Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
IGNORED

Audiofilski klub miłośników APS AEON


sanu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arek__45, 17 Sty 2010, 00:28

 

>....koniec reklamy...:)))))))

>

>

>

>

> za uwage dziekujemy ......

 

 

Arku_45,

 

co przez ten miesiac zrobiles, zeby poprowadzic ze mna konsktuktywny dialog na temat APS czy tez NHT, ktore tak bardzo kochasz? Chociaz nie wiem czy z Twojej strony jest to milosc zupelnie bezinteresowna. W koncu musi byc jakis powod tego ,ze nagle sie tu pojawiles i rzucasz miesem. Wypozyczyles APSy? Wiesz, mozna zwrocic bez problemu. Porownales do swoich NHT? Posluchales chociaz te swoje NHT na utworach, ktore przytoczylem powyzej i opisales swoje dzwiekowe wrazenia.

 

Nie... Wiec, po co piszesz? Zal Ci tylek sciska, ze zadowolony klient APS postanowil cos napisac o glosnikach, ktore sie spodbaly? Czy tez obawiasz sie, ze sprzedaz NHT spadnie? Na innych forach tez sie tak udzielasz? Jest wiele innych firm, ktore maja swoich wielbicieli i konkuruja z NHT na rynku, wiec czemu nie pojdziesz tam pisac swoje "super konktruktywne opinie poparte jakze doglebnymi przykladami". Wiec o ile masz cos konkretnego w temacie APS/NHT do powiedzenia, a jak widac nie masz, to moze lepiej zamilcz.

 

Dla pozostalych czytajacych i zainteresowanych, APSy u mnie zostaja, nie odsylam ich spowrotem do producenta. Dzwiek podoba mi sie na tyle, aby sprzedac pozostala elektonike i zbudowac wokol nich nowy system. Przykro mi bardzo, ale NHT w tej chwil nawet nie nadaja sie dla mnie do kina domowego. Stoja w kartonie i czekaja na zsylke.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Ja tylko sobie "drwie" z Ciebie , nie "rzucam miesem" to raczej Twoj sufler i kibic z Krakowa o to sie postaral...nigdy nie napisalbym slowa gdyby punktem odniesienia byly...jakiekolwiek inne kolumny aktywne a tak co Ty porownujesz -glosniki czy wzmacniacze?

Zdobadz sie ze odrobine releksji...

 

..ot chocby te nawet..

http://www.dv247.com/studio-equipment/nht-pro-audio-m-oo-active-mini-monitor--42753

post-15075-100005044 1263736622_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45,

 

>Ja tylko sobie "drwie" z Ciebie ,

 

I wlasnie tego nienawidze, buractwa i cynizmu...

 

>to raczej Twoj sufler i kibic z Krakowa o to sie postaral

 

Nie mam zadnego suflera i kibica z Krakowa. Prosze obudz sie ze swoich kapitalistycznych marow. Nawet nie mieszkam w Europie i wierz jakies tam biznesiki w takim malym kraju, jak Polska naprawde mi powiewaja.

 

>nigdy nie napisalbym slowa gdyby punktem odniesienia byly...jakiekolwiek

>inne kolumny aktywne a tak co Ty porownujesz -glosniki czy wzmacniacze?

 

Porownuje to co mi sie podoba. Technologia przeciw technologii. Produkt przeciw produktowi. Nastepnym razem porownam do sluchawek dousznych. Bo tak mi sie bedzie podobac.

 

Porownuje dzwiek, to co wlatuje do moich kanalow usznych i jest obrabiane porzez moj mozg. A co gra i jak jest zrobione, malo mnie obchodzi.

 

 

Zdjecie juz wkleiles, zaczynasz byc konstruktywny w temacie. To skoro juz je masz, to teraz prosze porownaj NA POSTAWIE ODCLUCHOW z APSami. Chetnie poslucham. Tylko prosze na podstawie odluchow, a nie teoretyzowania.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 17 Sty 2010, 22:44

>Nawet nie mieszkam w Europie i wierz jakies tam biznesiki w takim malym kraju, jak Polska naprawde

>mi powiewaja.

 

Fajnie, że ty robisz większe biznesy w swoim wielkim państwie niż jakiś Kulczyk, Gudzowaty czy Solorz w malutkiej Polsce! Ale najważniejsze, że nienawidzisz buractwa i cynizmu...

 

Respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik,

 

swietnie, ze odezwales sie teraz, jak duma zakula. Szkoda tylko, ze nie miales nic do powiedzenia jak pisalem w temacie tego watku przez ostatnie 10 postow. Teraz juz rozumiesz, co mam na mysli? Poza tym wierz mi, dla wiekszosci mieszkancow tej planety, Polska to tylko maly kraj gdzies w srodku Europy, wiec nie ma sie za bardzo co oburzac. Ale to tylko moja opinia.

 

Natomiast chetnie poslucham co masz do powiedzenia APSach. Naprawde...wiec prosilbym o merytoryczne wpisy w tym watku, po co zasmiecac wpisami swiatopogladowymi...

 

 

Arku_45, to co z tymi wrazeniami odsluchowymi? Bedzie mial troche czasu zeby je zrobic i porownac z APSami? No wiesz, trzeba postawic obok te NHT ze zdjecia, potem APS, puscic kilka kawalkow, najlepiej w kilku sesjach przez kilka dni i opisac wrazenia...

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

w najnowszym HI-Fi Choice jest test Aeonów. niestety poziom merytoryczny publikowanych w tej gazetce testów jest moim zdaniem bardzo słaby - w zasadzie można się ograniczyć do obejrzenia ilości gwiazdek i przeczytania podsumowania w ramce.

dla zainteresowanych podaję, że dostały bardzo wysokie noty :)

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z Kolegów "walczył" może z wgnieceniem środkowej części mid-basu? jedna z moich kolumn została sfaulowana przez mojego najmłodszego dzieciaka :(

w dźwieku różnicy żadnej nie słyszę, ale cholera jak słucham to się cały czas na to wgniecenie gapię... i szlag mnie trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyladowal u mnie z APS AEONami przedwzacniacz Jungson PA-1. Wedlug producenta klasa A, pelny dual mono, symetryczny uklad, regulacja glosnosci drabina rezystorowa i cala reszta audiofilskich smaczkow. Zewnetrznie budowa bardzo solidna. Czyli w tej chwili teoretycznie (poniewaz nie sprawdzalem pod maska, jak ten pelny symetryczny uklad zostal faktycznie zaimplementowany) caly tor, zaczynajac od przedtwornika, a konczac na glosniku jest sytemtryczny.

 

Jak gra? W mojej skromnej opini nastapila znaczna poprawa w stosunku do niesymetrycznego McInstosha. Po pierwsze barwa. Niskie tony staly sie lepiej wypelnienione czy tez nasycone, co slychac szczegolnie przy dobrze nagranym fortepianie. Korektor z tylu APSow powedrowal na 0dB i tak jest dobrze. Gora spokojniejsza i lepiej poustawiana, ciagle ze wszystkimi audiofilskimi smaczkam. Pokretlo od tego zakresu na APS jest w tej chwili ustawione na 0.5dB. Srednica i wokale co najmniej tak samo dobre. Stereofonia zdecydowanie lepiej, szerzej, glebiej, z lepszym oddaniem akustyki. Naprawd jest bardzo dobrze. Na wielu nagraniach scena typu 120 stopni szerokosci z wyraznie zdefiniowanymi krancami bazy. Generlanie zdecydowany krok do przodu. Jest to co najmniej bardzo dobry przedwzmacniacz. W cenie, ktorej go kupilem, wrecz wybitny ;-)

 

Jak dla mnie zmiana elektorniki w tej chwili sie konczy, pomijajac drobnice taka jak kable itp. Mozna lepiej, ale chyba za duzo duzo wiecej pln. Nastepny krok to akustyka. Tu bedzie z czym powalczyc, ale biorac pod uwage, ze juz teraz APSy rozwijaja skrzydla szeroko, po zmianach moze byc naprawde fajnie.

 

nsnotes

post-25054-100003282 1265380301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes - gratuluję zakupu.

wydaje się, że spośród chińskich firm, których sporo ostatnimi czasami, Jungson i Opera jakościowo się wyróżniają in plus. Pamiętam, że integra Jungsona grająca w klasie A wywoływała w zasadzie same ochy i achy, a ludzie napędzali nią elektrostaty.

ja ostatnio też zmieniłem pre na Alchemista Forseti odkupionego zresztą od założyciela wątku. przyznam, że jestem zadowolony bardzo. w dosyć przejrzystym torze ten Brytyjczyk dodał pewnej plastyczności ułatwiającej odsłuch nawet gorzej zrealizowanych płyt. jedyny minus - brak pilota.

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucmaster, rzeczywiscie Jungson wydaje sie byc bardzo kompetentnym zawodnikiem na rynku, w przeciwienstweie to wielu innych chiskich produktow. Lokalny przedstawiciel dal mi 3 lata gwarancji, co jest raczej ewenementem na tutejszym rynku i o czyms swiadczy. Kontakt byl bardzo szybki i bez problemu sprzet zostal przywieziony do mojego domu do testow z innego miasta. Mam wrazenie, ze firma stawia na jakosc. Poza tym znam paru innych ludzi z innymi produktami tej firmy i sa zadowoleni. Zreszta akurat dzisiaj ide na odsluchy lampowych monoblockow Jungsona, ale to juz mocno poza tematem watku ;-)

 

Pozdrawiam,

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze dodac najwazniejsza rzecz jesli chodzi to Pre. Dzwiek, w stosunku do mojego wyzsluzonego McIntosha stal sie bardziej analogowy. Bylo to zauwazalne od pierwszego wlaczenia. Prawdopodobnie dzieki wlasnie nasyceniu nizszego zakresu i usuniecia szorstkosci z wyzszego. Z tym, ze nic nie jest maskowane w porownaniu do poprzedniego zestawienia.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

>hAsiok, 27 Lut 2010, 00:17

>

>testował ktoś może z was podpięcie tych kolumn bezpośrednio do preampu beresforda 7520??

>pytanie jak wypada takie połączenie i czy jest w ogóle możliwe (pewnie przez jakąś przejściówkę

>chinch-->XLR)??

>pzdr

 

Beresforda nie znam. Jednak pewnie ma wyjscia RCA. Jesli tak to musisz zmontowac czy tez kupic przejsciowke lub kabel RCA->XLR. Schemat polaczenia pinow jest w manualu APSow ewentualnie mozna znalezc na necie. Osobiscie gralem tak ze starszym pre McInstosha. Nawet lepiej, bo korzystalem z wyjscia sluchawkowego ;-) Gralo, oczywiscie ze gralo. Nawet nie bylo zle, ale zawsze mozna lepiej ;-)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundnąłem swoim APS-om te sygnałowce od Supry:

 

http://sklep.bestaudio.pl/kabel-sygnalowy-supra-effi-p-139.html

 

w stosunku do no-name mikrofonówek jakich używałem dramatycznego przełomu nie ma. mam wrażenie że kontur dźwięku jest wyraźniejszy.

 

natomiast sam zakup w sklepie i obsługę polecam. bezproblemowe.

 

aha - wtyki Supry świetne.

 

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Pomyslalem, ze podziele sie z kolegami swiezymi przemysleniami na temat APSow.

 

Otoz mialem okazje byc ostatnio na koncercie szopenowskim w nienajgorszej akustycznie sali i z wykonawcami, przynajmniej kilku, na przyzwoitym, srednim poziomie. Panowanie grali na Steinwayu, a ja siedzialem w drugim rzedzie. Sytuacja z punktu widzenia tego watku jest o tyle ciekawa, ze byla dla mnie okazja zresetowanie mojego wyobrazenia o tym, jak gra taki fortepian i mozliwosc swiezego porowniania z charakterem APSow. Oprocz czerpania przyjemnosci z koncertu, ktory mial formule recitalu, probowalem rowniez zapamietac wrazenie brzmienia Steinwaya, zwracajac uwage na istotne cechy. W domu porownywalem z Zimermanem (Ballady, Deutsche Grammophon).

 

Chcialbym podkreslic kilka faktow. Po pierwsze pokoj ciagle jest przed ataptacja akustyczna, w wiec ciagle wnosi sporo do dzwieku. O tym za chwile. Po drugie, wydaje mi sie, ze na dzisiaj z elektoniki najslabszym punktem mojego systemu jest niemodyfikowany DAC Behringera. Nienajgorszy w ogolnym pojeciu, ale mimo wszystko jest to jedno z waskich gardel.

 

Wracajac do APSow, generalnie pozytywnie. Oczywisci jest pare "ale". Pierwsze odsluchy robilem na dosyc wysokim, jak dla mnie poziomie glosnosci, okolo 70-80db w szczycie. Ustawienia na APSach, bas i wysokie 0, korekcja basu wlaczona. Wrazenie barwy fortepianu bylo calkiem dobre. Moze brakowalo odrobine wypelnienia na dole i gora byla troche zbyt lsniaca. Zrobilem korekcje bas +3, gora -0.5. Balans totalny zblizyl sie bardziej do zapamietanego przeze mnie z koncertu. Dla mnie wystarczajaco blisko na dzien dzisiejszy. W zasadzie jedyna rzecz, ktora chcialbym bardziej uslyszec do drewniany posmak tego instumentu. Ale:

 

1. Jak mowie, rezonanse pokoju ciagle nie opanowane. A jesli tak to na pewno sa gorki i dolki w dolnym zakresie, ktore maja wplyw na dolne pasmo. Rowniez poglos pokoju niekoniecznie musi dobrze wplywac na na reszte pasma. Mysle, ze dzwiek z moim pokoju ciagle jest "przybrudzony" charakerem tegoz pokoju.

 

2. Trzymajac sie opisow modyfikacji DACa przez kolegow z DIY, orginalny Behringer prawdopodobnie przyczynia sie do odtwarzanego dzwieku negatywnie i poprawienie stopnia wysciowego moze, w moim systemie, zblizyc brzmnienie do magii fortepianu. Oczywiscie mozna kupic/wypozyczyc lepszy na ilemas tam tysiecy dolarow, ale ja rezerwuje sobie zabawe w modyfikacje DACa ;-)

 

3. Akustyka koncertu i akustyka nagrania niekoniecznie musza byc takie same. Co wiecej, to co ja slyszalem z drugiego rzedu niekonienie musi byc slyszane tak samo przez mikrofon nagraniowy. Mysle, ze trzeba o tym pamietac robiac tego typu porowniania. Inne warunki, nie kazdy fortepian musi brzmie tak samo, nawet Steinway. Tu jest chyba pewnien kruczek jesli chodzi o "audiofislkie" oceny brzmienia.

 

Nastepnie wprowadzilem na APSach ustawieniea Jacka Paculy: bas +6, gora -1.5. Tutaj z kolei wydawalo mi sie, ze instument stracil blask, a potega brzmienia byla przesadzona. Przynajmniej przy glosnym graniu. Natomiast przy cichszym bas moglyby (dla tegoz fortepianiu) zostac na +6. Gora natomiast na -1.5, jak dla mnie byla zbyt matowa. Ale znowu, Jacek i ja mamy inne pokoje i inne nagrania.

 

Ogolnie po 3 miesiacach sluchania APSow jestem zadowolony (panie Arku... ;-) Te glosniki ciagle maja jeszcze spory potencjal do pokazania. I w zwiazku z tym powoli czas zabierac sie za akustyke. Bedzie sie dzialo...

 

Jesli ktos chcialby podyskutowac o wrazeniach powyzej lub ogolnie to zapraszam.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nsnotes, 14 Mar 2010, 13:25

 

>Nastepnie wprowadzilem na APSach ustawieniea Jacka Paculy: bas +6, gora -1.5. Tutaj z kolei wydawalo

>mi sie, ze instument stracil blask, a potega brzmienia byla przesadzona

 

>Gora natomiast na-1.5, jak dla mnie byla zbyt matowa

 

To jest właśnie uroda dwudrożnych kolumn i 8" na basie :)

Ponieważ mam 4 drożne a w nich stare ale porządne 3" kopółki Dynaudio D 76 i 15" Sansui na dół wiem doskonale że przenoszenie szerokiego pasma przez 1 albo dwa głośniki jest bardzo trudne. Ostatnio słuchałem w studio wokalu żeńskiego który ciągnął sobie z harmonicznymi do 20kHz :) a podstawowy zakres do 5,5 kHz i byłem zadowolony bardzo z brzmienia i nawet pochwaliłem wokalistkę jaki czysty matowy ma wokal;później uświadomiłem sobie że podczas rozgrzewki głosu (wokalistka tuż obok) był on bardziej soczysty niż ten z bezpośrednich odsłuchów na monitorach. Tak to jest ewidentny efekt odtwarzania 8" szerokiego pasma! Duża membrana jest za za mało subtelna żeby oddać te niuanse i soczystość. Wiem że może być nieco lepiej choćby na KRK Expose ale nie pamiętam ich już tak świetnie żeby powiedzieć: tak wokal jest bardziej soczysty. Mimo pewnej pamięci do brzmienia to jest za trudne jak dla mnie-czas robi swoje .To samo z tym fortepianem 15" pokazał by Ci że wcale nie trzeba go windować na +6dB ale czy w tym małym pomieszczeniu w ogóle byś go prawidłowo odebrał? Podbicie basu działa podobnie jak w zamknietych słuchawkach jest go wtedy dużo ale czy na pewno takiego :) spróbuj się wsłuchać w ten płytowy fortepian.

Dalej twierdzę że APS AEON to za te pieniadze super zestaw no a ten Behringer wybacz nie wart upgrade'u i to nie ta liga do APS-ów

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, KRK Expose moga byc lepsze w takich niuansach, tyle tylko, ze sa 2-3 razy drozsze. I tu juz zaczynamy wchodzic w zakresy cen komponentow hi-endowych (mam na mysli hi-end sprzed ery audiofilkiego konsumpjonizmu ;-)

 

Generalnie to sie troche przyczepiam do APSow, ale dobrze jest sobie podyskutowac co mozna zrobc lepiej. Zawsze mozna cos zrobic lepiej ;-)

 

Fortepianu jeszcze poslucham, rowniez na kilku innych nagraniach. Poza tym mam jeszcze kilka innych pomyslow na potestowanie. W tej chwili moja aktualna pozycja odluchowa + rezonanse moga nie pomagac w osiagnieniu potegi brzemienia, a wrecz przeciwnie.

 

Po drugie, wydaje mi sie, ze zeby robic takie porownanie trzeba sluchac na zblizonym poziomie glosnosci i dynamiki. Mysle, ze przy cichszym sluchaniu (u mnie zazwyczaj 50-60dB) zmienia sie sposob postrzegania dzwieku i uwage przyciagaja inne aspekty. Przynajmniej w moim przypadku.

 

A trzeba testowac szybko, bo kilka nastepnych dni i zapomne jak bylo na zywo ;-) Wroce do watku za kilka dni.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, moje stare NHT zostaly sprzedane. Nowy wlasciciel podlaczyl je do systemu Regi i mialem okazje posluchac je dluzej w tej konfiguracji. Powiem tak, jak na swoja cene z drugiej reki graly calkiem fajnie i usmiech zagoscil na twarzy nowego wlasciciele, ale... polotu do APSow to one jednak nie mialy...

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nsnotes, 15 Mar 2010, 01:31

>Po drugie, wydaje mi sie, ze zeby robic takie porownanie trzeba sluchac na zblizonym poziomie

>glosnosci i dynamiki. Mysle, ze przy cichszym sluchaniu (u mnie zazwyczaj 50-60dB) zmienia sie

>sposob postrzegania dzwieku i uwage przyciagaja inne aspekty

 

APS AEON jako głośniki średniego pola dla tego są takie dobre bo bardzo dużo informacji przekazują także na niskich poziomach głośności co jest ulgą dla realizatorów dźwięku. Duże szafy grające z taką jakością na niskich poziomach głośności są chorendalnie drogie. Przypomnę tylko że czym głośniej słuchamy tym zmysł słyszenia ulega zmęczeniu czytaj przytępia się. Przy takiej konsolecie realizator spędza 8 i więcej godzin i np.. przy realizacji kapel rockowych nap.. na maxa po roku już by nie słyszał istotnej dla nagrania połowy.

 

>Generalnie to sie troche przyczepiam do APSow, ale dobrze jest sobie podyskutowac co mozna zrobc

>lepiej. Zawsze mozna cos zrobic lepiej ;-)

 

No cóż moje poprzednie wpisy dotyczyły sesji nagraniowej w bardzo dobrze adaptowanej akustycznie reżyserce. Testy były robione równolegle podczas nagrania na gotowo przygotowanego materiału. Oprócz wokalu było pianino i kontrabas. Pianino było odtwarzane z bardzo dobrej klawiatury ale niestety tylko MIDI :( tak że w tym ostatnim przypadku ciężko o referencję, referencje za to robił mikrofon z górnej światowej półki, mikrofonowy wzmacniacz lampowy ukochany przez nagraniowców. Tak że osąd nad APS-ami był bardzo surowy, mimo to jak widać człowiek całe życie się uczy no ale najważniejsze w tym żeby to nas kręciło :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffael,

 

ustawilem bas na 0db w APSach i posluchalem fotepianu solo jeszcze raz. Ale tym razem na innych nagraniach: Kissin, Andi, Donohoe, Lang. Balans, potega i soczystosc na tych plytach jest podobna do wrazenia z koncertu, nawet przy stosunkowo cichym sluchaniu charakter tego instrumentu jest zachowany. Oczywiscie +/- i pamietajac o proporcjach, nnaczej sie slucha, gdy forte urywa glowe, a inaczej gdy sobie prawie ze plumka ;-)

 

Co wiecej, wczesniej, z zupelnie inna muzyka, czy to jazzem, popem czy tez elektronika, za kazdym razem gry probowalem podbic bas, predzej czy pozniej ladowal on na 0. Z prostego powodu, muzyka zaczynala byc dominowana przez ten zakres. APSy, przynajmniej dla mnie i w moim pokoju, zazwyczaj graja dobrze basem ustawionym na 0.

 

Moj blad po koncercie polegal na tym, iz zasugerowalem sie ze Zimmerman z Deutsche Grammophone powinien byc nagrany referencyjne i tylko tej plyty sluchalem. Na tym opieralo sie moje porownanie, a nie sprawdzilem z innymi nagraniami swiezo po. Okazuje sie jednak, ze DG nie jest nagrany wystarczajaco dobrze na dole pasma. Innego wyjasnienia nie widze w swietle pozyzszych faktow...

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze dopisac...

 

Jak mowisz, krecenie basem przy Zimmermanie tak naprawde niewiele daje. Na +6db, niby jest lepiej, ale tylko pozornie. Najnizsze nuty brzmia, jak grzmoty, ale wyglada na to ze brakuje wyzszego basu, ktory jest podstawa wrazenia potegi. Chyba cos jest bardzo nie tak z ta plyta...

 

Z innymi nagraniami, na 0dB, wszytsko slychac na swoim miejscu.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.