Skocz do zawartości
IGNORED

UNITRA ZRK AT 9100 usterka


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem sie posiadaczem amplituneta UNITRA ZRK AT 9100. Ma padniety lewy kanał. po rozkręceniu stwierdziłemm, że są spalone dwa rezystory. Widoczne na zdjeciu - już nowe. Po włączeniu do sieci, nawet bez bezpieczników (których nie ma na zdjęcu), oba rozgrzewaja sie do czerwoności w ciągu kilku sekund. Co jeszcze wymienić? Chcialbym go naprawic dla dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 911 i 912 można wstawić DB243 i 244, polepszy się pasmo przenoszenia i kolumny będą lepiej wysterowane przy niskich poziomach. Sprawdzone teoretycznie i praktycznie. Sprawdź ponadto, czy nie masz uszkodzonych tranzystorów sterujących (w tym do regulacji prądu spoczynkowego), oraz popalonych innych rezystorów. Tranzystory stopni wejściowych powinny być ok. Można pokusić się jeszcze o wymianę dużego szarego elektrolita w zasilaniu na coś nowszego. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz bypassy MKT po kilka uF na zasilaniu. Te kondensatory ELWA nie są za dobre brzmieniowo i można je wymienić na nowe, mogą być tanie, np Samsung, Jamicon, Hitano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przebudowałem wzmacniacz Unitra od mini wieży. Wymieniłem wszystkie tranzystory na zachodnie, rezystory na metalizowane 1% i włożyłem dobre elektrolity. Układ zmodyfikowałem na wzór schematu Aksa 55 ( też modyfikowany przez dodanie źródła prądowego przy stopniu różnicowym i zastosowanie darlingtonów mocy BDV64B/65B i zagrał o niebo lepiej od oryginału ).

Mam też Diorę od dużej wieży - już wylutowałem wszystkie elementy.

Diora jest lepsza do przeróbek od Unitry, bo zwykle ma lepiej rozwiazany przedwzmacniacz i ogólnie jest poprawnie zaprojektowana. Wystarczy wyrzucić kilka bzdur typu kontur , i ten przełącznik wykorzystać do rozłączania korekcji barwy, poprawić okablowanie, itp.

Zachęcony efektem zmian Unitry , Diorę zrobię na maxa - np. dodam drugie trafo zasilające, bo akurat mam takie.

Dopadła mnie starcza nostalgia za dawnymi czasami i robę takie bezsensowne rzeczy.

Zamierzam złożyć srebrną mini wieżę z wypasionymi bebechami - wzmacniacz już mam i tuner też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama wymiana wyjściowej pary komplementarnej na np. Toshiby skutkuje lepszym brzmieniem.

Dlaczego? Wyższa graniczna f max tranzystorów końcowych przekłada się niższe zniekształcenia

TIM końcówki mocy (stare tranzyztory 3MHz, nowe 30MHz). Uważać na wzbudzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za błędy, potrzebna edycja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.