Skocz do zawartości
IGNORED

Windows 7, warto ?


gregin

Rekomendowane odpowiedzi

są nakładki areo na xp. Vista inspirant. Nawet nie obciąża zbytnio mojego xp. Natomiast 7kę mam na lapku który nie jest potworem wydajnościowym. Porównuję 7kę wydajnościowo do xp. U mnei śmiga na 1g i styka. Potrzebuje go mniej niż vista. Mam wersję 7000 i miałem tylko 1 bluskrin przy instalacji blututh'a. Po za tym stabilnie a to wczesna wersja testowa. na pytanie co tyle zajmuje : Przy instalacji sam wszystko powykrywał i poinstalował stery. Wiec wnioskuję że ma wielką bazę sterowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam7. natomiast do wydajnego grania w gry, nie we flaki czy mp3ki ;) jeszcze jakiś czas xp bedzie moim faworytem mimo braku dx10. Tak na marginesie wymyślone gówno żeby kupić viste. Jakos dało się w crysisa 1 zagrać w dx10 na xp sp2...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuBos18, 13 Cze 2009, 20:16

 

>Potwierdzam opinię wyżej, Win2000 był w moim odczuciu najlepszym systemem od MS. Prosty, bez

>zbędnego syfu, szybki, stabilny, czego chcieć więcej?

 

 

potwierdzam - solidny z niego herbatnik był znaczy system ;)

 

dzisiaj chyba jużjest przestarzały?

 

wspominam też dobrze Server 2k3 - wydaje mi się że był stabilniejszy jak XP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dzisiaj zainstalowałem Windows 7, właśnię od paru godzin się bawię ;)

 

instalacja około 20 minut, oprócz neostrady wszystko wykrył i zainstalował - nie utrudniał życia - duży plus.

 

polską nakładkę językową można ściągnąć jako windows update - działa bez problemu.

 

graficznie jest nowszy, przyjemnie się obcuje z nowoczesniejszą szatą.

 

Jesli chodzi o zasoby to przy włączonym FF bierze ok. 45 % RAMu (mam 1G)czyli jakieś 100M więcej jak XP.

 

Trochę się różni, ale po paru godzinach - juz go obeszłem, trzeba trochę powalczyć żeby poustawiać po swojemu. Generalnie filozofia M$ w rozkwicie to użytkownik ma słuchać komputera a nie odwrotnie - nie wiem czemu te sk***ysyny takie wredne są.

 

Nie ma bezpośredniego dostępu do apletu zarządzania kompem(usług, zdarzeń , itd).

 

Za darmo może być, (do lipca przyszłego roku) zapłacić bym nie zapłacił. Jedyny dobry soft z Redmont to Word i Exel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam zainstalowanego Windows Server 2003 R2 SP2. System wciąż jest do ściągnięcia z witryny M$ jako 180-dniowy trial. Po dostosowaniu do pracy jako workstation, można użyć programów dostępnych w sieci, np. Win2003v146, system jest rozpoznawany przez aplikacje jako xp.

Wydaje mi się stabilniejszy niż xp.

Co ciekawe, zmieniając różne systemy przyglądam się jak są wykorzystywane zasoby.

Zdumiewa mnie przeglądarka Firefox bierze średnio prawie 100M Ramu gdy Opera zadowala się ok. 30-40M.

Np. w tej chwili jest to 85 M a otywarta jedna strona AS, wtyczki powyłączane, Java nie zainstalowana - FF RC 3.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepszy jest Mac OS ;) Żaden Windows nie ma startu do systemu Apple..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakiegoś punktu Apple i pobaw się chwilę...ja właśnie w niedługim czasie zmieniam Windowsa na Mac Os, a dokładniej na Imaca(można kupić w niezłej cenie na allegro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami. Wczoraj żonka dostała firmowego macbooka i jestem mile zaskoczony. Błyskawicznie się ładuje - po zamknięciu klapki na przykład w windowsie musisz czekać aż się załaduje itd, a tu otwierasz klapkę i pracujesz dalej ;). Bateria - nie jak u mnie w laptopie acera - trzyma juz 45 minut (przy nowym trzymała 1,5-2 godziny) - tylko ponad 5 godzin !!.

Podłączenie do wifi w wiście to masakra - a tu dwa kliknięcia i jesteś w necie. Żadnej zwiechy, pasek zadań się nie rozjeżdża jak w wiście.

A co do windy7 to przeciez kontynuacja visty. Czego wy się spodziewacie po archaicznym systemie windows NT po graficznych przeróbkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj lapek trzyma na baterii 4-4,5 godziny. Chodzi obecnie pod Win 7. Zadnych problemow jak do tej pory nie bylo. Mac i owszem fajnie wglada tylko z oprogramowaniem nie jest juz tak wesolo za wszystko trzeba bulic niestety. W winie natomiast jest sporo odpowiednikow freeware.

Siodemka chodzi sporo szybciej od Visty na , ktorej zreszta jak wspomniales bazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek, 1 Lip 2009, 09:47

 

>Błyskawicznie się ładuje - po zamknięciu klapki na przykład w windowsie musisz czekać aż się

>załaduje itd, a tu otwierasz klapkę i pracujesz dalej ;).

 

ja mam to samo z windą - dajesz suspend i po otwarciu od razu pracuje ;)

 

>- trzyma juz 45 minut (przy nowym trzymała 1,5-2 godziny) - tylko ponad 5 godzin !!.

 

narazie 5 godzin ;)

zresztą w dellu z pracy podczas normalnego używania trzyma podobnie (~4 godzin)

 

>Czego wy się spodziewacie po archaicznym systemie

>windows NT po graficznych przeróbkach ?

 

archaiczny ale jeden z lepszych

jak dla mnie win 2k professional to był ideał - bez graficznych pierdół które i tak zawsze wyłączam i stabilny jak skała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Nie do wszystkiego alternatywa w postaci linuksowych aplikacji się nadaje - czasami pracując na PC (zapominamy tutaj na chwilę o macku) nie ma alternatywy - choćby aplikacje graficzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowych grafików jest niewielu, grafików komputerowych - prawie tylu ile komputerów :, każdy przecież kto ma zainstalowany program graficzny jest już grafikiem :D (a to ze ołówka nie potrafi trzymać w ręku - to nieistotne).

 

Zresztą to nie o tym temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem laptopa z 7, ma służyć jedynie do pracy pisania w Wordzie, ale jest problem. Podczas pisania zacina się, wykonuje np przewijanie strony po kilku sekundach. Co jest, wyłączyłem wszystko co niepotrzebne i dalej tak samo? Procesor I3 3 gb ramu, taka konfiguracja miała być wystarczająca do pisania... Chyba wrócę do xp, ale ponoć nie ma sterowników na ten sprzęt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIUSZN, 4 Maj 2010, 12:48

 

>Witam! Kupiłem laptopa z 7, ma służyć jedynie do pracy pisania w Wordzie, ale jest problem. (...) Procesor I3 3 gb ramu.

 

Parę dni temu pisałem (byłem zmuszony) na Pentium II 350 MHz z 384 MB RAM-u.

Open Office i Linux jako OS. Pisało się komfortowo.

3GB do pisania tekstów? Ten świat kompletnie oszalał!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci 7 przymula to przypadkiem nie kręci w tym samym czasie dyskiem?

nie wiem czemu ale ona tak lubi - jak masz mało wydajny dysk to to strasznie widać (miałem porównanie RAID 2x WD500GB AAKS vs Maxtor 160GB)

ja chyba wrócę do XP (teraz mam 7 RC i już się za miesiąc skończy na amen) - gdyby nie ciągłe problemy z dźwiękiem z tunera i kilkoma innymi rzeczami to może bym kupił 7 a tak to nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy zainstalować MS Office czy Word 97 albo 2000 zamiast najnowszego?

3 czy 4 GB tu nie powinno zrobić różnicy, ale przydałyby się informacje o wykorzytaniu pamięci i CPU przez Worda i system. I usunąć dodatkowe zamulacze, wyłączyć antywiry, usługi itp do których dostęp może nie być tak oczywisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wyłączyłem wszystko co zbędne. Dałem też opcję najlepszej wydajności. Teraz pisałem w Wordzie 2003 (nowsze mnie nie interesują bo po co), i nadal się "zapycha" ale w mniejszym stopniu. Nadal wnerwia, co radzicie, bo dołożyć 1g chyba nie da rady bo nowe i gwarancja i na raty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.