Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus Faber Minuetto + Amplifon WT30 III


arenia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie połączenie ma sens? Sonusy Minuetto bowiem efektywnością nie grzeszą ! CZy nie będzie z Amplifonem za ciepło u mulasto ?!!

Monitory na oryginalnych standach kupiłerm okazyjnie,więc nie będę sprzedawał. Teraz czas na wzmacniacz ( koniecznie lampa ! )oraz CD Proszę o sensowne rady i propozycje sprawdzonych połączeń systemowych.

 

Pozdrawiam

Arenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je wiele lat, bardzo dobrze grały z Densenem Beat B100.A przecież to dość ciepły, miękki wzmacniacz.Było super, ale musisz zapewnić temu duetowi dynamiczny, dość jasno grający odtwarzacz.

U mnie to była Micromega Stage 5 i (później)6.A kabelki np. srebro.Ja miałem podłączone ic Siltech SQ28G3.Głośnikowe też jakieś nie mulące i powinno być dobrze, ale najlepiej, to postaraj się posłuchać tego zestawienia o ile to możliwe.Zależy też czego będziesz słuchał i jakiej wielkości jest Twój pokój.Z efektywnością bym nie demonizował, kolumny nie są aż tak trudne do napędzenia, ale nie może być to też zbyt słabowita lampka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz np.jazz vocal lub podobną muzę i masz umiarkowane apetyty na głośność-może wyjść z tego wręcz magiczne zestawienie.Używałem przez kilka lat WT-30 z głośnikami Castle,które nie grzeszyły skutecznością i grały miękko,ciepło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Helo

Miałem kiedyś Minuetto "napędzane" Amplifonem wt 30,cd 63 mk2 ki po niezłym tuningu(do tej pory żałuję,że sprzedałem:(.Jedno jest pewne a przynajmniej tak mi się wydaje; Sonusy lubią Watty..Minuetto nie grzeszące efektywnością tym bardziej.Głównym powodem(ami) dla których je sprzedałem był niski bas(jak ktoś raz usłyszy(EA) to by chciał by wszystkie modele tak motorycznie mruczały(nawet te o 70 % tańsze;) Góra również pozostawiała troche do życzenia i ......trafiły mi się Electa:) teraz tylko dokupić coś ala Cd 16(tanie i dobre,bo choć dv 7001 dobre to jednak dvd) i popijać zimne piwko przy Confution,Tubular bells,DM,Pavarotti and Freands,Celinka,Sade,Destiny Child(Jakość cd bez komentarza.Nie dziwne,że K I testuje na nich sprzęt)i inne super wokale..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają 88dB/8ohm, to zupełnie przyzwoity wynik.

 

W 20m2 radziły sobie bez problemu, niemniej są to głośniki których mocną stroną jest barwa ale nie dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.