Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o porade... dac czy karta?


stfrg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przegladam to forum juz od dluzszego czasu i mam wrazenie ze im wiecej czytam tym mniej wiem.

Potrzebuje w miare ogarnietej porady w co najlepiej w moim przypadku 'zainwestowac' kaske,

zeby doznac jak najlepszego skoku jakosci w odsluchiwaniu muzyki na moim nie kompletnym systemie.

Do wydania mam +/- 1000pln. Nie dawno zakupilem stereofoniczne ampli yamaha rx-797 i dwie podlogowki JBL e80. Niestety jestem karany za laictwo i teraz place za swoje bledy.

Bo cala kolekcje muzyki posiadam w mp3 z tego troche flaczkow. Wiec 99% muzyki slucham przez kompa :/ Bol jest straszny bo ampli mam podlaczone pod integre w pc 'realtek hd audio' .

Chce ten stan rzeczy jakos poprawic zeby uzyskac jak najlepszy efekt.

Rozwazam kilka opcji... lecz temat jest tak szeroki ze zdazylem sie juz kilka razy pogubic. (Juz nawet nie wiem czy w dobrym dziale zakladam topic... )

Dodam jeszcze ze interesuje mnie glownie sluchanie muzyki w stereo... zadne gry, filmy itp.

A wiec opcje takie...

1- Zakup porzadnej karty dzwiekowej (tylko).

2- Zakup zwyklej karty dzwiekowej(z odp wyjsciami) i dokupienie dac'a (optyk, coax)

3- Zakup plytki z wyjsciami USB i kupienie dac' a pod usb.

4- Nie kupowac zadnej karty dzwiekowej tylko kupic dac'a i go podlaczyc pod integre lub USB

 

Tak wiec mozliwosci mam cztery. Ta ostatnia raczej odpada... ale co dalej? Ktora z tych opcji da mi najlepszy efekt? Jezeli jakas konkretna opcja Wam sie nasowa to prosil bym odrazu jaki mniej wiecej sprzet pod dana opcje kupic.

Problem juz probuje rozgrysc ze 3 miechy. Do zakupow coraz blizej a ja jestem w polu :(

Pomozcie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200-1300 zlotych mozna czasem wyrwac uzywanego Lynxa 2. Jesli w akceptowalnym przedziale czasu Ci sie to uda - bierz to i wlasciwie to zakonczy Twoje poszukiwania w przedziale do kilku tysiecy zlotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dla odmiany cos innego polece - kup beresa, pclinka i optyka. wszystko od grado_fana - podejrzewam ze jak kupisz caly zestaw to wyniesie cie nie wiecej niz 1100zl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego musisz dokupic pclinka i to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - jeśli stać Cię na wydanie takiej sumy to bierz Lynx.

Lynx jest zawodową kartą dźwiękową, często pracuje się na niej w studiach masteringowych. Dźwięk doskonały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DAC z wejściem USB. To rozwiązanie ma wiele zalet - nie potrzebujesz karty dźwiękowej w komputerze, nie narażasz się na zakłócenia z komputera (to, że jest cichy nie oznacza, że nie sieje zakłóceniami), masz lepszą jakość dźwięku za tę samą kasę.

 

Karty Lynx są rzeczywiście bardzo dobre ale argument, że używa się ich w profesjonalnych zastosowaniach nie ma wielkiego sensu jeśli szukasz rozwiązania do ODTWARZANIA muzyki. Studia po prostu nie mogą inaczej - muszą korzystać z karty dźwiękowej do celów produkcyjnych. Nie mogą skorzystać z rozwiązania dedykowanego tylko odtwarzaniu muzyki i pod tym kątem konstruowanym jak np. DAC na USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIO DACMAGIC ktoś słyszał ?

wygląda świetnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emu 1212m, wyniki testów lepsze niż Lynx Two (zastosowanie jeszcze bardziej zaawansowanych komponentów). Pomiędzy źródłami z tej półki nie powinno być (ważne słowo!) istotnych różnic dźwiękowych, chyba że jesteś ciężko chory na "expectation bias", jak to zwą ;) Wtedy odłóż zakup na dwa tygodnie, może będzie coś lepszego (innego) do kupienia za te pieniądze. Nawet lokata krótkoterminowa :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, niestety parametry nie grają. Nie widziałem np. parametru pozwalającego opisać barwę dźwięku.

Ze sprzętem studyjnym trzeba ostrożnie jeśli ktoś nie jest realizatorem dźwięku. Czym innym jest słuchanie dla przyjemności czym innym wyszukiwanie błędów w nagraniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia studyjne na topowych DAC w ślepych testach mają minimalną przewag pod względem czytelności panoramy stereofonicznej ,lepiej oddają tzw atak i szczegółowość dźwięku ,tańsze DAC-e nieco to gubią ,jeżeli chodzi o barwę to zależy ona od rozkładu zniekształceń tzw wielokrotności harmonicznych i ich amplitudy tj ,jeżeli dana wielokrotność harmoniczna podepnie się pod dany ton podstawowy to go automatycznie podbarwi/dobarwi w sposób zależący od jej amplitudy ,można tym np manipulować używając tzw audiofilskich kondensatorów które mają wnosić specyficzne przyjemne zniekształcenia.Według mnie najlepiej jest mieć urządzenie na topowym DAC o jak najczystszym spektrum zniekształceń ,a o przyjemną (pod)barwę zadba już odpowiedni program masteringowy który na bazie dostarczonego sygnału , generuje (koloruje) różne rozkłady zniekształceń , zmienia ich amplitudę , szybkość wygasania itp ,np taki program :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega szuka rozwiązania do konkretnego zestawu, a nie porady co jest lepsze "ogólnie".

 

Ogólnie patrząc po komponentach (od razu mówię - nie słuchałem tego modelu Yamahy i tego modelu JBL) chyba raczej przyjemny dźwięk się z tego nie wydobywa? Niech autor postu powie najpierw, czego mu brakuje i o co mu chodzi? Czy szuka czegoś cieplejszego, z lepszą barwą, z dobrym wypełnieniem, czy też szpilek na górze, ew. umpa umpa na dole i suchej średnicy? Gusta są różne i masochiści również żyją na tym świecie... W związku z tym mam wrażenie, że po podpięciu (do tego zestawu - mogę się mylić) jak tu niektórzy proponują takiego Lynxa będzie: żyleta i krew z uszu. Wydaje mi się, że ten Beresford, który jednak gra cieplej niż 3/4 studyjnych kart dźwiękowych i nie wyrzuca wszystkich szczegółów na wierzch będzie tu lepszy...

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO_Fan, to trochę inaczej, inaczej. W studio mają pomieszczenie oraz kolumny o możliwie płaskiej charakterystyce, stąd wszystko słychać po równo. CO do niedoskonałości, to kwestia krytycznego słuchania (no i kolumn), a nie magii za przetwornikami. Kupując studyjnej jakości elektronikę, kupujesz sprawdzony sprzęt o świetnych parametrach i jakości wykonania - za rozsądną cenę. Kupując studyjne kolumny - kupujesz kłopoty z ich płaską charakterystyką, a pamiętaj, że dźwięk jest masterowany z myślą o bardzo "niepłaskich" kolumnach. Stąd problemy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to jeśli ktoś nie słyszy parametrów, to muzyki też przestał słuchać. Jeśli dany kawałek sprzętu audio zapewnia dźwięk ze zniekształceniami o przynajmniej rząd mniejszymi od czułości ludzkiego ucha, jest tam zero słyszalnego szumu - a wydajność prądowa znakomita - to zostaje tylko muzyka. Chyba że ktoś nie słucha muzyki, a nazwy sprzętu, recenzji, wyglądu obudowy etc....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie pojmuję jaki jest sens nabywania urządzeń (w tym przypadku DAC) charakteryzujących się sporą niedokładnością w odwzorowaniu brzmienia. Sprzęty, które dodają 'coś od siebie' nie są dobre - to po prostu kiepsko zmontowane i zaprojektowane układy.

Barwa dźwięku (ktoś o niej wspominał) została ustalona i dobrana przez realizatora a potem przez inż.masteringu. Sprzęt jakim się dysponuje w domu powinien pozwolić docenić efekty pracy inżynierów - powinien ten sprzęt być na tyle przejrzysty i czysty na ile pozwala kieszeń kupującego. Potem piszą tacy "znafcy", że płyty są źle zrealizowane - wystarczyłoby aby swoje pseudo wynalazki rodem z piwnicy domorosłego konstruktora zamienili na porządne klocki, które często są zresztą tańsze.

 

Gdyby realizator z masteringowcem chcieli ciepłego brzmienia to by go dodali w trakcie prac studyjnych. Tak więc rodzi się pytanie - czy chcemy słuchać nagrań tak jak zostały one zrealizowane czy też może chcemy słuchać tych nagrań w sposób wypaczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale bez przesady. Płyty bywają "źle zrealizowane", i podkreślam znaczenie cudzysłowu.

 

W czym rzecz: jeśli sobie odtworzysz jakiś kawałek muzyki b. popularnej (dla mas etc) tudzież współczesnego ciężkiego grania (rock, metal) na neutralnym sprzęcie (w miarę płaska charakterystyka), to będzie co najmniej nieprzyjemnie - loudness to podstawa przy masterowaniu rocka/metalu, czyli na starcie masz za dużo dołu i góry. Niefajnie. Jeśli są podejrzenia, że dana muzyka była masterowana z myślą o iPodach i kolumnach za 50 zł, to nieciekawie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem tematu autor pisze że większośc muzy ma w mp3 i jak znam życie to 128 bit rate

zatem nawet jesli by mial dobrą kartę to nie wyciągnie wiele z tego formatu czy tak?

bo to ciekawe ja tez początkujący w tym temacie ale rozumiem że przy tym zestawie jaki ma to szkoda słuchac muzy w mp3, mam troche podobny problem i wlaśnie wymieniam całą na flac co się da ściągnąć lub na wyprzedażach orginalne płyty

zatem pytanie czy dobra karta muzyczna da efekt czy raczej ujawni jeszcze bardziej niedoskonałosci mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę moje spostrzeżenia po zbieraniu mojego systemu audio.

 

W tym momencie mam DAC na USB i uważam, że to dobre rozwiązanie do odtwarzania muzyki.

 

Jest to wygodne, podłączasz przez usb gdzie chcesz, każdy system instaluje sterowniki, działa i GRA.

Różnicę między mp3 i flac poznasz od razu, z zamkniętymi oczami (w ślepych testach ;)) tym bardziej.

Na jakości CD muzyka żyje, jest dynamika, jest szczegółowość, na mp3 tego nie masz, po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Beresforda na usb , jest projektowany do sluchania muzyki i ma

sporo pozytywnych opini.Sprawy techniczne zostawmy unzynierom.Jak sie

nie spodoba to wymienisz.Na twoim sprzecie nie potrzebna jest hiper studyjnie

wypasiona karta studyjno dzwiekowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że DAC na USB to najlepsze rozwiązanie.

 

Możesz też wziąć pod uwagę najnowszego DAC Wavelength Audio czyli Protona - jest bardzo wygodny, zasilany z magistarli USB - ale nie wprost poprzez wewnętrzną baterię litowo-jonową. Ma wyjście stereo RCA oraz dedykowane słuchawkowe. No i oczywiście tryb asynchroniczny. Kosztuje 900 USD.

 

Na Computer Audiphile pojawił się test Protona:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę Valaba,kosztuje znacznie miej,jak gra,jak dostane przesyłkę to coś napisze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondziu791, 19 Cze 2009, 18:04

 

>trochę nie rozumiem tematu autor pisze że większośc muzy ma w mp3 i jak znam życie to 128 bit rate

>zatem nawet jesli by mial dobrą kartę to nie wyciągnie wiele z tego formatu czy tak?

>bo to ciekawe ja tez początkujący w tym temacie ale rozumiem że przy tym zestawie jaki ma to szkoda

>słuchac muzy w mp3, mam troche podobny problem i wlaśnie wymieniam całą na flac co się da ściągnąć

>lub na wyprzedażach orginalne płyty

>zatem pytanie czy dobra karta muzyczna da efekt czy raczej ujawni jeszcze bardziej niedoskonałosci

>mp3

 

Oj ujawni ujawni, i z tym ma mały problem autor tematu. Pomijając to jednak mam pytania do Tegoż autora. 1. Jaki masz komputer skoro wg punktu 3-go musisz dokupić płytkę z USB? 2.Jak głośny jest tenże komp i gdzie stoi i jak daleko(w stosunku do pomieszczenia odsłuchowego)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Obecnie uzywam audigy 2 nx USB, polaczone z gainclone premium. Czy oplaca sie wymieniac karte na dedykowanego DAC'a ? Myslalem o zakupie ZERO DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do majkeljot

mając na myśli że mam podobny problem chodziło mi o tą muze którą mam na mp3 i powoli wymieniam na bezstratny i jeszcze czy dobra karta muzyczna wogóle coś da przy mp3 czy i tak dopiero przy lepszym formacie

a o co chodzi bo mam kartę zintegrowaną wiadomo lipa ale mam otwarzacz cd onkyo w miare na poziomie i teraz czy jest sens wydawać np 400 zł na hd2 audio traca bo przy mp3 to nic nie da czy porpostu po sćągnieciu flaca wypalać go sobie na płytki i sluchać w moim cd nie licząc jeszcze kasy na wyciszenie kompa czyli nastęne 200 zł na wentylatory??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować nową kartę za 400zł, skoro można kupić używaną za połowę tej kwoty. Marian Marc2 to wydatek 200zł, niedawno widziałem też Echo Mia za trzysta parę zł. Co prawda trzeba polować na allegro, ale zdecydowanie się opłaca. Kiedyś z ciekawości odpaliłem Realteka HD na płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H i pierwsze wrażenie było takie: "gdzie są wysokie tony". Wypalałem płyty z plików flac, dopóki nie okazało się, że komp z przyzwoitą kartą gra lepiej niż podstawowe odtwarzacze Sony ES, a użytkowania jest znacznie wygodniejsze od odtwarzacza cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane trtzeba upolować bo te co podałeś nowe to po 800 widziałem także za nową adio tracka 400 to i tak najmniej z tego przedziału jakości

ale jeśli byś cos przypadkiem znalazł i przypomniał sobie o mnie to daj znać

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie i dzieki za niezle rozwiniety topik. Zakupow jeszcze nie zrobilem, narazie analizuje wasze sugestje jak i te w innych tematach o podobnym quescie.

 

Za poprawianie dzwieku w moim beznadziejnym systemie zabralem sie troche od "dupy strony", mianowicie robie wlasnie remont pokoju do sluchania muzy :P No ale przecierz nie po to daje przestrzen dla systemu i kolumn zeby odsluchiwac muzy z integry...

 

Wiekszosc z Was doradza dac na usb.Mi tez sie wydaje ze jest to dobre rozwiazanie, szczegolnie ze mam zamiar glownie odsluchiwac muzyke a nie ja tworzyc, nagrywac itp(domowe studio mi nie potrzebne) Dlatego mysle ze jakies profesjonale karty typu lynx2 moga u mnie nie zdac egzaminu. Pozatym szukam czegos do analogowego stereo a wiekszosc tych "lepszych kart" ma tyle niepotrzebnego dla mnie "badziewia" ktorego nawet nie wykorzystam.

 

Ktos napisal ze skoro mam 80% muzyki w mp3 to nie ma sensu niczego kupowac bo moze byc nawet gorzej (lepszy sprzet uwydatni braki formatu)... Sam nie wiem co o tym myslec... muzyke kolekcjonuje od ponad 10lat. Zdecydowana wiekszosc albumow pozgrywanych w jakosc 320kbps a tego wszystkiego z 300GB. Wydaje sie, ze jednak warto odkryc ta muzyke na nowo... na czyms lepszym niz integra.

 

To czego mi brakuje w moim (dzwieku) systemie to napewno lepiej kontrolowany bass, schodzacy nizej niz obecnie.Nie mam tez zbytniego rozeznania jak by sie zestaw od Grado_Fana spisywal w tej kwesti, tzn domyslam sie ze lepiej niz to co mam obecnie, napewno jest to ciekawe roziazanie i gdybym mial tylko konto na alletanio to bym rozwazal kupno beresforda. A tak pewnie bede musial celowac jakos po sklepach netowych :/ Pozatym jest tyle dac'ow ze sam nie wiem czy to jest najlepsze rozwiazanie (beresford). Mimo wszystko nadal rozwazam te opcje, ktore opisalem w #1 , korci mnie zeby nawet najzwyklejszego xonara czy hd2 wrzucic i zobaczyc na ile mnie to zaspokoi, ale z zakupami sie narazie wstrzymuje na miesiac dwa...musze jeszcze poczytac , zrobic pokoj i zdac sie na Was zeby dobrze cos kupic.

Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie i sorka za bledy (pisalem na szybko)

Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny dylemat. W grę wchodzą dwie opcje: Audiotrack Prodigy HD2 albo DAC Beresforda od Grado_Fana. Ale w moim przypadku potrzebuję również czegoś do odtwarzania dźwięku w filmach po podłączeniu do amplitunera i tu jest problem bo Beresford nie ma wyjść cyfrowych a w Audiotraku mogę puścić stereo analogiem a filmy w 5.1 po cyfrowym. Czy jest w moim przypadku jakaś inna opcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję podjąć następujące kroki

 

1. podłączyć cyfrowo amplituner do karty dźwiękowej na płycie przez coax, możliwe, że jest wyjście cyfrowe z płyty i po sprawie, jeśli nie ma, lub będą podejrzenia, że jakość tego wyjścia jest niska (chociaż na sprzęt typu amplituner C/A wyjście cyfrowe tego rodzaju nawet z płyty głównej powinno wystarczyć) to kupić najtańszą dobrą kartę z wyjściem cyfrowym, osobiście używam zwykłej audigy i wyprowadzam koncentrykiem z mini jack karty na coax do zewnętrznego dac, jak na komputer to wyjście cyfrowe audigy jest wystarczające, a tym bardziej wystarczy gdy chcemy słuchać mp3

 

2. jesli efekt będzie niezadowalający na dac'u w amplitunerze to trzeba spróbować zewnętrzny dac, jeśli dac będzie przyzwoity, połączenia poprawne, a muzyka nie gra (nawet słuchana z mp3) znaczy, że wzmacniacz nie jest taki jak trzeba

 

na dobrym sprzęcie, równo brzmiącym systemie słuchanie mp3 nie jest ujmą

 

moim zdaniem to nieporozumienie słuchanie muzyki stereo na amplitunerze kina, dlatego kupowanie jego w tym celu było błędem, co z tego, że cyfrowo podłączymy się pod dac to i tak nie uzyskamy dobrej jakości na wzmacniaczu, wzmacniacz to podstawa, na dobrej klasy wzmacniaczu przyzwoicie zagraja nawet przeciętne kolumny, nie znam tych jbl ani tej yamachy, ale zakładam, że w tym układzie najsłabsze ogniwo to yamacha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się okazało ,że w dalszym czasie będziesz poszukiwał zewnętrznego daca to warto zainteresować się DAC VALAB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub z tego samego tematu dobrą propozycją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z przesyłką 200$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, to jest amplituner stereo yamahy, więc mój pierwszy powyższy wpis można ominąć, rozpędziłem się, ale z tym dac które podałem to warto spróbować,

pozdrawiam

s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.