Skocz do zawartości
IGNORED

Czym się różni produkcja kabli dla mas..


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różni produkcja kabli dla mas od tej dla audiofilów ? :)

 

Zanim wydam więcej niż 10zł za metr przewodu (dowolnego) chcę poznać (i pewnie nie tylko ja) czym się różni technologia kabli z przysłowiowej "szpuli" od takich firmowanych przez specjalistów audio. Czy chodzi tylko o czystość miedzi, rodzaj izolatora i geometrię ? Jaki jest wkład producenta w gotowy wyrób ? Czy kupują gotowe przewody i tylko konfekcjonują ?

 

Proszę o rzeczowe wpisy. To nie jest dyskusja na temat czy "grają" czy "nie grają". Proszę pisać na temat albo nic nie pisać. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zamknąć oczy i słuchać. To jak z wiedzą o produkcji salcesonu lub kaszany...lepiej zamknac oczy i jeść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy są to te same kable ,tylko te co tak drogo muszą kosztować dla audiofilów są robione dla NASA i to innych "kosmicznych projektów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość gotowego "audiofilca" zależy od jakosci,zawartosci materiału na drut w drucie i oczywiscie mozliwości technologicznych ciadnięcia druta. Niekiedy potrzebna jest cierpliwośc by polerke strzelić, a dalej to juz tylko inwencja producenta - dookoła pustej rurki z tworzywa, moze warkoczyk, a moze zatopić druta w tworzywie. Do tego trochę np. bewełny trochę "filozofi" i to działa.

 

...a tak na poważnie to bywa, ze drogie kable sa naprawde lepsze od tych tanich.

 

Poza tym nie znam sie na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Taka mała analogia:

wypowiadał się facet z firmy, która produkuje płyn do naczyń "Ludwik".

Stwierdził, że dla Tesco jest ta sama nazwa, to samo opakowanie, ale płyn zawiera mniej czynnych substancji czyszczących, a co za tym idzie, jest mniej wydajny.

Nie są w stanie wyprodukować w cenie, którą dyktuje Tesco, identycznego płynu, jaki jest dostarczany do innych odbiorców.

A gdyby cena była wyższa, to w Tesco nie sprzedawałby się ten płyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To firma która nigdy specjalnie nie przywiązywała wagi do marketingu,miała swój dział audio który został kilka lat temu zlikwidowany."Na co dzień" realizują dużo poważniejsze projekty:konstrukcje mostów,okablowanie całych zespołów przemysłowych i użyteczności publicznej,nowoczesne technologie (kooperant przy budowie CERN pod Genewą),ciężki sprzęt budowlany....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza materiałem, izolatorem i geometrią chyba niewiele pozostaje :-)

Przypadek ekstremalny: Tara The Zero - izolacja próżniowa. Nie testowałem, więc nie wiem czy to coś daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne TEN z Tesco też jest w ocenie ludzi bardzo dobry, no bo przecież "Ludwik" to znana marka. Autosugestia z płynem do naczyń ? Ciekawe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 17 Cze 2009, 19:03

 

>Czy chodzi tylko o czystość miedzi, rodzaj izolatora i geometrię ?

 

Pytanie tylko czy to wszystko tak naprawdę jest potrzebne. Ta ultraczysta miedź, teflon, i geometria do walki z efektem naskórkowym.

Myślę ze odpowiedź jest taka jak w przypadku właściciela Cinquecento z doczepionym spoilerem - potrzebne! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co włascieciel wsadził pod maskę wzgledem oryginała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable należy kupować "na słuch". Albo nam odpowiadają, albo nie. Technologia, itp. nie ma tu żadnego znaczenia. A tak poza tym, to nie słyszałem żeby po domach chodziło jakieś Audio-Gestapo i kontrolowało, czy cena kabla jest aby adekwatna do ceny reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Genesis, 17 Cze 2009, 21:06

>>A tak poza tym, to nie słyszałem żeby po domach chodziło jakieś Audio-Gestapo i kontrolowało, czy cena kabla jest aby adekwatna do ceny reszty systemu.>>

 

Po domach na szczęście jeszcze nie...na forum nagminne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno fakt, że są to produkcje małoseryjne zdecydowanie zwiększa cene juz dla samego producenta a co za tym idzie, juz dla ostatecznych odbiorców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać na temat albo nic nie pisać.

Czym się różni produkcja (i przede wszystkim technologia) przewodu za 1zł/mb od produkcji przewodu za 100zł/mb, za 1000zł/mb itd ?

 

Tak trudno to przedstawić, odpowiedzieć ? Forum nie istnieje od wczoraj. Chyba ktoś już poruszał ten temat. Proszę o link, jeśli taki istnieje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 17 Cze 2009, 21:31

>Proszę pisać na temat albo nic nie pisać.

>Czym się różni produkcja (i przede wszystkim technologia) przewodu za 1zł/mb od produkcji przewodu

>za 100zł/mb, za 1000zł/mb itd ?

>Tak trudno to przedstawić, odpowiedzieć ? Forum nie istnieje od wczoraj. Chyba ktoś już poruszał ten

>temat. Proszę o link, jeśli taki istnieje :)

 

Jeszcze raz link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na załączonym obrazku z mikroskopu porównanie miedzi monokrystalicznej do zwykłej i garść informacji o budowie przewodnika.Generalnie: w "zwykłej" miedzi prąd/sygnał przeskakuje z jednego kryształka na drugi,w monokrystalicznej "płynie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 17 Cze 2009, 21:36

 

>Dlaczego masz DIY na VIFAch?

 

Bo za lekko ponad 100zł/szt mam głośnik stosowany przez amerykańskiego Thiel'a w drogich, cenionych konstrukcjach.

Bo koszt jest śmieszny w stosunku do jakości dźwięku.

Bo kupuję solidny towar, a nie bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 17 Cze 2009, 21:47

 

Ok, widać mają technologię, patenty. Tyle, że większość kabli dla audiofilów to OFC...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furukawa i Furutech to dwie firmy które zdecydowanie polecam.Jakość wykonania idzie w parze z wpływem na dźwięk.

Tu nie ma kawałka byle jakiego druta po 10 zł schowanego w wężu ogrodowym 10mm2 w plecionce i najtańszymi niklowanymi i kosztującym kilka Kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 17 Cze 2009, 22:02

>octavarium, 17 Cze 2009, 21:47

>Ok, widać mają technologię, patenty. Tyle, że większość kabli dla audiofilów to OFC...

 

Tych kabli się już nie kupi..nowych,Furukawa to olbrzymia korporacja,dział audio poszedł na odstrzał.

To nie ich patenty,wykorzystywali ciekawe rozwiązania z zakresu budowy przewodników do swoich zastosowań audio.No i praktycznie zero marketingu:"poczta pantoflowa" i "ucho" stanowiły o jakości tych przewodów,użytkownicy niezbyt chętnie się ich pozbywają,a jak już to ceny wciąż utrzymują się bardzo wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememka, 17 Cze 2009, 19:25

 

>Taka mała analogia:

>wypowiadał się facet z firmy, która produkuje płyn do naczyń "Ludwik".

>Stwierdził, że dla Tesco jest ta sama nazwa, to samo opakowanie, ale płyn zawiera mniej czynnych

>substancji czyszczących, a co za tym idzie, jest mniej wydajny.

>Nie są w stanie wyprodukować w cenie, którą dyktuje Tesco, identycznego płynu, jaki jest dostarczany

>do innych odbiorców.

>A gdyby cena była wyższa, to w Tesco nie sprzedawałby się ten płyn...

 

Nie zawsze tak jest. Któraś firma produkująca soki i mająca umowę z Tesco czy innym Leader Price'm, zatrzymywała produkcję na chwilę, żeby zmienić kartoniki a wkład zostawał ten sam.

No ale to pewnie wyjątek potwierdzający regułę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumie, a co wpływa na to że jest taki dobry ten głośnik?, materiał membran?, nawinięty drut?, magnes?, dlaczego jest taki dobry? bo chyba nie z powodu pochodzenia, czy mają jakiś szczególny charakter? czar który się rzadko spotyka?.

 

A jeśli faktycznie są tak fantastyczne (oczywiście w cenie i wybór jak najbardziej zrozumiały i oczywisty) to dlaczego nie może się zdarzyć kabel który w danym systemie faktycznie wpływa dźwięk?, może są takie konstrukcje które są podobnie jakościowo wykonane jak właśnie te głośniki które zastosowałeś w swoich kolumnach?.

 

Czy wszystkie drogie kable muszą być bee w stosunku do wydanych pieniędzy?, (w sumie pytanie retoryczne, ale nie do końca).

Osobiście wkurza mnie że przewód elektryczny, koncentryczny, czy inny cud kablowej technologii może na coś wpływać, ale jeśli faktycznie tak się zdarzy to co wtedy? jak się wyleczyć?, czytam i czytam to forum że: drogie kable to durnie kupują, myślę ....... pewnie faktycznie, jaki kabel?, tam gówno prawda.

 

Włączam sprzęt i słucham no super fajnie pięknie, to podłącze stary mój kabel i kurna coś inaczej, eeee tam głupi jestem, i tak kilka razy, kuźwa ten zasrany kabel wpływa na dźwięk, jak to??? dlaczego??? , nie wiem, mam to gdzieś, czy mnie stać czy nie, nie ważne.

Jakimś sposobem wpływa na dźwięk i to się dla mnie liczy, reszta staje się mnie ważna.

 

Nikogo do niczego przekonywać nie będę bo każdy ma swoje uszy i tyle, dlatego też właśnie ty wybrałeś takie głośniki a nie inne.

Czytałem o Thiel'ach i są to bardzo pochlebne opinie.

 

Wszedłem w twoje "o mnie" i widziałem twoje głośniki, "są piękne!", aż mam ochotę poprosić cię o konstrukcję dla mnie, być może dałbyś się namówić na wykonanie konstrukcji dla mnie, tego nie wiem, i nie wiem do końca czy bym chciał, bo takich konstrukcji nigdy nie słyszałem choć czytałem że często są bardzo udane.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józefie:

Kiedyś już w jakimś wątku napisałem, że na świecie jest kilka znaczących hut miedzi. Taka miedź jaka tam zostanie wyprodukowana jest ciągniona do odpowiednich średnic drutów na kable. Nie ma specjalistycznych fabryk produkujących miedź dla audiofilów. Nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Na tym żerują małe „fabryczki”, które udając, że wkładają technologię (jaką?) windują ceny.

Z tą miedzią monokrystaliczną jest tak jak z atomizacją wody do picia (oczyszcza organizm, uzdrawia). Znacie te podkładki pod kubki?. . . Nikt nie udowodnił działania, ale na wszelki wypadek dobrze to mieć. Reszta w rękach handlarzy. Ustalić cenę tak aby wydrenować pieniądze z odpowiedniego segmentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.