Skocz do zawartości
IGNORED

300B i EL 34 porównanie i czy warto


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, dla jasności, nie sformułowałem tego jako pytanie. No to teraz sformułuję: gdzie można kupić nowego polskiego lampowca nie gorszego od Yaqina MC10L, nie droższego od Yaqina MC10L, i nie wyglądającego jakby był sklepany w garażu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, różnica między nami polega na tym, że ja tych chińskich lampowców miałem w domu w sumie kilkadziesiąt, a Ty jedynie o nich czytałeś, m.in. dzięki moim wpisom. Byłem jednym z pierwszych którzy kupili Music Angela XD800, przetestowali go i opisali go na forum. Na stronach Łukasza Fikusa opis XD800 pojawił się znacznie później. Zaryzykowałem własną kasę, i sprowadziłem z Chin coś całkiem nieznanego, i okazało się że to "coś" po niewielkich korektach jest naprawdę dobre. Potem naprawiałem i przerabiałem jeszcze wiele egzemplarzy tego modelu, i obserwowałem jak z kwartału na kwartał pogarsza się jakość produkcji, a poziom "oszczędności" wzrasta aż do absurdu. Dlatego też w pewnym momencie doszedłem do wniosku że tego modelu nie ma sensu więcej polecać. W końcu od tego jest forum żeby polecać to co dobre, ale i ostrzegać przed tym co niedobre.

Przetestowałem dziesiątki wzmacniaczy, nie tylko chińskich, ale również tzw. "markowych", handmade oraz vintage. Mam więc skalę porównawczą i byle czym się nie podniecam. Jeżeli coś polecam, to na podstawie osobistego kontaktu z danym sprzętem.

 

A teraz powiedz dlaczego polecasz ten wzmacniacz HF elektronika? Słuchałeś go? Z czym porównywaleś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi którzy kupili np. niektóre modele Music Angela, które okazały się niespodzianką w środku?

Czyli niekontrolowana kolejna zmiana w produkcji, po której powstają żywe trupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "niektóre modele" tylko "niektóre egzemplarze". I nie żadne żywe trupy, bo jak się chce, to zawsze da się taki wzmacniacz doprowadzić do odpowiedniego stanu. Między innymi od tego jest forum i wątek o chińskich lampowcach. Jak się forum czyta po to, by się czegoś dowiedzieć, to się znajdzie. Ale Ty forum czytasz nie po to by się czegoś dowiedzieć, tylko po to, żeby szukać uzasadnienia dla swojej niechęci do chińskich lampowców.

 

A teraz mi powiedz dlaczego polecasz ten wzmacniacz HF elektronika? Czy go słuchałeś? Z czym porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, dlaczego w każdym wątku musisz nachalnie nawiązywać do chińskich wzmacniaczy?

To pytanie, zwróć uwagę na zawarte w nim słowo: dlaczego?

Powtarzasz się, zaśmiecasz wątki, powodujesz, że jak ktoś ma ochotę dowiedzieć się coś w tytułowym temacie, musi p oraz enty czytać Twoje zdanie na temat wyjątkowej okazji, jaką niesie zakup i przeróbka chinoli.

A podkreślenie słowa "dlaczego" jest nie bez kozery, bo zwykle w ślad za wspomnianym wytoczeniem dział w postaci: chińskie wzmacniacze lampowe są cacy, bo tanio można kupic i potem przerobić, pojawia sie delikatna (wg foxbata nawet nie delikatna, tylko wręcz nachalna) sugestia: Ja Mcgyver potrafię to zrobić, chętnie pomogę, to kosztuje tak niewiele... za tak wiele!

 

Naprawdę rację ma wielu userów tego forum - za dużo tego.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w temacie lampy 300B - wg mnie jest w niej, w muzyce wzmacnianej za pomocą wzmacniacza wyposażonego w te lampy jakiś urok, którego nie doświadczyłem słuchając wzmacniaczy lampowych na diabełkach i EL, ale EL 84.

Ten urok to "dopieszczenie" dźwięku, jego pogrubienie, wypełnienie, aura, otoczka wokół podstawowych dźwięków.

Natomiast odczuwałem też spowolnienie dźwięku w odniesieniu do wzmacniaczy tranzystorowych, urok 300B czułem w repertuarze spokojnego jazzu i muzyki akustycznej, gdybym słuchał głownie dynamicznej muzyki, szukałbym innych konstrukcji.

A słuchałem głównie na moich kolumnach audio Note J i konstrukcjach Sonus Oliva na głośniku estradowym, podobno wysokoskutecznych.

To spowolnienie czułem również posiadając monobloki na podwojonej lampie 300B, o mocy nominalnej 18W, więc wg mnie to jednak jest cecha takiej konstrukcji i być może warunek, aby ta magia miała czs sie rozwinąć :)

A z tanich wzmacniaczy na 300B kupiłbym ukraińskiego abraxasa, słyszałem dwa (jeden mocno przerobiony forumowego pwita1) i wg mnie za rozsądne pieniadze - circa 3 tys pln - oferują bardzo dużo.

Chińczykiu słyszałem trzy: music Angela, podróbę Sun Audio i jakiegośs super-wypas z trójzębem namalowanym na obudowie, subiektywnie nie grały na poziomie ukraińskiego wzmaka.

 

Nie znam konstrukcji opartych na lampie 2A3, alegdybym teraz kupował ponownie wzmak lampowy, na celownik wziąłbym wlaśnie konstrukcje oparte na tej lampie lub... 300B

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

niewiem jak sie mialo skonczyc porowanie dwoch smieciowych wzmacniaczy, w tym jednego z uszkodzonym trafem? mnie ten artykulik nie dziwi, a jak ktos sie naprawde zna na budowie wzmacniaczy to ani chinola , ani tej pseudoprodukcji polskiej kijem nie tknie i tyle w tym temacie, z czasem zaczna pralki lampizowac, bezsens i tyle...lepienie z gowna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga rzecza jest to, ze jesli rzeczywiscie byl to wzmacniacz iharp to powinien go nareperowac ze wzgledow handlowych i ambicjonalnych iharp, a nie wielki odkrywca hajendu lampizator, bo to sie juz robi smieszne , ze facet , ktory klei jakims glutem proste ukladziki point to point wygladajace jakby cos w srodku cd jebnęlo kreuje sie na wielkie guru lampowe i opowiada jakto wzmacniacz po calej polsce jezdzil nienaprawiony az w jego rece trafil, ja niedawno sprzedawalem swoj wzmacniacz, doszlo do jakiegos uszkodzenia w czasie transportu, nowy wlasciciel nosil go po jakichs samozwanczych guru u siebie, a i tak ostatecznie naprawili to w jj electronic, a mialo byc 'Panie nie do naprawienia'....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dużo wpisów mało treści..

300B vs EL34 vs KT88 vs ..

Spokojnie takie porównania można by mnożyć w nieskończoność. Każda z tych lamp ma jakiś charakter brzmienia, to czy się spodoba czy nie to już wypadkowa wielu czynników (reszta toru, akustyka pomieszczenia, typ muzyki)

Każda z wymienionych lampa w układzie SE generuje mało mocy i moim zdaniem dopasowanie głośników jest kluczową sprawą. To prawda że wysokoofektywne głośniki mają inną prezentację dźwięku i z reguły takie sety się zgrywają dobrze, ale nie jest to wymóg. Jeśli w Twoim wypadku wchodzi w grę wymiana głośników na HE to zamiast 300B polecał bym 2A3 jest sporo tańsza a z pewnością nie gorsza.

Na pewno stronił bym od rozwiązań typu PP lub PSE na 2A3/300B wymiana lamp faktycznie może być kosztowna. Z drugiej strony prawidłowo użytkowania lampy nie padają jak muchy po tygodniu użytkowania (no chyba że mają wady fabryczne). Moje 2A3 Sovteka graja już 1,5 roku po 4-5 godzin dziennie nie pograją jeszcze długo..

Użytkowanie takich wzmaków to hobby samo w sobie i oprócz walorów muzycznych często dochodzi do wypaczeń DHT ;-)))).

Moja rada to zastanów się czy w grę wchodzi wymiana głośników. Jeśli tak weź do domu jakiś wzmak na 2A3/300B który wiadomo że gra dobrze. Posłuchaj na swoim sprzęcie jeśli zauwazysz niedostatki dynamiki, gubienie się wzmaka przy niskich częstotliwościach i nie przekonujące wokale to oznacza że wzmak nie radzi sobie z kolumnami. Będziesz musiał rozważyć zakup innych paczek.

I od tego miejsca zaczyna się pod górę, ponieważ jest to bardzo czaso/energochłonne zajęcie ;-))))

 

Powodzenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s, 23 Cze 2009, 08:29

 

>McGyver, dlaczego w każdym wątku musisz nachalnie nawiązywać do chińskich wzmacniaczy?

 

A dlaczego Ty nie przeczytałeś wątku, tylko od razu dowalasz na oślep McGyverowi? Przeczytaj wątek jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem, to się dowiesz że wcale nie ja nawiązałem tutaj do chińskich wzmacniaczy.

 

>To pytanie, zwróć uwagę na zawarte w nim słowo: dlaczego?

 

Ja też mam pytanie: dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem? To pytanie, zwróć uwagę na zawarte w nim słowo: dlaczego?

 

>Powtarzasz się, zaśmiecasz wątki, powodujesz, że jak ktoś ma ochotę dowiedzieć się coś w tytułowym

>temacie, musi p oraz enty czytać Twoje zdanie na temat wyjątkowej okazji, jaką niesie zakup i

>przeróbka chinoli.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Jak to zrobisz, to (może) zrozumiesz.

 

>A podkreślenie słowa "dlaczego" jest nie bez kozery, bo zwykle w ślad za wspomnianym wytoczeniem

>dział w postaci: chińskie wzmacniacze lampowe są cacy, bo tanio można kupic i potem przerobić,

>pojawia sie delikatna (wg foxbata nawet nie delikatna, tylko wręcz nachalna) sugestia: Ja Mcgyver

>potrafię to zrobić, chętnie pomogę, to kosztuje tak niewiele... za tak wiele!

 

E, to już jest czytanie między wierszami. Nachalne wręcz. Nic z tego co sugerujesz nie było. Wręcz przeciwnie, jasno i wyraźnie napisałem że wiele chińskich wzmacniaczy (w tym Yaqin MC10L) NIE WYMAGA żadnych przeróbek poza wymianą czterech lampek za 60zł. Dla uparcie czytających między wierszami dodam, że te lampki każdy może sobie kupić sam (i bynajmniej nie u mnie, bo ja lampami nie handluję) oraz wymienić też samodzielnie. I żadnych regulacji to nie wymaga.

Jak ktoś pisze nieprawdę, to należy to sprostować żeby nie wprowadzał innych użytkowników w błąd.

I bynajmniej nie zmierzam do tego że Polacy nie robią dobrych wzmacniaczy - bo robią. Są takie firmy jak Delta Studio, Amplifon, Edis, są takie konstrukcje jak monobloki pana Maćka (ja sam przez jakiś czas byłem zadowolonym użytkownikiem takich monobloków), ale ich konstrukcje kosztują wielokrotnie więcej niż chińskie, i takie są fakty. No chyba że się trafi okazję z drugiej ręki.

 

>Naprawdę rację ma wielu userów tego forum - za dużo tego.

 

Naprawdę czytanie ze zrozumieniem stało się niezwykle rzadką umiejętnością. Zamiast tego rozkwit przeżywa czytanie między wierszami, a tam każdy zobaczy to co chce zobaczyć. Ale też taki czytający między wierszami pokazuje co u niego siedzi między uszami. Warto o tym pamiętać.

 

>pzdr

 

Życzę mniej emocji i więcej dystansu.

pzdr

Mac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, ze wzmacniacz SE na EL34 może zagrać konkurencyjnie do 300B.

Nie piszę, ze podobnie, lepiej gorzej, ale ta lampa ma niewątpliwie wiele do zaoferowania.

Bardzo dużo zależy oczywiście od aplikacji i przede wszystkim od sterownika dla niej.

W sumie te same uwagi dotyczą 300B. Jak już Pawcio wyżej wspomniał, inna aplikacja inne brzmienie.

Słuchałem rozmaitych aplikacji 300B SE (układy PP i PSE odpadają z definicji - koszty) i uważam, ze ta lampa może zagrać świetnie jak i beznadziejnie. To samo dotyczy EL34.

Można nawet pokusić się chyba o stwierdzenie, że da się wyznaczyć część wspólną ich brzmienia.

 

Żeby nie było, mam system (pre oraz końcówki mocy) oparty o lampy DHT gdzie ostatnią jest 300B oraz wzmacniacz zintegrowany z EL34 w triodzie jako lampa końcowa. Słucham obu przemiennie, z czego większość czasu jednak "świeci" EL34:)

 

Osiągnięcie satysfakcjonującego brzmienia leży raczej po stronie doboru sterownika lampy końcowej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osiągnięcie satysfakcjonującego brzmienia leży raczej po stronie doboru sterownika lampy końcowej :)"

 

Opuścić "raczej", a reszta wężykiem Panowie, wężykiem :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3VY, 22 Cze 2009, 22:04

 

>A jadę na KT88 w triodzie i też gra muzyka :)

 

Świetna lampa (jako trioda), tak samo dobra jak 300B.

A są tacy co nawet twierdząże lepsza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 23 Cze 2009, 00:13

 

Dlaczego EL34? Bo je lubię.

Słuchałeś jakiegoś chińczyka?

Ja tydzień temu porównywałem mojego Yaqina do Accuphase E206 kolegi (monitory dynaudio, moje chińczyki, dcd denona, icek lagrange i LS25 procaba do kolumn) i choć accuphase grał dźwiękiem zbliżonym do yaqina (ku ogólnemu zaskoczeniu słuchaczy) to jednak zdecydowanie ustępował pod względem sceny, przestrzeni i detali w górze.

Taki używany accupas kosztuje zazwyczaj więcej niż nowy yaqin mc-10L to chyba dobrze świadczy o tych chińczykach prawda?

Chociaż może się mylę, audiofil ze mnie żaden, lubię za to posłuchać muzyki i yanek mi na to pozwala.

 

Wymiana lamp? Całe 30zł za ruskie sterujące, owszem poprawa w dźwięku znacząca ale za 30zł? Nie boli.

Biasy ZTCW reguluje się nie tylko w chińczykach.

Jak na razie zdecydowana większość osób, która kupiła te chińczyki jest bardzo zadowolona z tego "chińskiego badziewia" a nie sądzę żeby wszyscy ci ludzie mieli omamy słuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam pytanie na które nadal nikt mi szczerze nie odpowiedział;

 

Co z Tymi, którzy kupili np MusicAngele, które okazały się niespodzianką wymagającą powaznych i kosztownych napraw na starcie?

Niektorzy przecież są przygotowani conajwyżej na "wymianę lamp"...

 

Sam nie mam polskiego wzmacniacza, a ukraiński, który sobie chwalę. I odsłuchiwałem inne znane ukraińce które tutaj na forum mają dobre opinie (także na EL34), a jednak stawiam je znacznie niżej niż taki secik na diabełkach. Który to zkolei można miec za cenę chińczyka nie trudząc się bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 23 Cze 2009, 00:37

 

>Kupując porządną staroć na trafach Acrosound, Hafler za 300-400$ dokłada się tyle samo i jest

>SPRZĘT!

>(no ale Ty, inżynier, nie lubisz "niewiadomej jakości" i "totolotka" - trzeba uszanować)

 

Tak, jestem inżynierem, elektroenergetykiem. Z lampami ma to niestety tyle wspólnego, że wiem jak wytworzyć prąd i zasilić swój sprzęt grający, chociaż mam okrojoną wiedzę jak on z tego "robi" muzykę. Czy to mnie dyskwalifikuje jako inżyniera?

Nie wstydzę się napisać kim jestem, Tobie powinno być za to wstyd, że nie potrafisz ograniczyć się do rzeczowych komentarzy bez osobistych wycieczek.

Zachwycasz się nad ogólnie niedostępnymi markami nie mając pewnie pojęcia jak gra taki chińczyk. Ja nie mam ani pojęcia jak grają wymienione przez ciebie zabytki ani czasu na ich szukanie czy chęci do spędzania wielu godzin na dłubaniu w złomie (potencjalnie) do którego możliwe że musiałbym włożyć sporo pieniędzy żeby w ogóle jakoś zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 23 Cze 2009, 19:50

 

>Ja ponawiam pytanie na które nadal nikt mi szczerze nie odpowiedział;

 

Nieprawda. Ja odpowiedziałem.

>

>Co z Tymi, którzy kupili np MusicAngele, które okazały się niespodzianką

 

No przecież pisałem, że od tego jest forum żeby pomagać. Jest wątek o chińskich lampowcach i tam zawsze można zapytać o fachową poradę i można liczyć na odpowiedź i pomoc w usuwaniu problemów.

 

>wymagającą powaznych i

>kosztownych napraw na starcie?

 

Może i poważnych, bo z prądem nie ma żartów, ale kosztownych? Wolne żarty. Części do lampowców nie muszą być drogie. No, poza trafami, ale te to tylko w Mantach wymieniają ;-)

 

>Niektorzy przecież są przygotowani conajwyżej na "wymianę lamp"...

 

Jak ktoś chce tylko lampy wymienić, to niech kupi Yaquina albo Menga.

 

>Sam nie mam polskiego wzmacniacza, a ukraiński, który sobie chwalę.

 

Ja też aktualnie mam ukraińca, i sobie chwalę.

 

>I odsłuchiwałem inne znane

>ukraińce które tutaj na forum mają dobre opinie (także na EL34), a jednak stawiam je znacznie niżej

>niż taki secik na diabełkach.

 

Cóż, słuchałem ukraińców na diabełkach, i oceniam pozytywnie. Jednak "secik" na 6S4S (sowiecka "wariacja na temat" 2A3) stawiam znacznie, znacznie wyżej.

 

>Który to z kolei można miec za cenę chińczyka nie trudząc się bardzo.

 

A to ciekawe. Gdzie? Bo ja takie spotykkałem, i owszem, ale w cenie trzech - czterech "chińczyków". O proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem kiedyś monobloki pana Maćka na diabełkach, i miło je wspominam. Kilka miesięcy temu wymieniałem u siebie cały system,źródło, kolumny, wzmacniacz, wszystko. Poszukiwałem więc dobrego wzmacniacza lampowego. Gdybym się natknął na ofertę "ukraińca" na diabełkach w cenie "chińczyka", to pewnie bym tego ukraińca kupił. Nie znalazłem taniej niż w wyżej podanych linkach. I w końcu kupiłem ukraińca na 6S4S (z czego jestem bardzo zadowolony).

 

A teraz odpowiedz mi na moje pytanie dlaczego polecasz wzmacniacz HF elektronika? Czy go słuchałeś i z czym porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raku -> Zacznij od analizy tego jakiej muzyki sluchasz. Jesli czegos ostrego, ciezkiego, duzo basu itd to z 300B bez kolum o bardzo duzej efektywności wszystko to bedzie brzmiec kiepsko. Im blizesj zbizysz sie do 100 dB efektywnosci tym bedzie lepiej.

Jesli nie masz zamiaru inwestowac w takie kolumny to kup cos na innych lampacch.

Jesli sluchasz lagodnieszych rzeczy to 300B nawet na kolumnach o "przyzwoitej" efektywnosci powinno zagrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 23 Cze 2009, 19:50

 

>Ja ponawiam pytanie na które nadal nikt mi szczerze nie odpowiedział;

>

>Co z Tymi, którzy kupili np MusicAngele, które okazały się niespodzianką wymagającą powaznych i

>kosztownych napraw na starcie?

>Niektorzy przecież są przygotowani conajwyżej na "wymianę lamp"...

 

Szczerze ci powiem, że dzięki temu forum i osobom takim jak McGyver miałem świadomość tego, że jeśli skuszę się na MA to właśnie będę musiał poddać go przeróbce. Powiedzmy sobie szczerze, niewielu jest w Polsce ludzi, którzy zupełnie w ciemno kupili sprowadzane z HK wzmacniacze.

Zresztą, przejechać się możesz na wszystkim, nawet kupując wodę mineralną czy piwo w sklepie po raz pierwszy lub nawet po raz setny. Niemalże zawsze polegasz jak nie na cudzej opinii (choćby sprzedawcy czy klienta w kolejce do kasy) to na reklamie (cokolwiek nierozsądne ale jednak reklama dźwignią handlu...) Nigdy ci się nie trafiło popsute piwo znanej marki?

 

>

>Sam nie mam polskiego wzmacniacza, a ukraiński, który sobie chwalę. I odsłuchiwałem inne znane

>ukraińce które tutaj na forum mają dobre opinie (także na EL34), a jednak stawiam je znacznie niżej

>niż taki secik na diabełkach. Który to zkolei można miec za cenę chińczyka nie trudząc się bardzo.

 

Jednemu pasuje to, innemu tamto ;)

Ja np. chciałbym mieć świetny, energiczny i bardzo nisko schodzący bas z Marantza PM-4 w moim Yaqinie ale TYLKO to, całą resztę zostawiłbym w yanku bez zmian. Pewnie są wzmacniacze, które grają tak jak mi się marzy ale nie słyszałem jeszcze takiego a nawet jakbym usłyszał to prawdopodobnie nie byłoby mnie na niego stać więc cieszę się z tego co mam :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

23 Cze 2009, 20:07

 

>A teraz odpowiedz mi na moje pytanie dlaczego polecasz wzmacniacz HF elektronika? Czy go słuchałeś i z czym porównywałeś?

 

Krok dzielił mnie od zakupu tego wzmacniacza. Uprzednio nieco pogadałem z konstruktorem o budowie Jego egzemplarzy, zaczynając na schemacie, kończąc na trafach głośnikowych.

Skończyło sie jednak na tym, że jeszcze taniej kupiłem uszkodzonego Petrusa, który to po naprawie zagrał wspaniale (wybredny względem kolumn!), teraz jeszcze nieco grzebię w nim odrobine poprawiając ta przyzwoitą konstrukcję także w chłodzeniu(!). Trafa jakie tam siędzą uwierz mi, nie uświadczysz w chińczykach (choć i cena wyższa, więc ok).

 

Tak czy siak, mówiąc o cenie do 2k miałem na myśli wyłącznie polskie wzmacniacze, tak tanich ukraińców nie znam (Petrus 4k nowy), Phasty też tanie nie są.

 

Wkurza mnie jednak to, że za dużo się mówi jak dobrze grają te chińczyki a za mało jak uprzednio przy nich grzebano. Sytuacja jest nieco analogiczna do konstrukcji GainClone, wokół ktorej krażą legendy brzmieniowe, a tak naprawdę niewiele egzemlparzy zbudowano tak jak powinno. Tlko wszyscy myślą wtedy, że maja HE w domu za grosze.

 

Tyle, że tutaj dochodzi niebezpieczeństwo z wysokim napięciem (wbrem pozorom nie wszyscy umieją się obchodzić z niebezpiecznymi układami, nie zdając sobie nawet z tego świadomości). Ludzie często nie wiedzą, że np SET nie może działać bez obciążenia, albo, że tam panują wysokie napięcia - tak niestety jest, nie wszyscy chcą poznać konstruckje wzmacniacza na którym słuchaja muzyki.

Także tzw ZONK przy zakupie chińczyka, który okazał się wymagać więcej poprawek niż przewidziało forum, a wtedy nowy właściciel albo skazany jest na własne umiejętności albo na dodatkowe koszta.

 

Nie mam nic do Ciebie, dobrze, że są ludzie co robią coś w temacie a i fajnie, ze mogą z tego żyć. Ale gdy dochodzi do sytuacji, że na siłę poleca się niepewne wzmaki, to coś już jest nie tak. Bo to poprostu nieuczciwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na siłę? Gdzie na siłę? Po prostu, wybór jest taki, że jak chcesz mieć dobre brzmienie, to albo płać spore pieniądze, albo decyduj się na chińczyka z przeróbkami. W sklepie za 2kpln próżno szukać takiego dźwięku. Bo co kupić? NADzika? Cambridge? Wolne żarty.

 

A że za kwotę dwukrotnie wyższą niż kosztują chińczyki można mieć coś lepszego, to ja tego nie neguję. Sęk w tym, że nie każdy dysponuje kwotą dwukrotnie wyższą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegadanie naganiaczy jest zupelnie bez sensu, nie da sie tego zrobic,oni beda naganiac dalej i lepic z gowna hajend kolejnym nieszczesnikom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne lepiej robić tak jak electro, który w wątku o Jolodach poleca ludziom w ciemno wzmacniacz którego na oczy nie widział:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzeczony wzmacniacz gra tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie polecalem czegos czego nie widzialem na oczy, pisalem o alternatywach wiec czemu łżesz handlarzu i nieudolny grzebaku? chcesz mnie zdyskredytowac , bo pisze prawde ? nie uda ci sie, zawsze sie tutaj znajdzie ktos , kto przerwie te chinskie bzdury i napisze prawde, nie ja to ktos inny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę sprawdzić jak łżę, link do wątku o Jolidach podawałem. A nie kto inny jak electro właśnie polecał tam nie kupować chińczyków, nawet tych sprawdzonych, a zamiast tego kupić dwukrotnie droższecho TAC834 który gra fatalnie i jest produkcji... chińskiej, a jakże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, pomyłka, miało być to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ten watek i widze , ze jakis forumowicz dave

skomentowal tak, ze lepiej sam bym tego nie ujal:

 

'McGyver ,chłopie ,przestań sie produkować na tym forum z tym chińskim syfem,bo kazdy wie,ze masz w tym po prostu interes i choćby to było najwiekszym syfem(a zazwyczaj tak jest bo miałem kilka takich wynalazków w domu) to i tak bedziesz polecał to kazdemu.Jestes chłopie niewiarygodny i tyle.Szukaj dalej frajerów i jeleni i wmawiaj im,ze chinole to prawie hi end.Mam nadzieje ze dzieki takim wpisom jak moje i innych trzezwo mysłacych ludzi na tym forum ludziki sprzedajacy ten syf straca paru klientów.Klientów,którzy sa niedoswiadczeni tak jak ja kiedys rowniez byłem(a kto nie był?)ale przejrzałem na oczy(uszy też)i nigdy wiecej taniego syfu z chin pod wymyslonymi nazwami no name nie tykam.Szkoda,ze wielu nabywców bedzie musiało sie o tym przekonać na wlasnej skórze....a forumowe towarzystwo adoracji chinoli tylko czeka na takich janków....'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.