Skocz do zawartości
IGNORED

koncerty blue-ray


fugazi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma wspólnego zaślepienie z oglądaniem więcej niż jednego gatunku muzyki?

Czy jak ktoś słucha diany to musi być ograniczony tylko do jazzu? a jak Queen to do rocka? I absolutnie ma zakaz puszczenia popu bo co bo nie wypada?

 

No chyba że piszący to stary pierdziel którego przyjemność to jedynie zasiąść na umęczonej dupie w fotelu i uważać się za większego melomana bo słucha tylko jazzu.

 

 

Jak ograniczonym człowiekiem trzeba być aby takie pierdoły pisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ograniczone preferencje muzyczne, ograniczam się tylko do muzyki dobrej, bradzo dobrej lub rewelacyjnej.

Jesli podoba Ci się muzyka wszystkich "zrecenzowanych" przez ciebie "artystów" to prawdopodobnbie jesteś głuchy, co by potwierdzały twoje wywody. Jeśli nie to tym bardziej nie rozumiem po co wkładac Rickyego Martina do odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakiej?

jeżeli mogę poprosić szczególnie o te "rewelacyjną" bo po co marnować czas na słuchanie byle czego. Przewinęło się przez moje ręce sporo koncertów ale jakoś mało było tych rewelacyjnych, więc chętnie się z nimi zapoznam.

Nie pytam aby kontynuować bezsensowną gadkę tylko na poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncertów na Blu Ray rewelacyjnych niestety jeszcze nie widziałem, mam na myśli muzykę wogóle.

Najbliżej chyba świetnie nakręconemu Shine a Light - Martina Scorsese, muzycznie bardzo dobrze, obraz i dźwięk najwyższej klasy.

Gilmour na Blu trochę rozczarowuje, wogóle lepiej byłoby wydać koncert w Gdańska z dodatkiem większej ilości floydowskich numerów. Ogólnie jest dobrze.

Fantastyczny jest Springsteen z Dublina, obraz przeciętny, ale dźwięk rewelka, muzycznie Boss powala.

Police, RS - Biggest Bang i Queen z Monteralu na pewno nie rozczarują ale mogłoby być trochę lepiej.

Police brzmi nieźle ale bez rewelacji, wizualnie nie powala bo scenografia oszczędna. Queen to tylko DTS 96/24, a sam koncert tylko bardzo dobry. Stonesów w całości jeszcze nie widziałem, jakoś nie miałem na nich checi. Fragmenty wyglądają bardzo dobrze, brzminiowo lepiej jest u Scorsese.

 

Czekam na Depechów i U2 z ostatnich tras koncertowych. ale chyba bardziej na reedycje starszych rzeczy na Blu. claptona z Hyde Parku, Dire Straits Alchemy, Gorillaz, Moloko, Sigur Ros i wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Martina Scorsese jeszcze nie natrafiłem, poszukam na e-bay.

Zgadzam się z Twoją opinią na temat koncertów na blu-ray - póki co na rewelacje jeszcze nie trafiłem.

Póki co " dobrej" muzyki słucham na stereo no bo innej możliwości nie ma. Z tym iż bliżej mi do jazzu niż rocka.

 

Myślałem, iż Diana z Rio będzie tym czymś, szczególnie smaku narobiłem sobie mając w Pamięci Live in Paris (niestety tylko na DVD) który bardzo mi się podobał. Niestety koncert z Rio jest cieniutki w porównaniu z Paryżem. Mam wrażenie iż to nie był dzień na koncertowanie dla Diany, mam na myśli wykonanie a nie jakość dźwięku.

 

Generalnie wydawnictwa które wpadły mi w ręce, a było tego trochę i to rożnych gatunków, co niektórych może nieco bulwersować :-) moim zdaniem są jeszcze dalekie od możliwości jakie daje ta technologia.

Przykładem może być Bluray T. Beneta. Nie jest to live z jednego miejsca tylko zlepek różnych jego wykonań. Każde innej jakości (zwykle miernej) - ale jedno (nie pamiętam w tej chili które) pod względem jakości bije wszystko na głowę co do tej pory widziałem na bluray. Czyli można

 

Nie wiem od czego to zależy - pewnie od sprzętu na którym był materiał nagrywany ale liczę iż wkrótce będzie wysyp tańszych profesjonalnych kamer i więcej ciekawych wydań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve Winwood&Eric Clapton-LFMSG

Fajny koncert -dzwiek i obraz na dobrym poziomie(4), mam watpliwosci co do ujec kamer nie podoba mi sie montaz i prowadzenie kamer. Reszta ok fajnie slyszec ich na 2 glosy.Aha nie dziala u mnie tryb menu podczas koncertu.

Warto miec ale nie inwestowalbym w br wystarczy dvd(mala roznica w jakosci obrazu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z koncertów na BD mogę polecić:

Quincy Jones ( The 75th birthday celebration) bardzo dobry obraz(super czerń) i super dżwięk

Celine Dion bardzo dobry obraz i super dźwięk

Bruce Springsteen ( Live in Dublin) dźwięk super obraz niestety gorszej jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dorwałem Iron Maiden Flight 666 - zapis z trasy koncertowej. Obraz żyleta, może dwa momenty gdzie trochę smużyło, dźwięk zmiksowany rewelacyjnie - Master Audio HD. Można obejrzeć sam zapis z koncertu lub film przedstawiający także wydarzenia zakulisowe. Ogólem ponad 3 godziny materiału!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

AC/DC: No Bull (Director's Cut) [blu-ray] (1996)

Obraz slaby, z malymi przerwami mnostwo ziarna, dzwiek bardzo pozytywny jak na remasterowany, spodziewalem sie ze bedzie slabo a jest naprawde bardzo przyzwoicie, bardzo dlugi koncert, pomad 20 utworow. Dzwiek do wyboru PCMStereo(96KHz/24-bit), Dolby TrueHD 5.1Sourround(96kHz/24-bit).

Ocena:

obraz -3

dzwiek +4

 

Powiedzialbym ze wylacznie dla wielbicieli AC/DC ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celine Dion: oprocz tego, ze sam koncert jest super, to wydanie jest genialne. Koniecznie trzeba zobaczyc!

 

Bardzo mi sie podobaly dodatkowe 3 godziny zrealizowane zza kulis - w trakcie koncertu Celinki, to co sie dzieje "za nia". Genialny opis jej hali koncertowej w Vegas; charakter samej Celine; ludzie ja otaczajacy..

Zrealizowane z rozmachem. To najlepiej ostatnio wydane 89 zl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alice cooper live in montreaux - obraz z mnostwem ziarna ale mimo tego nienajgorzej sie to oglada - dzwiek dobry - ogolnie koncert nawet ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[1] Mike Stern - el. kwartet dla Jazz Fanów rewelka.

Zwłaszcza pałker Davew Weckl. Must Own.

Próbki na You Tube.

 

[2] Yellowjackets - podobny nurt el.jazzu.

 

Obie pozycje nagrane w małym klubie "New Morning" w Paryżu.

 

Mam jeszczec z tej serii:

[3] Stanley Jordan - nie polecam

[4] Jose Felicjano - są super momenty.

 

Łączy te pozycje wydawca INACUSTIK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quenn live in montreal to ... niewiem jak to okreslic - jako osoba ktora lubi queen obejde sie koncertem z wembley na cd :/ - niedosc ze obraz ( czasem jak jest zblizenie to ok - ale niejest to ta jakosc ktora sie szumnie HD i blu ray 1080p nazywa - slabe swiatlo lub troche dalej i marne dvd ma lepszy obraz )to jeszcze dzwiek spaprany - i na dokladke mercury niepozostawia watpliwosci co do swojej orientacji :/ - tak zdecydowanie wybieram cd :D

 

jezeli chodzi o jakosc to polecam film shoot'em up - film z tak zwanego gatunku krwawa rzeznia bez odrobiny rzeczywistosci ale swietna jakosc ( obraz i dziwek ) i dobra rozrywka - na dokladke monica belucci :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam świetny temat . To fakt na dzień dzisiejszy dużo zespołow nie kwapi się z produkcją koncertow na blu ray i remasteringu do dźwięku HD .proponuję swój ranking z tego co mam . Odtwarzanie na ps3slim avr h/k 255 i tv full hd lub projektor benqw600 hd .Oceny od 1 do 6 w kolejności pierwszy obraz drugi dźwiek

LIONEL RICHIE 4/5

CELINE DION 6/6

CHRIS BOTTI BOSTON 5/5

GILMOUR 3-4/4.5

TOTO FALLING 5/5.5

POLICE 6/5

CIEKAWE JAK WYPADNIE GEORGE I NAJNOWSZA BEYONCE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, George Michael czekam nato.

Zwłaszcza na współczesne wykonanie "Careless Whisper".

Dla mnie hit wszech-czasów.

Premierea 07.12.2009

opis sprzedawcy z Allegro:

" Prawdziwa uczta dla wszystkich fanów George'a Michaela! Przed samymi świętami Bożego Narodzenia na rynek trafia długo oczekiwane, pierwsze w historii koncertowe wydawnictwo tego artysty: 'Live In London', czyli koncert George'a z 24 i 25. sierpnia 2008 r. w londyńskim Earls Court Arena (dwa ostatnie koncerty trasy!). Na podwójnej płycie DVD oraz pojedynczym Blu-Ray'u znalazł się cały, trwający ponad 3 godziny koncert, a w tym takie hity jak 'Careless Whisper', 'Faith', 'Fastlove', 'Amazing', 'Outside', 'I'm Your Man' czy 'Freedom'90'. Wśród dodatków (łącznie dodatkowych 45 min.) zobaczymy m.in. film dokumentalny "Id' Know Him A Mile Off" ukazujący kulisy produkcji całej trasy a nawet samego George'a tuż przed i po obu występach.

 

Przypomnijmy, że trasa '25 Live Tour' w ramach której George Michael odwiedził również Warszawę, była jednym z najważniejszych koncertowych wydarzeń 2008 roku - wówczas pierwsze od 20 lat występy George'a na żywo zobaczyło ponad 2 miliony fanów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostaka ,zapytałem się mailem około 20 niby profesjonalnych salonów audio w dużych miastach w Polsce Pytanie brzmiało czy słychać różnicę miedzy D.D a DOLBY TRUE HD i między dobrym DTS 5.1 a DTS HD MA . Około 13 fachowców odpowiedziało mi,że nie a 7 -8 że tak . Teraz sam mogę ten test przeprowadzić Włączam sobie dźwięk ze źródła albo po HDMI 1.3 za ok. 100 zł albo po Optyku . Oczywiście różnica jest znaczna w przestrzeni ,wokalu ,czystości i selektywności dźwięku ,ciężko określić ile % to zależy od plyty i oczywiście pewnie sprzętu ale w mojej opinii to od 10 do 30 % "lepiej" to chyba bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt ,że niektórzy dla 5 % dali by uciąć ja...a i zainwestować sporo kasy . a jakie są wasze opinie ? Co w takim razie te 50% salonów audio wie o sprzęcie i dźwięku .Która płyta u was blu ray ma najwięcej Mbps co oczywiście przekłada się na jakość dźwięku z moich Celinka od 8-10Mbps dźwięku nie mylić z obrazem około 30Mbps

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry koncert , obowiazkowa pozycja dla fanow Thin Lizzy , z bardzo dobra jakoscia obrazu i dzwieku za jedyne 14,99 $ w Amazon US

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1026-100009315 1259341023_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Oczywiście różnica jest znaczna w przestrzeni ,wokalu ,czystości i selektywności dźwięku ,ciężko określić ile % to zależy od plyty i oczywiście pewnie sprzętu ale w mojej opinii to od 10 do 30 % "lepiej" to chyba bardzo dużo .... "

 

- Ta różnica jest tym większ im lepiej został zrealizowany dźwięk. Akurat Celin nie jest z pierwszej ligi. Obecnie top w mojej opinii to płyta Davida Fostera. Najpierw pogooglaj o gościu żebyś wiedział z kim masz do czynienia.

 

- Przepływność nie ma tu nic do rzeczy bo mogę Ci zrobić MP3 z 12 Mbps w programie SoundForge.

I w żaden sposób jakości audio to nie poprawi. Więcej; umiem zrobić z każdego dźwięku dts Master Audio. Robi to program DTS-HD MASTER AUDIO ENCODER SUITe v.2.00.24

Dla jaj zrobiłem "wesółko" koledze w dts MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać mamy na forum fachowców . Cieszy ,że sa takie możliwości . Jednak wydaje się ,że przepływowość wplywa bo jak coś ma 0.6 Mbps tak jak DD czy 1,5 jak DTS to słychać tak samo słyszę różnicę miedzy np 3,5 Mbps u Gilmoura a 8Mbps u np Dione. Jeszcze apropos tych możliwości janunio dostałem kidyś w prezencie płytki DTSCD z internetu ściągnięte oczywiście ampli pisał DTS ale ten DTS w porównaniu do orginalnego jeśli był wogóle orginał bo często nigdy jednak nie było produkcji na rynek to daleko leżał od prawidłowo zrobionego DTS .Określił bym ten cdDTS chałupniczo zrobiony jako ledwo dobre stereo. Jeśli to takie proste to dlaczego 3 boxy Genesis robili w DTS96/24 chyba przez dwa lata najlepsi fachowcy w GB. Podejrzewam że janunio dużo potrafi tylko że będa napisy np DTS HD MA lub 20Mbps a dźwięk jak był tak będzie do du...y .Obym się mylił . Ale jeśli janunio jest taki dobry to sugeruję wysłać linki do Madonny ,DM , JMJ , Schilera na pewno będa wydawali za chwilę pare swoje BLU RAY i o pomoc poproszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A janunio nie sprzedał by mi HD DVD Eagles ([email protected]) Ciężko ta pozycje gdzieś w kraju wyrwać .Mam zwykłe dvd Eagles z DTS 5.1 bardzo ładnie gra to fakt a jest różnica w dźwięku między DTS na DVD a DTS na tym HD DVD ?? Bardzo ładny dts jest na TAGTRAUM SCHILERA -REWELACJA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbliża się Gwiazdka i powoli rozglądam się za prezentami. Znalazłem kilka pozycji na BD, które chciałbym kupić ojcu, a mianowicie:

-David Foster & Friends

-Status Quo Live In Montreux

-Lionel Richie Live.

Czy ktokolwiek z Was widział któryś z tych koncertów, a jeżeli tak, to który jest godny polecenia? Dziękuję z góry i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale nie ma tego w polskich sklepach, więc pozostaje wydać 69pln. i w

najbliższy weekend 4-6 XII udać się do MM po Blu-Ray GEORGA MICHAELA - LIVE IN LONDYN,

strzał w ciemno, ale prezent uniwersalny i powinno być dobrze. (repertuar)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty opowaidasz dzisiaj przychodzi do mnie Foster około 10 ofert na allegro !!! dział filmy-filmy hd -blu ray -koncerty około 350 pozycji muza pop roc poważna i jazz . dziś wieczorem odpowiem na pytanie ktory koncert pod choinkę lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz - odkrywca Allegro...

 

Nie pajacuj - w sklepie na półce tego nie ma i kropka. A jak już chcesz kozakować z zakupami

"przez internet", to nie bądź baran i nie dawaj zarabiać ludziom z Allegro - kup samodzielnie za

oceanem, a o swoich odkryciach opowiadaj dzieciom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX, a więc mówisz, że Foster jest dobry pod względem dźwięku i obrazu. A co z utworkami, czy jest duże zróżnicowanie, a nie monontonia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za lenie ... :)

 

Fostera (poprzez innych zna kazdy) - info o tytułach na płycie znajdziesz w sieci, próbki także:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko przeglądałem :D Ogólnie rzecz biorąc, ojciec ma kilka płyt Fostera z kompozycjami z lat '80 i wiem, że bardzo go lubi. Ja natomiast zupełnie nie interesuję się tym panem i tytuły nic mi nie mówią :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.