Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to jest kondycjoner ?


pikop58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam małe pytanko do bardziej obeznanych ze sprzętem forumowiczów . Zakupiłem takie oto urządzonko

jako kondycjoner . Poniżej fotka , oraz opis przedmiotu . Czy stan faktyczny ustrojstwa odpowiada

opisowi przedmiotu ? Mam przeczucie ze nie do kńca . Na wagę , to pisze ze to ma okolo 2 kg. A w rzeczywistosci

ma 0,9 kg. Ale nie chodzi mi o niescisłości w opisie a wadze realnej . Tylko o całoksztaut. Pozdrawiam . pikop58

 

KONDYCJONER 1800W, DWA GNIAZDA PO 800 W I JEDNO 200 W (DO ŻRÓDŁA). ZABEZPIECZENIE PRZECIWZWARCIOWE, PRZECIWPRZEPIĘCIOWE. WYMIARY 150X90X145 (MM), WAGA OK. 2 KG. KOLOR: CZARNY, STAN BARDZO DOBRY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kondycjoner. To zwykły rozdzielacz z jakimiś tam filterkami. Kondycjoner posiada własne trafo itd. także chyba wpadłeś na minę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jest kondycjoner - poprawia kondycję finansową sprzedawcy.....

 

A tak na poważnie to kondycjoner powinien zawierać przynajmniej jeden transformator separujący galwanicznie sieć od urządzeń, a także szereg filtrów przeciw zakłóceniowych i przeciw przepięciowych na wejściu i dla każdego wyjścia. Tak przynajmniej powinien być skonstruowany porządny kondycjoner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ci był kondycjoner? Jak wyłączysz swojego wzmaka to muza jeszcze gra przez chwilę prawda? Skoro tak, to właśnie w tym miejscu gdzie zgromadził się prąd następuje jego wyrównanie i filtracja (łopatologicznie, rzecz ujmując) i dlatego jakikolwiek kondycjoner to voo doo. Jakbyś go nie rozkręcił i nie zoabzcył co jest w środku to pewnie byś usłyszał poprawę. Ile wyrzuciłeś w błoto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikop58 na Twoim miejscu bym to zwrócił jak najszybciej. To nawet średniej jakości filtrem nie można nazwać a co dopiero kondycjonerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było taki kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba jednej definicji słowa kondycjoner. Wiele urządzeń, które potocznie nazywa się kondycjonerami (np. Shunyata Hydra) nie ma w sobie nic więcej niż same kondensatory, cewki i warystory (wszystkie te elementy u Ciebie są).

 

Tak więc nie przekreślał bym tego urządzenia na podstawie samej wagi czy braku trafa, możliwe że jego wpływ na brzmienie jest jak najbardziej pozytywny. Zastosowanie warystorów (ang. MOV) zapewnia ochronę przeciwprzepięciową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak do końca voodoo ale nie zawsze jest konieczny. W dużej mierze jego sens zależy od konstrukcji filtrów zasilania w poszczególnych elementach zestawu audio, jak również od ilości możliwych źródeł zakłóceń w okolicy. Szczególnie niezdrowe są sąsiedztwa zakładów przemysłu ciężkiego z dużą ilością wszelkiego rodzaju obrabiarek, spawarek i tego typu urządzeń. Na pewno kondycjoner nie zaszkodzi osobom mieszkającym w bloku gdzie z jednej strony jest duża ilość odbiorców energii spora ilość pralek, lodówek zmywarek itp, a także często niska jakość instalacji elektrycznej. Ja o sensie stosowania filtra przekonałem się kiedyś osobiście jak usłyszałem fale brzęczenia które przeszły przez szereg transformatorów i cewek filtrujących we wzmacniaczu lampowym który kiedyś zrobiłem. Nie wiedziałem co jest grane bo we wzmacniaczu zabrzęczało a w głośnikach cisza, żadnych efektów akustycznych. Sens korzystania z fitrów niewątpliwie jest nie mniej jednak na chwilę obecną mam sprzęt Onkyo serii Integra i raczej nie zamierzam go "tuningować" za pomocą kondycjonera, bo nie słyszę takiej potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jedna rzecz jaka mnie w tym opisie dziwi, to jak producent doszedł do różnej dopuszczalnej obciążalności poszczególnych gniazd - przecież na oko widać że są identyczne. O obciążalności gniazd mówi się wtedy, gdy we wnętrzu jest transformator/transformatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 16 Cze 2009, 13:04

 

>PS. Jedna rzecz jaka mnie w tym opisie dziwi, to jak producent doszedł do różnej dopuszczalnej

 

Różnorodność funkcji jest czynnikiem zwiększającym wartość sprzętu. Zwykłe naciąganie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za potwierdzenie moich wątpliwości . Jeśli chodzi o osobę sprzedającego , to na razie nie podejrzewam go o celowe sprzedanie tego czegoś. Może być , ze kupił to w dobrej wierze , i używał . Pytałem go dlaczego to sprzedaje . Powiedział mi że miał takie dwa , ale kupił większy kondycjoner , i te dwa jako już niepotrzebne wystawił na sprzedaż . Więc nie będę pisał kto to jest , bo człowiek mógł mieć pecha ze to cos kupił. Zresztą on pisał ze był zadowolony. Jutro mu to odeślę i mam nadzieje ze sprawa się na tym zakończy. Dzięki wszystkim i Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikop58, 16 Cze 2009, 14:09

 

dobrze,że towar przyjmie z powrotem.

a do zapewnień sprzedających należy mieć dystans . Przecież nie napisałby, że sprzedaje gdyż zupełnie mu to cudo nie przypasowało. Kto by wówczas to kupił?

 

Jednakże jeśli coś nazywane jest kondycjonerem powinno być zbudowane jak kondycjoner i teoretycznie spełniać takie zadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.