Jump to content
IGNORED

Manley stingray czy accuphase 211,212,213

nautilus81

Recommended Posts

Witam chciałem kupic jeden z tych wzmacniaczy. Obecnie posiadam jadisa orchestre a wczenisniej słuchałem przez dwa lata amplifona wt40. Chciałem sobie posłuchac czegos innego i chodzą mi po głowie dwa wzmacniacze accuphase seria e 213 bądz starsze modele albo manley stingray. Muzyka jaką słucham to wokal jazz klasyka głownie nocą wiec mi chodzi o jakosc przy cichym słuchaniu.

Czy ktos z Was porównywał te wzmacniacze.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem wyzszy model AccuE308 przez dwa lata i do cichego słuchania był jak znalazł..ale warto wypozyczyć Accuphasa do odsłuchu..ja posłuchałem Gainclona LM3875 na dobrych czesciach..i dwa dni potem Accuphase powędrował do ludzi...Gainclone pokonał Accu niesamowitą iloscia ciekawych rzeczy które dzieją się z tyłu za kolumnami..accu choć bardzo muzykalny troche to woalował..

Manley to zacna firma a Stingray juz ne jeden klocek za kilkanascie kilo złotych powalił na kolana..ale czy do cichego słuchania tego nie wiem.

Hidden Content

>Manley to zacna firma........

Mam inne zdanie i to odwrotne.Nic ciekawego,do Jadis nie pasuje pod żadnym względem.

Hidden Content

Manley zabija na smierc ,,slodkopierdzacego,, Jadisa i nie bede sie wiecej powtarzal !!!

Uniwersalnym urzadzeniem jest Accu bo nie trzeba wymieniac lamp i jest mozliwosc wstawiania kart np pre gramofonowe orac DAC tylko od naszych preferencji zalezy ktorego wybierzemy.

Kolumny jakie posiadasz sluchalem u kolegi ze wzmacniaczem Elektrocompanieta ECI 1 gra to pysznie polecam.

robix

Hidden Content

Manley to lipa(każdy) i też się nie będe powtarzał!!!!

Hidden Content

modrzew47 >>>> Hehe ubawiles mnie sromotnie i pewnie innych czytajacych Twoje wypociny zadowolonych posiadaczy Manleya tez (a troche ich jest:).

robix

Hidden Content

A dlaczego właśnie seria 2xx. Polecam Serie 4xx . Osobiście posiadam zestaw Pre C-270 i P-500 i E-406. Dźwięk z 406 jest bardziej wciągający niż zestaw Pre+końcówka . No i design starej serii 4xx bardzo przypadł mi do gustu

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Dzięki Piotrek za E 308 :) A tak poważnie dużo słucham na niskich poziomach głośności( w nocy) na B&W

805 i wg mnie jest dobrze. Pewnie dużo zależy od reszty toru. W każdym razie troszkę większy Accu nie ma problemów aby miło grać w nocy.

Hidden Content

Do cichego słuchania, ja bym brał to:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Myslałem tez nad jakims se na 300b. Co do accuphase słuchałem wczoraj w zestawie cd accuphase i Ap tempo 6 wszystko grało pieknie niezwykle płynnie i aksaminie ale mimo duzej przestrzennosci nie było głębi - po zapuszczeniu muzyki symfonicznej to bardzo przeszkadzało nie było degradacji planów w głąb które występuje w moim obecnym systemie i swietnie to było słyszalne na zestawie manley plus odtwarzacz naim i tansze spark 5.

Jest jedna rzecz która jednak nie podobała mi sie w manleyu takie na siłe napompowanie brzmienia na zasadzie "nie moge ale zrobie" a w accu wszystko jest takie lekkie, swobodne.

Pozdrawiam

Hidden Content

Może do słuchania w nocy jakieś słuchawki i wz. słuchawkowy , nie trzeba wtedy cicho słuchać ?

Hidden Content

Ja nie lubie słuchac głosno choc moge bo mieszkam w domu.

Hidden Content

Jeśli accu to nie 2xx tylko 3xx albo 4xx różnica zdecydowana.A jeśli pomieszczenie niezbyt duże to podzielam opinię o 300b mój drugi zestaw to 300b SE kolega z edisa mi to zrobił na trafach Ogona i tylko EH a kolumienki diy 87 db + cdek marantz modyfikowany i przy cichym graniu jest fenomenalnie(oczywiste że muza raczej spokojniesza)W stosunkowo przyzwoitym budżecie sie wyrobisz.

Hidden Content

Manley AP tempo6 nie uciągnie . Problemy z wysterowaniem . Tak jak pisałem w temacie o Tempo 6, kolumny potrzebują mocnego wzmacniacza . min 100 Watt to kolumny potrafią pokazac klasę i rozmach .

Jeśli słuchasz cicho , wieczorami to Accuphase będzie odpowiedni. Ja przy cichym słuchaniu używam funkcji ( compensatora ).

Hidden Content

Kiedyś porównywaliśmy z chłopakiami z lubuskiego manleye stingraya z moim zestawem Accu p11/c11 i uznalismy, ze Accu gra lepiej, szczególnie jesli chodzi o dynamikę. Różnica w kontroli basu była piorunująca. Mimo wszystko uważam, ze manley to ciekawy wzmacniacz i pewnie w odpowiedniej konfiguracji potrafi swietnie zabrzmiec. Accu czy integry czy dzielone są swietnie wyposażone (super pre gramofonowe mm/mc, pilot, xlr itd)co w kwestii uzytecznosci jest ogromna zaleta. Pamiętam jeszcze, ze manley w trybie triody grał naprawdę niespecjalnie - wlokący się bas był dla mnie nie do zaakceptowania.

Hidden Content

Bo Manley w trybie triodowym czaruje ale tylko wtedy gdy zapewni mu sie odpowiednie kolumny (ktorych wtedy nie mielicie).

Z AN /J Sp spiewal jak malo ktory a napewno mial wiecej wigoru niz AN Oto SE co sprawdzalo sie nie tylko w audiofilskim plumkaniu.

Powtorze sie ale zeby oceniac nalezy najpierw zapewnic reszte toru i robic to u siebie w znanym sobie pomieszczeniu inaczej to tylko wrozenie z fusow niestety.

robix

Hidden Content

Guest Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Stingrey to lipa czy komuś kto jak Robix z uporem wynikającym być może z braku osłuchania będzie twierdził inaczej.Porównywanie go, nawet do entry level Jadisa to nieporozumienie.Nie zabieram głosu na temat wyższych modeli Ewy Anny, ale Stigrey to lipa-niestety-za niemałe pieniądze.Jadis wytwarza doskonałe klocki, w każdej kategorii cenowe i myślę,że powinieneś rozejrzeć się w jego ofercie. Z drugiej ręki będzie ciężko, niewielu despereatów pozbywa się Jadisa,natomiast Stingrejów na e-buy jak psów ;)ciekawe dlaczego? pewnie jak twierdzi Robix nie posiadają odpowiednich kolumn LOL.do Muzyki i stylu słuchania jaki preferujesz konstrukcje solid state kompletnie bym odpuścił.

P

Niestety na tym forum pełno ludzi, którzy nie szanują zdania innych.

Pawel Skurzewski

Nie lepiej byłoby napisac, ze interpretacja dźwięku wg. stingreya Ci nie odpowiada, bądź jej nie rozumiesz? :) Tylko od razu lipa?? Pochwal się jaki masz system to zapewniam Cie, ze znajdą się szybciutko jego krytycy....

Hidden Content

Manley to nie lipa, ale oczywiście jak wszystko ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Osobiście uwazam że to bardzo fajny wzmacniacz, miałem okazje nieco z nim poobcować. Do rocka fenomenalny, nie mówię o cenie, ale barwie, co do ceny to jak we wszystkich innych sprzetach jak na nasze polskie warunki, grubo przesadzone, podobne rezultaty jak nie lepsze mozna uzyskać dzięki pomysłowości i własnej pracy tz. DYI, czyli hi-end za grosze.

Hidden Content

Guest Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

houek, 13 Cze 2009, 15:17

>Niestety na tym forum pełno ludzi, którzy nie szanują zdania innych.

>

>Pawel Skurzewski

>Nie lepiej byłoby napisac, ze interpretacja dźwięku wg. stingreya Ci nie odpowiada, bądź jej nie

>rozumiesz? :) Tylko od razu lipa?? Pochwal się jaki masz system to zapewniam Cie, ze znajdą się

>szybciutko jego krytycy....

Kolego houek,to MOJE subiektywne(bo moje) zdanie na temat tego wzmacniacza i nie zamierzam dla twojego dobrego samopoczucia dyplomatycznie opisywać cech sonicznych płaszczki-moim zdaniem lipa.Natomiast jeśli masz zamiar kreować się na arbitra elegantorium, to odnieś się najpierw do kategoryzmów Robixa,są opisane w tym wątku wyżej niż moje, a które odnosiły się właśnie do jego tyle,że poniżej-OK?

P

Guest Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Skoro zależy Ci na wierności przekazu to spraw sobie sprzęt studyjny np: Bryston + PMC. Ale taki dzwiek audifilom sie nie podoba....za sucho, brak głębi (lol), brak blasku wysokich tonów i inne audiofilskie brednie. Ja z realizacją dzwieku mam troche wspolnego i jak słucham czasem na audioshow zestawów "hi-end" za chore pieniądze to mi sie smiac chce. Z reguły grają jakby muzykę przepuscic przez dziesiątki różnych equalizerów, kompresorów, limiterów itd :) :) Ale ludziska wzdychaja i cmokają. Wiekszosc audiofili to głuche pnie i dlatego kupują sprzęt za xxx kzł. świec Panie nad ich dusza!==>> autor wpisu houek.

Niedaleko trzeba było szukać.

Bądź łaskaw po tym wpisie więcej nie zabierać głosu w kwestii: jakich to ludzi pełne jest forum-hipokryto.

P

Twierdze,że Manley to lipa (nawet neo clasic 250) i nie twierdze dlatego,że słuchałem na Audioshow

bo wtedy byłbym ignorantem.Słuchałem,porównywałem z innymi(Pass,Jadis,EC,Cary,Ancient)i z dobrymi kolumnami,wszystkie z nawiasu były lepsze o klase co najmniej.

Jest tak jak napisałem ja sam i Paweł Skurzewski do Jadis tego nie można nawet porównać.Mój kolega pozbywał sie Neo 250 bardzo długo a został mu jeszcze PRE.Jest do wzięcia.

Hidden Content

houek.

Jak będziesz pisał,że Polska leży pod biegunem i biegają po niej Niedźwiedzie polarne to nie dziw się,że nie szanują Twojego zdania.To tylko analogia dla lepszego zrozumienia intencji.

Każdy ma prawo do swojego zdania a tym bardziej do subiektywnej oceny bez względu na to czy to się komukolwiek podoba czy nie.

Hidden Content

Stingray + odpowiednio dobrane lampy sterujące to dobry wybór. Szkoła brzmienia inna niż Jadis, który owszem nadaje się ale do słuchania chińskiej pipy, a nie muzyki i towarzyszących jej emocji... To również inny charakter niż entry Accu.

Kupując z drugiej ręki odpada całe to malkontenckie pitolenie o wygórowanej cenie. Przy okazji - oczywiście brednią jest, że "Stingrejów na e-buy jak psów", no ale jeżeli dla kogoś jest to wyznacznik "jakości" to powinien zdecydowanie i wyłacznie wytrwale szukać konstrukcji DYI. Idealny produkt - wyjątkowy, niemal niepowtarzalny, a co najważniejsze niesprzedawalny za rozsądne pieniądze gdy już się znudzi.

Przypominam, że pytanie brzmiało: Stingray czy Accu? Skoro nutilus81 ma Jadisa i myśli o zmianie to chyba nie chce dla odmiany... Jadisa?!

Poza tym, a może przede wszystkim właśnie pojawił się na rynku nowy Stingray. Przypuszczam (jeszcze nie słuchałem ale Robix może coś na ten temat powiedzieć), że w nowym wydaniu nawet w triodzie pociągnie wiele małoefektywnych kolumn. Posłuchaj, a nie pytaj na forum bo jak widać zawsze kończy sie tak samo...

A już zupełnie na marginesie - generalizowanie w materii audio to zwyczajna lekkomyślność, niedojrzałość, brak dystansu zarówno do siebie jak i tego - jakby na to nie patrzeć - biznesu.

pozdrawiam

Hidden Content

Paweł Skurzewski

PMC polecam.... mam, zakochałem się... świetnie zgrywają się z Cyrusami

Hidden Content

Ja z kolei uważam,że do słuchania chińskiej pipy nadaje się właśnie Stingray.To jest dla autora wątku przestroga.

Hidden Content

Guest Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

rollins-dzięki ale ja niczego nie szukam :)

4photo-mam nadzieję,że z tym generalizowaniem odnosisz się także do Kolegi Robixa i jego genialnego wpisu:Manley zabija na smierc ,,slodkopierdzacego,, Jadisa i nie bede sie wiecej powtarzal !!!

hihihi szkoda każdego słowa.Napisałem już,że to MOJA OPINIA i dlatego twierdzę,że lipa.

P

Cóż... jestem prawie pewien, że nigdy nie słyszałeś na żywo tego zacnego chińskiego instrumentu. Dodam jeszcze, że chińska pipa brzmi najlepiej w Pipie, należącej do regionu Guzhou, należącego do Chińskeij Republiki Ludowej. No i oczywiście w drugiej kolejnosci z jadisa...

Hidden Content

Guest Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

....a trąby jerychońskie w Jerychu :))4photo nie gniewaj się,tak tylko się droczę.

Pozdrawiam

P

Czytałem wiele Twoich wpisów w lampowej zakładce(Stingrey) szacuneczek :)

P

Jadisa nie porównywałem bezposrednio z accuphase ani z manleyem . Jedynym sensownym testem jest przesłuchnie jednego urządzenia po drugim na tym samym sprzecie w tym samym pomieszczeniu. Mam porównanie do wczesniejszego amplifona wt 40 w którym jadis jest lepszy szczególnie w dole pasma choc trioda amplifona miała tez swoje plusy.

Nie sugeruje sie opiniami w prasie dla przykladu w audio video jadisa orchestre zakwalifikowano do kat a- hi end a manleya do kat.b , accu do a- hi end.

To co podoba mi sie w manleyu to to ze moge podłączyc aktywny subwoofer a do jadisa nie.

Pozdrawiam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.