Skocz do zawartości
IGNORED

dobre stereo


sylw

Rekomendowane odpowiedzi

witam,szukam zestawu stereo składającego się z wzmacniacza i kolumn do 2500,3000zł.Wzmacnicz może (ale nie musi) być używany a kolumny monitory lub dwudrożne podłogówki nowe lub DIY.Ostatecznego wyboru dokonam po odsłuch ale za dużo tego,więc prosze o propozycje.Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ,ale za 3000 zł to będzie zestaw tylko działający ,a nie dobrze brzmiący.(w skali absolutnej)

Gdy by za klocek było można wydać po 3000zł to jest szansa na dobrą prezentację dźwięku przez taki system stereo.

Nawet podzespoły do jakiegoś zestawu DIY wyniosą znacznie więcej (mam potencjometr NIEBIESKI ALPS z silniczkiem gdzie trzeba było zapłacić 500zł-a gdzie reszta pytam?)

Radzę powoli zacząć zbierać kasę i w miare możliwości podnosić poziom.

Z mojego doświadczenia nie wolno iść na skróty,ale odrazu trzeba celować w coś więcej!

Bo tak będziesz płacił kilka razy za to co inni już dawno wiedzą, że za darmo to nawet w mordę nie chcą dać.

Dla mnie za te pieniądze to nawet dobrych kolumn nie znajdziesz używanych.

Sam mam nienajgorsze ,ale marzę o lepszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000PLN można bez problemów skompletować wzmak+cd+kolumny, oczywiście z drugiej ręki, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, przyzwoite wzmacniacze kupisz do 1000pln bez problemów, zostaje 2000pln na kolumny, to całkiem ładna suma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roro-szu, 21 Cze 2009, 10:54

 

>Bez obrazy ,ale za 3000 zł to będzie zestaw tylko działający ,a nie dobrze brzmiący.(w skali

>absolutnej)

>Gdy by za klocek było można wydać po 3000zł to jest szansa na dobrą prezentację dźwięku przez taki

>system stereo.

>Nawet podzespoły do jakiegoś zestawu DIY wyniosą znacznie więcej (mam potencjometr NIEBIESKI ALPS z

>silniczkiem gdzie trzeba było zapłacić 500zł-a gdzie reszta pytam?)

>Radzę powoli zacząć zbierać kasę i w miare możliwości podnosić poziom.

>Z mojego doświadczenia nie wolno iść na skróty,ale odrazu trzeba celować w coś więcej!

>Bo tak będziesz płacił kilka razy za to co inni już dawno wiedzą, że za darmo to nawet w mordę nie

>chcą dać.

>Dla mnie za te pieniądze to nawet dobrych kolumn nie znajdziesz używanych.

>Sam mam nienajgorsze ,ale marzę o lepszych.

 

mozna i za klocek po 10 kzl wydac ale tylko wtedy jak sie ma:)

a tak na marginesie to Alps wcale nie jest taki dobry a i Tempo tez bez rewelacji:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale dobrze grajace stereo i to z torem analogowym mozna miec juz za 2000 komplet wystarczy tylko miec leb na karku i poszperac w kilkunastu bardziej tworczych watkach tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->sylw

 

w pierwszej kolejności podaj:

- jakiej muzyki słuchasz

- jakie brzmienie preferujesz (szybkie i precyzyjne czy może bardziej kluchowate), jeżeli w tej chwili sam nie wiesz, to dojdziemy do tego z czasem,

- wielkość pokoju w jakim ma to grać

 

W tej chwili doradzanie mija się z celem bo: może chcesz słuchać rocka, a może poważnej, a może pokój ma 50 m2, a może... itd.

Za dużo niewiadomych. Ale spokojnie do przeciętnego pokoju da się już skompletować przyzwoity wzmacniacz + kolumny, ale oczywiście używany (no może w niektórych przypadkach coś nowego).

Pytanie jeszcze co będzie źródłem? Masz jakiś cd czy dvd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po urlopie...;)

jeżeli chodzi o muzykę to różnie rock jazz i ogólnie muzyka "popularna" słucham tego na co mam akurat ochotę.pokój to jakeś 25m troche zagracony na poprzednim systemie jeżdziłem z gratami w tą i spowrotem wedłóg sztuki i byłem zaskoczony zmianami w brzmieniu ale nie o to teraz chodzi.Miałem kiedyś nad-a 3240pe cd h/k nie pamiętam modelu monitory phonar compakt 2 kabelki monster blackmini,to był pierwszy system.z czasem zmieniłem cd na nad(monitor series także nie pamiętam modelu ale mam go gdześ w mieszkaniu to póżniej podam)zmiana ta miała na celu skompletowanie firmowego zestawu(sam nie wiem po co)dzwięk nabrał większej rozdzielczości całość zagrała troszke "doroślej"ale ciepełko i muzykalność wyparowała.szybki bas,dynamika,szczegóły,są ważne ale te zaginione aspekty są równie miłe w odsłuchu. chodzi o to żeby samo słuchanie muzyki a nie kabli,wzmacniaczy itd. było przyjemne .Zródłem narazie będzie odtwarzacz sieciowy i może wspomiany cd nad.

Nie kupie w ciemno ale za duża "karta dań" więc prosze o kilka sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaki

t-amp tuning + akumulator samochodowy od bidy moze byc jakis gainclone

badz wzmak lampowy stereo z wielkiego drewnianego radia ale ma byc stereo

stare cd philisp/grundig itd na tda bez opampow i oversamplingu z lampa tuning ala Lukasz Fikus

kolumny typu open bafle glosniki ze wspomnianego radia z lat 50-60 ktore bedzie wzmacniaczem najlepsze to isophony na twardym papierowym z alnico ewnetualnie saby ale i wiele innych

cs blue, bugle itp jako preamp gramofonowy

gramofon telefunken 500/600 badz podobny konstrukcyjnie

i przynajiej 10 innych propozycji w cenie jednego tzw cwiercaudiofilskiego interkonektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTR__

troche to sceptyczne ale i też poniekąd prawdziwe.nie należe do tych którzy zapychają się kawiorem tylko dlatego że to kawior.oczywiście do pewnego stopnia (chociaż mam nie duże doświadczenie) jest różnica widzialna i słyszalna ale do pewnego stopnia,pózniej nazywam to voodoo.ale to kwestia gustu jak ktoś lubi kawior to dobrze jak coś innego też o.k.byle by nikomu na żołądku nie zostało... miałem kiedyś lampe bodajrze unitra i kawałki bery with (pewnie przekręciłem)brzmiały bajka.dzięki za propozycję.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roro-szu- co za wyniosłe opinie, chłopie kupiłem kiedyś Pioneera 717 MarkII za 300zł w idealnym stanie i w środku oczywiście siedział ALPS, do tego audiofilskie doskonałe kondy, 2 trafa itd. Jeśli do tego dodasz wypasiony CD za drugie 200-300zł Marantza czy Denona plus Siesty to masz swietnie brzmiący zestaw. Całośc łączysz kablami vinci i jeszcze na tydzień picia zostanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Technics su-v7, 10 kg- najlepszy okres firmy. Stan bardzo dobry - niewielkie ślady użytkowania. Szary kolor firmowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cennik i dane techniczne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, już rzadko tu zaglądam. Powod - znalazłem swoje brzmienie i jestem nim usatysfakcjonowany. Właśnie słucham muzyki z 5go elementu. Koparka opada.

 

Jak chcesz mieć podobnie, tylko za mniejszą kasę (moj wzmak i kolumny w sumie kosztowały 4200) to kup lampę Yaqina i ciut tańsze kolumny np. Phoebe lub podobne rodzimego wytwórcy. Satysfakcja gwarantowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali 450 ok 1600 -to podstawa świetne do pomieszczenia ktore masz i muzyki ktorej sluchasz.Jest basior dynamika ,plany.Ciezko o lepsze.

Wzmak- tu poszperaj za 1000 zl znajdziesz na pewno cos fajnego.Na CD zostani CI 400-500zł tyle starczy . Dali 450 słuchałem w kilku zestawieniach i zawsze wychodziło co najmniej dobrze!!.Przespij sie z tym nie bedziesz zawiedziony. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyczny, 24 Cze 2009, 22:37

 

>Audio Academy i cos z uzywanej elektroniki (NAD,...)???

 

Właśnie miałem coś podobnego napisać. Z tym, że miałem sugerować Audiolaba 8000LX lub 8000A (to przezroczyście grające wzmaki a niedoceniane w PL).

 

Phoebe IIs to w tej chwili chyba 1770pln a wzmak 800-1000pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roro-szu, 21 Cze 2009, 10:54

 

>Bez obrazy ,ale za 3000 zł to będzie zestaw tylko działający ,a nie dobrze brzmiący.(w skali

>absolutnej)

>Gdy by za klocek było można wydać po 3000zł to jest szansa na dobrą prezentację dźwięku przez taki

>system stereo.

>Nawet podzespoły do jakiegoś zestawu DIY wyniosą znacznie więcej (mam potencjometr NIEBIESKI ALPS z

>silniczkiem gdzie trzeba było zapłacić 500zł-a gdzie reszta pytam?)

>Radzę powoli zacząć zbierać kasę i w miare możliwości podnosić poziom.

>Z mojego doświadczenia nie wolno iść na skróty,ale odrazu trzeba celować w coś więcej!

>Bo tak będziesz płacił kilka razy za to co inni już dawno wiedzą, że za darmo to nawet w mordę nie

>chcą dać.

>Dla mnie za te pieniądze to nawet dobrych kolumn nie znajdziesz używanych.

>Sam mam nienajgorsze ,ale marzę o lepszych.

 

 

Ty masz w glowie niezle nasrane czlowieku - niebieski alps z silnikiem kosztuje niecale 200zl.

a za te pieniazki mozna dobry system z drugiej reki kupic. nie czytajmy bzdur!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.