Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
IGNORED

Audiofilski klub miłośników APS AEON


sanu

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony odsłuchem w/w kolumn,będących w posiadaniu mojego braciszka,zdecydowałem się w końcu na zakup.No i zacząłem słuchać...Jak dla mnie rewelacja-teraz w grę wchodzi dobór przedwzmacniacza(na razie Alchemist Forseti, ale na pewno dokupię Pre Audiomatusa,a może kiedyś jakaś zbalansowana lampa-Skorpion?)-no i mam kilka systemów, o diametralnie różnych brzmieniach i zastosowaniach. Na szczęście wygląd APS-ów i ich wykonanie jest ponadczasowe.

Zastanawiam się jeszcze nad podłączeniem do preampu subwoofera B&W ASW600-co prawda regulacja na tylnym panelu APS pozwala na rewelacyjne dopasowanie basu(co wiąże się z jego lekkim poluzowaniem), ale to dałoby chyba odciążenie głośnika średnio-niskotonowego w kolumnach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne kolumny do 20m2 na ostatnich targach Music Media w Krakowie aż 12 wystawców prezentowało swoje wyroby właśnie przez te kolumny. Żadne tam Adamy czy inne wynalazki do niedawna modne w studiach tak nie brylowały.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają na 25m2. Neutralność pokazuje charakter preampu.No i nie preferują żadnego gatunku muzyki-fantastycznie zgrają i rocka i kameralistykę,a wokale-mmm....

Porównując do Jolidy mniejsza jest głębia sceny,ale może lampa to zmieni. Nie ma ktoś zbalansowanego Skorpiona PV2 do odsłuchu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, jako że w niedługim czasie stanę się posiadaczem Aeonów, mam do Was prośbę: czy

mógłby ktoś z Was zrobić fotkę spodu jednego z monitorów? Chodzi o to, że mam zamiar kupić standy,

i chcę się zorientować jaki blat górny zamówić. Rozmiary znam, chodzi o to czy tam są jakieś

wypustki, gumki itp. Pomocne byłoby też jakby ktoś się pochwalił jakie standy posiada :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie EONow. W zasadzie dwa, a moze i trzy:

 

1. Jak sie sprawdzaja przy ciszchym odluchu, wieczorem? Orientacyjnie w normalnym zestawie galka wzamcniacza odkrecona na godzine 8.

 

2. Jak wyglada glebia, stereofonia? Jesli ktos ma bezposrednie porownanie z poprzednimi, bardziej konwenjonalmymi zestawani i mogly rzucic kilka nazw i porownian. To dalo by mi jakeis oparcie.

 

3. Bas, jak sie ma w porownaniu do zamknietych, wiekszych podstawkowcow, typu NHT, ATC. Chodzi mi o roznoroznisc i dokladnosc. Oczywiscie srednica i gora jest dla mnie wazna, ale nie lubiena dole bezladnego lojenia.

 

Bylbym bardzo wdzieczny za opinie, wskazowki, uwagi. Im wiecej tym, lepiej. Niestety odluchy niemozliwe, za wieksza woda nikt o tych zestawach nie slyszal, nie mowiac juz o importowaniu. Stad musze bazowac na doswiadczeniach innych. Oczywiscie przewertowalem siec, jak sie dalo, ale czym wiecej tym lepiej.

 

Jakie gatunki muzyki? Krotko: wszytsko. Zaczynajac na kameralniej klasyce, poprzez bardziej monumentalne kompozycje, jazz, wokal, rock, electronike itd itp. Pokoj okolo 25m2.

 

Z gory dzieki za pomoc,

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"christophern, 16 Lis 2009, 17:01

 

>dzięki lucmaster, jeszcze tylko jedna rzecz: czy blat górny powinien być rozmiaru kolumny? Aeony są

>dość duże, i się zastanawiam czy jak blat będzie miał 20x20cm to będzie ok?"

 

 

 

ja mam mniejszy nawet blat, ważne żeby podstawki były ciężkie, bo Aeony trochę ważą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nsnotes, 16 Lis 2009, 12:56"

 

 

1) przy cichym odsłuchu słychać "dużo", nie jest tak że połowy dźwięków nie słychać, basik chodzi cały czas :),

 

2) akurat głębia i stereofonia nie są chyba najmocniejszą stroną tych monitorów, być może to wina 16 metrowego pokoju, tutaj takie proac 1sc "znikały" lepiej, w 25 metrowym pokoju może być lepiej,

 

3) bas jest szybki, schodzi nisko i jest fajnie zróżnicowany, duża klasa!

 

pozdr.

ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucmaster, zmartwiłeś mnie trochę punktem 2. sam miałem nadzieję w bliskiej przyszłości je kupić. musiałyby grać sporo lepiej od tego co mam teraz. niestety moje sonusy mają maleńki głośnik średnio-nisko tonowy i bas jest dość "lekki".

może ktoś z klubu jest w warszawy??

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas - u mnie pokój mały, skrzynki spore, nie ma szans na pełne oderwanie dźwięku od kolumn, ale oczywiście jest tutaj scena dźwiękowa, całkiem spora, choć gościły u mnie już kolumny bardziej "bajeranckie" pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucmaster, dzieki za wskazowki. Brak glebi troche mnie martwi. Jest to dla mnie jeden z wazniejszych elementow prezentacji. Rozniez w tescie Paculy doszukalem sie, ze wyzsze tony nie sa az tak wysokiej klasy, co byc moze wlasnie ze typ prezentacji. Ech, zeby mozna bylo posluchac.

 

Jeszcze raz dzieki. Jakby ktos mial cos wievej do dodania, chetnie posluchac. W koncu chyba jestescie milosnikami tych monitorow ;-)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko stwierdzić to, co usłyszałem na AS 2009. Głębi ani precyzyjnej lokalizacji nie uświadczyłem na nagraniach, które akurat były odtwarzane. Oderwania dźwięku od kolumn również. Raczej obraz typu ściana dźwięku, co niekoniecznie musi być wadą. Dźwięk odebrałem jako dynamiczny, trochę ofensywny na przełomie średnicy i góry. Może wrażenia byłyby inne gdyby nie nazbyt podkręcona głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z preampem lampowym, przy dobrze zrealizowanych płytach dźwięk wychodzi poza kolumny, większa jest też głębokość sceny w porównaniu z tranzystorem; rodzaj góry zależy chyba od materiału głośnika wysokotonowego, tytanowy lub materiałowy, podobno ten pierwszy jest bardziej szczegółowy i ostrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytanowa kopółka nie jest ostrzejsza w negatywnym słowa znaczeniu ,po prostu takie dźwięk jak np. talerze dokładniej i dłużej wybrzmiewają do końca dla tego wrażenie że jest tej góry więcej

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aeony z tytanowa kopulka sa, stoja i sie wygrzewaja. Wrazenia soniczne pozniej, po Swietach. Niech sie wygrzewaja.

 

Z praktycznych uwag, to sa duze monitory, bardzo duze. W porownianiu do moich monitorow NHT, to pewnie ze 3 takie by sie zmiescily w jednym Aeonie. Nie bardzo widze, jak te glosniki w mniejszym, pokoju typu 5x3m mialyby wygenerowac znakomita stereofonie. Za duze kolubryny na takie super szerokie, stereofoniczne granie w malym pomieszczeniu. Pewnie m.in. dlatego APS zrobil IO i bardzo dobrze, kazdy moze sobie dobrac rozmiar do potrzeb.

 

Podstawki tez musza byc solidne. Na moich obecnych, prawie samorobach, gdzie NHT wygodnie sie usadowialy, Aeony siedza okradniem. Nic sie nie przewraca, ale do pelnej stabilnosci jeszcze daleko.

 

Glosniki przyjechaly porzadnie zapakowane, dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi ciosami Pudziana. Przydalo sie. Dziury w kartonach, w tym jedna calkiem spora, swiadczy o tym, ze dodatkowa warstwa pianki i maksymalne odsuniecie glosnika od scianek kartonu jest lepsze niz polisa ubezpieczneiowa. Godnosc Aeonow pozostala nienaruszona.

 

Na minus brak kabla zasilajacego w kartonie. Szukalem kilka razy, myslalem ze sie gdzies zawieruszyly, taki duzy ten karton. Niestety nie zalazlem. Przydal by sie od razu, a tak musialem biegac do sklepu, kupic dwa i dluzsze.

 

Generalnie glosniki robia wrazenie rozmiarami, szczegolnie na przymalych podstawkach. Wykonczenie standardowe, bez fajerwerkow, ale schludnie, klasyka. Mechanicznie nienagannie, dobra robota.

 

Niech sie wygrzewaja i nabieraja muskul. Dluzszy opis wrazen niedlugo, ale... sluchajac piate przez dziesiate chyba juz teraz nie jest zle, co zazwyczaj dobrze wrozy.

 

Stay tuned,

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.