Skocz do zawartości
IGNORED

Czym się różni produkcja kabli dla mas..


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, ale po to się słucha i weryfikuje. Po co modelować kiepski dzwięk, jak mozna mieć dobry, wedle gustów oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb

 

Inna sprawa, dlaczego masz kimbery w swoim systemie? :-).

Dlaczego nie kupiłeś zwykłego kabla za parę złotych za metr 2-4zł. np:http://www.luxmarket.pl/asortyment/telefonikankt/kabel-yky-2x25/3925

Szersza oferta -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo troszkę lepsze używane przez muzyków do 10zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale nie, ty postanowiłeś kupić kimbery za najmniej 44zł. za metr który jest kilka razy droższy, gdzie tu sens? aaaa kiedyś pisałeś "bo kimber jest pożądny" a reszta to same nie pożądne, tak jo było z tą "pliszką"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piszesz że ja piszę głupoty, ok.

Ale jak ty wytłumaczysz swoją głupotę?, ja gdybym był przeciwnikiem kablofilii to kupiłbym którąś pozycje z pierwszych dwóch i wtedy dyskutował o śmiesznym wpływie drogich i niedobrych kabli, a nie z kablem za jednak już nie tak śmieszną kwotę jak twój kimber, tzn: nie wiem jaki jest twój, zakładam że ten najniższy w ofercie bo jak napiszesz że masz droższy to na prawdę "czapka z daszkiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi, 19 Cze 2009, 21:59

>Niedawno na próbę podłączyłem taśmę jantzena do toru HF moich kolumn zamiast kabla kimbera i różnica

>była szokująca. Taśma dała jakby więcej zniekształceń i mniej wysokich. Co ciekawe nie z każdą

>muzyką taki efekt był słyszalny.

 

Czyli taśma nie każdy rodzaj muzyki lubi, który rodzaj jej nie odpowiada, na złość, zniekształca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w dzisiejszych kablach około 20% to rzeczywista inżynieria, reszta to kolorowy techno-marketing. Kabla audio nie można oceniać w oderwaniu od konkretnego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb, 20 Cze 2009, 12:37

 

>Zgadza się, ale po to się słucha i weryfikuje. Po co modelować kiepski dzwięk, jak mozna mieć

>dobry, wedle gustów oczywiście.

 

I tu się z tobą zgadzam, a gustach się .........., co? wiadomo.

Dla mnie Primare czy Plinius to jest kicha choć wiadomo że to są dobre marki i urządzenia, rzecz gustu i preferencji muzycznych, jak się niema milionów dolarów na koncie to niestety kompromisty to rzecz jasna.

Słuchałem zestawu za 40 tys.funtów, i grało lepiej, od mojego dużo lepiej choć charakter bardziej caspiana mi odpowiada, tak więc grało lepiej ale duuuuuuuuużo drożej, ale lepiej, jak ktoś ma kupę kasy to sobie coś takiego sprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23782-100002067 1245495528_thumb.jpg

post-23782-100002068 1245495528_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Przepraszam założyciela wątku za foty, to po żeby nie być gołosłownym, oczywiście jak najbardziej można zgłosić do usunięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozefkania, 17 Cze 2009, 19:34

>I zapewne TEN z Tesco też jest w ocenie ludzi bardzo dobry, no bo przecież "Ludwik" to znana marka.

>Autosugestia z płynem do naczyń ? Ciekawe :)

 

Pan w TV z uśmiechem powie; Skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

Ludziki powiedzą;

- Pani a w TV mówili że...

- Aaa... skoro w TV mówili to pewno że tak! ;)

 

Swojego czasu rozmawiałem z gościem z pewnej firmy (poufnie bo to kolega) która produkuje "dobre" samochody. Gość powiedział tak. Teraz auto ustawiane jest tak żeby działało dobrze przez 5 lat. Potem klient powinien kupić nowe. Produkcja super auta na 10 lub więcej lat po prostu się nie opłaca.

 

Czasy kiedy fachman robił szwajcarski zegarek z duszą, który działa 20 lat i co jakiś czas wymagał czyszczenia dawno minęły. Teraz kroi się każdego na czym tylko się da. Nie ważny jest sposób, ważne jest tylko to żeby wyciągnąć maksymalną kasę z klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 20 Cze 2009, 12:47

 

>lechb

>

>Inna sprawa, dlaczego masz kimbery w swoim systemie? :-).

>Dlaczego nie kupiłeś zwykłego kabla za parę złotych za metr 2-4zł.

>np:http://www.luxmarket.pl/asortyment/telefonikankt/kabel-yky-2x25/3925

>Szersza oferta -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Albo troszkę lepsze używane przez muzyków do 10zł:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Ale nie, ty postanowiłeś kupić kimbery za najmniej 44zł. za metr który jest kilka razy droższy,

>gdzie tu sens? aaaa kiedyś pisałeś "bo kimber jest pożądny" a reszta to same nie pożądne, tak jo

>było z tą "pliszką"

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Piszesz że ja piszę głupoty, ok.

>Ale jak ty wytłumaczysz swoją głupotę?, ja gdybym był przeciwnikiem kablofilii to kupiłbym którąś

>pozycje z pierwszych dwóch i wtedy dyskutował o śmiesznym wpływie drogich i niedobrych kabli, a nie

>z kablem za jednak już nie tak śmieszną kwotę jak twój kimber, tzn: nie wiem jaki jest twój,

>zakładam że ten najniższy w ofercie bo jak napiszesz że masz droższy to na prawdę "czapka z

>daszkiem".

 

Słuchaj, kolego co mam to mam, ale się tym nie chwalę i nie opowiadam bajek, że one to dopiero graja, a inne są bee. Wiekszych różnic w graniu kabli nie stwierdzam i nie uwazam, żeby ta tendencja, nagonka, która również działa na poczatkujących audiofili była słuszna. Mam kimbera, bo to marka z tradycjami, dobrze mi się kojarzy i poprawnie działa i weź pod uwagę, że mówimy tu (przykład który podałeś - 44 zł za metr) o kwocie na kable głosnikowe poniżej 200 pln za komplet. Ja nie uważam, że jest to jakaś strasznie wygurowana cena i taki kabel mozna wpiąc nawet do budżetowego systemu, którego koszt to cos ok 2000 za wzmak i CD + 1000 - 2000 za kolumny, mowa oczywiście o nowych. Przy cenie 3000 - 4000 zł za komplet, kwota 200 pln + ewentualnie nawet ok. 200 za np. tonik (najtańszy interkonekt Kimbera, albo jakiegoś Cordial, Chorda, czy coś równie markowego) daje razem ok. 10 % wartości i nie nadwyręża portfela, nawet jesli nie działa, to przynajmniej zapewnia 100 % dobre połączenie sprzetu, jak i daje jakąś gwarancję wykonania, a w przypadku inerkonektu zakonfekcjonowania wtyków. Ot i cała moja filozofia, dobre jest po prostu dobre i tyle, nie ma po co płacić za cos co juz na pewno zadnych pozytywów nie wnosi wzgledem tego. I nie mówię, że Kimber jest naj, bo nie jest jeszcze cała masa podobnych jakosciowo kabli, za zbliżone pieniądze.

 

P.S. Różnica między mną, a większością kablarzy jest taka, że ja jestem świadom wydanych pieniędzy na znikomy wpływ, bądź żaden, wy natomiast go przekoloryzowujecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>:-) Ja tylko przytoczyłem wypowiedź, którą słyszałem w "Trójce". Więc do końca nie wiem jak to jest... Chociaż myśląc logicznie, to firmie produkującej "Ludwika" i mającej zamówienia od koncernów Tesco oraz tym podobnych opłaca się zmieniać nawet linię produkcyjną!

 

A kto tu mówi zaraz o zmianie linni produkcyjnej. W dniu xx.xx.xx produkujesz dla Tesco i poprostu dolewasz więcej wody. ;) To takie trudne do wyobrażenia? hihi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok,

 

Opłaca im się nawet kupić, pracowałem w leasingu i kredytach dla firm, i właśnie jako jedne z zabezpieczeń były brane pod uwagę kontrakty na produkcję, i oczywiście potwierdzenie pisemne od sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wg mnie wyznacznikiem jakosci kabla jest tylko i wylacznie jego sprawnosc w okreslonym systemie. czyli jesli brzmienie calego lancucha po wpieciu kabla nam nie pasuje, to mozemy go sobie darowac.

 

2. kable nie poprawiaja brzmienia w sensie absolutnym - jedynie je zmieniaja. a czy inne jest lepsze to juz kwestia subiektywna.

 

3. tansze wcale nie znaczy gorsze.

 

4. wszelkie recenzje kabli sa wiarygodne tylko w odniesieniu do calosci systemu w ktorym byly testowane.

 

....no i na koniec male podsumowanie - oczywiscie subiektywne:

kable za 5 pln/metr potrafia dac wieksza przyjemnosc z odsluchu niz te za 100pln/metr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb

 

Czyli co?, teza 2-4 zł. są jakie? nie warte systemu budżetowego?.

Miałem kiedyś 4PR i dobrze wspominam, ale miałem też grubego miedziaka z tonsila i też dobrze wspominam, nie widziałem różnicy choć ALRy taką lubią pokazać, ale kupiłem bo tak wypada, a teraz już nie kupuję bo wypada czy mnie stać.

 

Moim zdaniem wydawanie na kabel 10 czy 20 zł. nic nie wnosi i to też jest wywalanie kasy, no ale nie mam kabla z elektronika a amerykańskiego kimbera.

Widzisz kolego, to jest dokładnie to samo, kwoty są różne ale zasada taka sama, ja gdybym miał wydawać na kabel 40 zł/m. a mam też taki tyle że 30/m. to ostatecznie kupiłbym z elektronika, gdybym był przeciwnikiem kabli oczywiście.

 

Dopiero większa kwota ma sens w dźwięku, ale niestety duża ta kwota.

 

W opisie jest napisane że masz dużo kabli, droższe też?, czy tylko te tańsze, i dlaczego masz ich cała szafę? dlaczego tego nie sprzedasz i kupisz sobie płyty np.?

 

Ja wybrałem jeden bo wiedziałem czego szukałem, nie strzelałem na ślepo.

 

A początkujący audiofil czy nie........... jakie to ma znaczenie, albo słyszy albo nie, a nie bo początkujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich firm unikać ? Które firmy (albo poszczególne modele ich kabli) to zwykłe OFC, takie samo jak ze sklepu elektronicznego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 20 Cze 2009, 13:55

 

>A jakich firm unikać ? Które firmy (albo poszczególne modele ich kabli) to zwykłe OFC, takie samo

>jak ze sklepu elektronicznego ?

 

Pojęcia nie mam, podłączam i albo pasuje albo nie.

Miedziaki mi do końca nie pasują, już chorus Epic bardziej.

 

Mi się podoba węgiel, miałem de wind ale on bardziej do za ostrych systemów i cicho gra i bardzo wygładza .

Z miedziaka który mi najbardziej się spodobał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chord ze srebrem Epic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale za jasno, a vdh jest akurat z równowagą no i jest analityczny nieco, poprzednie tego nie przekazywały z taką łatwością, nie trzeba się wsłuchiwać, koncentrować, wystarczy żeby cicho było, co więcej kręcę na godz. 12 i nic się nie gubi, można słuchać głośno i wciąż będzie selektywnie.

 

Dotyczy tego co w o mnie.

Pożycz ten kabel jak masz gdzie i posłuchaj, przecież to nic nie szkodzi, vdh lubi grać parami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całą szafę, bo w przeciweństwie do niektórych, nie wystawiam opini na podstawie barwnych opisów. To, jakie mam teraz poglądy, zweryfikowane jest właśnie wieloletnim doswiadczeniem, i własnoręcznym przetestowaniem całej masy kabli i urzadzeń. Też chciałem kidyś wierzyć, ale cóz, prawda jest z goła inna, i nie powiem, że nie słyszałem róznic, tez słyszałem, ale niestety wydawało mi się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cię przekonywał bo nie w tym rzecz i to bez sensu bo każdy kieruje się własnymi przesłankami.

Elektronikę którą mam kupiłem choć niema żadnych rekomendacji, a nawet więcej, jest zjechana nawet w nie jednej prasie, mi się podoba, kto słuchał ten wiem.

Natomiast zupełnie nie rozumie zachwytów nad naim 5i-2 i do tego ma mocną rekomendację i jakie zachwyty, a w klubie naima mają zdanie że to i tak kicha, dopiero wyższy naim 5x gra a jeszcze lepiej z flatcapem.

 

Jeśli sądzisz że sugeruję się prasowymi testami to no....... niestety się mylisz, owszem czytam przed odsłuchem i po, ale gwiazdkami się nie sugeruję, np: nagrodzony Chord Carnival SilverScreen, cena taaaaak fajna, ale nie wydam kasy tylko po to by kupić kabel nagrodzony, bo wybraniec roku, z nagradzanych jedyne co mam to podstawki i to też dostałem dobrą cenę :-), bo małą ryskę mają ale jest z tyłu wiec nieważne.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtman, 20 Cze 2009, 13:43

 

>1. wg mnie wyznacznikiem jakosci kabla jest tylko i wylacznie jego sprawnosc w okreslonym systemie.

>czyli jesli brzmienie calego lancucha po wpieciu kabla nam nie pasuje, to mozemy go sobie darowac.

>

>2. kable nie poprawiaja brzmienia w sensie absolutnym - jedynie je zmieniaja. a czy inne jest lepsze

>to juz kwestia subiektywna.

>

>3. tansze wcale nie znaczy gorsze.

>

>4. wszelkie recenzje kabli sa wiarygodne tylko w odniesieniu do calosci systemu w ktorym byly

>testowane.

>

>....no i na koniec male podsumowanie - oczywiscie subiektywne:

>kable za 5 pln/metr potrafia dac wieksza przyjemnosc z odsluchu niz te za 100pln/metr

 

 

No i dokładnie o tym samym pisałem dwie strony wcześniej.

Nie wiem i z technicznego punktu widzenia mało mnie to obchodzi dlaczego tak jest,

ale tani kabel (sprzedawany ze szpuli w każdym sklepie rtv) zawsze daje dźwięk pełniejszy, przyjemniejszy, muzykalniejszy (cokolwiek to słowo znaczy) i na dłuższą metę mało męczący

w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju "ulepszaczy" sztucznie modyfikujących brzmienie systemu.

Pod warunkiem oczywiście, że nie ma ewidentnych zgrzytów w samym zestawieniu klocków,

ale tutaj to jest chyba jakiś temat tabu, bo większość audiofili woli głupawo się wymądrzać i teoretyzować na temat rzekomo kosmicznych technologii, rzekomo ukrytych pod grubą warstwą izolacji.

Zamiast przyznać wprost, że dali dupy już na etapie kompletowania systemu, którego wady teraz trzeba korygować "grającymi" kabelkami, bo tacy właśnie mądrzy są i w ogóle zajebiści, że śmiech na sali po prostu, a co jeden to więcej rozumów pozjadał i kolorowych gazetek przeczytał,

czego efekty mamy później w dziesiątkach wątków pod tytułem "Jaki kabel do ... ?"

 

P.S.

A jeśli komuś spędza sen z powiek techniczna strona zagadnienia, to niech zapyta na przykład JMlab Focala dlaczego w swoich paczkach stosuje "zwykły kabel przemysłowy" (cytuję dosłownie za recenzentem z AUDIO) do okablowania wewnętrznego kolumn za ponad 30.000PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, albo ja źle, niezbyt jasno wyrażam swoje opinie, albo ludzie maja problem ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz, nie umniejszam wpływu zestawienia systemu z kablami włacznie, ale swiadomie. Nigdy nie twierdziłem, ze kable nie maja żeadnego wpływu, ale jak juz mówiłem nieporównywalnie mały do ceny jakie za nie spiewaja producencji i ta kwotę, czyli róznicę w cenie kabla dobrego, powiedzmy ok 20- nawet 50 pln za metr (przykładowo), a takiego po kilkaset, albo nawet kilka tysięcy za metr, proponuje przeznaczyć na zakup lepszego sprzętu, zwłaszcza kolumn głośnikowych. Tutaj ta różnica będze słyszalna i dajaca się zmierzyć. Nie neguję też wydawania na kable większych kwot przez ludzi swiadomych, ot oprócz dobrego przewodnictwa ma się produkt wyróżniajacy, pasujacy w swej elegancji i cenie do reszty systemu, o ile nas taki wydatek nie boli. Podobnie jak z drogim zegarkiem, bizuterią i tylko w takich kategoriach bym to traktował. Pisanie natomiast przez takie osoby, jaka to przepaść, między jakimś dobrym kablem, jaki wcześniej posiadali, a teraz mają, to czysta i wierutna bzdura.

Tym bardziej, że w większosci przypadków, ludzie Ci nie potrafią nawet poznać, zmian po psikusie, kiedy to podmienia się im ten ich wymazony kabelek na jakis tańszy, a przyznaję bez bicia, że posuwałem się w swej złośliwosci do takich czynów. Dopiero po pokazaniu, co jest podłączone zaczynaja, że niby to faktycznie cos było nie tak. Ba samo powiedzenie, czy pytanie, czy wiedzą na czym, jakim kablu teraz gra, maja minę ironiczną, jakby to było oczywiste, a potem niewiara, niemozliwe, jaja se robisz, i zonk dopiero po zerknięciu za klamoty.

I to właśnie weryfikuje moje zdanie w tym temacie, sam też nie potrafię odróżnić poza małymi wyjatkami, typu solid core, tasma, może czasem różnice materiałów, ale to tez nie takie oczywiste, jak coś tnie pasmo, to zdecydowanie łatwiej, bo to po prostu słychac, w pozostałych przypadkach nawet wieloletnie osłuchanie nie pomoże.

Poza tym podstawowe pytanie to, czy drozsze jest zawsze lepsze? I czy warto dokładać. I to właśnie pytanie każdy musi sobie zadać i sam sobie szczerze odpowiedzieć, bo tak na prawdę to tylko jego sprawa.

Ale się rozpisałem, kończę zatem i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odważy się ktoś przedstawić firmę albo wybrany model kabla, który technicznie (i brzmieniowo) nie wiele się różni od zwykłego OFC ze szpuli kupionego w sklepie elektronicznym ? A oczywiście jest niewspółmiernie drogi i cała jego technologia opiera się chyba tylko i wyłącznie na wydatkach na reklamę.

 

Są takie kable na rynku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb, 20 Cze 2009, 16:38

 

>Poza tym podstawowe pytanie to, czy drozsze jest zawsze lepsze?

 

No ktoś tam wcześniej stwierdził, że tanie nie może być dobre, dlatego dobre kable muszą być drogie, bo... bo w sumie dalej nie wiadomo co.

To może zostawmy na chwilę kabelkologię i zapytam tak z innej beczki... ile znacie modeli ultra drogich i naprawdę hajendowych kolumn głośnikowych, w których koszt materiałów nie przekracza 10% ceny detalicznej gotowego produktu? I pytanie dodatkowe - ile z tych cudów techniki jest zbudowane głównie ze zwykłego i taniego jak barszcz (zarówno w produkcji jak i w obróbce) MDF-u?

Czyli co, można tanio i dobrze zrobić, a drogo sprzedawać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Mam na myśli "koszt materiałów" dostępnych jako gotowe produkty w normalnym handlu czyli wszelkiej maści głośniki, cewki, gniazda itd. żeby już nie komplikować sprawy z obliczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie diotyczy tylko kabli, a całego segmentu audio. Jest to chyba najbardziej magiczny i przewartościowany rynek, pomimo tego, że jego podstawowe założenia mieszczą się w ramach nauk ścisłych. Nauka nabiera nowego znaczenia w obliczu audiofili, prawa fizyki przestają istnieć w tym układzie odniesienia, dzieją się po prostu CUDA, a mówią, że ludzie przestają wierzyć. Jest jednak jeszcze dla nas szansa na zbawienie, za które niestety podobnie jak w kościekle trzeba słono zapłacić.

Rozmowy o tym co kto słyszy, kojarzą mi sie z lekcjami religji, nie zadawaj pytań dlaczego, tylko uwierz, bo tak jest. Gdzie w tym logika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi, 19 Cze 2009, 21:59

 

>Witam wszystkich.

>Dodam swoje zdanie: sygnał "sinusoida" podawany do kabla, sprzętu czy głośnika nie ma się nijak do

>mieszaniny różnych sygnałów sinusoidalnych i nie tylko o różnych częstotliwościach i natężeniu.

 

A kto ci broni wpuścić na kabel prostokąt albo nawet - szum biały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 20 Cze 2009, 12:18

 

>To i tak nie zmieni faktu że kabel który mam wnosi więcej detali, normalności i swobody i niż inne

>z podobnego przedziału których słuchałem.

>Ja chcę usłyszeć więcej co jest na płycie, słuchałem na elektrach 1007Be i tam bardzo wyraźnie

>słychać co się podpina, bez najmniejszego problemu określasz co i jak, na obecnych mniej, ale dzięki

>zmianie kabla nie pali mi się ze zmianą kolumn.

>

>Można też wydać 4-5 tys. więcej na kolumny czy inny tor i można też wtopić, zgadza się?.

 

... jak chcesz usłyszeć więcej niż na tych Focal JMlab 1007Be to posłuchaj Focal Solo6 be :) Choćbyś cuda podpinał pod 1007Be to przejrzystości Solo6 nie uzyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To są aktywne monitory studyjne. Kwota nie powala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam dobre poczucie humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.