Skocz do zawartości
IGNORED

wszystkie media z dysku serwera


sobom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z faktem, że coraz dobitniej widać, że w najbliższym czasie rosnącą popularnością będą się cieszyć serwery plików do odtwarzania muzyki (a myślę, że również video) zastanawiam się nad przygotowaniem sprzętu pod tą możliwość. Jestem przed zakupem zestawu stereo (może dodatkowo KD) + kolumny, a na razie korzystam z peceta (do odtwarzania muzy i video).

Chcę wykombinować sprzęt do odtwarzania muzyki, video + tv w dwóch osobnych pomieszczeniach, ale to osobny temat.

Na tą chwilę zastanawiam się nad tym, czy jest możliwość przeniesienia całej płytoteki i odtwarzanie tego z dysku serwera? Co do muzyki sprawa jest dość prosta. Ale mam pewne wątpliwości co do płyt dvd, dvd-audio, sacd, a w przyszłości bluray. Optymalnie byłoby tak:

- kupuję płytę dvd/bd

- wsadzam ją do serwera (myślę, żeby połączyć na nim NASa z softem do ripowania/kopiowania na dysk - najlepiej automatycznie; myślę że pod linuksem byłaby taka szansa, żeby to z automatu zrobić, może nawet pod windowsem)

- ripuje/kopiuje zawartość na dysk

- płytkę kładę na półkę

- wszystkie media odtwarzam sobie z komputera, poprzez wzmacniacz stereo (muza) lub amplituner a/v (filmy, koncerty)

Oczywiście kluczowa sprawa tutaj to jakość. Chciałbym, aby zachowana pliki były w takiej jakości jak oryginał.

czy to w ogóle realne? jakie oprogramowanie użyć do tego (kopiowanie, odtwarzanie itp.)? jaki sprzęt?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiście kluczowa sprawa tutaj to jakość. Chciałbym, aby zachowana pliki były w takiej jakości jak

>oryginał.

>czy to w ogóle realne? jakie oprogramowanie użyć do tego (kopiowanie, odtwarzanie itp.)? jaki

>sprzęt?

 

Jest to jak najbardziej realne. Muzykę bezbłędnie zgrasz przy pomocy programu Exact Audio Copy do dowolnie wybranego formatu. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, to oczywiście w grę wchodzą formaty bezstratne (WAV, FLAC, Apple Loseless). Płyty DVD wystarczy przekopiować, to znaczy przegrać oba znajdujące się na niej katalogi: AUDIO_TS oraz VIDEO_TS na twardy dysk. Odtworzysz je np. programem VLC lub XBMC. Jeśli płyta DVD będzie miała zabezpieczenia, skopiujesz ją sobie przy pomocy programu DVD Shrink. Wszystko da się zrobić, pewnie są też inne sposoby i programy, wymienione wyżej są bezpłatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward:

>Jest to jak najbardziej realne.

 

... pomijając drobną kwestię płyt SACD, których skopiować się po prostu nie da. Można oczywiście skopiować warstwę CD płyty SACD, ale na warstwę DSD nie ma niestety mocnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z napisami w dvd?

I czy w podobny sposób uda się zrzucić filmy z BD?

Co do VLC faktycznie odtwarza tak zapisane pliki, ale idąc dalej zastanawiam się jak to wszystko połączyć.

Tzn. jest komputer ze wszystkimi plikami/katalogami. I teraz trzeba tym zarządzać. Czyli np. za pomocą palmtopa uruchamiam z komputera film. Wiem, że są gotowe programy Media Center, ale tak jak np. ten windowsowy korzysta z własnego odtwarzacza. Tym samym nie odtworzę dvd z plików zapisanych w katalogu VIDEO_TS (u mnie przynajmniej nie działa).

No zawsze można do serwera podłączyć monitor, albo przez zdalny pulpit wchodzić na serwer i tam uruchamiać.

Nie wiem jak Wy macie to rozwiązane i czy udało Wam się takie coś stworzyć, że za pomocą pilota sterujecie jakimś softem, który wyświetla się na telewizorze, a spod tego softu możecie puścić wszystko co jest nagrane na dysku serwera. Źródłami przy tym, oprócz komputera, mogą być dodatkowo: odtwarzacz bluray, set-top-box z telewizją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Teo ma rację! Warstwy SACD nie można skopiować cyfrowo, pozostaje cieszyć się warstwą CD.

 

-> sobom

 

rozwiąż problemy po kolei, a najlepiej ściągnij soft, o którym Ci wspominiałem (VLC i XBMC), popróbuj co on może i po chwili sam będziesz wiedział jak to działa. Ja mam aktualnie podpięty TV do komputera (iMac) po złączu HDMI. Odtwarzam za pomocą multimedialnego kombajnu Plex (opartego o XBMC), steruję oryginalnym pilotem Apple'a lub Logitech Harmony i wszystko generalnie działa. Obsługa tego jest trochę kulawa, bo program jest logiczny inaczej, ale działa. Wszystkie media zgrałem na HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem soft.

Póki co jestem pod wrażeniem :)

Odpaliłem wszystko u siebie na laptopie, więc na razie testy sprowadzają się do niego. Faktycznie film odpalił się po scaleniu *.vobów.

A więc to mamy za sobą.

Rozumiem, że co do pilota, podłączam go pod usb, i mogę sobie sterować tą aplikacją po podłączeniu mojego kompa pod tv czy projektor?

 

Żeby nie było zbyt kolorowo XBMC już raz się wywalił (mam vistę) i jakoś dziwnie, ale w pewnym momencie (po tym padzie) przestał działać pod nim klawisz Enter.

Ale to pewnie do przeskoczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że z pierwszego voba też ruszy, ja po prostu od strzała tak mu dałem, wtedy przedstawił się już jako jeden cały film.

 

Teraz zastanawiam się jak tym sterować, żeby nie trzeba było włączać tv po to tylko żeby puścić muzę. Obudowa z dużym LCD raczej odpada. Jest trochę możliwości, póki co przeglądam co się da.

A jak macie u siebie to rozwiązane. Szczególnie jeśli w grę wchodzi multiroom. Trudno żeby w każdym miejscu dawać jakiś telewizor czy monitor tylko po to, żeby za jego pośrednictwem odpalić muzę z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.