Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
IGNORED

Audiofilski klub miłośników APS AEON


sanu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wronka napisał:

Panowie 

Jaki dac preamp czy co budżetowo tych kolumn? Aby komputer, cd, tv itp spiac

Mam zamiar pozbyć sie standard stereo i zakupic ow kolumny ale niemam pojecia kompletnie o xlr 

 

Przerobiłem trochę DACów z tymi paczkami. Jaki masz budżet ? Jeśli niewielki to polecam M-DAC w używkach. Były Hegle, OPPO, CAYIN, Mytki. Fajne ale drogie i czy lepsze ? Hmm PRE w M-DAC dawało radę. Kolejna propozycja to koniecznie AGD. Super DAC, PRE niezłe, a i dziurka pod słuchawki będzie przyzwoita jak skusisz się na combo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, piotrek7 napisał:

DIY. 

 

Moim zdaniem (podkreślam moim zdaniem) nie wiele zyskasz. Mi robił kable kolega z sąsiedniego forum i było super. Podpinałem do nich jakieś wysokie Nordosty, Chordy, VDH droższe od tych paczek i ja tam nie widziałem w tym sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mialem porownanie klasikow do aeonow w tym samym zestawie w tym samym pokoju. Posiadam aeony a klasiki kupilem dla Brata. Jestem naprawdę w szoku jak klasiki grają. Fakt to jest kolumna budżetowa w wykonaniu, suwaki, wejścia, ogolna jakość budowy nie jest pozwalająca jak w aeonach jednak nikt tu na dźwięku nie oszczedził.

Pierwszy odsłuch był w trybie passive- suwak od basu w tej pozycji pozwala grać z dedykowanym subwooferem. Dźwięk miał świetną średnicę a metalowa kopułka kąsała jak osa. Było bardzo dużo treści w gorym przekazie do samego konca, średnica równa, bez upiekszen. Bas.. No basu nie bylo, jedynie odczuwalne okolice 100hz nazwac basem ciezko. Nie wiedziałem że mam tak ustawione monitory, które w trybie bez subwoofera mają być ustawione na extended.

W tym trybie bas mnie zaskoczył, klasiki zagraly na prawdę dużym dźwiękiem, gainroom + br z tyłu dawał wrażenie że kolumny są dużo dużo większe. Wychylenie srednioniskotonowej 18 działało jak pompka do dolnych rejestrów, jednak bez rozlazłości. Monitory mają jednak wadę i to sporą co w moim przekonaniu powoduje, że można pokusic sie o przerobienie kolumny we wlasnym zakresie. Br jest kawalkiem plastiku który przy pewnych sytuacjach muzycznych bardzo ale to bardzo smarka, to nie jest w dolnych granicach ich możliwości tylko w pewnych sytuacjach. Sądzę że należałoby zrobić pomiar w różnych wariantach lokacji wytlumienja bo jest ono przyklejone do rurki na poczatku i wzbudza sie gdy pompka ma duzo do ogarnięcia.

Całość mnie zabiła za uzywane dalem 2.5 k co uwazam za kwote trywialną versus możliwości tych monitorow. 4 k w sklepie sa kasą godną tej jakości dźwięku.

Jak porownanie do aeonow? Aeony sa glosniejsze i to od razu slychac. Aeony graja jasniejsza średnią góra przez co srednica skierowana jest ku jasnoaci jednak to za sprawa podzialu i pierscieniowej kopułki wysokotonkwej, ona przerabia sporo srednicy stad ta jasność jednak dół wokali idzie juz z 22 i ja to czuje wzgledem klasikow tak ze ten głos jest rozjasniony jednak nie tak rowny jak w klasikach gdzie to pasmo obrabia 18. Ktos pisze ze scisniety, to jest monitor ja bym powiwdzial ze równy, bo tam gdzie poszukiwałem spojnosci ona byla i Whitney zaśpiewała tak jak to nagrali a nie tak jak sobie wymyśliłem.

Reszta zestawu to wspomniana przez Paprocha sterta plytek i kabli a przewody to melodika purple rain. Btw mialem ostatnio audioquesty i to po xlr gra tak samo na jednych i drugich jakby sie ktos mial dluzej nad kablem zastanawiac.

Za pare dni odpale u zanjomka inne klasiki na ciekawej drabince Tisbury po RCA w zestawie z Regą winylem i odtwarzaczem cd- modelu nie pamietam. Zobaczymy czy bedzie taka świetna zabawa jak z moim DAC czy DAC w ogóle. Te monitory sa wrazliwe na zrodlo i mam nadzieje ze nabywca bedzie zadowolony. Pzdr!

 

Edytowane przez stojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.