Skocz do zawartości
IGNORED

300B i EL 34 porównanie i czy warto


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam lekturę całego wątku, a nie tylko wyrwanych z kontekstu fragmentów które są akurat po myśli electro.

Oto ponownie link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja, gdybym miał wolne 6 tys,kupiłbym ten wzmacniacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I to pod wpływem lektury netu, w tym tego forum i Audiohobby - po prostu kusi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza lampami jest to wzmacniacz identyczny z SV-2A3 na lampach 2A3. A taką wersję miałem przyjemność gościć w domu przez jakiś czas, i byłem pod wrażeniem. A takiego wrażenia lampy 300B w żadnym wcieleniu nie zdołały na mnie wywrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie fakt, czy transformatory są identyczne we wzmacniaczach Sun Audio "dedykowanych" do 300B i 2A3?

Czyli czy to rzeczywiście dokładnie ten sam wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafa są identyczne, są wyprowadzone odczepy osobne pod 2A3 i osobne pod 300B. Zatem mając któryś z nich nic nie stoi na przeszkodzie by użyć innych lamp, wystarczy sobie przepiąć odczepy na trafach wyjściowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś bzdura jak mogą być nie podczepione przewody uzwojeń!!

2a3 i 300b używają takich samych obciążeń.

To chyba producent zrobił taki psikus dla tępych grzebaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadna bzdura, tylko fakt. Składałem takiego Suna z KITu, mam pełną dokumentację. Załączam schemat wersji na 2A3. Wersja na 300B ma anodę lampy podpiętą pod odczep 3,5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a porównywałeś 2,5 i 3,5k?

i jedno i drugie bardzo pasuje do 300B jak i 2a3.

częściej nawet spotyka się 2.5k w 300B. kwestia trochę innego grania i gustu ale gadanie o dedykowanych odczepach to lekkie naciąganie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reszta uzwojenia robi za nie potrzebna przestrzeń między pierwotnym a wtórnym.

A pojemności wynikające z tego obcinają górę pasma.

Tak właśnie wygląda klasyczny przypadek oszczędzania na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, nie masz pojęcia o czym piszesz. Niby jak obcina, skoro nie jest podłączone do niczego? Wypromieniowuje to w przestrzeń jako energię kosmiczną? Hę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii traf to ty nie masz zielonego pojęcia.Jeżeli nie wiesz co to są pojemności między uzwojeniami i jak wpływają na przenikliwość przekładki( nie używane uzwojenie będzie w tym przypadku dość gruba przekładka)to podłącz jak ci przykazali i ciesz się dźwiękiem hi endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to są pojemności, pospieszyłem się z pisaniem.

Ten wzmacniacz gra muzykę, wiem bo go miałem w domu przez jakiś czas i przesłuchałem go dokładnie. A Ty mi powiedz gdzie i kiedy słuchałeś wzmacniaczy Sun Audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty wyrocznia jesteś ?!!

Przecież po konstrukcji tego trafa widać od razu że były przyjęte duże kompromisy.

Jak firma sprzedająca kity zamówi 100 traf takich i 100 takich to będzie drożej niż by zamówił 200 jednego typu. To typowa praktyka producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu rysuneczku wysnuwasz tak daleko idące wnioski? I kto tu się kreuje na wyrocznię?

Zadałem pytanie: gdzie i kiedy słuchałeś wzmacniaczy Sun Audio. Nie wykręcaj się od odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że powołujesz się na renomowaną markę Tamura to to przecież krocie kosztuje. E tam chińskie lepsze.

Oczywiście że nie słuchałem tego wzmaka nawiązałem do informacji która podałeś.

A ty słuchałeś P4 balanced AN( tor sprzęgany tylko trafami)? Nie i co z tego wynika, kompletnie nic.

 

Porównując wzmaki można tylko w odniesieniu do jakiego wybrnego, referencyjnego wzoru.

No więc do jakiego innego wzmacniacza na 2a3 porównałeś ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko chinol olewa hi-end; znajomy z Singu zamówił partię z 300b,

przyszły z 300b ale z trafami do EL34; i grało - bo musiało - biznes is biznes

Stąd wole kupić stare Acro, Parmeko, Eico, Brooks czy Perlesa i poddać reanimacji bo tam nie było ściemy a przecież lampa trafem stoi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w katalogu tamury nie ma rzeczonego trafa o dwóch odczepach na pierwotnym.

Taka firma nie pozwoliła by sobie na taką kiche.

Kity zawsze są zubożone i tak podejrzewam że w gotowym wzmaku sun audio będzie odpowiednio dobrane trafo a nie jakiś wynalazek.

A ten kit ma byc namiastką dżwięku stąd i kompromisy( ma brzmieć gorzej niż oryginalny produkt). W przeciwnym wypadku ludziska by kupowali tylko kity a na tym firma nie wiele zarobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WujekWszystkoZlo, 23 Cze 2009, 20:18

>Ja np. chciałbym mieć świetny, energiczny i bardzo nisko schodzący bas z Marantza PM-4 w moim Yaqinie ale TYLKO to, całą resztę zostawiłbym w yanku bez zmian. Pewnie są wzmacniacze, które grają

>tak jak mi się marzy ale nie słyszałem jeszcze takiego>>

 

I nie usłyszysz. Lampa ma swoje ograniczenia a tran swoje.

Trzeba by mieć wspaniały, przeźroczysty mosfet z pre lampowym i można, ale to da rade tylko zrobić dobry elektronik, słyszący a nie tylko mierzący a takich raczej brak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnienie rdzenia nie jest bez znaczenia, a czegoś nie wiedzieć to przecież nie grzech!

McG, nie oburzaj się tak, naprawde myślisz, że wszyscy tutaj wierzą w Twoją nieomylność i przeogromną wiedze o lampowej technice?

Z tego schematu można sporo wywnioskować jak przerobiło się kilka konstrukcji na podobnych lampach.

 

A trafa zasilające też są te same do 300B i 2a3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsel, 23 Cze 2009, 23:53

 

>To dziwne że powołujesz się na renomowaną markę Tamura to to przecież krocie kosztuje.

 

Sun Audio SV-2A3 jest najtańszym znanym mi wzmacniaczem zbudowanym na trafach Tamury. A kosztuje ok. 10 000zł, nie wiem czy są to krocie, ale na pewno więcej niż kosztuje gainclone. A Sun gra tak, że jest wart każdej wydanej na niego złotówki.

 

>E tam

>chińskie lepsze.

 

Chińskie wzmacniacze kosztują zwykle 5-6 razy mniej niż Sun 2A3. Wiele z nich gra tak, że są warte każdej wydanej na nie złotówki. Ale nie zmieniaj tematu.

 

>Oczywiście że nie słuchałem tego wzmaka nawiązałem do informacji która podałeś.

 

Aha, czyli gdybasz.

 

>A ty słuchałeś P4 balanced AN( tor sprzęgany tylko trafami)? Nie i co z tego wynika, kompletnie

>nic.

 

Akurat wynika. Bo widzisz, ja się o P4 nie wypowiadam. Właśnie dlatego że go nie słuchałem. Nie gdybam.

 

>Porównując wzmaki można tylko w odniesieniu do jakiego wybrnego, referencyjnego wzoru.

 

A co jest tym "referencyjnym wzorem"? Czy obiektywnie istnieje w ogóle takowy? Bo ja uważam że nie. Każdy nosi swój własny "referencyjny wzór" między swoimi uszami, wzór jest tym lepszy, im więcej doświadczenia i osłuchania ma "nosiciel". Ale wzór ten jest też bardzo subiektywny, stąd mój "wzór" może się nawet znacznie różnić od wzoru np. Staszka czy Pawcia, i nie ma w tym nic dziwnego.

 

>No więc do jakiego innego wzmacniacza na 2a3 porównałeś ten.

 

A co za różnica? Skoro Ty nie słuchałeś, ale mimo to mentorskim tonem wygłaszasz miażdżące opinie, to równie dobrze ja mogłem sobie sluchać, nie porównywać, i też wyrażać swoje opinie. Ja przynajmniej nie teoretyzuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio, 24 Cze 2009, 00:15

 

>Wypełnienie rdzenia nie jest bez znaczenia, a czegoś nie wiedzieć to przecież nie grzech!

>McG, nie oburzaj się tak, naprawde myślisz, że wszyscy tutaj wierzą w Twoją nieomylność i

>przeogromną wiedze o lampowej technice?

 

A skąd tak daleko idące wnioski? Czy ja twierdziłem kiedykolwiek coś takiego? Po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się że będziesz aż tak czytał między wierszami.

Jeżeli się o cokolwiek oburzam, to o to, że przychodzi ktoś, kto nie słuchał danego wzmacniacza, ale mimo to nie waha się mieszać go z błotem.

 

>Z tego schematu można sporo wywnioskować jak przerobiło się kilka konstrukcji na podobnych lampach.

>

>A trafa zasilające też są te same do 300B i 2a3?

 

Tak, są te same. Mają odczepy na 2,5V dla 2A3 i na 4V dla 300B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raku, 22 Cze 2009, 11:38

>Zajmuje mnie, w czym tkwi magia wzmacniaczy na lampach 300B?>>

 

Wróćmy do tematu!

 

Faktycznie jest magia w triodach bezośrednio żarzonych, mniej w 300b, więcej w 2A3 i 45 ale to magia "most ekspensive"

Mam sprzęt włączony 16 godz. dziennie i na na EL84 w triodzie i w SE wyrabiam bez bólu i z pełną satysfakcją (przemiennie z HexFet/pre-tube)

El34 została zaprojektowana do PP i moim zdanie tam brzmi najlepiej ale - jeden lubi rosół inny świńskie mięso i sam musisz sobie odpowiedzieć: trioda czy pentoda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 5V dla 300b!! Ach specjaliści.

 

Wzamcniacz referencyjny(jako punkt odniesienia) to taki którego słuchałem ja i osoba z którą rozmawiam i w stosunku do niego odnosimy uwagi na temat brzmienia innego wzmaka. A nie najdroższy czy najładniej wyglądający.

 

Ja się odniosłem do technicznego rozwiązania, które po prostu narzuca kompromis i stąd gorszą jakość dźwięku, z faktami nie da się kłócić. Jeżeli ktoś robi trafo pod dwa obciążenia( swoją drogą pierwszy raz coś takiego widzę, stąd moje oburzenie)to jest to okupione konsekwencjami.

I nawet ty nie jesteś wstanie tego zweryfikować bo musiał byś posłuchać oryginalnej konstrukcji sun audio aby być pewnym swoich wniosków( że warty każdej złotówki)

Z samego faktu odsłuchania wzmacniacza nic nie wynika, jednym się może podobać,a innym nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG, sorki ale czasami mnie krew zalewa coraz częściej czytając to forum :|

Sami kuźwa geniusze dookoła.

A w kwestii traf jestem na etapie zgłębiania tej wiedzy i niestety często jest to wiedza prawie tajemna! Niektórych rzeczy po prostu nie da się przeczytać w książce, trzeba nawinąć któryś tuzin, żeby załapać o co biega. Niby wszystko proste, tutaj parę sekcji w szeregu, tutaj równolegle, tyle i tyle zwojów i... wychodzi kicha. Miało być 60H a wyszło 15 i jakaś chora pojemność bo żle drut poszedł, itp.

 

bez urazy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsel, 24 Cze 2009, 00:45

 

>Chyba 5V dla 300b!! Ach specjaliści.

 

Noż kurde, a czy ja mam obowiązek uczyć się datasheetów wszystkich lamp na pamięć? A po jaką cholerę mi to, skoro mam je zawsze na wyciągnięcie palca i korzystam kiedy potrzebuję?

 

>Wzamcniacz referencyjny(jako punkt odniesienia) to taki którego słuchałem ja i osoba z którą

>rozmawiam i w stosunku do niego odnosimy uwagi na temat brzmienia innego wzmaka.

 

A to i tak jest o dupę rozbić, bo i tak największy wpływ na brzmienie ma akustyka pomieszczenia. Że o źródle i kolumnach nie wspomnę.

 

>A nie najdroższy

>czy najładniej wyglądający.

 

W dupie mam ile kosztuje i jak wygląda. ma grać, tylko dźwięk mnie interesuje.

 

>Ja się odniosłem do technicznego rozwiązania, które po prostu narzuca kompromis i stąd gorszą jakość

>dźwięku, z faktami nie da się kłócić. Jeżeli ktoś robi trafo pod dwa obciążenia( swoją drogą

>pierwszy raz coś takiego widzę, stąd moje oburzenie)to jest to okupione konsekwencjami.

 

Kompromis pewien jest, nie da się ukryć. Ale nie jest to wcale chybione rozwiązanie. Działa. Gra. Brzmi bardzo dobrze. Dlatego nie ma się co oburzać.

 

>I nawet ty nie jesteś wstanie tego zweryfikować bo musiał byś posłuchać oryginalnej konstrukcji sun

>audio aby być pewnym swoich wniosków( że warty każdej złotówki).

 

Widzisz, wzmacniacz z KITu (oryginalnego zresztą) jest obarczony kompromisem i jego konsekwencjami, a mimo to jego brzmienie jest świetne. I jest warte każdej wydanej na niego złotówki, tego akurat jestem pewny. A jeżeli Sun "gotowiec" jest tego kompromisu pozbawiony i gra lepiej, to świetnie! Ale tego nie wiem. I Ty też tego nie wiesz, nie wiesz na ile ów kompromis wpływa na właściwości brzmieniowe tego wzmacniacza, i czy w ogóle wpływ ten jest słyszalny.

 

>Z samego faktu odsłuchania wzmacniacza nic nie wynika, jednym się może podobać,a innym nie.

 

Sun podoba się wielu. Bardzo wielu. Uzyskał wręcz status wzmacniacza kultowego. Mnie też się podoba, nie jestem wyjątkiem. "Z samego faktu słuchania wzmacniacza" wynika, że mogę sobie wyrazić moją subiektywną opinię: "podoba mi się". Z samego faktu słuchania wzmacniacza wynika, że ja nie gdybam.

Ty natomiast nie słuchałeś, ale Ci się nie podoba. Jaki wpływ na Twoją "zaoczną" niechęć do Sun Audio ma fakt że pracujesz u konkurencji w Audio Note UK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.