Skocz do zawartości
IGNORED

Ktore z wymienionych ?


Lutek

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle o kupnie jakiegos zestawu do stereo. Nie mam zupelnie doswiadczenia w odsluchach. Mieszkam w malym miescie i brak czasu nie pozwala mi na wyjazdy i takowe odsluchy. Zabiera to zapewne mnostwo czasu, zdaje sobie jednak sprawe, ze cos tam posluchac trzeba będzie. Najgorsze jest to, ze najprawdopodobniej w sklepach nie maja np. kilku modeli kolumn roznych firm (np. modeli, które mnie interesuja) , aby to można przesluchac w jednym miejscu, co daloby mozliwosc latwiejszej oceny. Wydaje mi się, ze jezdzenie od sklepu do sklepu, sluchanie roznych kolumn na rożnych klockach, w roznych warunkach

odsluchowych spowodoje taki metlik w glowie, ze nic nie będę w stanie wybrac .

Mysle, ze najwygodniejszym, najlepszym i czasowo najoszczedniejszym sposobem skompletowania zestawu będzie najpierw zakup kolumny, a nastepnie jeden wyjazd do duzego miasta (w moim wypadku Poznania), wypozyczenie kilku zestawow klockow i roznych przewodow i przesluchiwanie tego wszystkiego w damu (slyszalem na forum już takie opinie, ze ktos był zachwycony w sklepie, a w domu to mu nie gra).

Gralem kiedys spory okres czsu na gitarze basowej, wiec wiecie na co będę zwracal szczegolna uwage. Dźwięk wole blisko, nie slyszany w kolumnach albo jeszcze dalej, tak jak np. w radiu - jakis taki przymulony, daleki, jak za jakas zaslona itp.. Sprezysty, miesisty, konturowy, zdyscyplinowany bas, tak, aby w brzmieniu struny gitary basowej czy kontrabasu dalo się slyszec cos ze „sprezyny” (oczywiście wiele tez zalezy od sposobu i jakosci nagrania, jakiego się slucha), a nie tylko niskie, gluche, przymulone brzmienie. Nie wiem czy ten bas dobrze okreslilem, ale Wy na pewno wiecie o co chodzi.

Co do sopranow i srednicy, to bardzo wiele przeroznych slow okreslajacych te brzmienia można wyczytac w czasopismach, jak również Wy ich uzywacie, ale na podstawie okreslen slownych i tak nie wiem, jak to powinno prawidlowo brzmiec. No chyba, ze w trakcie odsluchu odczuje cos, co będzie mi przeszkadzac jak np. bardzo wyostrzony sopran, ze az odczuwa się znieksztalcenia, a nawet bol w uszach, jakies takie przedluzone brzmienie spolglosek takich jak: „ s”, „c” itp. (przy wokalu i mowie slysze to w sprzecie powszechnego uzytku}.

. Mój pok, to 3,8m x 5,7m. Typowo z lewej strony (na dluzszej scianie ) mebloscianka,

na prawej scianie dwa okna (we wnekach 70 cm glebokich). Na wprost (krotszy bok), na srodku szafka, na ktorej stoi telewizor. Kolumny mialyby stac po obu stronach tej szafki

Podaje wybrane modele kolumn (na podstawie opinii prasowej i przewijajacych się na forum). Kolumny podzielilem na trzy grupy cenowe, ale nie odbiegajace od siebie roznicami cenowymi powalajaco. Jeśli uznacie, ze jakosc dzwieku w grupie trzeciej jest znacznie lepsza (nie tylko kosmetycznie, pomijalnie) jak w grupie pierwszej, jak również miedzy druga a trzecia grupa daje się zauwazyc znaczaca roznice – na korzysc tej trzeciej, to wybierzcie, wówczas Waszym zdaniem najlepsza kolumne z grupy trzeciej. Wybralem kolumny wentylowane do przodu, bo czytam, ze mogo być z nimi klopoty z ustawieniem i nie bardzo wygladalby pokoj z mocno odsunietymi od tylnej sciany np. jeszcze sporo przed szawke.

 

Proszę zatem o wyrazenie opinii, jakie z wymienionych przeze mnie kolumn byscie wybrali.

 

I

- Cabasse tobago MT-222

- Yamaha NS-300

- ESA Vivace

- Paradigm Performance Phantom v.3

 

II

- Paradigm Monitor 7v.3

- Paradigm Performance Legent v.3

 

- Infinity Alpha 50 – te z tej grupy najbardziej sie mi podobaja wizualnie –

dwa glosniki basowe po 200 mm, plus sredniotonowy 130 mm,

plus wysokotonowy 25 mm,

skutecznosc - 91 bB

 

III

- Paradigm Monitor 9v.3

- B&W 603 S3

- Wharfedale Pacific Evolution 30 (ewentualnie 40} – te podobaja mi się wizualnie

najbardziej z wszystkich wymienionych. Nagrodzone przez What Hi-Fi ? Sound & Vision {Anglia} -

ale jak to brzmi ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij może, od wyszukiwarki. Wklep w niej nazwę producenta, np: Paradigm i wyświetlą ci się wszystkie tematy, w których była mowa o Paradigmach. Trochę tego będzie, poświęciśz nieco czasu na czytanie ale poznasz rozmaite opinie urzytkowników oraz osób, które je odsłuchiwały. Byćmoże zwrócą twoją uwagę jakieś detale, które mogą wg. ciebie dyskwalifikować, bądź podnosić atrakcyjność danego modelu. Dalej niestety odsłuch i weryfikacja teorii.

 

Niestety nie słyszałem, żadnych z w/w zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lutek,

 

Jezeli preferujesz bas, jego jakosc to zdecydowanie Paradigm Monitor. Tylko do twojego pokoju chyba raczej 7 niz 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lutek

 

Możesz też rozpatrzyć możliwość wstępnego przesłuchania w sklepie trzech-czterech zestawów wzmacniacz/CD plus kolumny - zamiast od razu jeździć po sklepach z własnymi kolumnami.

 

Będzie wygodniej, a poza tym może przy zakupie całości uda Ci się wynegocjować większy rabat. Gra cały zestaw, a nie jego poszczególne elementy.

 

W opiniach dotyczących sklepów koledzy polecali Fripp w Poznaniu. Mniej polecany jest Audioklan, ale ma interesującą ofertę. Ja bym zaczął tak. Umów się telefonicznie na odsłuch konkretnych urządzeń np. w sobotę w najwyżej dwóch miejscach, w każdym rezerwując sobie około 2-3 godziny. Spisz wszystkie elementy zestawów i zapytaj się o ostateczną cenę. Potem daj znać na forum co się w nich Tobie podobało, a co nie. Na tej podstawie (w oparciu o porównania) będzie być może łatwiej coś jeszcze zaproponować. Jest oczywiste, że w sklepie sprzęt zagra inaczej niż w domu, ale jeśli w sklepie zagra źle ...

 

ESA i Cabasse z pierwszej grupy grają podobnie - raczej lekko, z rytmicznym ale nieschodzącym głęboko basem.

 

Paradigmy i B&W powinny mieć basu znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzabek >

 

Piszesz "- zamiast od razu jeździć po sklepach z własnymi kolumnami. "

 

W rozpoczetym watku napisalem - "Mysle, ze najwygodniejszym, najlepszym i czasowo najoszczedniejszym sposobem skompletowania zestawu będzie najpierw zakup kolumny, a nastepnie jeden wyjazd do duzego miasta (w moim wypadku Poznania), wypozyczenie kilku zestawow klockow i roznych przewodow i przesluchiwanie tego wszystkiego w damu (slyszalem na forum już takie opinie, ze ktos był zachwycony w sklepie, a w domu to mu nie gra)."

 

Na razie chodzi mi o doradzenie, ktora z podanych kolumn uwazacie za najlepsza. Na razie nikt nie napisal, czy warto rozpatrywac kolumny podane przeze mnie w I i II grupie, czy tez nie warto sobie nimi glowy zawracac, bo jakosc dzwieku z kolumn w grupie III bedzie znacznie lepsza i adekwatna do wyzszej ich ceny.

Jesli uwazacie, ze tak jest, to wyrazajcie opinie tylko o kolumnach z III grupy, a wowczas postaram sie wlasnie tych posluchac, Szczegolnie podoba mi sie Wharfedale Pacific Evolution 30, ale czy ktos ich sluchal i moze porownac do pozostalych ? A poza tym, gdzie ja je znajde w Poznaniu aby posluchac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lutek

 

OK, nie doczytałem. Istota zostaje jednak ta sama - zamierzasz kupić same kolumny w oparciu o porady, a potem szukać wzmacniacza i CD pożyczając elektronikę do domu. Tak czy owak proponuję opcję jak powyżej. Nie mam jednak zamiaru Cię do niej przekonywać.

 

Różnice jakościowe pomiędzy grupą I i III nie są ogromne. W grupie I wpisałeś całkiem przyzwoite kolumny. Nie odrzucałbym ich od razu. Zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do lepszego wzmacniacza. Zastanów się rzeczywiście, czy niektóre kolumny (Paradigm Monitor 9) nie będą za duże do tego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Jarzabek

 

" Zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do lepszego wzmacniacza. Zastanów się rzeczywiście, czy niektóre kolumny (Paradigm Monitor 9) nie będą za duże do tego pokoju."

 

Czytalem nie raz na forum, ze lepiej dolozyc do lepszych kolumn, ze one sa najwazniejsze w calym torze.

Co do wielkosci kolumn (rozumiem, ze chodzi o roznice w mocy), to nie wiem, o co chodzi w ich wielkosci w stosunku do powierzchni pomieszczenia. Dlaczego w danym pomieszczeniu nie moga byc zbyt duze kolumny.

Sadze, ze jesli sluchamy dajmy na to dwoch kolumn o roznej wielkosci (mocy) na tym samym poziomie dzwieku, to kolumna wieksza powinna grac czysciej, bo ma wiekszy zapas mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się mylisz.

Kolumny oprucz maxymalnych parametrów mają i minimalne. To raz. Dwa to to, że ze zbyt dużej kolumny w stosunku do pomieszczenia wydobywa się dużo kluchowatego basu. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale potwierdzam to swoimi jak i innych obserwacjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lutek

 

Chciałem pomóc a nie polemizować, ale trudno. Moc (i jej zapas) masz we wzmacniaczu a nie w kolumnach. A kolumny są bardzo ważne pod warunkiem, że napędzisz je dobrym wzmacniaczem.

 

Niektóre kolumny z założenia projektowane są do większych pomieszczeń (przy ich projektowaniu obiera się np. założenie, że mają grać głośno i czysto w pokoju 50m2). Jeśli uważasz, że potrzebne są Tobie w 20m2, to Twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzabek - w bylym wijewodztwie pilskim.

 

Co do kluchowato brzmiacego basu, w przypadku, gdy kolumny sa za duze w stosunku do pomieszcenia.

Grajac na gitarze basowej, musze stwierdzic, ze jakosc brzmienia dzwieku zalezala glownie od tego, na ile wytlumione bylo pomieszczenie. W pomieszczeniach z echem nie dalo sie grac. Wszystko budnilo, buczalo, brzmienie wszystkich instrumentow zlewalo sie, wzbudzalo itp. - okropienstwo. Jak wiedzialem, ze mam grac w takich miejscach, to wolalbym nie zarobic i sobie wstydu nie przynosic. W takich pomieszczeniach, chocby gral najlepszy zespol, nie da sie wytrzymc - trzeba uciekac. Natomiast wszystko inaczej brzmialo w pomieszczeniach dobrze wytlumionych, np. lokale z duza iloscia mebli, wystroju, zaslon, wykladzin itp. - tu bylo przyjemnie i chcialo sie grac. Co ciekawe, ze zdecydowanie lepiej sie gralo w pomieszczeniach (wytlumionych) malych, niz duzych, co sie kloci z opiniami, ze kolumny za duze do pomieszczenia zle brzmia - chodzi o bas. Moze w przypadku odtwazanej muzyki z kolumn tak faktycznie sie dzieje - tego rowniez nie wiem. Ale mowi sie, ze zespol gra na zywo, ale tak naprawde kazdy instroment brzmi wzmocniony przez wzmacniacz i dzwiek wydobywa sie rowniez z glosnikow. Malo tego, przy kazdej kolumnie jeszcze sa umieszczone mikrofony i to wszystko jeszcze raz przechodzi przez mikser, wzmacniacz i podawane na jakies wielkiej mocy konsole umieszczone z przodu - to jest dopiero kolomyja jesli chodzi o brzmienie. Bylem kiedys na dwoch takich koncertach na powietrzu ( w tym jeden bardzo znany zespol). Przed scena siedzial oczywiscie pan przy poteznym mikserze... ale nie wiem po co, jak on byl gluchy, jesli mogl zniesc to co bylo slychac z estrady. Zastanawialem sie wowczas - za co oni mu placa i jak to jest, ze tak znany zespol (juz legendarny) moze sobie na takie cos pozwolic.

Tak na dobra sprawe, kiedy wszystko jest podawane na przody, to jak mozna mowic o koncercie na zywo ? To ze widac ruszajacych sie ludzi, to nie wszystko.

Do tego jeszcze tak to wszystko brzmi, ze o niebo lepiej sluchac dobrych nagran w zaciszu domowym - na takie koncerty szkoda czasu, pienedzy i uszu.

Odszedlem troche od tematu, no ale to wiaze sie troche ze sprawa wielkosci kolumn i ich brzmienia w stosunku do wielkosci pomieszczenia. W kazdym razie zespol muzyczny (jesli kazdy instrument wzmocniony jest tylko swoim wzmacniaczem) brzmi lepiej w malym (wytlumionym) pomieszczenie, niz duzym ( moze dlatego, ze w pomieszceniu dozym zawsze sa jakies odbicia (echo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze chyba za duzo pisze i nikomu nie chce sie czytac. W takim razie skupcie sie tylko na tych trzech kolumnach z grupi III z mojego rozpoczetego watku. Czy ktos sluchal tych kolumn i moze ocenic, ktora z nich brzmi najlepiej - zalezy mi na dobrym basie. Szczegoly w rozpoczetym watku.

 

III

- Paradigm Monitor 9v.3

- B&W 603 S3

- Wharfedale Pacific Evolution 30 (ewentualnie 40} - te podobaja mi się wizualnie

najbardziej z wszystkich wymienionych. Nagrodzone przez What Hi-Fi ? Sound & Vision {Anglia} -

ale jak to brzmi ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikogo, kto sluchal Wharfedale Pacific Evolution 30 (ewentualnie 40), moze ocenic ich brzmienie i porownac do powyzej wymienionych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczysz się formułowac swoje pytanie/problem używając znaków interpunkcyjnych jak np. kropki - napewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc ;-) Weź no sam poczytaj swoje wcześniejsze posty i się zastanów czemu zostały mówiac delikatnie 'ominięte' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Akira

 

Wolno pisze na klawiaturze i mam klopoty z uzywaniem polskich trzcionek takich jak: ć, ś ż ą ó itp.(pisalbym jeszcze wolniej). Przeciez wiele osob tu na forum tez tak pisze i nie spotkalem sie, aby ktos z tego powodu zwracal komus uwage, a tym bardzej nie odpowiadal na posty.

Co do nieumieszczania kropek, to juz zupelnie nie wiem o co Ci chodzi. Kazde zdanie konczymy kropka i w moich postach na koncu zdan takie sa.

Niestosowanie wedlug Ciebie kropek ( co u mnie nie ma miejsca), mialoby byc przyczyna nie odpowiadania na moje posty ? - chyba jestes smiesznya(y).

Sadze, ze na razie nikt z uczestnikow forum ktorzy czytali, po prostu nie przesluchiwal interesujacej mnie pary kolumn i nie porownywal z wymienionymi przeze mnie.

Bede sie co jakis czas przypominal i moze trafie na kogos, kto bedzie mial doswiadczenia w tym zakresie, choc zdaje sobie sprawe, ze bedzie ciezko trafic na takiego. Przy pomocy wyszukiwarki przejrzalem wszystkie posty

zawierajace w tekscie nazwe kolumn, jednak w calych zasobach forum nikt ich konkretnie nie przesluchiwal, nie ocenial, co swiadczy o tym ,ze te kolumny sa jeszcze u nas zadkoscia.

Przepraszam, jesli w tym poscie skierowanym do Ciebie opuscilem kropke i pozdrawiam. (kropka :-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Lutek

Nie przejmuj sie - zeby wszyscy tylko tak pisali poprawnie i zrozumiale posty jak Ty, to byloby super.

Sam czytajac niektóre wpisy forumowiczow niewiele z nich rozumiem.

Ta Akira, to pewnie jakas nawiedzona polonistka i tez nie wiem o jakie jej kropki chodzi. Przede wszystkim sama musi sie podciagnac z pisowni i sposobem formulowania zdan.

 

--> Nawiedzona Akiro - "napewno" - na pewno piszemy oddzielnie.

"Weź no sam poczytaj..." - pieknie sformulowany poczatek zdania - jak Lutek zechce poczytac, to niczego nie musi brac.

 

--> Lutek

Rzeczywiscie nie spotkalem nigdzie postu z ocena brzmienia Pacific Evo 30 (wizualnie faktycznie sa ladne - przynajmniej na zdjeciu) i porownania go do innych kolumn w tym zakresie cenowym. Przypominaj sie zatem co jakis czas, to moze przypadkiem trafisz na kogos doswiadczonego w odsluchach, ktory rowniez tych sluchal, moze porownac i podzieli sie opinia tutaj na forum.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lutek,

 

Przez kilka dni miałem Bowers’y 603 s3 teraz mam 604 s3. Nie słuchałem szczególnie wielu innych kolumn w tym przedziale cenowym (tj. nie słuchałem też Paradigm’ów i Wharfedale).

Z Bowers’ów jestem więcej niż bardzo zadowolony. 604 to wprost gigantyczny i dobrze kontrolowany bas. W oczekiwaniu na przeprowadzkę do nowego mieszkania, stoją w pokoju 18 m.kw. Nawet w tym pomieszczeniu przy zamkniętych basrefleksach bas jest dobrze kontrolowany i nie dudni. Góra jest jednak rzeczywiści dość sucha i ostra. Mnie to nie przeszkadza, a lubię za to wysoki poziom analityczności dźwięku oferowany przez te kolumny. Polecam.

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Krzych L

Czy mozesz opisac roznice w brzmieniu 603 a 604. Na ogol w oponiach (takze prasowych) 603 sa dobrze oceniane i zwraca sie uwage na dobry bas. Czy sa roznice w barwie dzwieku we wszystkich zakresach brzmieniowych, w stereofonii, detalicznosci, scenie itp. ? Czy to tylko roznice w basie i czy sa tak znaczne, bo do 604 czeba sporo doplacic i przy nieznacznych roznicach w jakosci tylko samego basu nalezaloby sie zastanowic.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lutek,

Za krótko miałem 603 s3, które w dodatku nie były jeszcze wygrzane, aby wyrażać jakieś definitywne opinie.

 

Przeczytaj sobie odpowiedzi na moje pytanie o Bowers’y 604 s3 w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mogę jedynie powiedzieć, że po ponad półtoramiesięcznym wygrzewaniu Bowersy 604 generują takie dźwięki jakich nie słyszałem w 603 (piękna, naprawdę neutralna średnica i bas który potrafi trząść wszystkim wokoło, a jednocześnie sam jest naprawdę bardzo dobrze kontrolowany). Pokuj odsłuchowy mam całkowicie nie wytłumiony (gołe ściany na podłodze posadzka z płytek ceramicznych) i paskudny do nagłośnienia (bo otwarty na aneks kuchenny i na długi korytarz do drzwi wejściowych. 603 grały w nim dobrze, a 604 w nim całkowicie rządzą. Pojawił się potrzeba ustawienia pokrętła basowego na zero i zatkania basrefleksów.

 

O górze pasma nie piszę bo ta jest taka jak w 603.

 

Gdzieś na forum przewinął się wątek, że Bowers’y 604 to tak naprawdę nie zmienione Bowers’y 603 z dodanym jednym głośnikiem basowym. Nie jest to prawda (przyjrzałem się dobrze). 604 są znacznie potężniejsze (ważą 10 kilo więcej każda sztuka i są o ponad 10 cm głębsze).

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Krzych L

" Pokuj odsłuchowy mam całkowicie nie wytłumiony (gołe ściany na podłodze posadzka z płytek ceramicznych) i paskudny do nagłośnienia (bo otwarty na aneks kuchenny i na długi korytarz do drzwi wejściowych. "

 

Jestem zdumiony tym, co piszesz, ze to Ci dobrze gra. Nie mam zadnego doswiadczenia w odsluchach muzyki odtwarzanej. Mam za to duze doswiadczenie, co do brzmienia instrumentow muzycznych w roznych pomieszczeniach, bo gralem kiedys kupe lat na gitarze basowej w zespolach.

 

Musze stwierdzic, ze jakosc brzmienia dzwieku zalezala glownie od tego, na ile wytlumione bylo pomieszczenie Poprawiala sie rowniez w miare zapelniania sie pomieszczenia coraz wieksza iloscia osob. W pomieszczeniach z echem nie dalo sie grac. Wszystko budnilo, buczalo, brzmienie wszystkich instrumentow zlewalo sie, wzbudzalo itp. - okropienstwo. Jak wiedzialem, ze mam grac w takich miejscach, to wolalbym nie zarobic i sobie wstydu nie przynosic. W takich pomieszczeniach, chocby gral najlepszy zespol, nie da sie wytrzymc - trzeba uciekac. Natomiast wszystko inaczej brzmialo w pomieszczeniach dobrze wytlumionych, np. lokale z duza iloscia mebli, wystroju, zaslon, wykladzin itp. - tu bylo przyjemnie i chcialo sie grac. Co ciekawe, ze zdecydowanie lepiej sie gralo w pomieszczeniach (wytlumionych) malych, niz duzych, co sie kloci z opiniami, ze kolumny za duze do pomieszczenia zle brzmia - chodzi o bas. Jesli tak jest w przypadku kolumn, to nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje.

 

Nigdy nie mialem okazji posluchac jakis dobrze nagranych technicznie utworow, odtwarzanych na dobrym sprzecie. Nie wiem, jaka jest roznica midzy brzmieniem muzyki z jakiegos powiedzmy wiekszego rarioodtwarzacza czy popularnej tanszej wiezy a dobrego zestawu stereo. Porownujac ceny, to powinna byc to przepasc, ale czy jest ? - tego nie wiem.

 

Chetnie bym czegos posluchal u kogos, gdyby nadarzyla sie taka okazja. W tej chwili moi synowie maja tylko

wieksze radio Philipsa z odtwarzaczem CD, tak, ze na razie pozostaje mi sluchanie z komputera sciagnietych MP-3 przy pompcy wlasnie zakupionych sluchawek - Philips SBC HP 890.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lutek,

"Dobrze gra" jest oczywiście pojęciem względnym. W tym wypadku oznacza, że gra zdecydowanie lepiej niż poprzednie zestawy, tj. Koda 702, no i trochę lepiej niż 603 s3. Oczywiście pewnie będzie lepiej kiedy się przeprowadzę do nowego mieszkania, gdzie i pokój będzie większy, i parkiet będzie na podłodze itd. Na moje to w obecnym systemie i pokoju, o którym piszę, dudnienia i inne mankamenty basu nie występują (ale mogę mieć słuch stępiony - nie wiem).

 

Narzazie jestem trochę zajęty, ale jak będziesz miał czas i ochotę to kiedyś możemy się umówić na odsłuch u mnie, żebyś miał punkt odniesienia przy odsłuchach innych kolumn (jestem z Warszaw, Ursynów).

 

pozdr

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.