Skocz do zawartości
IGNORED

SOHA CLONE MK III - projekt PCB


Robertinus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luiis, 24 Cze 2009, 16:54

 

>zephyr, 24 Cze 2009, 14:37

>

>trochę potrwa.. ;)

>cykl zamawiania to ok 30 dni, a jeszcze nie wiemy czy w ogóle będą chętni (nie licząc tych o których

>już wiemy :).

 

ja bede chetny na 100% pod warunkiem zaimplementowania LT317/337 zamiast i lub 7815/7915 ;)

 

co do dostepnosci tych zacnych ''linearow'' to moge sie rozejrzec z dobrym skutkiem mysle, ale i tak jesli zastosujecie porzadne 317/337 np. motoroli to 7815/7915 natychmiast ''wyleca'' ;))) serio! sprawdzone;)

 

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy, 25 Cze 2009, 02:17

 

właśnie usiłuję zmieścić na pcb dodatkowe elementy przy LM33/17/337 - bez zwiększania płytki, jest b. trudno, bo i tak było ciasno ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Docierają się pewne koncepcje - mianowicie zastąpienie regulatorów 7815/1915 przez LM317/337.

 

Jest jakiś powód oprócz tego że mniej szumią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vereker, 25 Cze 2009, 12:45

 

>>Docierają się pewne koncepcje - mianowicie zastąpienie regulatorów 7815/1915 przez LM317/337.

>

>Jest jakiś powód oprócz tego że mniej szumią?

 

hmmm... juz to ze mniej szumia jest wystarczajacym powodem by ''wylecialy'' ale...

 

na 7815/7915 (motorola wersja CT czyli 3A! zlocone nozki) moje NOS-y Mullarda nie mogly jakos rozwinac skrzydel i detal byl jakby troszke za ''mgielka''(tak wiadomo nie sa bezposrednio z nich zasilane ale ma to jakis posredni soniczny wplyw pracujac razem z stopniem wyjsciowym)reasumujac nie bylo to nie do przyjecia, ale po podstawieniu LT317/337 mam to co lubie czyli ''detal'' zupelnie z innego wymiaru (np. na ''Hardcastle No.5'' jest taki motyw z lejaca sie woda i moj kolega sluchajac tego w ciemnym pokoju zdjal nagle sluchawki bo myslal ze sie woda po scianach leje ;)))no i ''miles of space'' ;))) czyli kilometry przestrzeni;))) a do tego nieporownywalna kontrola niskich rejestrow basu co mnie nie mniej cieszy ;)

 

wiec mysle ze powodow jest wystarczajaco duzo...;)))

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy, 25 Cze 2009, 13:24

 

>na 7815/7915 (motorola wersja CT czyli 3A! zlocone nozki) moje NOS-y Mullarda nie mogly jakos

>rozwinac skrzydel

 

Pytanie tylko co będzie jak ktoś zastosuje inne lampy niż Mullarda i mu akurat LM317/337 nie zagrają ale już mniejsza o to.

Odpowiedziałeś na moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiis, 25 Cze 2009, 13:41

 

>vuy, 25 Cze 2009, 13:24

>

>.. z tego co piszesz słuchałeś też "na 7815/7915 - motorola wersja CT czyli 3A! zlocone nozki" ?

 

tak te byly zaraz zalozone po tym jak posluchalem ''normalnych'' ST z zestawu ''malego budowniczego'';))) i te ostatnie musialy niestety opuscic ''plac boju'';)

bylo duuuzo lepiej jak juz pisalem w zasadzie do przyjecia ale meczyl mnie ''detal'' wlasnie ;)i chcialem zobaczyc i porownac ''odpowiedz'' w subniskich rejestrach.

Aha zapomnialem wam tu nadmienic ze zamiast kondensatorow 470uF ja uzywam wszedzie 1000uF od BHC;)

2200uF tez sa u mnie od BHC ;)

'low bottom'' jest znacznie lepszy ( wieksza energia i ''wykop'' i lepiej kontrolowany ;)

 

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy, 25 Cze 2009, 13:24

 

>na 7815/7915 (motorola wersja CT czyli 3A! zlocone nozki) moje NOS-y Mullarda nie mogly jakos

>rozwinac skrzydel

 

ECC81? A na jakich jeszcze lampach testowałeś swoją SOHĘ ? Mullardy grały Ci najlepiej? Luiis bardzo pozytywnie wypowiadał się o Telefunkenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy, 25 Cze 2009, 13:57

 

.. zatem należało by się zdecydować czy od razu pakujemy 78/79xx czy 317/337, ponieważ przy kombinacji tych dwóch różnych obudów (w sensie połączeń pinów we/wy) mozaika robi się b.skomplikowana i zajmuje zbyt dużo miejsca, a tego - jak wcześniej pisałem - nie mamy ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi, 25 Cze 2009, 16:07

 

>Z moich doswiadczen wychodzi, ze jesli mozna uzyc LT317/337 - to warto to zrobic. Roznica w cenie

>jest niewielka (jesli nie - zadna).

 

hmmm... chyba kolega ma na mysli LM317/337 bo jesli chodzi o LT317/337 to cena bedzie oscylowac w okolicy 20zl/szt i trzeba to sprowadzic np. z usa;)

 

natomiast czy warto to zrobic to wiadomo ze moja odpowiedz jest oczywista ;)

 

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdabro, 25 Cze 2009, 14:19

 

>vuy, 25 Cze 2009, 13:24

>

>>na 7815/7915 (motorola wersja CT czyli 3A! zlocone nozki) moje NOS-y Mullarda nie mogly jakos

>>rozwinac skrzydel

>

>ECC81? A na jakich jeszcze lampach testowałeś swoją SOHĘ ? Mullardy grały Ci najlepiej? Luiis bardzo

>pozytywnie wypowiadał się o Telefunkenach.

 

Tak ecc81, a scislej Mullard 12AT7WA (special quality) NOS z 1964r z duzo wieksza iloscia geteru niz ''standard'', zwiekszona odlegloscia m-dzy sekcjami triodowymi dla zminimalizowania ''cross interference'',a takze umiejscowieniem siatki znacznie blizej katody niz w ''standardach'' co ma wiadome skutki ;)

dolaczylem fotki jak wyglada taka lampka, na drugiej fotce widac wyraznie jak oddalone sa od siebie sekcje triodowe.

 

''przesluchanych'' mam prawie wszystko godne uwagi lezace w moich szufladach;) lacznie z telefunkenami i phillipsami SQ nie tylko typy ecc81/6060 ,ale takze e88cc, 6922 itp. ale w ''detalu'' dla mnie tym Mullardom nic nie ''podskoczy'' ;)szczegolnie w komplecie z ''jantzen silver Z-cap'' ;)

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17546-100001621 1245975930_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiis, 25 Cze 2009, 14:20

 

>vuy, 25 Cze 2009, 13:57

>

>.. zatem należało by się zdecydować czy od razu pakujemy 78/79xx czy 317/337, ponieważ przy

>kombinacji tych dwóch różnych obudów (w sensie połączeń pinów we/wy) mozaika robi się

>b.skomplikowana i zajmuje zbyt dużo miejsca, a tego - jak wcześniej pisałem - nie mamy ;(

 

No moja odpowiedz jest oczywista...7815/7915 WYLOT ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>b.skomplikowana i zajmuje zbyt dużo miejsca, a tego - jak wcześniej pisałem - nie mamy ;(

 

Ja byłbym za tym aby przy projektowaniu nowej płytki nie sugerować wielkościa płytki, ale zrobić "naprawdę wypasiony" projekt, z większością proponowanych rozwiązań, w tym miejscem na większe radiatory.

Wydaje mi się, że płytka mogłaby być zdecydowanie dłuższa niż te 14,5 cm, nawet na całą głębokość obudowy. Umieszczenie trafa poza główną obudową to w końcu żaden problem, za lampami jest tyle miejsca, że można je przymocować do górnej pokrywy i osłonić jakimś kubkiem lub inną obudową wykonaną z np. profila aluminiowego. Ja widzę same plusy takiego rozwiązania.

Myślałem jeszcze nad jedną kwestią, a mianowice ulokowaniem na płytce miejsca przyłączenia gniazd wejściowych. Taka lokalizacja zmusza do przeprowadzenia dość długich kabli przez cały wzmak na tył obudowy. Może dałoby się poprowadzić ścieżki od potka w rejony tyłu płytki, albo tak przeprojektować płytkę aby potencjometr wylądował z tyłu, a ośkę przełużać wtedy do frontpanelu wałkiem.

To tyle ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ograniczymy wielkości PCB, to aż prosi się o stabilizatory na elementach dyskretnych, np. z projektu Bodo_z, cena wyjdzie pewnie niższa niż przy zakupie LT317/337, a efekt myślę, że jeszcze lepszy, przecież to ma być MKIII, a nie facelifting:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManieX, 26 Cze 2009, 09:03

 

>Jeżeli nie ograniczymy wielkości PCB, to aż prosi się o stabilizatory na elementach dyskretnych,

>np. z projektu Bodo_z, cena wyjdzie pewnie niższa niż przy zakupie LT317/337, a efekt myślę, że

>jeszcze lepszy, przecież to ma być MKIII, a nie facelifting:)

 

czy efekt jeszcze lepszy to w tym wypadku raczej bym sie nie zgodzil.

z tymi ukladami stabilizacji ''Feeder TT'' to wcale nie jest takie oczywiste (mam je, sprawdzalem i szoku nie przezylem, beda wiec wykorzystywane zupelnie w innym celu) bo parametry BD139/140 to juz zamierzchle czasy, a prad kolektora tych tranzystorow to ''zaledwie'' 0,5A wiec beda sie niezle ''pocic'' a miejsca to tez zajmie duzo wiecej niz LT317/337 ktore parametrowo wypadaja duzo lepiej ;)

 

wspomniane przez kolege uklady stabilizacji nie byly pomyslane jako stabilizacja stopni wyjsciowych mocy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto by wspomniec ze nadmierne ''dlubanie'' przy tej pcb (ktora w wersji mk2 sprawuje sie idealnie) wcale nie musi oznaczac ze bedzie lepiej bo moze sie okazac ze przemieszczenie niektorych elementow (zblizenie ,oddalenie, przemieszczenie) bedzie mialo zgola odmienny skutek i moze niesc za soba pogorszenie parametrow (ewentualny wplyw pojemnosci), a takze ewentulane oscylacje itp.

 

jesli rozmawiamy o ''tunningu'' to ja bym pomyslal raczej o dodatkowym zasilaczu czesci anodowej co u mnie jest juz w trakcie realizacji ;)chce zobaczyc jak zagra to z innymi niz w orginale punktami pracy lampek ;)

 

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vuy

 

Pisałem o ''Feeder TT'' czysto teoretycznie i nie robiłem porównań do LT317, jeżeli ten scalak jest lepszy niż rozwiazania dyskretne (niekoniecznie TT) to tyklo się cieszyć, bo mniej lutowania, problem tylko z dostępnością, ale jeżeli można lepiej, a niekoniecznie drożej, to czemu nie spróbować, oczywiscie tylko teoretyzuje i nie mam gotowego rozwiązania, moja SOHAII gra super, ale jeżeli MKIII będzie dużo bardziej zaawansowana od strony zasilania, to chętnie złożę kolejną, do tego w jednej obudowie USB_NOS_DAC z ulepszonym zasilaniem i z fotela mogę się nie ruszać:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 1685, 26 Cze 2009, 08:27

 

>Ja byłbym za tym aby przy projektowaniu nowej płytki nie sugerować wielkościa płytki, ale zrobić

>"naprawdę wypasiony" projekt, z większością proponowanych rozwiązań, w tym miejscem na większe

>radiatory.

To już właściwie postanowione.

>Wydaje mi się, że płytka mogłaby być zdecydowanie dłuższa niż te 14,5 cm, nawet na całą głębokość

>obudowy. Umieszczenie trafa poza główną obudową to w końcu żaden problem, za lampami jest tyle

>miejsca, że można je przymocować do górnej pokrywy i osłonić jakimś kubkiem lub inną obudową

>wykonaną z np. profila aluminiowego. Ja widzę same plusy takiego rozwiązania.

...Ja też. W innym wątku już to opisałem do jakich max wymiarów możemy wydłużyć PCB.

Chciałbym zachować dotychczasowe położenie potencjometru, gniazda i lamp, aby można było w dotychczasowej obudowie zainstalować nową elektronikę.

 

>Myślałem jeszcze nad jedną kwestią, a mianowice ulokowaniem na płytce miejsca przyłączenia gniazd

>wejściowych. Taka lokalizacja zmusza do przeprowadzenia dość długich kabli przez cały wzmak na tył

>obudowy. Może dałoby się poprowadzić ścieżki od potka w rejony tyłu płytki, albo tak >przeprojektować płytkę aby potencjometr wylądował z tyłu, a ośkę przełużać wtedy do frontpanelu >wałkiem.

...Nie widzę takiej potrzeby, lepszy wydaje mi się kawałek dobrego IC.

 

>ManieX, 26 Cze 2009, 09:03

 

>Jeżeli nie ograniczymy wielkości PCB, to aż prosi się o stabilizatory na elementach dyskretnych,

>np. z projektu Bodo_z, cena wyjdzie pewnie niższa niż przy zakupie LT317/337, a efekt myślę, że

>jeszcze lepszy, przecież to ma być MKIII, a nie facelifting:)

...Efekt może nie być lepszy, a miejsca może raczej nie wystarczyć, jeśli przejdzie opcja większych radiatorów - dla których osobiście nie widzę uzasadnienia.

Wypróbowałem już 2 egz. z aktywnym chłodzeniem i jestem z efektów bardzo zadowolony.

Wentylator 12V (6cm) puszczony na niższe napięcie człkowicie i z nadmiarem chłodzi całą zawartość wraz z obudową;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zelo7, 26 Cze 2009, 13:48

 

>Czy można jeszcze liczyć na PCB do nowej wersji ?

 

... wszystko będzie zależało od ilości chętnych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwolenników totalnego hardcore przygotowałem wersję płytki, która powinna ich już zadowolić ;)

Wymaga jeszcze drobnej kosmetyki tu i ówdzie, ale przewiduję że może tak właśnie wyglądać.

Trafo niestety (a może stety), ląduje obok lampionów :)

Link do pedeefa zamieści Roberinus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Link do pedeefa zamieści Roberinus

-----------

Już się robi, oto i on:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Rob ;)

 

widzialem ze sie zainteresowales ''kamykiem'' ;)

 

rewelacyjny wzmaczek (mam go od paru lat) w p2p bo chodzi dizo lepiej niz na pcb, ale zapomnij o napedzeniu K701 ;)

do niego musisz miec cos od 150ohm w gore ;)

 

pzdr

Vuy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem ze sie zainteresowales ''kamykiem'' ;)

----------

Tak, wiem, że słuchawki muszą mieć przynajmniej ze 300ohm by zagrać ze wzmakiem Kamyka.

Chyba sklecę go jednak sobie do jakichś wysokoomowych nauszników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.