Jump to content
Robertinus

SOHA CLONE MK III - projekt PCB

Recommended Posts

Koszt budowy mk.IV (dual mono - w wersji zbalansowanej) oceniam na min 3kzł, są chętni? dokumentacja gotowa...

xavian
Guest dakar

no to mamy 3'ech ;)

Luiis , jak mam ci wysłać PW jak masz zablokowane taką możliwość ?

Guest dakar

I lista stoi ;( ....

Od tego czasu już dwa słuchawkowce popełniłem :) :) :)

Rowniez zrobilem dla siebie wzmaki ;)

Np lampowct z tr skuchawkowymi na lampach 6s45p i dla mnie na razie stop w poszukiwaniach ale chcialem wyprobowac tę sohe :)

Uruchomiłem SOHA III.

Jako C1L, C1R są tam kondensatory papierowo olejowe PIO K40U-9 0.22uF.

Czy ktoś porównywał je z innymi kondensatorami np. VitaminQ

Jak wypadają JANTZEN AUDIO?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto wymienić czy pozostać przy K40U-9 ?

Warto wymienić czy pozostać przy K40U-9 ?

Używałem kiedyś SOHA MKIII z HD-600 i zaczynałem właśnie od K40U-9. Wg. mnie ich bas był trochę misiowaty. Później testowałem Mundorfy Supreme, Jantzeny, VitaminQ, Audyny, a zakończyłem na V-Cap CuTF. Za sensowne pieniądze możesz zastosować VitaminQ i tak zostawić. Możesz się pokusić o Mundorfy Supreme Evo Gold Oil, ale to już spory koszt. Wstaw Spraque VitaminQ i na pewno usłyszysz różnicę na plus względem tych rosyjskich. Jantzeny dopóki nie pograją kilkaset godzin, będą miały drażniący, taki chropowaty dźwięk no i przy wartości 0,22uF są ogromnych rozmiarów. VitaminQ plus dobrane wg. twoich upodobań brzmieniowych lampy i ciesz się muzyką. Za dużo nie kombinuj, bo wpadniesz w wir gonienia króliczka i wydasz na eksperymenty więcej niż koszt budowy wzmaka. Później ciężko się z tego wyleczyć :)

• Like 1

Używałem kiedyś SOHA MKIII z HD-600 i zaczynałem właśnie od K40U-9. Wg. mnie ich bas był trochę misiowaty. Później testowałem Mundorfy Supreme, Jantzeny, VitaminQ, Audyny, a zakończyłem na V-Cap CuTF. Za sensowne pieniądze możesz zastosować VitaminQ i tak zostawić. Możesz się pokusić o Mundorfy Supreme Evo Gold Oil, ale to już spory koszt. Wstaw Spraque VitaminQ i na pewno usłyszysz różnicę na plus względem tych rosyjskich. Jantzeny dopóki nie pograją kilkaset godzin, będą miały drażniący, taki chropowaty dźwięk no i przy wartości 0,22uF są ogromnych rozmiarów. VitaminQ plus dobrane wg. twoich upodobań brzmieniowych lampy i ciesz się muzyką. Za dużo nie kombinuj, bo wpadniesz w wir gonienia króliczka i wydasz na eksperymenty więcej niż koszt budowy wzmaka. Później ciężko się z tego wyleczyć :)

Właśnie zmieniłem K40U-9 na Audyn

Hidden Content

Co prawda nie w SOHA a w AVT 2920 i poprawa zauważalna. Myślę, że jak trochę pograją będzie jeszcze lepiej.

Mundorfy 10000uf zastosowałem w sekcji zasilania Audiolab 8000s i także poprawa. Tak jak piszesz trzeba zaprzestać eksperymentów i zacząć słuchać muzyki.

Jeszcze tylko spróbowałbym Spraque VitaminQ tylko nie wiem skąd je wziąć. Może jakieś namiary?

Dzięki za porady.

Jeszcze tylko spróbowałbym Spraque VitaminQ tylko nie wiem skąd je wziąć. Może jakieś namiary?

Miałem fart na Alledrogo. Cierpliwie czekałem. Można je spotkać na Ebayu.

Ja też jestem zainteresowany PCB do SOHA, może uzbiera sie kilku chętnych? 

Edited by Semaj
błąd

W SOHA III wymieniłem kondensatory C11P  C12P na Audio Note (220u/350V)

Zrobiłem to bez wyjmowania OPA'mpów i lamp (mój błąd wiem). Teraz jest głośny przydźwięk (brum) na potencjometrze skręconym na zero, przy podgłaśnianiu włącza się zabezpieczenie odcinające słuchawki. Co mogłem "uwalić"? Napięcia + - 15V ok. i 95V na zworce J3 też. Reszty nie mierzyłem. Lampy się żarzą.

Czy ktoś mnie poratuje instrukcją uruchamiania i zmiany nastaw dla rożnych lamp? Niestety linki z początku wątki już nie działają.

Z góry dziękuję 🙂

Mam jeszcze to:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• Thanks 1

39 minut temu, nowy18 napisał:

Mam jeszcze to:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Jeszcze raz dziękuję 🍺

Ja też jestem zainteresowany PCB do SOHA, może uzbiera sie kilku chętnych? 

Tez bym się pisał na jedna lub dwie pcb III

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trzeci... O ile Semaj jeszcze ma taki zamiar. Jeśli nie - to drugi.

Edited by KayFranz

9 godzin temu, Mufcore napisał:

Tez bym się pisał na jedna lub dwie pcb III

Tak nieśmiało zapytam czy to z sentymentu? Moja SOHA MK III ze zdemolowaną PCB (od ciągłych podmian kondensatorów) leżakuje na inne czasy  😉
Jeśli mnie pamięć nie myli, budowałeś też HA-2013. Czy gra lepiej od SOHA? Gdyby PCB SOHA była rozdzielona na dwie tzn. zasilacz osobno, byłoby super. To daje większe możliwości. Wróciłbym do tego wzmaka, bo lampki służą HD-600.

Edited by slawsim

No witam witam

No u mnie cały czas pozostaje HA ale już bardzo mocno zmodyfikowany dzięki koledze ktory stworzył swoje pcb.

Sprzęt jest zacny i na pewno się go nie pozbędę.

Moja Soha II poszła do kolegi ale mnie ponownie do niej ciągnie a nigdzie nie można dorwać pcb wiec może by się paru chętnych uzbierało.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

13 godzin temu, Mufcore napisał:

nie można dorwać pcb

Ja bym gorąco namawiał, jeśli ktoś z zainteresowanych zna fachowca od programów typu Eagle, do zmiany PCB na dwie oddzielne. Na obecnej, niektóre kondensatory stoją o milimetry od radiatorów, co nie wpływa dobrze na ich żywotność, a brak miejsca wpływa na wielkość/pojemność użytych kondensatorów. Pamiętam, że kolega FERB miał SOHA MKIV na oddzielnych PCB, ale to była podobno mocno rozbudowana wersja zbalansowana. Luiis pisał, że koszt budowy około 3000 PLN. Nawiązując do HA-2013, jeśli masz te PCB co Robertinus i Jeremy, to Ci zazdroszczę 😉👍

Edited by slawsim

No właśnie to 🙂

A co do SOHA od Ferba to piękny sprzęt zmontował, oj tak tak.

No  fajny pomysł z tym zasilaniem, a może by tak kolega LUIS podjął się tematu bo on najlepiej wie co i jak i ma wszystkie pliki. Myślę że nawet w takim przypadku by wartało samemu się zebrać i o ile by się zgodził zamówić płyteczki.

• Like 1

Halo, halo tu kolega Ferb:)

jak już pisałem "moja" wersja Soha IV była prototypem, zrobiłem bodaj 3 wersje płytek przy ścisłej współpracy z Luiisem.
Słuchałem na Beyerdynamic'ach DT880 i w momencie jak zbudowałem system głośnikowy słuchanie na nausznikach moim zdaniem straciło sens w znaczeniu jakościowym - bardziej spasowała mi szczegółowość i przestrzeń Ugody i Lamma w połączeniu z Hurricane. Wiem, że to nie jest właściwe zestawienie (głośniki versus słuchawki) ale tak wyszło.
W związku z czym chyba z 3 lata temu wystawiłem ją na sprzedaż. Szczęśliwym trafem jej posiadaczem został mega fan słuchawek, który miał u siebie chyba z połowę ówczesnego pogłowia wzmacniaczy i nauszników, co nieco recenzował do jakiegoś wydawnictwa. Nie ukrywam, że był mega zachwycony brzmieniem. Być może wpasowało się w jego preferencje.
Nie ukrywam również, że myślę o powrocie do słuchawek, jednak na wyższym poziomie niż poprzednio i zastanawiam się na "czystej" lampie (Aikido) biorę też pod uwagę Soha oraz HA2013 ( tu wstrzymałem działania z braku części).
I tu pytanie - KTOŚ porównywał Soha do HA??? Zależy mi na opinii...
Moim zdaniem budowa Soha ( lub podobnej hybrydy) ma sens, ale w jakiejś mocno rozwojowej wersji, z wyższymi napięciami dopasowanymi do lamp itp. Niestety nie znam się na elektronice, nie znam się na projektowaniu pcb, prototypy robiłem termotransferem i UV. W zimie mogę coś podziałać.

HTPC+DAC PCM1795+UGODA+LAMM+HURRICANE=DIY

SOCHA podobno nie umywa się do HA. Pamiętam kiedyś też mnie nurtowało to pytanie. Sprzeedałem swoją Sochę, a miałem ją w mega wypasionej wersji. Niestety HA jest trochę kapryśne żeby go bobrze zrobić a do tego ciężko z częściami. Ja mam PCB i częsci już ponad rok nie mogę skompletować. Ostatnio zglębiając temat słuchakowców odkryłem Knuta (projekt kolegi Muzga) projekt bardzo prosty przez co na początku nie zastanawiłem się nad nim (takie proste to nie może dobrze grać) ale pogadałem z kilkoma osóbami opini których bardzo cenię i którę zrobili ten wzmacniacz i zmieniłem zdanie. Teraz lutuje Knuta. Tobie też polecam zainteresować się.

• Like 1