Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Eltax Klub
IGNORED

Klub milosników firmy Eltax


jarex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do jazzu Liberty 3 lub 5, do mocniejszego rocka Symphony 6.2 lub 8.2

 

No to będę testował 8.2, 12.3 i porównam je z Mission 702e i 700. Przypuszczam, że zostaną ze mną 8.2 (702e wstawię do sypialni), a 12.3 po odnowieniu okleiny pójdą do kumpla. Mam za małe pomieszczenie dla 12.3 i mogą dudnić. Dodatkowo mają otwory z tyłu obudowy i w moim pomieszczeniu może być problem z ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten ranking. Według mnie, do takich zestawień trzeba podchodzić z rezerwą. Np. wzmacniacz CA A-500 oceniony jako rewelacja, wcale mnie na kolana nie powalił. Co innego jakiś sensowny test (szczególnie porównawczy) i opinie więcej niż jednego testera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ja właśnie jestem na etapie sprzedaży CA A500 - niestety podzielam opinię, że nie powala na kolana. CA (podobnie jak Denon pma-355uk) grał u mnie właśnie z Symphony 8.2 i został zastąpiony przez Marantza PM-68. Jest zdecydowanie lepiej zwłaszcza, że lubię trochę cięższe brzmienie - a Symphony 8.2 w połączeniu z Marantzem mają dość obfity bas, ale niestety wg. mnie średnica i wysokie mogłyby być troszeczkę lepsze - przynajmniej w moim systemie. W tej chwili mam podłączone Acoustic Energy Aegis evo3 (trafiły do mnie całkiem przypadkowo) i testuję :) W tych ostatnich brakuje mi jednak basu choć cała reszta pasma jest zdecydowanie lepsza. Jednak mocno mi się wydaje, że zostaną Symphony i może jakaś zabawa kabelkami do zasilania góry.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Na wstepie chcialbym napisac iz jestem w tej chwili posiadaczem glosnikow marki Eltax symphony 8.2 (kolumny) oraz eltax liberty 5+ w zestawie z glosnikiem centralnym. Po dlugich poszukiwaniach i checi zamiany na lepszy sprzet ( wczesniej denon 1311 oraz glosniki wharfedale crystal 30, wiem najnizsza polka), zjezdzilem pol Anglii w celu wybrania odpowiedniego sprzetu dla mnie. Odluschiwalem tanoye mercury, wharfedale diamond 9 i 10 w zestawie z denonami "up to 3805 oraz kody roznego rodzaju, nawet jakies Bairdy sie znalazly... I co chce wam powiedziec?... Jak trafilem na glosniki eltax ktore tutaj w Anglii kosztuja smieszne pieniadze to odsluchujac ich na Onkyo tx sr 606 ( starszy model Onkyo ) nie moglem uwierzyc ze te glosniki potrafia tak zagrac. No coz zakochalem sie w nich i po 2 godzinach odsluchiwania u sprzedawcy gier, muzyki trance ktora lubie i paru filmikow w jakosci hd zdecydowanie postanowilem zakupic te glosniki do domu razem z tym amplitunerem. Nie jestem do konca audiofilem :) ale potrafie rozroznic i uznac ktory dzwiek jest odpowiedni dla mojego ucha :) Liberty w polaczeniu z Symphony daly mi w mojej "chalupie" tak nie przecietny efect ze nie bylem w stanie uwierzyc przez dlugi czas ze te kolumny moga tak grac. Dla mnie tannoye z tej samej lini czy wharfedale zostaja daleko w tyle. Bas jest niesamowicie wywazony, wprost idelany dla mnie. Jezli chodzi o gore to idelanie wspol gra z asem ktory nie schodzi za nisko. Srednica tez jest idealnie odczuwalna podczas odsluchu. Dzwieki nie nachodza na siebie, nie gubia sie po drodze, kazdy instrument ma swoje miejsce. Jezeli nadal zastanwaisz sie nad Eltaxami to kupouj tylko uzywane starsze modele serii 8.2 6.3 czy liberty ale jak dla mnie tylko tez z czarnymi membramami. Dziekuje i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Czesc ludziska. Mam pytanie. Mam eltaxy l5+ i tu moje pytanie. Jaki do nich kupic wzmacniacz i cd. Chcialbym aby podzespoly byly jednego producenta ale jesli nie to moga byc rozne. Zastanawiam sie nad rotelem, marantzem i ca, Szukam czego uzywanego po 500 - 600 zl na klocka. Obecie niam ampli yamahy i jest jakos tak technicznie. Szukam dzwieku miekkiego, cieplego. Czekam na mala pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy, używany zestaw Marantza - wzmacniacz PM-50 plus odtwarzacz CD-63 i powinno być ok.

Można także zapolować na PM-80, wtedy będzie jeszcze lepiej.

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cześć wszystkim!

Posiadam dwie pary kolumn Eltax:

1) Millenium 400 w kolorze ciemnozielonym (zdjęcie przykładowe)

 

q81f.jpg

 

2) Silverstone 200 czarne:

 

g76e.jpg

 

Grają na przemian (a czasami razem np. przy wyścigach Formuły 1) z Grundigiem FineArts R3. Testowane z wieloma Onkyo, Yamahami, Denonami, Pioneerami, Technicsami, itd.

 

Millenium potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza, inaczej ledwo grają. :) Porażają ilością basu, który trochę przesłania średnicę i wysokie tony. Są bardzo efektowne, metr wysokości i dwa 20cm basy, 10cm średniotonowiec robią wrażenie, a po dodaniu paru dB na wysokie tony, grają przyzwoicie. Na pewno nagłośnią pomieszczenia ponad 30m2 i nie ma problemu dudnienia (chyba, że ktoś zacznie bawić się ustawieniami dźwięku, co jest zupełnie niepotrzebne).

Silverstone jestem zaskoczony. Nie są wybitne i do najlepszych nie mają startu, ale radzą sobie naprawdę dobrze. Mają (jak na moje ucho) bardzo wyraźne wysokie i średnie tony, a z niskimi jest różnie, w pomieszczeniach o wielkości 16m2 jest dobrze, można je poczuć, ale powyżej 20m2 zaczyna brakować mocy i przydałby się drugi głośnik basowy. Mimo wszystko bardzo przyjemnie słucha się na nich muzyki klasycznej, filmowej, gitarowej, drum'n'bass, czy jazzu, a i przy mówionych audycjach radiowych nie męczą ucha.

 

Poszukuję też Silverstone 300 lub małych 160, żeby połączyć z 200, ale ciężko o takowe na rynku. A szkoda, bo za niewielkie pieniądze można dostać solidne nagłośnienie, z którym poradzi sobie większość przyzwoitych wzmacniaczy i amplitunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przez sześć ostatnich lat grałem na Eltax Monitor III, kolumny były rozstawione byle jak, jedna wyżej druga niżej, kolumienki grały tak sobie, bez polotu, ostatnio po przeprowadzce ustawiłem je "według sztuki" czyli ta sama wysokość, odległość od ściany itd, jakież było moje zdziwienie jak te małe monitorki pięknie zagrały. Może warto dać "ostatnią" szansę Eltaxom rozstawić je porządnie i cieszyć się muzyką.

Szczerze polecam osobom, które szukają małych walecznych monitorów za rozsądną cenę, używane na ebaju chodzą za grosze.

Pozdrawiam.

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Jako, że też przymierzam sie do zakupu liberty 5+, to właściwie czuję się już jak członek tego szanownego klubu ;-)

Zanim to jednak nastąpi to mam kilka pytań do posiadaczy eltaxów libert 5+.

Kupiłem tak przez wszystkich chwalony wzmacniacz marantz pm-50, który podobno z ww kolumnami gra świetnie.

Zrobiliśmy ze znajomym małe porównanie mojego marantza kontra jego onkyo integra 8650 i powiem szczerze, trochę sie przestraszyłem że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Pozostałe części zestawu, na którym robiliśmy porównanie to altusy 110 (nie bijcie) + cd onkyo integra, nie pamietam symbolu.

Integra zagrała bardzo jasno, nawet powiedziałbym ze za jasno. Wysokich tonów było tyle, że aż kłuły w uszy. Średnica była taka jak powinna czyli wg mnie nie za dużo i nie za mało, basu nie było prawie wogóle. To brzmienie też mi sie nie podobało jednak....mój marantz zagrał owszem dzwiękiem ciepłym ale średnicy było tak dużo, że bardziej wspłczesne utwory (bruno mars, adel) były jedną wielką nawałnicą średnicy, basu było więcej. W tym momencie nasuwa sie moje pytanie do Was, czy z liberty 5+ też będzie tak to grało???

Kilka informacji:

- pokój 22m2,

- muzyka w większości pop,

- źródło dzwięku, przynajmniej na razie komputer+HK AVR-255 jako dac wyjście z przedwzmacniacza, w niedalekiej przyszłości jakiś porządny lecz leciwy cd

 

Może ktos z was ma takie połączenie (ten wzmacniacz + te głośniki) i wypowie się na temat brzmienia tego zestawu.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam :)

Powiedzcie mi czym się różnią te eltaxy liberty 5+ od tych.

 

http://img20.olx.pl/images_tablicapl/93236311_1_1000x700_kolumny-kina-domowego-eltax-liberty-5-lebork.jpg

http://img1.jpegbay.com/gallery/002822311/1_m.jpg

 

Czy były dwie różne wersje? Która wersja gra lepiej? Gdzie są produkowane każda z tych wersji? :)

Pozdrawiam.

 

ps. Jak się zgrają wyżej wymienione kolumny z dość ciepło brzmiącym Pioneerem A-656?

 

Myślę jeszcze nad Symphony 6/6,2, ale nie wiem czy to dobry wybór..

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.

 

Na wstepie chcialbym napisac iz jestem w tej chwili posiadaczem glosnikow marki Eltax symphony 8.2 (kolumny) oraz eltax liberty 5+ w zestawie z glosnikiem centralnym. Po dlugich poszukiwaniach i checi zamiany na lepszy sprzet ( wczesniej denon 1311 oraz glosniki wharfedale crystal 30, wiem najnizsza polka), zjezdzilem pol Anglii w celu wybrania odpowiedniego sprzetu dla mnie. Odluschiwalem tanoye mercury, wharfedale diamond 9 i 10 w zestawie z denonami "up to 3805 oraz kody roznego rodzaju, nawet jakies Bairdy sie znalazly... I co chce wam powiedziec?... Jak trafilem na glosniki eltax ktore tutaj w Anglii kosztuja smieszne pieniadze to odsluchujac ich na Onkyo tx sr 606 ( starszy model Onkyo ) nie moglem uwierzyc ze te glosniki potrafia tak zagrac. No coz zakochalem sie w nich i po 2 godzinach odsluchiwania u sprzedawcy gier, muzyki trance ktora lubie i paru filmikow w jakosci hd zdecydowanie postanowilem zakupic te glosniki do domu razem z tym amplitunerem. Nie jestem do konca audiofilem :) ale potrafie rozroznic i uznac ktory dzwiek jest odpowiedni dla mojego ucha :) Liberty w polaczeniu z Symphony daly mi w mojej "chalupie" tak nie przecietny efect ze nie bylem w stanie uwierzyc przez dlugi czas ze te kolumny moga tak grac. Dla mnie tannoye z tej samej lini czy wharfedale zostaja daleko w tyle. Bas jest niesamowicie wywazony, wprost idelany dla mnie. Jezli chodzi o gore to idelanie wspol gra z asem ktory nie schodzi za nisko. Srednica tez jest idealnie odczuwalna podczas odsluchu. Dzwieki nie nachodza na siebie, nie gubia sie po drodze, kazdy instrument ma swoje miejsce. Jezeli nadal zastanwaisz sie nad Eltaxami to kupouj tylko uzywane starsze modele serii 8.2 6.3 czy liberty ale jak dla mnie tylko tez z czarnymi membramami. Dziekuje i pozdrawiam :D

 

 

Ile dales za Liberty 5? Ja właśnie kupiłem je za 26 funciszy i niedługo jadę odebrać.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jako że po przeprowadzce pomieszczenie odsłuchowe skurczyło mi się do nieco ponad 13m^2 i dotychczasowy system nie mógł się w nim odnaleźć postanowiłem poszukać małych podłogówek. Akurat w okolicy pojawił się na sprzedaż zestaw Eltax Liberty 5+/1+/center od pierwszego właściciela. Kupiłem go pomimo tego, że zainteresowany byłem tylko podłogówkami. Jest to zestaw w czarnej okleinie z czarnymi membranami, czyli wersja starsza. Monitorki i centralny pozostaną w pudełkach a 5+ grają podłączone pod zestaw UHER VG840/Z140 i Philips CD820 po lampizacji. Brzmi to całkiem przyzwoicie aczkolwiek na moje ucho trochę zbyt jasno, kolejnym krokiem będzie zatem zmiana wzmacniacza. Jako że kolumny są nieco zbyt niskie to prawdopodobnie dołączą kamienne podstawki o wysokości 10-12cm i podobne do dociążenia kolumn od góry.

 

Niniejszym dopisuję się więc do klubu, przynajmniej na jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Hej wszystkim ;)

Mam kilka pytań. Bo poszukuję kolumn Eltax Symphony 8.2 ale zanim je kupię to kilka kwestii:

1. Czy do salonu o powierzchni 19m2 z otwartym przejściem do też sporego holu, będą wystarczające? Czy lepiej pomyśleć o czymś w stylu Eltax Symphony 12.3?

 

2. Aktualnie mam wzmacniacz Denon AVR 1801. Czy to będzie w miarę dobre zestawienie z Eltax Symphony 8.2? Słucham troszkę klasyki, muzyki filmowej i ciężkiej basowej. Wzmacniacz kilka lat temu wpadł mi w ręce za niecałą stówkę więc w razie co nie będzie żal go wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.