Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
IGNORED

Audiofilski klub miłośników APS AEON


sanu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat jaka wybrac kopolke.

Piszecie ze metalowa lepiej wybrzmiewa.

Ale czy materialowa nie jest przyjemniejsza w ogolnym rozrachunku ?

 

Jak metaerial zagra ostrego rocka i przesterowane gitary ?

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, 30 Mar 2010, 13:18

 

Uwierz mi na słowo przede wszystkim jest prawda o dżwięku. Jak muzyk przyniósł dupianą gitarkę to w studio niestety było to na AEON-ach słychać i dupiana gitarka dalej była dupiana.

 

Poza tym musimy się zrozumieć ostatnio są "trendy" nagrywania garażowego z brudem, etc. Jak nagrają tam za dużo syfu to faktycznie może czasem nawet lepiej słuchać bez żadnej kopułki :)

 

Elektryczne gitarki jak za pewne wiesz nagrywa się mikrofonem z pieca jak mikrofon i piecyk są dobrej jakości to i dźwięk nawet ostry jest kulturalny i znośny dla uszu

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> andrzej paszkowski

> Ale gitary to odtwarzaja raczej glosniki niskosredniotonowe a nie kopulki wysokotonowe.

 

Nie do konca to prawda.

Odlacz sobie kopolke i zobacz co Ci zostanie.

Brakuje harmonicznych.

 

To wlasnie jakosc/slabosc glosnikow wysokotonowych powoduje o tym czy mamy glebie i powietrze.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wlasnie chcial opinii kogos kto uzywal kopolki materialowej, albo porownywal obie.

Bo wiekszosc tutaj mam metalowe i jest OK.

Ale moze z materialowa takze jest OK, tyle ze inaczej.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [email protected]

 

Skoro chce AEON-y, to chce miec ta dupiana gitarke.

Tyle ze czytalem wypowiedzi ze kopolka materialowa mniej meczy.

Ale czy az tak duzo odbiera informacji, ze jest "be" ?

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopolek w APSach nie porownywalem, ale...

 

.. napisalem do konstruktorow kilka emaili z informacja czego oczekuje od glosnikow, w skrocie: precyzyjnego, ale nie meczacego grania i zapytaniem, ktora wybrac, jako ze nie mialem mozliwosci posluchania APS. Odpowiedz byla krotka: kopolka metalowa (zakladania w miare poprawna adaptacje akustyczna). Roznica w cenie jest zadna, wiec mam wrazenie, ze rada byla podyktowana checia dopasowania produktu do moich potrzeb, a nie checia zysku.

 

Mysle, ze to jest dobry wybor. Nie mam za duzo ostrych gitar i generalnie ostrego grania. Niemniej muzyka u mnie czesto leci godzinami i... nie jest meczaca. Jesli mialbys jakies pytania i moge pomoc to pytaj. Jednak oczywiscie zawsze najlepiej jest posluchac samemu.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumna glosnikowa musi lezec na polce na wysokosci 150cm.

Glosniki beda wiec w osi poziomej na wysokosci okolo 165cm.

 

Czy beda jakies problemy z dzwiekiem ?

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, 30 Mar 2010, 13:54

 

>Tyle ze czytalem wypowiedzi ze kopolka materialowa mniej meczy.

>Ale czy az tak duzo odbiera informacji, ze jest "be" ?

 

To jest tak zwany stereotyp nic wspólnego ze stereo nie mający ;)

 

Dobre metalowe kopułki nie wprowadzając od siebie zniekształceń nie meczą jako takie. Maja za to przewagę że dźwięki w porównaniu z materiałowymi po prostu potrafią zagrać dźwięk do najcichszego wybrzmienia. Tzw szmaty po prostu maja spora stratność własną (także celem tłumienia własnych zniekształceń)i nazwijmy to "łagodniejsze brzmienie" No ale czy nam chodzi o prawdę czasem smutna w kiepskim w nagraniu czy głuchotę na te złe nagrania?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, 30 Mar 2010, 14:39

 

>U mnie kolumna glosnikowa musi lezec na polce na wysokosci 150cm.

>Glosniki beda wiec w osi poziomej na wysokosci okolo 165cm.

>

>Czy beda jakies problemy z dzwiekiem ?

 

Musisz je skierować osią kolumny w miejsce uszu (pewnie pochylając). Warto sobie pewnie zrobić na początek taki stojaczek w kształcie litery L oparty na trójkącie żeby krótsza nóżka L trzymała kolumnę żeby nie spadła na ziemię.

 

Jeśli tego nie zrobisz będziesz miał nieliniową charakterystykę kolumn i np stwierdzisz że trzeba podbić wysokie na korektorze (który na szczęście jest)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

 

"Dobre metalowe kopułki nie wprowadzając od siebie zniekształceń nie meczą jako takie. Maja za to przewagę że dźwięki w porównaniu z materiałowymi po prostu potrafią zagrać dźwięk do najcichszego wybrzmienia".

 

Oto to, Panie kolego, dobrze powiedziane. Zgadzam sie w calej rozciaglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucmaster, 30 Mar 2010, 19:40

 

>a ja mam materiałową i w żaden sposób nie mam wrażenia, żeby mi coś umykało. to tak w ramach

>chwalenia swego :)

 

A miałes okazję posłuchać łeb w łeb AEON-ów za równo z tytanowa jak i szmaciana kopułką?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już ta kopułka jest "szmaciana" a nie materiałowa? :)

a Totemy 1 sig miałem, co więcej miałem też Harpie Diany (to zdaje się ten sam seas co w APS na górze), tak więc brzmienie metalowej kopułki nie jest mi obce. wcale też nie twierdzę, że gorsze.

pisałem tylko, że na moich APS żadnego dyskomfortu nie odczuwam.

łeb w łeb obu rodzajów Aeonów nie słuchałem :(

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>[email protected]

To przeze mnie, bo ja tak zaczalem pisac w swoich pytaniach.

 

>lucmaster

Dlaczego kupiles wersje z tweeterem tkaninowym ?

Czym sie kierowales ?

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyborze rodzaju tweetera kierowałem się tylko tym, że jak zamawiałem kolumny to tylko z takim wtedy były dostępne :)

a jako że cierpliwość nie jest moją mocną stroną - mam tweeter z materiału.

miałem na względzie też to, że kiedyś góra z Harpii Diana nie bardzo mi się podobała, ale to było dosyć dawno i pewnie teraz jakbym jej posłuchał to może inaczej bym ją ocenił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>lucmaster, 31 Mar 2010, 10:18

To może być nie zupełnie tak, jak wiemy, wszystko zależy od tzw. aplikacji głośnika. Z resztą nic nie stoi na przeszkodzie zawsze berylową kopułkę można domówić :)

Ja dalej twierdzę jak ktoś słuchał porządnej perkusji live to talerze bez beryla po prostu tracą z tej soczystości która także polega na dokładniejszym wybrzmieniu. Oczywiście mówimy o poprawnych realizacjach dźwiękowych. Poza tym zapominamy ze kopułka schodzi na szczęście bardzo nisko bo do 1,5 kHz co ratuje głośnik niskotonowy przed lekkim osuszeniem dźwięku które na basie ucho nie zauważa ale wyżej niestety tak.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wszystko zależy od aplikacji głośnika - tu się zgadzam w 100 procentach!

co do berylowego tweetera to miałem przyjmność słuchać dwóch (w JMLabach 1028be i monitorach Ushera).

Focalowy beryl zapamiętałem jako prima sort, te wszystkie dzoneczki, cyknięcia - kapitalne.

w Usherach - szoku nie było. ot po prostu poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie pomagasz chlopie :-)

Dalej nic nie wiem, procz tego ze jest OK.

 

Czyby tylko wizyta w Swarzedzu mogla uratowac moj wybor ?

A i u nich kable moga byc inne niz moje pozniejsze,

bo narazie nie mam XLR-ow.

 

Metlik w glowie, oj metlik.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie boisz się otwartego, naturalnego grania, wiernego temu co zostało nagrane na płycie i czułego na zmiany elektroniki (w sensie odzwierciedlenia zmian wprowadzanych przez zmianę elektroniki) to bierz te Aeony. nie bedziesz zawiedziony.

jeśli wahasz się co do wyboru rodzaju kopułki bierz materiałową, gra otwarcie ale napewno nie męczy (co nie oznacza, że te metalowa tak robi - tego nie wiem po prostu i za to ci nie zaręczę).

jak wielokrotnie podkreślane było - ważnym plusem Aeonów jest to, że dobrze grają cicho.

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>http://www.e-muzyk.net.pl/content/view/43/34/

>[...]Różnice między kopułką metalową a jedwabną oczywiście istnieją, i są dokładnie takie, jakich się spodziewamy – góra jest twardsza i wyraźniejsza w metalowych. Oba rodzaje głośników mają rację bytu – mnie od tytanowej kopułki odstraszają jej rezonanse i konieczność i korygowania na drodze elektronicznej – a jedwabnej nie trzeba![...]

>Przemysław Ślużyński

 

Jak to interpretujecie ? Prosze o opinie.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.