Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
IGNORED

Audiofilski klub miłośników APS AEON


sanu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Krzysiek, 31 Mar 2010, 18:43

>

>Czyby tylko wizyta w Swarzedzu mogla uratowac moj wybor ?

>A i u nich kable moga byc inne niz moje pozniejsze,

>bo narazie nie mam XLR-ow.

 

Kablami to bym sie na razie nie przejmowal. U mnie ciagle graja na 6 metrowych samorobach ze sklepu elektonicznego i nie narzekam. Najpierw duze zmiany, a pozniej kableki.

 

Jesli chcesz jechac do Swarzedza to proponuje po drodze zabrac do domu jedna pare APSow na miesiac. Najlepiej ta z metalowa kopolka. Jeden miesiac to wystarczajaco duzo, zeby przekonac sie czy glosnik denerwuje czy nie, a mam wrazenie ze juz odwozic ich nie bedziesz :)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krzysiek, 31 Mar 2010, 22:45

>

>rację bytu - mnie od tytanowej kopułki odstraszają jej rezonanse i konieczność i korygowania

>na drodze elektronicznej - a jedwabnej nie trzeba![...]

>>Przemysław Ślużyński

>

>Jak to interpretujecie ? Prosze o opinie.

 

Tez ten test czytalem przed zakupem. Jest jeszcze pare innych testow i w tych innych testach ludzie nie maja klopotu z rzekomymi rezonannsami kopolki. Poszukaj. Pan Przemek z pewnoscia jest fachowcem, ale rowniez tylko czlowiekiem wraz ze swoimi preferencjami, ktore nie koniecznie musza byc preferencjami innych.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to kącik fanów APS-ów parę uwag co do medialności firmy:

 

Producent AEONÓW firma APS www.aps-company.pl nie zrobiła na swojej stronie tzw charakterystyki wodospadowej na której byśmy zobaczyli trochę więcej różnic miedzy kopułkami.

 

Tak w ogóle to nic się tam nie dzieje od dłuzszego czasu, no ale może para idzie gdzie indziej na jakieś lepsze tłoki :)

 

Nie mamy w ofercie np super suba o nazwie???!!! SUB 15 (co to za nazwa w czasach konkurencji?). Wyszukiwarka go po prostu nie widzi :) a na prawdę jest tu zakopany http://www.aps-company.pl/index.php?go=aktualnosci&id=46

 

Zdjęcie APS SUB 15 wstawiam ku pamięci co tracicie :) Te maleństwa po środku wyposażone w 15" głośniki firmy TAD (Topowa luksusowa linia Pioneera) napędzane 1000W wzmacniaczem w klasie D każdy (moim zdaniem nie ma lepszego wzmacniacza do wykreowania dokładnego basu) i cięte nisko, widać po monitorach na wystawie prezentowanych że SUB 15 przejął najniższy bas gdyż AEONY mają zatkane otwory BR żeby się spasowały i zestaw pracował liniowo. Dobrze jakby cena SUB 15 była na stronie APS i nie wiązała się za bardzo z tą 15 kojarzona w tysiącach złotych. W sumie jak widać to produkt o surowym wyglądzie jak np. takie DMT215 Tanoya (też kojarząca sie cena z tysiącami złotych)i pewnie w tych średnich i dużych reżyserkach wyląduje w ścianie co jak wiemy daje równy liniowy bas bez górek od ścian pomieszczenia.

post-24864-100008170 1270136264_thumb.jpg

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 2 Kwi 2010, 12:12

 

>Czy IO nie lepiej by sie spasowaly z tymi subwooferami niz AEON? Niskie tony i tak by przetwarzala

>15-ska, a mniejszy glosnik IO lepiej by sobie radzil w srednicy?

>

>nsnotes

 

Najlepiej było by zrobić nowe kolumny do SUB 15 . Musimy jednak pamietać że np takie firmy jak KRK czy Dynaudio maja do tego odpowiednie urzadzenia do zgrania kolumn i subów z pomieszczeniem. Może z tąd te opóznienia na stronie internetowej?

 

Może APS zaszaleje i uruchomi kolumienki trójdrożne, czy tylko aby bedzie na nie zbyt? bo juz 5kzł jest sporym wydatkiem także dla studiów nagraniowych.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>lucmaster, 2 Kwi 2010, 14:03

Ze wzmacniaczami moga być faktycznie problemy bo B&O nie wszystkim udostepnia swój Ice power.

Najlepszy przykład z Audiomatusem został na lodzie.Ja jeszcze zdażyłem kupić :) nawet elberoth się rozpływał nad nim http://www.audiostereo.pl/Audiomatus_AM250_wzmacniacze_stereo-436-1548-2.html

Myślę że na sam dół wystarczył by np. z Fostexem W400A-HR :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebralem i podlaczylem pare APS z tytanowym tweeterem.

Nie moglem odkrecac monitorow glosno.

Pracowaly ze zrodlem w postaci CD Kenwood DP-7090 z wyjscia regulowanego.

 

Pierwsze podejscie to wejscie -30dB i max z CD.

Wrazenie silnego basu, duzo gory i malo srodka. Ale to zaraz po wlaczeniu.

Pograly i gora zaczela ladnie plynac, srodek lepiej, ale baz mocno skrecilem, na -6dB.

 

Drugie podejscie, to wiecej na wejsciu monitorow -15dB i nizszy poziom z wyjscia regulowanego CD.

Oooooo ... juz duzo lepiej. Monitory wreszcie mogly odetchnac :-)

Ladna gora, srodek zaczyna byc interesujacy. Wokale pokazuja barwe i prace ludzkiego glosu.

Ale bas musze nadal trzymac w ryzach.

 

Jutro w ruch pojdzie plyta testowa Fadeovera i wszystkie przebiegi.

Po tej plycie nawet wiezyczka za 300 PLN "oddychala" pelna piersia, wiec czekam cierpliwie na rezultaty.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kabel CD->AEON to taki badziewiasty jakis czarny, dlugi, cienki przewod o jaki poprosilem tak aby miec czym to polaczyc.

Na przelotkach. A wiec jest baaaaaaaaaardzo duzo do zmiany na lepsze.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczoraj monitory graly konturowo.

Jednak kilka dni temu przegonilem tymi testami tor sluchawkowy, ktory tez zaczynal grac dziwnie.

Po tym sluchawki nabraly aksamitnej gladkosci, lekkosci, niemal zwiewnosci.

Efektem ubocznym bylo zlagodzenie basu, tyle ze bas szybko wraca do normy.

Dlatego jestem o monitory spokojny.

Kontur powinien zniknac.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

Daj im pograć dwa tygodnie a później coś napisz, bo tak to w ogóle przed wygrzaniem nie ma sensu o nich cokolwiek pisać. Napiszesz coś a później będziesz musiał to odkręcać

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rafaell.s.cable

> a później będziesz musiał to odkręcać

 

Racja.

Odezwal sie we mnie maly chlopiec. Ciesze sie jak dziecko ze dostalem nowa zabawke.

OK. To nastepne teksty za jakis czas.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 2 Kwi 2010, 18:42

 

>Ze wzmacniaczami moga być faktycznie problemy bo B&O nie wszystkim udostepnia swój Ice power.

>Najlepszy przykład z Audiomatusem został na lodzie.Ja jeszcze zdażyłem kupić :) nawet elberoth się

>rozpływał nad nim http://www.audiostereo.pl/Audiomatus_AM250_wzmacniacze_stereo-436-1548-2.html"

 

Z tym "rozpływaniem się" Elberotha to chyba lekka przesada :-). Ale ja w innej sprawie. Skąd u licha czerpie Pan informację o tym, że: "Najlepszy przykład z Audiomatusem został na lodzie"?

Czyżbyśmy spotkali się na łyżwach, a ja tego nie zauważyłem i nie zapamiętałem? Zapewniam Pana, że moja firma działa i na lodzie bywam tylko zimą na łyżwach, a i to nieczęsto. Wnuczka mnie namawia, ale wiek już nie ten i sił czasem brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Andrzej Matusiak, 21 Kwi 2010, 00:12

 

Miło że w końcu Pan się odezwał! To forum jakieś takie nerwowe i po prostu jak jest tyle czasu głucha cisza (tym bardziej że nie odpowiada Pan na maile i telefony) to znaczy że dzieją się rzeczy niedobre. Ostatnie wpisy na Pańskiej stronie są z 2009.11.17 18:00).

Chciałem podkreślić że bardzo jestem zadowolony z dalej użytkowanego przeze mnie AM250 na tych "nieszczesnych" ICEpowerach B&O to był (już nie produkowany)naprawdę bardzo udany wzmacniacz, co innego mogę powiedzieć o PP03 które jest po prostu ładnym pustym pudełkiem i może jak by wymienić zawartość na coś sensownego podołało by AM250. Na razie każdy inny zewnętrzny przedwzmacniacz próbowany przeze mnie niestety ale łoi skórę temu ładnemu pudełku; nawet wolę Tuner z regulowanym wyjściem podpinać bezpośrednio do AM250 niż słuchać przez PP03.

Tyle zachwytów ale i dziegciu nad historycznymi już produktami z przed dwóch lat.

 

Miło by było jakby Pan się mógł czymś nowym pochwalić a tutaj nic nawet "przecieków" z Pańskiej strony żadnych nie ma.

 

Jeśli czuje się Pan urażony to przepraszam, jednocześnie pytam kiedy można liczyć na testy publiczne najnowszych Pana produktów

post-24864-100006722 1271845743_thumb.jpg

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, o ile mnie pamięć nie myli zaprzestanie produkcji i sprzedaży monobloków wynikało z problemów z dostawcą części do obudowy.

Pojawiły się już w ofercie końcówki stereo - czy można się więc spodziewać przedwzmacniacza dopasowanego wzorniczo do końcówek?

Czy będzie to tylko zmiana obudowy czy również zmiany w konstrukcji?

 

Kiedyś widziałem Pana monobloki w sklepie Top Hi Fi w Poznaniu - czy był to jednorazowy "wypadek" czy może myśli Pan o innych sposobach dystrybucji swoich produktów.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lorecci, 21 Kwi 2010, 14:22

 

>Panie Andrzeju, o ile mnie pamięć nie myli zaprzestanie produkcji i sprzedaży monobloków wynikało z

>problemów z dostawcą części do obudowy.<

 

Rzeczywiście, mieliśmy duży kłopot, bo nasz dotychczasowy dostawca płyt czołowych nie przetrwał kryzysu. Ponieważ nowy dostawca wymógł na nas zamawianie większych ilości płyt musieliśmy zaprojektować nowe wzmacniacze który jeszcze lepiej odpowiadałyby wymaganiom Klientów i zwiększyły volumen sprzedaży. Przed wprowadzeniem nowych wzmacniaczy klienci pytali głównie o to, czy wprowadzimy do oferty stereofoniczne wzmacniacze mocy i czy mamy jakieś tańsze wersje. Nowe wzmacniacze AS250 i AS500 to właśnie reakcja na zapotrzebowanie rynku. Wzmacniacze te brzmią tak samo (chociaż znam dwie opinie, że brzmią lepiej) i parametry mają identyczne jak monobloki AM250R i AM500R. Bonusy są dwa: jest trochę taniej i dużo mniejszy jest wpływ kabla zasilającego na brzmienie.

 

>Pojawiły się już w ofercie końcówki stereo - czy można się więc spodziewać przedwzmacniacza

>dopasowanego wzorniczo do końcówek?<

 

Od ponad roku pracujemy na prototypem prampu lampowego. Początkowe założenia co do konstrukcji prampu ulegały kilkukrotnym zmianom, a wymagania co do jakości brzmienia rosły nieustannie. Powodowało to trzykrotne jak dotąd przesuwanie terminu premiery przedwzmacniacza. Obecnie prace projektowe są już prawie zakończone i jesteśmy na etapie budowy prototypu wersji produkcyjnej. Mam nadzieję, że we wrześniu dostarczymy preampy pierwszym Klientom. Oczywiście preamp będzie pasował wzorniczo do końcówek.

 

>Kiedyś widziałem Pana monobloki w sklepie Top Hi Fi w Poznaniu - czy był to jednorazowy "wypadek"

>czy może myśli Pan o innych sposobach dystrybucji swoich produktów.<

 

Rzeczywiście kilka lat temu współpracowaliśmy z kilkoma sklepami w całym kraju. Zmieniliśmy jednak sposób sprzedaży na wyłącznie przez internet. Powody są dwa: po pierwsze cena. W internecie możemy sprzedawać taniej. Po drugie: kupując w internecie Klient ma prawo do zwrotu urządzenia w ciągu dziesięciu dni (dokładne warunki zwrotu opisane są na naszej stronie www). Ponosi przy tym co prawda koszty dostawy w obydwie strony, około 80 zł, ale ma okazję i czas niezbędny do dokładnego przetestowania urządzenia w swoim własnym domu i systemie. W ten sposób ryzyko nietrafionego zakupu spada do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pnowie.

Duzy off topic sie juz zrobil.

Moze za sprawa moderacji czy administracji przeniesiecie te informacje we wlasciwe miejsce.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>[email protected], 23 Kwi 2010, 00:52

 

Wzmacniacza gramofonowego nie będzie. Chcę utrzymać cenę preampu na rozsądnym poziomie, a najwyższej klasy przedwzmacniacz z wbudowanym wzmacniaczem gramofonowym musiałby mieć budowę dwuczęściową tzn. zasilacz w osobnej obudowie.

Wejść będzie pięć i dwa wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.