęcia o co tu chodzi, na Panasonicu nie mam żadnego niepokojącego efektu, może na tej plaźmie LG takie coś występowało... swoją drogą nie sugerowałbym się firmą LG jako wyznacznikiem jakości plazm, bo raczej kiepskie opinie o nich są, ja przy wyborze mojej plazmy pominąłem całkowicie tą firmę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.