Skocz do zawartości
IGNORED

SPL


robirem

Rekomendowane odpowiedzi

SPL - SPL- Sound Pressure Level. Głośność wyrażona w dB, w stosunku do 0 dB (całkowita cisza). SPL głośnika oznacza skuteczność i głośność jaką osiągnie głośnik mierzoną w odległości 1m po podaniu mocy 1W. Głośnik ze skutecznością o 3 dB większą potrzebuje 2 razy mniej mocy od drugiego, aby uzyskać takie samo ciśnienie akustyczne.

Innymi słowy SPL oznacza max. głośbość w dB mierzoną w odległości 1m, jakią może wytworzyć subwoofer.

Porządny subwoofer ma tą wartość zwylke sporo przekraczającą 105dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, całkiem sporo, ale parametr SPL oznacza w praktyce jak głośno (ile huku) potrafi narobić subwoofer. Wysokie SPL, może wynikać równie dobrze z pierdzenia obudowy itp. :D Tak naprawdę, to mało znaczący parametr (chyba, że dla fanów techno,rap itp). Fajnie, gdyby SPL podane było, dla jakiej czestotliwości zostało zmierzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy w jakich warunkach akustycznych jest mierzone to SPL, więc samo podanie SPL niewiele znaczy, trzeba by wszystkie suby przetestować w tym samym miejscu żeby mieć porównanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest jeszcze istotne przy wyborze dobrego suba ( kino + stereo ) do 40m.Wydaje mi się że SPL ma znaczenie, dalej konstrukcja, rodzaj wzmacniacza oraz średnica membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Sobie coś z Velodyne z systemem autokalibracji może SPL-1500R lub z serii DD i nie będziesz nigdy szukał nic innego.

Testujący model DD-15 (Audio-Video) w konkluzji napisał: inne subwoofery mogą do niego wołać Mistrzu...Znakomity do kina i do muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robirem... czytajcie forum... ja zawsze chetnie pomoge ale pisalem juz tyle razy na ten temat... tak jak napisal THX...

najlepiej poczytaj sobie watek "Sub - latwo powiedziec"... jesli chcesz suba do stereo to DD lub sprawdz SPL... CHT sa ok ale bardzo daleko im do DD. jednak na tym poziomie cenowym moze byc to najlepszy wybor... w podanym watku masz cala droge moich poszukiwan suba... laickie podejscie z powaznymi wymaganiami doprowadzilo nas do DD-15...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz jakosci a nie halasu nie patrz po parametrach tego typu tylko sluchaj... do 40m2 i to pewnie otwartych na inne pomieszczenia nie patrz na nic ze wzmacniaczami ponizej 1000W... sprawdzilem to u siebie... dobrze jak sub pracuje z duzym zapasem mocy wtedy jest ladna kontrola tego co z niego wychodzi... masz jeszcze Paradigma Servo v2 troche drozszy od CHT... ale ja bym proponowal bezposrednie porownanie... wszystko zalezy od budzetu - planowanego no i tego jaki jestes w stanie udzwignac w obliczu tego co slyszysz za okreslona kase... to sa dwa rozne budzety i dosc odlegle od siebie:) to tez sprawdzilem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek i wiele innych. Mam coraz większy mętlik w głowie. Budzet to kwestja względna ale oczywiście nie chciałbym przeplacać. Na obecnym stanie mojej wiedzy oraz "chęci" wydania kasy optuje pomiędzy cht-15r, cht-15Q lub ciagle zastanawiam się na esą ( chyba jednak moc za mała ) .Jasna sprawa że seria SPL a tym bardziej DD to inna klasa ale i cena ( ewentualnie spl 1200 ) ale ten pewnie za słaby do 40m

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem metlik i dla tego postanowilem przetestowac wszystko sam... jak masz czas to do dziela:) na koniec i tak potwierdzilo sie to, ze Velodyne i Paradigm wiedza o co w tym wszystkim chodzi i to nie jest przeplacanie. SPL i DD sa zamkniete co zmienia charakter basu i sa idealne do stereo. CHT-15R bardzo milo zaskoczyla ale jest otwarty i nie ma korekcji. Serii Q nie znam zupelnie. Velodyne perfekcyjnie panuje nad glosnikiem. To co potrafi DD oddac punktowo z potworna sila w kinie zostaje bez echa bo glosnik natychmiast po tym staje w miejscu i to bez wzgledu na to czy sa to pojedyncze czy cykliczne impulsy. Ja jestem zachwycony zakupem. Moim zdaniem sub jest najwazniejszym elementem dzwieku mch. Moze tyle samo wniesc co zepsuc. Z Velodyne to jest tak, ze slyszysz, ze jest w systemie dopiero jak wcisniesz mute na jego pilocie... wtedy pojawia sie pustka i braki na samym dole. Paradigm byl trudniejszy w takim tescie gdyz nie ma pilota jednak mimo wszystko moim zdaniem jest mniej precyzyjny. Oczywiscie Servo 15v2, gdyz SUB 25 to godny rywal DD o innym charakterze. Recenzja, ktora przytoczyl THX jest prawdziwa... to slychac naprawde... na Twoim miejscu poszedl bym w kierunku testu SPL-1200. Srednica mniejsza wiec nizej zejdzie ale i latwiej nad nia zapanowac. Nie wiem jak jest z tym w tej serii gdyz dystrybutor nie dal mi go do testu gdyz jak mniemam chcial mi sprzedac DD. Ja nie zaluje ale moze to swiadczyc o tym, ze testujac SPL mozna dostac cos podobnego do DD za mniejsza kase...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do przeplacenia... moim zdaniem w przypadku suba mozna raczej mowic o wyrzuceniu kasy a nie przeplaceniu... przeplacasz kupujac klocki typu koncowki mocy itp. Mam przyklad po tym jak wstrzymalem sie z zakupem pre gramofonowego ProJecta za 900PLN. Z forum Analog zlozylem pre z watku Ahaja... gra tak, ze juz nie kupuje CD tylko winyle... koszt calosci to ok 900 zl ale Koledzy z Analogu porownuja to pre do klocka sklepowego za 2,5-3 tys. Same plytki i elementy to ok 400zl reszta to obudowa... to jest przeplacanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wszydtko sprawia że chyba jestem na poczatku drogi. Zaczne od poszukiwania możliwości ztestowania spl -1200 lub 1500 vs cht-15r lub q. Pozostawiam esa w grze bo czytałem że membrana bierna to kompromis między stereo a kinem a do tego profondo ma potęznie zbudowany kolnierz czyli jest nadzieja na właściwy poziom cisnienia z dobrze kontrolowanym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bierna godnym uwagi moze byc Earthquake MKVI-12. Kosztuje ok 9 tys. Ma co prawda wzmacniacz 600W ale moze u Ciebie wystarczy. To ponoc tez specjalisci od subow i tez z za wielkiej wody co chyba gwarantuje glebokie doznania:) Jesli masz kase na SPL'a to nie wiem w sumie czy warto porownywac z CHT. To tak jak moje bezposrednie porownanie Paradigmow - Servo 15 v2 i SUB 25. Servo szkoda bylo wyjmowac z pudla przy SUB. Obawiam sie, ze w Velodyne bedzie podobnie.

Co do tego MKVI-12 to na dobra sprawe za ta kase masz najmniejsze DD i smiem twierdzic, ze do 40m2 bedzie wystarczajacy. Kombinacji masz sporo wiec zabawy duzo. Powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wstępne info. mogę odsłuchać velodyne cht-15Q,( cena 4500 ) SPL już praktycznie brak ( ponoć szykuje sie nowa seria ) Moge też "zaryzykowac" DD 15 ( ok 11.000 - szalenstwo ). Pojawił sie nowy zawodnik do odsłuchu - Klipsch RT-12D , ponoć gra świetnie - 12" membrana + 2 bierne!! i wzmak 800W. Może ktoś go miał okazję potestować i cena ok 4.500,00 więc porównywalnie do cht.Esa do wyrwania za 3.000,00 ( nietety tylko 200W ale myślę że też zagra z cisnieniem, a może 2 takie ? ). Tyle wynalazłem . Szczegónie jestem ciekawy Klipscha.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge tylko powiedziec, ze ten DD-15 jest jak za darmo:) ja musialem zaplacic sporo wiecej:)

ale to juz kwestia brzydkich zagrywek dystrybutora i gdybym byl msciwy to juz nigdy bym nie polecil Velodyne nikomu. To jednak odrebny temat i nie tyczy sie sprzetu tylko bussinesu w polskim wydaniu firmy Audiofast. Velodyne mozna spokojnie sprowadzic z USA za duzo mniejsza kase. Trzeba tylko zaryzykowac z konwersja zasilania gdyz niestety konwertuje sie tylko napiecie a nie czestotliwosc.

 

Pozdrawiam Panow dystrybutorow przy okazji - jesli czytaja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPL 1200 do wzięcia za 4200 - czarny - końcówka serii. Musiałbym wziąść w ciemno :( . Tętno mi się podniosło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doswiadczenia z klipshem bo byly dla mnie za slabe i nie testowalem. Sa dostepne w MM i Saturnach.

 

Z tym SPL to sprawdz to sobie najlepiej u producenta bo cos czuje podobna zagrywke jak z moim DD-15 gdzie niby dostalem kosmiczny upust a jak juz kupilem to sie okazalo, ze tak jest cena cennikowa ale zmienili to na stronie dopiero po moim zakupie. Mozliwe, ze chca sie pozbyc czegos co im zalega lub jest to demo - ja juz zwyczajnie im nie ufam. Jesli jest to nowka i za taka kase to ja bym wzial. Wiem co potrafi CHT a SPL jest zamkniety. Zdecydowanie lepiej byloby podjac wyzwanie na odsluch DD-15 ale tu mozesz sie zaskoczyc bo pewnie bedziesz musial zaplacic za przesylke i wplacic zastaw w pelnej kwocie. Obawiam sie jak posluchasz DD to bedziesz zbieral kase:) u mnie tak bylo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie - seria SPL sold out - spózniłem się - ale może tak miało być , szukam dalej, ciśnienie spadło - browarek troszku ułagodzi emocje :)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korespondowalem z tym gosciem z aukcji i juz mialem u niego zakupic ale przez zagrywke Audiofastu zmienilem zamiar i zaluje bo sporo bym jednak zaoszczedzil a tak pozostal niesmak... pomysl nad tym... dobry konwerter zasilania kosztuje ok 900zl i podobno 50HZ nie wnosi nic zlego w dzwiek ale to by trzeba bylo sprawdzic u speca... facet jest bardzo kontaktowy i nawet staral mi sie zalatwic w USA wersje 230V ale producent blokuje to na rynek lokalny gdyz nikt by nie kupil u naszych wspanialych dystrybutorow za chora kase... ten gosc moze miec w kilka dni prosto z fabryki kazdy model...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno lepsza bylaby 12tka ale nie bedzie u niego duzo drozsza 25cm z dobrym wzmacniaczem na 40m2 moze byc wystarczajacy ale o tym sie przekonasz dopiero jak kupisz wiec bezpieczniej 12. Ja chcialem sciagac DD-18 ale po zakupie DD-15 wiem, ze nie ma takiej potrzeby... mam 60m2 a sub chodzi na 45%. masz mniejsza pow. a wzmacniacz jest raczej ten sam.... inny jest glosnik, cewka itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.