Skocz do zawartości
IGNORED

SPL


robirem

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinowanie z konwerterami napięcia bym odradzał. Po pierwsze, zawsze to jakiś dodatkowy element w torze i chyba nikt nie wie, czy i jaki ma wpływ na pracę suba, czy nie wprowadza jakichś ograniczeń w dostarczaniu prądu do przecież potężnych wzmacniaczy. A druga sprawa - potencjalna sprzedaż tagiego suba na rynku wtórnym będzie się wiązała z dużą stratą. Widziałem 2 - 3 razy na Allegro amplitunery nie przystosowane do 220V i ich ceny były mniej więcej 50% analogicznych modeli pod 220, pytanie czy i za ile finalnie się sprzedały.

Dobrą opinię miały CHT-15R, mają wydajne wzmacniacze i 15 cali to już kawał głośnika. Do sprawdzenia jest Paradigm DSP-3400, widziałem go w salonie Polpaku w Regułach, ma sensowną cenę jak na wielkość obudowy i samego głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

europejskiej nie zalatwi Ci na 100% - dosc dlugo staral sie o to dla mnie... no chyba, ze cos sie zmienilo ale watpie... ryzyko z konwersja jest zawsze to fakt... mocy i stabilnosci bym sie nie obawial bo sa rozne konwertery... problematyczna pozostaje czestotliwosc. rozmawialem z producentem i twierdzil, ze duzo tego sprzedaja i jak do tej pory nikt nie mial z tym problemow ale jak jest nie wiem... sprawa do przegadania z bardzo dobrym elektronikiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, czytałem jeszcze o paradigm ultracube 12.Bardzo lekka konstrukcja ale ponoć piekielnie wydajna ( pytanie co z muzyką ) o DSP 3400 też czytałem ale ten to chyba wybitnie do kina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robirem i jak z tą odpowiedzią w sprawie europejskiej wersji Velodyne?

 

Ja spróbowałem przeliczyć cene DD-15 i wychodzi tak: 1996$ x 3.26 = ok.6500 +22% Vat = 7930pln

Transport ok.350-400 drogą morską.

Ale nasi celnicy liczą Vat także od kosztów przesyłki, więc tu pare złotych dojdzie.

Czyli całość wyjdzie max. 8500pln.

U nas prawdopodobnie wytargujemy go za 11.000pln (Koris).

Czyli wychodzi taniej o ok. 2500pln. Spodziewałem się większej różnicy, a na ebayu taniej nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich rozterkach poszli po rozum do glowy... gdy ja mialem zakupic DD-15 z trafo wychodzilo mi ok 9 tys a w kraju cena dystrybutora byla prawie 18 tys. tak jak juz pisalem dali mi niby wielki upust abym kupil u nich bo i tak mieli marze 100% a jak juz kupilem to zmienili ceny na zlotowki na poziom bardziej atrakcyjny dla rodakow... teraz faktycznie srednio sie oplaca... sprawdzajcie przed zakupem czy nie brumia bo dosc czesto ludzie pisza o brumach z Velodyne a dystrybutor nie uznaje im tego za wade... jak widac nie wszystkie Velodyne brumia wiec wada to jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dostałem odpowiedzi z USA. w Korisie można go dostać za 10500. Dowiedziałem sie też że warto zaczekać na nową serie SPL ( relacja jakości do ceny ) wejdą za ok 4 tygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladałem na stronce te nowe SPL Ultra. Moc RMS 1200w, wygląd ładny ale waga?? w zalężnosci od wersji a są trzy 800,1000 1200 to odpowiednio....15,20 i 22 kg ? tak nawiasem wszystkie z tym samym wzmacniaczem. O co chodzi?. Może trzyba zredefiniować pojęcie "dobrego suba" np cht-q 12 to chyba ok 28 kg a 15 to już pow.30. Mam nadzieje że jak napisali z niesamowicie małej obudowy niesamowicie mocny bas. Ciekawy jestem tego ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam info z USA . Niestety wersja europejska odpada, są zapewnienia że da się to bezstratnie dla jakości przerobic. Jednak w związku z zczytanymi problemami z brumieniem oraz jednak niepewnosci co do przeróbek na sprzęcie za 10K odpuszczam. I tak znowu zaczynam od 0. Czekam na nowe velodyne spl ultra ( jednak świetne recenzje na zagranicznych serwisach ) szukam do odsłuchu velodyne cht - 15Q oraz Klipsch RT 12d. Gdzieś znalazłem też siakieś info że frima SVS też robi przyzwoite suby ale chyba brak przedstawicielstwa w Polsce. Zaczynam też rozmyślac nad opcją 2 tańszych subów np 2x jbl L8400 lub velodyne cht-12Q lub R też x 2.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa suby w systemie to nie jest złe rozwiązanie, pod warunkiem że zastosuje się odpowiednie klocki, sam swego czasu nosiłem się z takim zamiarem, posiadałem w owym czasie Velodyne cht12R i myślałem o zakupie drugiej sztuki, na szczęście w odpowiednim czasie zreflektowałem się że zakup drugiego cht12R jednak mnie nie zadowoli ze względu na trochę zbyt płytki bas z tego suba, dlatego zmieniłem koncepcje i postanowiłem kupić jednego suba ale za to spełniającego wszystkie moje oczekiwania wobec suba, czyli:

-niskie zejście basu

-duża moc wzmacniacza

-obudowa zamknięta

Tobie też radzę wyszukać suba o podobnych parametrach i oczywiście jeszcze przed zakupem przesłuchać, bo przecież same parametry nie są jeszcze gwarancją dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Paradigm Servo15v2, ten subwoofer osobiście bardzo mi odpowiada i może poza jakością wykonania(to nie jest dla mnie priorytet)nie dostrzegam żadnych wad, odpowiednio skalibrowany spisuje się wyśmienicie przy odtwarzaniu muzyki i filmu.Słyszałem natomiast i opinie negatywne, porównujące dźwięk Servo do ryku zarzynanej krowy, co osobiście mnie śmieszy i podejrzewam że wydający taką opinię miał źle skalibrowanego suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem Paradigm i Velodyne ostatecznie EQ... podobno REVEL ale nie ma w kraju dystrybutora... oni wiedza o co w tym chodzi... przy obecnej cenie Servo i DD-15 ja bym dolozyl bo roznica nie jest juz taka jak w czasie gdy ja wydawalem kase...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradigm ok 7500 tyś , DD15 ok 10500 , ładna półka cenowa :) . Jednego i drugiego nie odsłucham w Katowicach a tam miałbym najbliżej. Z wszystkich info które wyczytałem w necie wsio zmierza finalnie do w/w subów więc 100% są OK. Cena masakryczna ale skoro kupuje się raz na lata to temat godny pochylenia się nad nim :) . Czekam dla spokoju ducha na newsy z polskiego rynku na temat spl ultra i moze a raczej napewno będzie do odsłuchu.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Servo 15 V.2 za 6.000,00 to już chyba dobra cena, znowu lekko nerwowo :) kolor wisnia - akurat nie mój ulubiony ale będzie stał w kącie jak się zdecyduje

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego ponad pół roku temu na Allegro za 6tys, używany i też wiśnia, teraz widzę że też jakiś jest za niecałe 5tys, tyle że uszkodzona obudowa w transporcie, gdybym teraz był na kupnie to pewnie jeszcze bym coś utargował i był by mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta wiśnia to jakaś straszna? ten za 6 tyś to nówka , głowa boli bo muszę podjąć decyzję :( . Napisz też co z tą "legendarną jakością wykonania"

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robirem->Poczekaj jeszcze trochę a za chwilę ktoś znajdzie Servo za trójkę.

 

Co do jakości to na przykład mnie osobiście nie podoba się okleina obudowy która według mojej oceny nie jest naturalną okleiną z drewna, tylko jakąś tam nylonopodobną tapetą, no i ogólnie jeżeli ktoś jest estetą to może troszkę kręcić nosem na brak dokładności w wykończeniu szczegółów, nie wiem czy wszystkie wyroby Paradigma są tak wykańczane czy tylko Servo tak ma.Na pierwszym miejscu zawsze stawiam walory brzmieniowe urządzenia a później dopiero zwracam uwagę na wygląd i jakość wykonania, dlatego kupiłem Servo, takie jest moje zdanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisnia czerwonawa jest... za taka kase lepszego nie kupisz... jesli nie chcesz dokladac do DD to zostaje Ci servo ale tak w ciemno to ja bym nie ryzykowal... co do jakosci wykonania na moje ok jest mierna... masz fotki np nowej maskownicy w moim watku "sub - latwo powiedziec" do tego standardem sa odchodzace okleiny na rogach. sub nie jest w fornirze tylko w sztucznej okleinie i jak na ta kase to wg mnie nieporozumienie... jednak ponoc to ma grac a nie wygladac... wszystko zalezy od budzetu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa zeszli z ceny 50%... po wprowadzeniu na nasz rynek serii SUB wesze tu albo wprowadzenie Servo v3 albo wycofanie serii gdyz SUB jest naprawde o klase lub dwie lepszy w brzmieniu od Servo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią miejsze dla subów studio 12 i 15, które już od pół roku są "chwilowo niedostępne".

A analiza danych technicznych pokazuje, że sub 12 i 15 mają głośniki bliźniacze z SUB 25 (większe magnesy niż servo i signature), mają też mocniejsze wzmacniacze od serva i signature - o ile to nie jest marketing. No i są spro ładniejsze, w końcu naturalna okleina i zaokrąglone kształty. Generalnie sub 15 wydaje się atrakcyjniejszy od signature w relacji wartość-cena, o servo w dotychczasowej cenie 7999 nie wspominając. Stąd pewnie ten zjazd cenowy na servo. Pewnie zostanie wycofny z produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego servo za 5555 to jest dobra cena. Znajomy kupił niedawno za 5000 nowego z Allegro i paruje go z Focalami 1037, które mają 3 osiemnstaki na basie i mówi, że bez niego już mu się kiepsko słucha, nawet w stereo. Sub 15 pewnie będzie do wyjęcia za 9 z hakiem, i to jednak sporo wyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam 2 źródła.Żebym tylko gdzieś mógł je looknać w realu ( chodzi o jakość wykonania ).Postanowiłem że jak utarguje do min 5 tyś to wchodzę. jutro ciag dlaszy akcji. Kupiłem kolumny po dziesiątkach odłsuchach , zaplaciłem 2k za esy ( bardzo zadowolony ) to samo ampli , wybór padł na yamahę 3800.A teraz najdroższy element zestawu kupię w ciemno ( bez odsłuchu ) jednak z samymi pozytywnymi opiniami. Stał będzie w kącie pod schodami więc jego wygląd to nie takie ważne , z drugiej strony jestem troch estetą i jak ten kloce będzie wyglądał jak z PRL??? . Muszę głęboko to przemyśleć

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrodla na Paradigma? POLPAK to dystrybutor na Polske...

mialem SUB 25 kilka dni na testach... jest o niebo lepiej wykonany ale... lakier mial widoczne lekkie pofalowania/zacieki i na gornej krawedzi lekkie odbarwienie/obicie lakieru a klocek byl za 18tys... to widac urok Paradigma... miałem kiedys dawno PS1200v4 i od poczatku dioda była wcisnieta do srodka tak, ze tylko dziura była...

jesli wchodzisz w polke SUBa 15 za ok 10 tys to mozesz wierzyc mi na slowo, ze DD-15 jest lepszym zakupem w ciemno... wygral z najmocniejszym SUB 25 i to nie moca gdyz SUB 25 ma 3500W w piku 7000W ale glebia, soczystoscia i dokladnoscia basu... potwierdzaja to testy... DD-15 jest jedynym umieszczanym w klasie HiEnd w grupie subow aktywnych... Servo 15v2 za 5 tys bierz w ciemno bo nic lepszego za ta kase nie kupisz... jak dokladasz do 10tys odsluchaj koniecznie porownawczo SUB 15 i DD-15... nie spiesz sie bo jak juz pisalem subem mozna wszystko zepsuc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.